» »

Izvršba na bančnem računu

Izvršba na bančnem računu

«
1
2

Rusty77 ::

Zdravo! Mene zanima če kdo ve ali lahko banka na kateri imam sodno izvršbo pobere denar z drugega bančnega računa pri drugi banki? Punca gre v tujino in sva se zmenila da si bova pri njeni banki uredila pooblastilo da lahko denar nakazujem na njen račun. Mislil sem da to dobiš samo nek papir kot pooblastilo da lahko nakazujem denar vendar sem dobil svojo kartico z pinom. Ali je možno da se izvršba z moje banke "usede" na njen račun?

Goody ::

@Žiga Dolhar Sprašuje če se mu bo upnik usedel na račun za katerega je pooblaščen in na katerega bo nakazoval svoj denar - taisti denar ki ga je nekomu dolžan.

1) za nakazovanje denarja na nek račun kot prvo sploh ne rabiš biti pooblaščen
2) Upnik se preko obstoječe izvršbe kar tako seveda ne more vsesti na račun katerega dolžnik ni lastnik (pa čeprav je za njega pooblaščen).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Epialt ::

Goody je izjavil:


1) za nakazovanje denarja na nek račun kot prvo sploh ne rabiš biti pooblaščen

Tole pa žal ne bo držalo. Lahko "plačaš" z upn ali ostalimi načini na določen račun, ne moreš pa nakazati.
Vsaj tako mi je bilo rečeno na moji banki, ko sem želel ženi nakazati denar.

Goody ::

Epialt je izjavil:

Goody je izjavil:


1) za nakazovanje denarja na nek račun kot prvo sploh ne rabiš biti pooblaščen

Tole pa žal ne bo držalo. Lahko "plačaš" z upn ali ostalimi načini na določen račun, ne moreš pa nakazati.
Vsaj tako mi je bilo rečeno na moji banki, ko sem želel ženi nakazati denar.


;) seveda preko upn, kaj pa je to drugače...Davčna se v takšne stvari ne vtika če te to skrbi. (no razen če si prenakazal kakšen milijon...)

branc ::

Morda boš to vzel kot moraliziranje,ampak se ne bi raje osredotočil na to, da izvržbo saniraš, kot da iščeš bypase? Da se znebiš teh okov, ki te bodo spremljali do poplačila?

Machete ::

Kdo pa je rekel da išče bypase. Podal je konkretno vprašanje. In moje mnenje je, da ni možno, ker lastnik računa ni on.

Epialt ::

Goody je izjavil:


;) seveda preko upn, kaj pa je to drugače...Davčna se v takšne stvari ne vtika če te to skrbi. (no razen če si prenakazal kakšen milijon...)

Pozabi, ne vem zakaj sem v glavi zamenjal izraza položi in nakaži. My bad

Rusty77 ::

Nevem zakaj mislite da iščem neke bypase... z mojega računa mi poberejo denar kolikor ga lahko, ostalo je moje. Punca gre v tujino in bi ji rad občasno nakazal nekaj denarja zato sva šla na drugo banko in tako uredila. Račun je njen mene je samo zanimalo ali je kakšna možnost da se lahko usedejo na njen račun ker pač to nočem. Nevem kaj bluzite kle eni. Vsem ostalim hvala za info!

Epialt ::

Upam, da ti tole pomaga:
Moja mama 1 mesec ( pred pol leta prebližno ) ni dobila plače prav čas nakazane.
Kredit je bil na njeno ime.
Na njenem računu je pooblaščen oče in ona je pooblaščena na njegovem računu.
Ker je imela na računu 0, so potegnal iz računa kar očetu.

111111111111 ::

Epialt je izjavil:

Upam, da ti tole pomaga:
Moja mama 1 mesec ( pred pol leta prebližno ) ni dobila plače prav čas nakazane.
Kredit je bil na njeno ime.
Na njenem računu je pooblaščen oče in ona je pooblaščena na njegovem računu.
Ker je imela na računu 0, so potegnal iz računa kar očetu.


V tole malo dvomim. Je imela mama kredit in ji je bil oče porok?

fosil ::

Epialt je izjavil:

Upam, da ti tole pomaga:
Moja mama 1 mesec ( pred pol leta prebližno ) ni dobila plače prav čas nakazane.
Kredit je bil na njeno ime.
Na njenem računu je pooblaščen oče in ona je pooblaščena na njegovem računu.
Ker je imela na računu 0, so potegnal iz računa kar očetu.

Pri tej zgodbi je bilo v ozadju gotovo še kaj drugega, ne samo pooblastila na računih.

Drugače pa kot že omenjeno, če hočeš nekomu nakazovat denar na račun ne rabiš bit pooblaščen. Pooblaščen moraš biti če hočeš denar dvigovati z njegovega račun.
Če ne rabiš dvigovati se lahko pooblastilo tudi prekliče.
Tako je!

Epialt ::

Obrok za zavarovanje kredita je bil. Oče ni bil porok.
Tudi meni je zanimivo.
V glavnem OP, kot je bilo rečeno, če imaš namen samo pošiljati denar, raje plačaj tisti provizijo in si 100% safe.

hotwheels ::

Ampak če ti njej nakažeš denar preko UPN se njej to šteje kot dohodek, če pa narediš polog na svoj račun pa ne. Tako je meni to razložila na bančnem okencu. Če punca dobiva kakšno štipendijo ali kaj podobnega ni nakazilo preko UPN dobra metoda.

Invictus ::

Epialt je izjavil:

Upam, da ti tole pomaga:
Moja mama 1 mesec ( pred pol leta prebližno ) ni dobila plače prav čas nakazane.
Kredit je bil na njeno ime.
Na njenem računu je pooblaščen oče in ona je pooblaščena na njegovem računu.
Ker je imela na računu 0, so potegnal iz računa kar očetu.

A je oče porok? Ali vsaj solidarnostni porok?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Epialt ::

Precej je odvisno kaj ti napišeš kot namen nakazila.
Ne smeš pa dat SUPP.
Daš lepo "LOAN" in napišeš "POSOJILO" ali celo VRAČILO.
Edino na kar se lahko pol obesijo je, da se posojilo obdavči in da ta davek plačaš državi.
Če bodo šli pa tako daleč...

@ Invictus
Oče ni bil porok in trgali so mu iz poslovnega računa, toliko še vem, ker sem držal TRR izpisek v rokah.
Za druga bi mogu pa še mamo vprašat. Je pa mama prokurist na firmi... lol. To bi lahko bilo.

fosil ::

Epialt je izjavil:

Oče ni bil porok in trgali so mu iz poslovnega računa, toliko še vem, ker sem držal TRR izpisek v rokah.
Za druga bi mogu pa še mamo vprašat. Je pa mama prokurist na firmi... lol. To bi lahko bilo.

To sigurno ni bilo to.
Banka ne bi kar tako trgala iz poslovnega računa, ker tudi ne sme in ne more.
V ozadju so bile stvari (pogodbe) o katerih ti očitno ne veš ali pa so starši podpisali kaj na kar so pozabili.

Ampak če ti njej nakažeš denar preko UPN se njej to šteje kot dohodek, če pa narediš polog na svoj račun pa ne. Tako je meni to razložila na bančnem okencu. Če punca dobiva kakšno štipendijo ali kaj podobnega ni nakazilo preko UPN dobra metoda.

Nakazilo na račun še ni dohodek.
Je pa res da se lahko zgodi da moraš taka nakazila v določenih primerih razlagat.
Tako je!

Invictus ::

Epialt je izjavil:


Oče ni bil porok in trgali so mu iz poslovnega računa, toliko še vem, ker sem držal TRR izpisek v rokah.
Za druga bi mogu pa še mamo vprašat. Je pa mama prokurist na firmi... lol. To bi lahko bilo.

Bi rekel da sta tudi tvoja dva že malo pozabila pod kakimi pogoji sta vzela kredit ...

Banka ne more kar nenadzorovano trgati denar od drugih, čeprav družinskih članov, ampak mora za to imetio nek razlog in papir s podpisom.

Banke nič ne delajo na pamet, ampak samo sledijo papirjem, ki jih komitenti podpišejo in nikoli ne preberejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Epialt ::

Hehe nekaj od tega bo po vsej vrjetnosti držalo.

St235 ::

Pooblastila za to da nekomu nakažeš denar ne rabiš. Z vidika davčne ni nobene razlike med prilivi v obliki nakazila ali pologa.
Izvršba se ne more izvajat na računu tretje osebe.

scipascapa ::

Tudi jaz lahko potrdim, da se banke kar usedejo, boli njih "organ" pa še fajn mastno zaračunajo "storitve".

St235 ::

Mešaš hruške in jabolka. Človek sprašuje za izvržbo.

scipascapa ::

Ravno to govorim, imam izvržbo in so blokirali lastniku računa, jaz sem pooblaščenec tega računa, kamor sem dobival plačo.
Sodišče in banke to blokirajo, briga njih.

Goody ::

scipascapa je izjavil:

Ravno to govorim, imam izvržbo in so blokirali lastniku računa, jaz sem pooblaščenec tega računa, kamor sem dobival plačo.
Sodišče in banke to blokirajo, briga njih.


Hvala bogu, če si se hotel izvršbi izogniti tako da ti plačo nakazujejo na drug račun. Imam cel kup dolžnikov, zato sem res alergičen na takšne osebke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

SeMiNeSanja ::

Kaj ni pri izvršbi celo tako, da se lahko izvaja izključno z tistih računov, za katere je bil podan predlog? Če imaš dva računa pri različnih bankah, predlog za izvršbo pa se je glasil zgolj na enega, se tudi ne more posegati po sredstvih na drugem računu, temveč je treba predlog najprej ustrezno popraviti?

Da si pa zgolj pooblaščenec pa še ne sme biti razlog, da se lahko rubi z računa, za katerega si pooblaščen. Zamisli si, da si po poklicu računovodja in s tem pooblaščenec za TRR podjetja v katerem delaš - po tvoji logiki bi se lahko vsedli na denar od podjetja? NIKAKOR!

Drugo je seveda, če upnik uspe dokazati, da si naredil bypass in namerno skrivaš denar na tujem računu. Ampak tudi tu po moje zadeva ne bo šla brez ustrezne tožbe skozi. Stvari pač morajo imeti svojo pravno podlago. Brez nekega sklepa določenega organa, nihče ne more posegati po sredstvih, ne glede na to, kje se nahajajo.

Mehmed ::

A so sledili tvoji placi kam je sla pa je bil to razlog mogoce, ne pa da je tvoje ime nekje zraven?

111111111111 ::

scipascapa je izjavil:

Ravno to govorim, imam izvržbo in so blokirali lastniku računa, jaz sem pooblaščenec tega računa, kamor sem dobival plačo.
Sodišče in banke to blokirajo, briga njih.


Si prebral svoj stavek? Seveda so se lahko usedli na račun, ker si od tvojega delodajalca tja prejemal plačo. Raje povej če so vzeli kaj več kot 90% tvoje plače? 10% ti morajo pustit.

St235 ::

scipascapa je izjavil:

Ravno to govorim, imam izvržbo in so blokirali lastniku računa, jaz sem pooblaščenec tega računa, kamor sem dobival plačo.
Sodišče in banke to blokirajo, briga njih.


In jaz ti govorim da mešaš hruške in jabolka. Normalno da so blokiral tudi drug račun, če pa tja prejemaš PLAČO. Izvršba je bila pač na tvoj osebni dohodek in je popolnoma vseeno kam je bil izplačan. Nima pa to nikakršne veze s pooblastili in bi se enako zgodilo tudi če ne bi imel pooblastila.

Je pa hudič, da se na take cenene načine ne da izogiba poplačilu dolgov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

krneki0001 ::

scipascapa je izjavil:

Tudi jaz lahko potrdim, da se banke kar usedejo, boli njih "organ" pa še fajn mastno zaračunajo "storitve".


Ne drži nič od tega.
Banka se lahko "usede" na tvoj račun samo na podlagi pravnomočnega sodnega sklepa. Torej, ko dobi banka iz sodišča da ti mora blokirat vse kar imaš pri banki (TRR, hranilne vloge,...), se šele "usede" in ti blokira račune in pobere denar. Seveda pa je za to javno objavljena tarifa, koliko si za to vzamejo provizije.

111111111111 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Ravno to govorim, imam izvržbo in so blokirali lastniku računa, jaz sem pooblaščenec tega računa, kamor sem dobival plačo.
Sodišče in banke to blokirajo, briga njih.


Si prebral svoj stavek? Seveda so se lahko usedli na račun, ker si od tvojega delodajalca tja prejemal plačo. Raje povej če so vzeli kaj več kot 90% tvoje plače? 10% ti morajo pustit.


Pustiti morajo minimalca ali nekje 80% minimalca. Tega moraš potem dvignit v celoti, ker drugače smatrajo da ga ne rabiš in vzamejo lahko še to.

SeMiNeSanja je izjavil:

Kaj ni pri izvršbi celo tako, da se lahko izvaja izključno z tistih računov, za katere je bil podan predlog? Če imaš dva računa pri različnih bankah, predlog za izvršbo pa se je glasil zgolj na enega, se tudi ne more posegati po sredstvih na drugem računu, temveč je treba predlog najprej ustrezno popraviti?


Včasih je bilo tako, danes pa dobi banka dopis, da ti morajo vse kar imaš pri tej banki, blokirat. In naenkrat dobijo vse banke v vednost, če imaš slučajno še kje drugje kakšen račun.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Machete ::

krneki0001 je izjavil:


Pustiti morajo minimalca ali nekje 80% minimalca. Tega moraš potem dvignit v celoti, ker drugače smatrajo da ga ne rabiš in vzamejo lahko še to.


Pa še s tem, da moraš ti to banki najavit in dvignit osebno pri njih. Torej takoj se izjasnit, da boš to potreboval in tudi dvignil. Ne da boš šel dvigovat na bankomat po 20, ker tako ne gre.

Invictus ::

scipascapa je izjavil:

Ravno to govorim, imam izvržbo in so blokirali lastniku računa, jaz sem pooblaščenec tega računa, kamor sem dobival plačo.
Sodišče in banke to blokirajo, briga njih.

To, da si pooblaščenec, pomeni da imaš na tem računu enaka pooblastila kot da bi bil lastnik.

In če ne bi blokirali, bi lahko plačo nakazoval drugam in še vedno bil dolžan ...

Edino prav da tako delajo.

SeMiNeSanja je izjavil:

Kaj ni pri izvršbi celo tako, da se lahko izvaja izključno z tistih računov, za katere je bil podan predlog? Če imaš dva računa pri različnih bankah, predlog za izvršbo pa se je glasil zgolj na enega, se tudi ne more posegati po sredstvih na drugem računu, temveč je treba predlog najprej ustrezno popraviti?

Izvršba se sploh ne naredi na določen bančni račun. Ampak na denarna sredstva na bankah. Sodišče potem pošlje odločbo banki Slovenije, ki obvesti VSE banke. Ki potem blokirajo račun in zasežejo sredstva.

Če imaš več računov, ti lahko zasežejo tudi večkratni znesek. Pol se pa ti zafrkavaj z denarjem nazaj. Sicer pa, zakaj bi človek imel več osebnih računov?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

SeMiNeSanja ::

Dobro vedeti, da so le malo poskrbeli za to, da se dolžniki ne morejo kar tako 'šmuglat'. Sem mislil, da gre to še 'po starem'. Kljub temu raje vidim, da mi nihče nič ne dolguje (še manj pa da jaz komu).

St235 ::

To, da si pooblaščenec, pomeni da imaš na tem računu enaka pooblastila kot da bi bil lastnik.

Še vedno pa nisi lastnik in izvržba ni možna, če ne gre za tvoja sredstva. Enako kot ne morejo rubit avta, čeprav se v njem voziš ali ne morejo rubit hiše čeprav v njej živiš.

SeMiNeSanja ::

'Ne morejo' je v naši državi dokaj relativen pojem. Neredko se zgodi, da vseeno zasežejo, dejanski lastnik pa se mora potem preganjati po sodiščih, da svojo lastnino nazaj dobi.

Na to temo si sam vedel povedati kar nekaj, ko je bilo govora o rubežu v najemniškem stanovanju, kjer se komot zgodi, da odpeljejo tudi TV, kavč,... - čeprav so last najemodajalca.

St235 ::

Razumem kaj hočeš povedat, ampak mešaš pojme. Rubež premičnin v stanovanju je druga zgodba. Predvsem pa ne gre za relativen pojem ampak je zadeva zelo jasno določena, tako pri denarnih sredstvih kot pri rubežih premičnin. Ne razumem pa zakaj hočeš aplicirat, da gre za neko nejasnost in nedoslednost.

Nobene težave zato ni, če rubijo plačo (neodvisno od tega, kam je nakzana) ker ni dvoma o lastništvu. Ne morejo pa se obesit na XY račun samo zato, ker je oseba pooblaščena, nič bolj kot ne morejo rubit hiše smao zato, ker nekdo tam živi. Pri TRR je pač lastnik TRR znan in ni mogoče utemeljevat, da lastništvo ni jasno (kot to lahko pri premičninah). Enako tudi ni mogoče rubit avtomobila, samo zato ker ga nekdo uporablja, ker pri avtomobilu je lastništvo tudi enoznačno določeno.

Apple ::

Epialt je izjavil:

Obrok za zavarovanje kredita je bil. Oče ni bil porok.
Tudi meni je zanimivo.
V glavnem OP, kot je bilo rečeno, če imaš namen samo pošiljati denar, raje plačaj tisti provizijo in si 100% safe.


Če trajnik oz. direktno bremenitev ni bilo možno izvesti zaradi premalo razpoložljivih sredstev na osebnem računu, dobi imetnik naslednji dan obvestilo o neizvršenem trajniku oz. direktni bremenitvi. Stranka mora potem sama poskrbeti, da poravna plačilo.

Če mine cca 10 dni, odkar bi moral biti plačan obrok za kredit, dobiš opomin, potem sledi 2. opomin, etc... Nikakor pa ne vzamejo denarja kar takoj poroku in to še iz poslovnega računa...
LP, Apple

Beernarrd ::

Sedaj se niti ne usedejo več na račun ampak kar pri delodajalcu dosežejo, da do tvojega računa sploh ne pride :(

ales85 ::

In potrebno je "biti zalosten", ker upniki zelijo dobiti placilo, za katero si se z njimi dogovoril, da ga bos tudi izvrsil?

krneki0001 ::

Beernarrd je izjavil:

Sedaj se niti ne usedejo več na račun ampak kar pri delodajalcu dosežejo, da do tvojega računa sploh ne pride :(


Ne drži. Če na banki ne morejo doseči tega, da bi tam jemali sredstva se potem obrnejo na delodajalca, ki jim mora trgat od tvoje plače vse do minimalca + malica in prevoz.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

St235 ::

Izvršba se seveda lahko vrši neposreno na plačo. Vprašaj na FURS kako oni urejajo pa boš dobil točno tak odgovor.

krneki0001 ::

Seveda da se, vendar probajo vedno prvo z računi (če je kaj gor), ko pa vidijo, da iz računov nič ne bo, se pa usedejo na plačo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

St235 ::

Spet posplošuješ v tri dni. Konkretno FURS najprej poda izvršbo na plačo in TRR šele, če to ni mogoče oziroma je neuspešno. Če pa individualno urejaš izvržbo pa imaš pravico predlagat kako naj se rubi.

krneki0001 ::

FURS mogoče, če pa individualno, pa sodišče vedno prvo rubi iz računov, če pa to ne gre pa se usedejo na plačo. Verjemi imam izkušnje (tako in tako).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Ziga Dolhar ::

Rubi na tisto, kar predlaga upnik.
https://dolhar.si/

mojsterleo ::

rubez na vec trrjih je precej draga in nepregledna zadeva. v izvrsbi mora pisati, katera banka vodi izvrsbo. na njen trr se zarubljena sredstva tudi stekajo. konkretno v primerih ki jih poznam, banko tvoje prezivetje ni zanimalo. preprosto so pobrali vse. slovenske banke (konkretno nlb) bodo zal svojemu gospodarju (durs) pridobile sredstva boli jih k...c za komitenta naj crkne.

Aston_11 ::

krneki0001 je izjavil:

FURS mogoče, če pa individualno, pa sodišče vedno prvo rubi iz računov, če pa to ne gre pa se usedejo na plačo. Verjemi imam izkušnje (tako in tako).
Kljub tvojim izkušnjam to ne gre takole, temveč v kombinaciji dovoljenih in razpoložljivih izvršilnih sredstev, ki so v izbiri upnika. Upnik se odloči, katero, eno ali več, bo predlagal in ne sodišče. Sodišče te pristojnosti nima.

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

FURS mogoče, če pa individualno, pa sodišče vedno prvo rubi iz računov, če pa to ne gre pa se usedejo na plačo. Verjemi imam izkušnje (tako in tako).

Upnik lahko predlaga tudi plombo na nepremilčnino in prodajo le te ... Namesto da se usede na račun ...

FURS gre pa po toku tvojega denarja. Če imaš plačo, gre na to, če nimaš, gre na tvoje bančne račune, itn ... Nekaj vedno najde ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Aston_11 ::

Invictus je izjavil:

Upnik lahko predlaga tudi plombo na nepremilčnino
Ne. To ne obstaja.

Invictus ::

Aston_11 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Upnik lahko predlaga tudi plombo na nepremilčnino
Ne. To ne obstaja.

Od kje pa misliš da pridejo dražbe nepremičnin na sodiščih?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

Invictus je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Upnik lahko predlaga tudi plombo na nepremilčnino
Ne. To ne obstaja.

Od kje pa misliš da pridejo dražbe nepremičnin na sodiščih?
Sedaj ti označim, kaj ne obstaja. Bold. V zakonu ne piše, takega zakona ni, da sme upnik predlagati plombo na nepremičnino.

Trololololol ::

krneki0001 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Tudi jaz lahko potrdim, da se banke kar usedejo, boli njih "organ" pa še fajn mastno zaračunajo "storitve".


Ne drži nič od tega.
Banka se lahko "usede" na tvoj račun samo na podlagi pravnomočnega sodnega sklepa. Torej, ko dobi banka iz sodišča da ti mora blokirat vse kar imaš pri banki (TRR, hranilne vloge,...), se šele "usede" in ti blokira račune in pobere denar. Seveda pa je za to javno objavljena tarifa, koliko si za to vzamejo provizije.

111111111111 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Ravno to govorim, imam izvržbo in so blokirali lastniku računa, jaz sem pooblaščenec tega računa, kamor sem dobival plačo.
Sodišče in banke to blokirajo, briga njih.


Si prebral svoj stavek? Seveda so se lahko usedli na račun, ker si od tvojega delodajalca tja prejemal plačo. Raje povej če so vzeli kaj več kot 90% tvoje plače? 10% ti morajo pustit.


Pustiti morajo minimalca ali nekje 80% minimalca. Tega moraš potem dvignit v celoti, ker drugače smatrajo da ga ne rabiš in vzamejo lahko še to.

SeMiNeSanja je izjavil:

Kaj ni pri izvršbi celo tako, da se lahko izvaja izključno z tistih računov, za katere je bil podan predlog? Če imaš dva računa pri različnih bankah, predlog za izvršbo pa se je glasil zgolj na enega, se tudi ne more posegati po sredstvih na drugem računu, temveč je treba predlog najprej ustrezno popraviti?


Včasih je bilo tako, danes pa dobi banka dopis, da ti morajo vse kar imaš pri tej banki, blokirat. In naenkrat dobijo vse banke v vednost, če imaš slučajno še kje drugje kakšen račun.

*Samo, da popravim. Banka se sme! Kar pa lahko delajo in kar delajo je pa druga zgodba. Odvzem financ iz TRRja, ker je bilo nakazano preveč itd.
CASE SOLVED, NEXT !
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obremenitev TRR-ja s strani amazona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10820190 (9121) bastadu
»

N26 prva žrtev brexita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5816813 (10055) cegu
»

Vračilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010453 (8479) moonpowd
»

eizvršbe - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7523766 (17147) MajorM
»

Neupravičena izvršba...

Oddelek: Loža
4913191 (11692) MoRp

Več podobnih tem