» »

Slackline

Slackline

kitajc ::

Rad bi kupil slackline, ki ga bom postavil doma (vsaj na začetku). Doma imamo iz vseh strani gozd, tako da bi gurtno lahko imel vseskozi napeto čez travnik na drevesih. Razdalja med najbližjimi drevesi pa je okoli 10m, med ostalimi pa med 15 in 20. Na eni strani so velika drevesa, medtem ko so na drugi bolj tanka - premer debla je okoli 15, 20cm. Je to premalo? Napel bi seveda tik nad tlemi, ker pa sem začetnik pride v poštev le hoja.

Kaj mi priporočate za nakup?

Če bo napet doma, bo napet kar vseskozi, tako da bo na dežju, soncu itd.
  • spremenilo: kitajc ()

mitja73 ::

Na dežju in soncu se vse raztegne in postavitev ti vzame 5 min če imaš vedno na istem mestu.
Ne vzami kaj pod 50 € ker se dajo dobro napeti.

priporočam in tudi lahko sprobaš prej pri njih:
http://www.bananawayshop.com/slackline

kitajc ::

A tale bi bil ok?

kitajc ::

V Marmet.si bi dobil 20-metrsko gurtno za 48€, 30 pa za 61€ + poštnina (4-5€).

http://www.marmet.si/ct-menu-item-6

V Bananawayshopu pa mi ustreza tale (25m) - Slackstar Basic. Naslednja 25-metrska Elephant Wing stane že 120€.


Kaj se mi najbolj izplača?

Arctander ::

Dumb question, ampak v čem se te gurtne razlikujejo od tistih za privezovanje tovora na kamionu, da so toliko dražje?

3man ::

Evo en slo proizvajalec vseh mogocih gurten:http://www.pteamtrgovina.si

DonMatejo ::

Kupil v Hoferju za 20 EUR 2 kosa. Naslednjič šel kupit še 5 kosov za vse ostale, tudi za tiste, ki so prej že prisegali na "firmirane" slackline. To ni nikakršen namen sprožati flamewar, govorim samo o tem, da ob nakupu sploh nisem vedel, ali mi bo potegnilo, ali ne. Mi je in naslednji slack bom spet kupil v Hoferju. Hodim do 10m, izdelava je identična, razlika v elastičnosti je 10%. Za mojo uporabo (1x na teden 1h) je to dovolj oz. price/performance ustreza.

Ga moraš pa vedno znova napeti, postavljanje samo pa traja 5min.

kitajc ::

Pa imajo tudi slacke daljše od 10m? A je to redna ponudba ali je bila akcija?

black ice ::

Arctander je izjavil:

Dumb question, ampak v čem se te gurtne razlikujejo od tistih za privezovanje tovora na kamionu, da so toliko dražje?

Izgleda isto. S kolegi smo lani preizkušali z navadnimi gurtnami za privezovanja tovora in je bilo dovolj za tistih nekaj 10 ur začetnega navdušenja.

DonMatejo ::

Ja, tudi mi smo za masovke s slacki (beri 15 ljudi) uporabili kar navadne gurtne. Spet, občuti se razlika, ampak je to za samo hojo manj pomembno (problem z elastičnostjo postane s skoki in pa z visokim vpetjem)... Torej
gurtna<hofer slack<brand slack


Hofer moraš ujeti akcije ampak se pojavi 3x na leto, je pa živo rumene barve in dolg 15 metrov. Verjemi, več ne potrebuješ.

Hodit se pa da po vsem.

usurp3r ::

Tudi sam uporabljam navadno gurtno, če nimaš namen kakšnega trickinga gor izvajat je za začetek čisto kul.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj vozite s sabo v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
627049 (4684) starfotr
»

Izgubljena prtljaga

Oddelek: Loža
151626 (1322) Vice
»

Štrik

Oddelek: Loža
104710 (4275) dzinks63
»

Nakup gurtne

Oddelek: Loža
1610890 (7907) Rias Gremory
»

Kje dobiti solidne letne gume in seveda katere vzeti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11021296 (13212) Brane2

Več podobnih tem