» »

ventilatorji

ventilatorji

sopex ::

kje bi najcenejš dobu ene par ventilatorčkov za ohišje??

* rabm to za eno staro kišto, pa nebo rd glih velik dau za to

budi ::

ja v štacun kje pa,1 vent od 500 do 1200 sit

c3R4R ::

@budi
Tale tvoja priporočena nizka cena se mi zdi sumljiva... Ta vent v tem cenovnem razredu je SLAB, po možnosti glasen pa še prepih dela slabo, ker je glavni point ventov. Grem stavt8-)

@sopex
Naj ti ne bo škoda za vent odšteti tudi okoli 2000 sit (če hočeš dobro hlajenje in tišino).... Verjemi....
Drgač pa vente lahko kupš v vsaki bolje založeni računalniški trgovini... Mlacom, JAE, Kos Computers... Mal poglej... Drugač ti jih pa tud jst lohk zrihtam, k si že glih ti:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

sopex ::

heh.... sm jih že šou medtem kupt k Mlacomu... sm dau za en ventilatorček 2.100 in delajo čist potihm :) no....vsaj en k sm ga že montiru |O

sopex ::

sam še neki me zanima.... sm neki tud u mlacomu sprašvou sam un tip ni meu pojma...
kakšna stikala bi mogu nabaut, da bi lohka te ventilatorčke vključeval in izključeval na sprednji stranici computerja ???

c3R4R ::

To pa v oddelku Elektrotehnika elektronika vpraši... Tm so živi norci za take stvari:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

sopex ::

aha....bom pol šou še enkrat :D

sopex ::

no končno sm dobil tud stikalo....nevem kako bom vse to zdej zvezu, ampak bo že kako... zdej nej bi dau, tm kjer dobi ventilator elektriko, eno žico spelju na stikalo, potem se po pa tm ventilator uklučvou in izklučvou :)

upam pa da bo vse delal :D če ne, bom pa tuki gor napisu 8-)

sopex ::

zdej pa še eno uprašanje...
a bi lohka to kišto še kej naviju ( mensezdi da je ene 200MHz, plata je tud bl stara)??
pa kolk mislte da bi lohka 200MHz procesor na eni taki solidni, ampak stari plati, naviu???

ReSpEcT ::

SNOPEX: kaj pa napajalnik?

c3R4R ::

@sopex
Moraš računati na to, da si pri sodobnih procih mojster, če za 50% ali več naviješ proc... Primer: 1700 MHz je osnova... Po 50% navitju je 2600 MHz8-O 8-O!! Vau.... Seveda pa so sodobni proci veliko bolj navijaški... Hvala Bogu:D

Moraš pa tut računanat, da so strarejši proci manj overclock-abilni... Če boš spravu 200 MHz na 233MHz ali malo več, boš lahko srečen8-)! Če ti uspe naviti na npr. 266 MHz je če tko pogledaš 25% overclock8-O... uspeh:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

ReSpEcT ::

Če imaš napajalnik 250w raj ne navijej k ti mejbi nav zdržov al pa ti bo začel počanej delat.
pazi kaj delaš

ReSpEcT ::

:\

sopex ::

criLin15:

mensezdi da je tastara plata primerna za navijanje ( mi je un na servisu to reku) in da nej bi ga lohka recmo iz 233MHz (prej sm mislu da mam 200 MHz, kot kaže mam več :D ) naviu tud na 300 MHz, sam da bi mogu zagotovit dobro hlajenje procesorja, pol nej bi se pa dal..

BTW: si že kej probu nokijo pa computer povezat??

ReSpEcT:

ja napajalnik nej :| bi biu uredu

c3R4R ::

@sopex
naviu tud na 300 MHz, sam da bi mogu zagotovit dobro hlajenje procesorja, pol nej bi se pa dal..
To "dobro hlajenje" je un serviser mislu vsaj vodno:| Navijanje takih procesorjev je neprofitno, pa še grejejo se k svinje (naviti) tko, da... Vodno hlajenje si omisli pa bo šlo...

Compa pa nokia še nism poskušal povezat, ker nimam cajt:O ... Bom pa to naredu v bližnji prihodnosti:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

sopex ::

hm... vodno hlajenje na mašino k jo bom rabu enkrat na mesec :\
mal bom probu navit, ne kej preveč, mal rama bi mogu še nekje dobit, tko da ne bo glih preveč počasna mašina 8-) pol bom pa iz tanove mašine tuki meu pomembnejše fajle, bo služu ubistvu za server ( k pa telemach prkluč internet pa še za world wide server )
no sam upam da bo moje posege preživela tale kišta :D :P :D

c3R4R ::

pamet v roke:D....
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Klemenn ::

Kake ventilatorje si pa dubu in kako si jih vezau? na rumeno ali rdečo žico (kolk v so že? sem pozabu ;( )?

sopex ::

ja jest sm 2 ventilatorčka kupu pr mlacomu, 2 pa v bofu (centru zabave :D )
vezu sm jih pa na črno in rdečo.... črna se menzdi da je minus, rdeča pa 5V (rumena se mi zdi da je pa 12V)...

ampak so v Bofu ventilatorčki mal cenejši....diode pa neonke pa so najcenejš v conradu, al pa uni štacuni zravn conrada

sopex ::

aja....sm pozabu napisat..... prekucno stikalo dobiš pa najcenejš v štacuni zravn conrada u hali d v BTC....

criLin15:
pamet v roke
8-) SMOKE WEED!:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

max. FSB na 8RDA+ ?

Oddelek: Navijanje
351308 (782) DjTonic
»

AMD 2.6 T-Bred

Oddelek: Navijanje
361188 (877) WarMaker
»

utišanje crystal orb-a

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211346 (1067) tx-z
»

navijanje radeona9000pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
754546 (3763) c3R4R
»

povezava pinov na procu- celeronček 1.7 Ghz

Oddelek: Navijanje
351334 (983) c3R4R

Več podobnih tem