» »

HP Elitebook 840/850 ali Lenovo Thinkpad T460s/560

HP Elitebook 840/850 ali Lenovo Thinkpad T460s/560

Škorc ::

Živjo,

odločam se za nakup novega notebooka in vas prosim za mnenja in izkušnje z zgornjimi modeli. Konfiguracija bi bila:
i7 6500u/6600u
16 GB RAM
256 ali 512 SSD (opcijsko HDD - ni potreben)
zaslon 1920 x 1080 ali 2560 x 1440 (IPS?)

Uporaba bo izključno poslovna (Office, web aplikacije, Visio, Project...) zato grafike ne potrebujem.

Cene so približno iste tako, da mi to ni pomembno, bolj mi je pomembna zanesljivost delovanja, trajanje baterije in zaslon. Kupil bom tudi docking.

S HP imam načeloma malo slabše izkušnje vendar v tej kategoriji ne vem kakšna je primerjava z Lenovo.

Hvala!
  • spremenil: Škorc ()

M1tj4 ::

Prej sem imel T420 sedaj imam Elitebook 840 G4. Od začetka kar navdušen nad slednjim, sedaj pa bi brez razmišljanja izbral T460, čeprav kakih težkih zamer do Elitebooka tudi nimam. Trackpoint je sicer čuden, ohišje se zvilo za 1,5mm brez znanega vzroka, na docku zgublja občasno video signal za par sekund, lepo bi bilo meti IPS zaslon (tudi t420 ni imel).

Škorc ::

Hej, tnx.
Tudi jaz se bolj nagibam k Lenovu.
Ima kdo izkušnje z vgrajenimi baterijami? Na enem HP mi je baterija crknila po 18 mesecih. Na srečo je zunanja in sem jo lahko zamenjal. Kako je v primeru vgrajene, kar vidim, da je moda v zadnjem času? Se baterijo lahko zamenja?

cuxoh ::

5 ali 6 let imam T420 z IPS panelom, revež dela tako na soncu sredi poletja, kot na snegu in mokrem pri -20°C. Crknilo še ni nič, obroba monitorja (bezel) je na eni strani malo odstopil (polomljen plastični hakeljc, skoraj neopazno). Dokupil sem SSD, novo baterijo, caddy za HDD in je to, to. Obrabe na ohišju, tipkah trackpointu ni, trackpad se malo pozna.

Thinkpadi T so vedno imeli zunanje baterije (določeni modeli celo 1x vgrajeno in 1x ali 2x zunanjo, za menjavo brez ugašanja).

Katerega koli od Elitebooka ali Thinkpada T/W vzameš, je orodje za delo. Boljšega ni (vsaj bilo je tako, trgu ne slidim več, ker računalnik ne crkne).

Ne jemlji višje resolucije od FHD (1080p) na laptopu, škoda denarja in oči.

LeQuack ::

Na žalost so novi Thinkpadi/Elitebooki podlegli kopiranju Appla in namesto da bi ponujali performance ter uporabnost so se odločili da bodo začeli ultrabooke delati. Začeli so jih tanjšati, odstranjevati porte, zmanjševati popravljivost in dostopnost komponent. Na žalost pa tudi vgrajevati low power procesorje, ki zaradi nizkega TDP-ja delajo throttling ob vsaki malo bolj resni uporabni procesorja. Na žalost to niso več pravi delovni prenosniki kot včasih, so samo Macbook wanabees, pa še to slabi. Naj te ne zavedejo imena Thinkpad/Elitebook in številke modelov, to NISO več isti prenosniki kot stari modeli. Jaz bi začel gledati kje drugje.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

krneki0001 ::

Za tisto kar boš ti delal tudi thinkpad (t460/t560) ne bo imel problemov. Sam bi raje T560 vzel, ker se mi zdi vseeno bolj robusten kot T460.

Bo pa T460 dlje časa zdržal prižgan. Sploh če ima namesto dvd-ja vgrajeno 3 celično baterijo in še zunajo 6 celično.
T440 s 3 celično notranjo in 3 celično zunajo zdrži 14 ur, X240 pa s 3 celično notranjo in 6 celično zunanjo celih 24 ur. Vsaj tako pokazali na testih (youtube), ko sem iskal mašino za ženo. Vzel sem T440 potem, zaradi ekrana.

Škorc ::

LeQuack je izjavil:

... Naj te ne zavedejo imena Thinkpad/Elitebook in številke modelov, to NISO več isti prenosniki kot stari modeli. Jaz bi začel gledati kje drugje.
Imaš kakšen predlog? Poznam le HP in Lenovo, z ostalimi proizvajalci nimam izkušenj. Apple mi pa ne diši (oz. ženi, za katero ga kupujem).

Verjetno bom šel v smeri T460 zaradi velikosti/teže, resno delo se bo itak delalo na docku. Sam nekaj let uporabljam T430 in sem dokaj zadovoljen.

Han ::

Preveri še Dell Latitude serijo...

krneki0001 ::

Kolega je hotel na vsak način dell latitude. In v petek mu je odletela matična. Mašina je stara 5 mesecev.

Tudi dell ni več tisto, kar je bil. Sam zato ostajam na Thinkpadu T430, ženi pa sem dal thinkpada T440.

T430 mi je bolj všeč zaradi tega, ker ni ultra tanek in ima dvd, da ga lahko nadomestim s caddyjem za dodaten disk. Tako imam v prenosniku 3 diske, SSD, M.2 SSD in v caddy-ju 1TB WD black. Na M.2 je sistem, na SSD so podatki ki jih hitro rabim, projekti in workspace-i, na HDD pa je arhiv in dokumentacija.

Han ::

Se zgodi. Latitude ima 3 letno NBD (Next Business Day) garancijo... V firmi imamo dva Latutida, en je star 10 let, drug leto in pol. Nobenih težav.

krneki0001 ::

Starejši prenosniki so bili narejeni veliko bolj kvalitetno. Sploh biznis klasa prenosnikov. Ker se je od teh prenosnikvo tudi pričakovalo, da bodo vedno in povsod na voljo in da to ne bo crkovalo. Zato je bila nekoč tudi taka cena zanje.
Danes biznis klasa ni nič prav dosti dražja od ostalih prenosnikov z enako konfiguracijo. Pa tudi bolj pokvarljivi so od predhodnikov. Še vedno se vgrajujejo malo bolj kvalitetne komponente, prav velike razlike pa ni.

Imam doma IBM Thinkpad T60 (še preden so prodali vse skupaj v Lenovo). Notri je dodan SSD in 3GB rama (ker je samo 32bitni proc), pa na njem brez problema deluje windows 10 in tudi vsi driverji se dobijo za windows 10. S tem da je mašina stara 12 let (letnik 2005). Če bi danes delal tako kvalitetne zadeve, bi bile cene vsaj x2, če ne več.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Tudi na 10 let starem Dell Latitude D520 lepo teče desetka, ki sama poinštalira vse gonilnike...

Škorc ::

Hvala vsem za pomoč.
Bom počakal še kakšen mesec, da pridejo ven novi Intel-i in potem kupil Lenovo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo cenovni rang 800-1200€

Oddelek: Kaj kupiti
91012 (763) krneki0001
»

Prenosnik za resno delo - HP ZBook 15 vs Macbook Pro 13

Oddelek: Kaj kupiti
427862 (6488) DOOM_er
»

Dober laptop, ki ni HP (Lenovo / Dell?)

Oddelek: Kaj kupiti
194086 (3403) Ales
»

Lenovo x250 Cena

Oddelek: Pomoč in nasveti
151689 (1386) zbrisan
»

LENOVO Thinpad ali HP Elitebook?

Oddelek: Kaj kupiti
497724 (6047) Invictus

Več podobnih tem