» »

počasen USB ključek - Corsair Voyager GT 16GB

počasen USB ključek - Corsair Voyager GT 16GB

skico ::

Kupil sem si USB ključek Corsair Voyager GT 16GB. Sedaj pa sem opazil da je "izredno" počasen. Ko dam namreč gor kopirat 700MB datoteko to na ključek kopira cca 51 sekund (13,5MB/s). Računalnik na katerem to počnem je nov in na njem je na novo naložena Vista 32bit (služba). Doma imam pol leta star pc, in gor Visto 64bit in je težava enaka. Ključek je veliko prepočasen.

Na ključek sem za test kopiral video datoteko velikosti 700mb (single file)!

Če pa kopiram iz ključka na pc pa gre zadeva normalno (31-34MB/s).


Ali ima še kdo kakšne probleme s tem ključkom?

Čudno se mi zdi, ker glede na teste naj bi na ključek kopiralo vsaj 2x hitreje..

OmegaBlue ::

13MB/s še ni tako slabo.. imaš veliko bolj počasne ključke. Na teste ključkov, ki ne zagotavljajo/obljubljajo določeno hitrost se ni preveč za zanašat, sedaj če tvoj obljublja da gre hitreje nesi nazaj.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

LoneWolf ::

Corsair Voyager GT je eden najhitrejših ključkov sploh, deklarirane hitrosti so do 15-16 MB/s zapisovanje in do 30-31 MB/s branje. Na vseh flash napravah je zapisovanje občutno počasnejše kot branje. Glede na tvoje številke res ne vem, kaj bi še rad... Ne samo da ni "izredno počasen", danes boš težko našel ključek, ki v praksi pokaže kaj več.

skico ::

Corsair Voyager GT je eden najhitrejših ključkov sploh, deklarirane hitrosti so do 15-16 MB/s zapisovanje in do 30-31 MB/s branje. Na vseh flash napravah je zapisovanje občutno počasnejše kot branje. Glede na tvoje številke res ne vem, kaj bi še rad... Ne samo da ni "izredno počasen", danes boš težko našel ključek, ki v praksi pokaže kaj več.


samo v vednost: stari patriot xporter 4gb 200x je delal občutno hitreje pri kopiranju nanj..

očitno so me nategnili s tem ključkom.. lahko bi napisali "počasnost je moja vrlina!" :)

huek111 ::

Meni na patriot 8Gb nalaga 699mb veliko datoteko 1.51 s torej celo minuto dlje kot tebi pa mi to ni tako grozno počasi! Mi pa v obratno stran (ključ-računalnik) kopira isto datoteko v 12s

kixs ::

Meni na patriot 8Gb nalaga 699mb veliko datoteko 1.51 s torej celo minuto dlje kot tebi pa mi to ni tako grozno počasi! Mi pa v obratno stran (ključ-računalnik) kopira isto datoteko v 12s


Bi res rad videl hitrost prenosa USB-ja 60MB/sek!!

Teh 12sek je dejansko kopiranje iz Windows disk cacha na disk. Tvoj disk ima hitrost zapisovanja 60MB/sek in je zapisovanje v tem primeru odvisno samo od hitrosti diska.

Vecji problem Flash spomina je zapisovanje manjsih datotek. Na pocasnejsih dobis tudi hitrosti 50KB/sek 8-O

huek111 ::

imaš prav s ključa na računalnik mi kopira 50 s

RejZoR ::

Ker polž :P Moj Lexar Lightning II 4GB skopira 738MB velik filet iz računalnika na ključek v 39 sekundah.
Isto datoteko iz ključka na računalnik pa potrebuje samo 23 sekund.

Merjeno s štoparco na mobilcu v Visti x64. Med kopiranjem nazaj na PC sem kljukeč odklopil in dal nazaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

skico ::

iz ključka na pc gre hitro.. 31-35MB/s (glede na Vistin "števec").

Moti me edino počasen prenos na ključek. Kajti že zaradi oznake GT sem pričakoval da bo hitrejši kot ti ostali "običajni" ključki. Ampak sem se očitno uštel..

RejZoR ::

Zame so edini hitri ključki tile Lexar Lightning II in Patriot XporterXT 200x (ne Boost Drive, ki so samo 180x). Vse ostalo je en šrot.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Urc ::

Se strinjam. Sva tudi s frendom probala dejansko hitrost kopiranja s štoparico in ga je PatriotXT nabil totalno. Pomoje je ta Corsair za toliko denarja nateg.:\

Jackal ::

Fino...

Tudi jaz sem ga nabavil (Corsair Voyager GT) pred par dnevi in nekam nimam občutka, da je ne vem kako hiter. Lahko probam izmerit prenos in primerjat z "navadnimi" ključki.

S katerim programom se pa da izmerit hitrost pisanja/branja?
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Han ::

Le malenkost dražji, a VELIKO boljši kot Corsair GT, je Sandisk Cruzer Contour.

Jackal ::

Test mojega GTja

Read: 30MB/s
Write: 12MB/s

Testirano s HD Speed
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

kixs ::

Najboljse je izmeriti z brezplacnim ATTO

 Primer

Primer

levaky ::

Obstaja že ena tema na slotechu, kjer se nahaja kar nekaj grafov za usb ključke. Se splača poiskati.

Sandiscov countur špona z malo več kot 20MB/s.

lp, Matej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: levaky ()

RejZoR ::

Za Contourje so govoril kakšen napredek so, pa se še vedno skrijejo proti 2 leti starim Lexarjem in Patriotom. Napredek za Sandisk, nasplošno pa je dost žalostna zadeva. Ima pa seksi ohišje in mehanizem za odpiranje konektorja.

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

Tle si mal oglejte, ko smo jih testirali. Poglejte moj score od Lexarja in Patriota, nato pa primerjajte z ostalimi ;) Sej se pribljižajo ampak to ni to.
Še najbliže je bil Voyager ampak je imel CPU usage visok do neba...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mrjasec ::

Kateri ima sedaj najboljši read/write speed in se ga da dobiti pri nas v 8GB verziji?
Sedaj ima Patriota XT, vendar se ga ne da dobiti večjega od 4GB. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mrjasec ()

Icematxyz ::

 Test

Test



Torej če si pravlilno razlagam test ki sem ga opravil na 2 leti starem ključku mi pojasni oziroma potrdi moje domneve, ki sem jih imel že nič kolikokrat.

Če kopiram na ključ mapo s polno majhnimi datotekami se čas kopiranja podalša v neznosno dolgo.

Če pa isto mapo arhiviram v eno datoteko in pošljem na ključek pa gre kopiranje zelo hitro.

Še ena "skrivnost" več ki je z moje strani sedaj razjasnjena. Sem nekoč če se prav spomnil celo pol ure zabluzil za "gonilnike" zaradi tega. ;)

Zgodovina sprememb…

tsatthoggua ::

Imam Patriot Xporter XT Plus in sem za sceno probal stopat cas kopiranja 730M film nanj. Rezultat je 36s.

Prej sem imel Corsair in je v primerjavi s tem suxal big time.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri hiter USB ključek 8 ali 16GB?

Oddelek: Kaj kupiti
428735 (5296) ||_^_||
»

Kateri USB ključ kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531245 (18158) Izi
»

USB ključek 8GB ali 16GB

Oddelek: Kaj kupiti
161593 (1334) nuclear
»

USB kljuc

Oddelek: Kaj kupiti
172548 (1775) Pyr0Beast
»

Ker USB kljucek

Oddelek: Kaj kupiti
233126 (2318) Golden eye

Več podobnih tem