» »

Kriptiranje oz. kodni zaklep USB ključka

Kriptiranje oz. kodni zaklep USB ključka

eric_cartman ::

Živjo!

No ja.. Ideja je priletela predvsem od tu, ker sem skoraj 100% prejšnji teden na FERIju pustil ključek v računalniku, ki pa je ta teden očitno že poniknil z vsemi podatki in vajami na njem..

Če že ne zaradi varnosti lastnih podatkov, bi vsaj nekomu, ki je ta ključek vzel, rad pokvaril dan in mu totalno blokiral dostop do podatkov, zapisovanje in branje ter formatiranje. Skratka, da ga lahko samo še stran vrže ali pa vrne.. Pa vseeno bolje, kot pa da dobi novo igračko.

Ideje in kakšni dobri software za tole opisano?

Hvala,
Lp!

yacked ::

Zakriptiraj USB z TrueCryptom pa bo, še vedno lahko ključ formatira, ampak vsaj do podatkov ne more.

eric_cartman ::

No ja..Truecrypt 7.1 je sigurno še bulletproof pred kakšnimi krajami USB ključka. Samo še vedno ga lahko vsaj formatira, pa ima nov USB ključek..

Ravno to mi gre na živce, ker sam nisem tak, da bi ga vzel..Kvečjemu bi ga nesel profesorju al pa v referat če bi ga že vidu.. Seveda se to ni zgodilo v mojem primeru. Zato pravim, da bi rad nekaj takega, kar sem zgoraj opisal. :)

crniangeo ::

če se ne motim obstajajo kljucki na prstni odtis ?

v tvojem primeru trenutno ne mores nic narediti , saj nimas cloud based kljucek al pa kej.. da bi lahko remote unicil vsebino kot pri telefonih..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

eric_cartman ::

@crniangeo

Ne saj nism mislil na remote.. Tako pač.. Od sedaj naprej je tole šola zame. Pa bi okoli tega želel nekaj narest.

Tisti kriptirani ključki na kodo ali pa celo prstni odtis so vseeno dragi ko hudič.. Mislim, da nekje 100 € +. Pa se to potem vseeno ne splača. Dam raje Truecrypt gor.

Tko sem mislil, da obstaja nek software, ki bi onemogočal branje ali pa formatiranje ključka brez gesla. No če se komu posveti bom zelo vesel kakšnega predloga. Sicer pa bo očitno Truecrypt edina prava stvar zaenkrat.

GTX970 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

eric_cartman ::

Tisti zadnji link od Amazona s Kingston DataTraveler je že kar mikaven glede na ceno. Tu je potem samo še moteč faktor read/write speed, ki je kar majhen(R/W = 21/12). Ta ključek, ki sem ga izgubil, je imel namreč read/write speed 100/40.

Vendar v mislih sem imel vseeno "Software Encrypted USB Drive". Ravno zaradi read/write hitrosti. Te ki so že hardversko enkrtiptani so zgleda bolj počasni. Vsaj te, ki niso dragi. Tisti 100EUR + me ne zanimajo.

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Software Encrypted usb pomeni, da ga lahko vsak formatira in uporablja dalje.
Pri hw encrypted gre to težje.

eric_cartman ::

No saj to.. Študiral sem, če lahko softwerska enkripcija onemogoča tudi formatiranje USB ključka, pa zgleda, da bo to malo težje najt, če sploh bo možno.. :)

Furbo ::

Traparija vse skupaj, bolje kot bo hardversko zaščiten, dražji bo, dražje te bo stalo, če ga izgubiš.

Raje kupuj najcenejše, če si pozabljive sorte.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fosil ::

Nobena zaščita ti ne pomaga, če ga pustiš v računalniku odklenjenega.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključek USB 3.1 se obnaša skoraj kot USB 2

Oddelek: Pomoč in nasveti
151865 (1453) MrStein
»

Kateri USB ključ z kriptiranjem

Oddelek: Kaj kupiti
81031 (793) MrStein
»

Kateri USB ključ kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531387 (18300) Izi
»

počasen USB ključek - Corsair Voyager GT 16GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
193378 (2865) tsatthoggua

Več podobnih tem