» »

DiRT Rally

DiRT Rally

m0LN4r ::

ABX je izjavil:

Nobenih težav, vse na ultra in 2xMSAA in nikoli ni šla pod 60. i5 2500k@4.5 in 970.

Isto na 770
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ScottDJ_ ::

Seljak je izjavil:

Nekaj me zanima,kaj se še komu dogaja,da so frame dropi oz stuttering? Ne glede kako nastavim kvaliteto grafike mi vedno igra trza vsakih par sekund. Sicer sem že napisal na uradnem forumu,ampak me zanima,če se še komu to dogaja. Probaval sem že marsikaj in vedno enako. Ravno kar vlečem beta verzijo grafičnih gonilnikov z AMD-jeve strani,da vidim,če bo kaj boljše. V-sync imam izklopljen,grafiko imam nastavljeno na HIGH in imam super FPS. Če je kdo kaj našel glede tega in če pozna rešitev bi bil zelo vesel.


Meni se dogaja podobno. Na začetku igre vse deluje kot mora, a bolj gre proti koncu proge, bolj mi lagga. Recimo iz 60fps pade na 25, še manj včasih. Dela isto na ultralow, kot tudi high. Zdi se mi tudi, da je zelo prisoten input lag. Ima še kdo isti problem? Imam pa 6GB, q9550, 7870 xt.

Seljak ::

Jaz sem zadevo odpravil z namestitvijo beta gonilnikov za mojo AMD grafikuljo. Probaj še ti namestiti zadnje Nvidia gonilnike,ki so bili izdani.

Buggy ::

Sej nima Nvidie ampak AMD 7870Xt :D

@ScottDJ_: katere driverje pa imas sedaj namescne? Meni na r9 290 dela z 14.12 omega driverji cisto lepo, benji pa pravi da so mu novi beta driverji odparvili problem. Jaz preventivno vedno pred instalicijo novh odstranim stare z DDU pa zaenkrat se nisem imel kaksnih vecjih driver related tezav in to ne na AMD kot tudi ne na Nvidi.

Za input lag preveri in izklopi vsync, za grafe pa morda se preveri z Afterburner OSD, ce ti slucajno znizuje frekvenco ali pa se kaj drugega dogaja z njo takrat ko pade fps tako nizko.
Meni deluje grafa konstantno na 95-100% pri 3200x1800 in q9400@3600Mhz kar je nekak isti pros kot tvoj...GPU speed pa je vedno privzetih 1040Mhz in ga ne spusca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Seljak ::

Kaj te vem kje sem jaz videl,da ima Nvidio :D

ScottDJ_ ::

Buggy je izjavil:

Sej nima Nvidie ampak AMD 7870Xt :D

@ScottDJ_: katere driverje pa imas sedaj namescne? Meni na r9 290 dela z 14.12 omega driverji cisto lepo, benji pa pravi da so mu novi beta driverji odparvili problem. Jaz preventivno vedno pred instalicijo novh odstranim stare z DDU pa zaenkrat se nisem imel kaksnih vecjih driver related tezav in to ne na AMD kot tudi ne na Nvidi.

Za input lag preveri in izklopi vsync, za grafe pa morda se preveri z Afterburner OSD, ce ti slucajno znizuje frekvenco ali pa se kaj drugega dogaja z njo takrat ko pade fps tako nizko.
Meni deluje grafa konstantno na 95-100% pri 3200x1800 in q9400@3600Mhz kar je nekak isti pros kot tvoj...GPU speed pa je vedno privzetih 1040Mhz in ga ne spusca.


Nameščene imam beta 15.4 driverje (zaradi gta, dela bolj tekoce). Z 14.12 nisem sprobal dirta, mogoce bi delovalo boljse, ampak dvomim. Z DDU nisem unistaliral, mogoce tukaj tici problem...

Glede input laga, imam izklopljen vsync. glede afterburnerji sem sprobaval že vse živo, dela vse kot je treba. Lahko laufa tudi po več ur na 100% če bi bilo potrebno. tudi navijal je nisem, sem pustil na default 1000mhz.

Buggy ::

Nisi edini...potem si eden izmed nekaj uporabnikov, ki na steam forumu sporocajo iste tezave. Pregelj se tam malo za kaksno resitev, morajo zgleda se malo popeglati.

dr.Akula ::

A je možno da mi ni pustilo vozit Daily event, ker sem pred tem v Custom events vozil enak avtomobil, na enaki progi?
ni podatka

puma982 ::

Pravkar naredil prve kilometre. Sem šel kar s tipkovnico lih tko na hitro, da vidim če je za kaj. Grafično (izgled in efekti) vrhunsko, prav tako zvok, fizika se tudi zdi dokaj kompleksna, prepričljiva, z veliko mero realizma imo.
Moram še z volanom probat zdaj.

Generalno gledano zelo kvalitetno narejen/zastavljen rally imo. Nekako mi deluje kot da so se res poglobili v to in se trudijo naredit karseda avtentično rally simulacijo. Vse skupaj deluje in te res potegne noter ko voziš. To ma veliko potenciala po moje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puma982 ()

Buggy ::

dr.Akula je izjavil:

A je možno da mi ni pustilo vozit Daily event, ker sem pred tem v Custom events vozil enak avtomobil, na enaki progi?



da mozno je...nic svercanja in piljenja. Imas samo eno sanso brez treninga, to potem loci decke od mozakarjev ;)

m0LN4r ::

A nemoreš reset dat, kot pri weekly pa monthly?

Drugač pa jst moram pohvalit Ambient Oclusion, k res povdari globino. Bi morali drugi špili še to mal izpilit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Buggy ::

A nemoreš reset dat, kot pri weekly pa monthly?


a weekly in monthly vozis daily pa ne...oz. kako da tega ne ves?

m0LN4r ::

Ker še nisem probal daily?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Buggy ::

m0LN4r je izjavil:

Ker še nisem probal daily?


ker? A mogoce zato ker ni restarta :P

daily se vedno splaca peljat....za prvi tier dobis 15K kreditov kar je lep znesek, ce bi vsak dan od nakupa odvozil stage, bi imel sedaj ze za Lancio S4, al pa mehankarjem bi lahko pogodbe podlajseval in kupil nove perke brez slabe vesti, ker so dragi ko zafran. Skratka....daily se splaca vedno odpeljat, tudi ce se zalomi in se skotalis kam ali pocis gumo takoj v drugem ovinku na 8 minutni progi (kar se je zgodilo meni z Metrojem)...pac ne dobis toliko kreditov, imas pa dober obcutek, da si sodeloval pri resnem eventu in dal vse od sebe s tem pa bos drugic toliko boljsi. Pa se na lestvici se pozicioniras, tako da nekako vidis kam tvoj skill pase...ker so pogoji za vse popolnoma enaki ;)

m0LN4r ::

Jaz sem do zdaj mislil, da lahko tudi daily resetiraš :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dottor ::

Jaz še vedno odlašam z nakupom ker nimam volana 8-O

Na tipkovnico ali gamepad pa dvomim da je smiselno igrat (nekako kot Asseto Corsa)...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Buggy ::

dottor je izjavil:

Jaz še vedno odlašam z nakupom ker nimam volana 8-O

Na tipkovnico ali gamepad pa dvomim da je smiselno igrat (nekako kot Asseto Corsa)...


ja volan je za pristno izkusnjo kar potreben, pa se to moras (trenutno) XML tweekat, da je obcutek blizu pravem in dobis povratne informacije, ki jih rabis za ustrezno reakcijo.

je pa takole...ce sem prav razumel bo z vsakim prihajajocim dodatkom, cena rahlo visja. Ce si (bos) kupil v startu si do vseh nadlajnih dodatkov opravicen. Iz zacetne EA promocijske cene 27€ je sedaj brez 10% ze 30€. 15.5 pa bojda pride Hill Climb razsiritev z legendarno Pikes Peak progo ter online tekmovanji, kar zna ob splosnem pozitivnim sprejetjem igre v sim krogih, ceno (opraviceno) dvigniti.
Mislim da ti ne bo zal ...sploh ce imas v prihodnosti namen kupiti volan. Za Project Cars ga ne rabis...tisto se lahko igra na tipkovnico ...ce ti bo sploh zalaufal spil (tako kot meni noce..grr). Ob vsem tem Hypu, ki so ga zganjal za pCars sem zelo razocaran nad obcutki med voznjo (nisem pa se v podrobnosti vse sprobal) za razliko od Dirt Rally, ki je padel takorekoc iz neba med userje zeljne, se tako prepotrebne rally simulacije.

m0LN4r ::

Misliš, da bo tudi downhill v prihodnosti?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Buggy ::

m0LN4r je izjavil:

Misliš, da bo tudi downhill v prihodnosti?



ja, s Pohorja do prve ostarije, brez reseta :))

DLC bo stal pa eno kisto piwa ...

dr.Akula ::

Buggy je izjavil:

dr.Akula je izjavil:

A je možno da mi ni pustilo vozit Daily event, ker sem pred tem v Custom events vozil enak avtomobil, na enaki progi?

da mozno je...nic svercanja in piljenja. Imas samo eno sanso brez treninga, to potem loci decke od mozakarjev ;)

Všečno. Na danšnjem Daily-ju mi je uspela kar dobra vožnja (za moje sposbnosti pač) z Audijem.


Še dve stvari, ki sem jih prebral v zvezi z igro in sta se mi zdeli zanimivi:

After we have written, checked and double checked the notes we set about recording them. In the past we have recorded the calls with an actor in a recording studio but to try and get a better sense of being in the cockpit we have rigged up a Stilo Intercom System in our D-Box room. I wear my crash helmet and sit in the D-Box chair. It's a motion seat so every bump, dip and crest in the stage is transferred through the seat and into my body. It's subtle but the faster sections are reflected through the intensity of the calls and things tend to get calmer when the car is going through some of the slower sections. Source


If you've been doing the DiRT Daily events you may have seen the name Kevin Abbring at the top of the leaderboard a lot.
Well, Kevin is a WRC driver for Hyundai and got talking to us just after launch on Twitter. A few people were calling hacks on his times which made us chuckle... This guy does this for a living; the fact he's beating you all furthers our belief that we’ve built the perfect foundation for DiRT Rally. Source

Na 4:13 naredi lep "cut". Se bo treba navaditi razmišljati na ta način:
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

puma982 ::

Z mojim volanom se ne da špilat, natančneje steering sensitivity/linearity ni ustrezen. Prisoten je velik deadzone, pa obračat moram ko idiot, da se sploh kaj zgodi. Nič ne najdem v menijui, da bi se kaj dalo sensitivity/linearity štelat...

Mam pa zelo star volan - MS Sidewinder - in zgleda ga igra ne podpira.

Buggy ::

puma982 je izjavil:

Z mojim volanom se ne da špilat, natančneje steering sensitivity/linearity ni ustrezen. Prisoten je velik deadzone, pa obračat moram ko idiot, da se sploh kaj zgodi. Nič ne najdem v menijui, da bi se kaj dalo sensitivity/linearity štelat...

Mam pa zelo star volan - MS Sidewinder - in zgleda ga igra ne podpira.


...si pogledal pod advanced wheel settings in sel v igro tako da si na zacetku stisnil start na volanu in ne enter na tipkovnici?

Potem pa pod controler->presets in poglej ce ti je karkoli zaznalo kot znan profil. Zadnji Dirt 3 CE, ki je prisel na Steam je imel v ...Steam\SteamApps\common\DiRT 3 Complete Edition\actionmap\ms_sidewinder_wheel_usb_32_bit.xml , kar pomeni da so ge se supportal. Lahko pa da so ga tukaj ze opustili.
A ce custom nastavis vse knofe za nepodprt volan (brez profila) nimas teh Advanced settingov, kjer urejas linearity in dead zone?

BTW: danes sem imel pa prvic tehnicne tezave pri daily eventu saj mi je masina skresala (rdec ekran in zaciklan zvok), ko sem ponoci namestil beta 15.4 Catalyste, da bi usposobil pCARS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

dottor ::

Ma ob plači ga vseeno vzamem, pa če na bolhi najdem kakšen meni cenovno ušečen G25, G27 ali DF-GT ga vzamem... Vidim pa da je zadeva šla iz -10% popusta. Edino če počakam in upam na Summer Sales.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Buggy ::

dottor je izjavil:

Ma ob plači ga vseeno vzamem, pa če na bolhi najdem kakšen meni cenovno ušečen G25, G27 ali DF-GT ga vzamem... Vidim pa da je zadeva šla iz -10% popusta. Edino če počakam in upam na Summer Sales.



that's the spirit...cakat pa na sale pomoje ni produktivno, vsaj se kaksno leto ne. Lahko se pa seveda motim. Volan lahko za start vzames tudi Logitech EX za 30€ na bolhi...tolk da te namami ;)

dottor ::

DF-GT so na bolhi že za ene 70€ kar tudi ni tako hudo... Bi si uzel enega MOMOta ampak držijo ceno kot da so nek luksuz 8-O
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

Na amazonu je bil G27 v "blitzangebote" včeraj za okoli 200€ oz. manj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dottor ::

A je proval kdo THRUSTMASTER T80? Playgame ga ima za 100EUR pa ne zgled atako napačno. Sicer je PS3/4 ampak verjetno dela tudi na PCju...

EDIT: Na bolhi je en DF-GT za 70EURampak mi je MB malo predaleč :(
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

ru7 ::

dottor, maš ZS okrog volana če te zanima.

Buggy ::

spremljaj bolho, bos nasel kaj pametnega pocasi (dobra roba gre hitro)...Kolegi so pred pol leta prodajali zelo dobre G25 (2 komada) za 120EUR...jaz sem pa tri leta nazaj dobil GT3V2 Fanateca, ki ga ne dam za nic na svetu s stopalkami G25 modane na bremzi (upor) + dodatne pad sifter nastavke + sekvencni + H menjanik za 140EUR.
Ce mislis resno vozit (ker prihaja in je kar nekaj res dobrih racing spilov) se splaca malo vec investirat...vsaj tako, da imas sklopko na pedalih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

m0LN4r ::

CSR elite ja al kaj podobnega, ampak vsakemu svoje.

Ravnokar danes sem izvedel, da en izmed najhitrejših v simracewayu (TOP 5) fura z DFGT, drugi pa z tipkovnico. Tak da nevem no. Če si dober si dober tak al tak po mojem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Buggy ::

m0LN4r je izjavil:

CSR elite ja al kaj podobnega, ampak vsakemu svoje.

Ravnokar danes sem izvedel, da en izmed najhitrejših v simracewayu (TOP 5) fura z DFGT, drugi pa z tipkovnico. Tak da nevem no. Če si dober si dober tak al tak po mojem.


volan ne bo naredil casov sam po sebi, tako kot v RL super avto ne definira dobrega voznika. Imam kolege, ki so na Logitech EX volanih in delajo super case, govora je samo o tem, ce zelis individulano izkusiti sklopko in menjalnik ter priblizati neko stopnjo realnosti k igri.

m0LN4r ::

Ja sej. Večini to ni jasno in zato potem večina volanov roma v omare oz. na bolho.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

@Buggy
Ti tale dirt redno igraš? Čuj mam eno vprašanje. Sem šel daily event, pa nisem dobil creditov... al jih dobiš pozneje?

Na koliko Stopinj mate nastavljen logitech profiler za Dirt? Meni to nikak ne štima, trenutno mam na 360 (srw). En mi je rekel, da baje 270 ?
Kaj pa FFB profiler:
100 - 0- 0- 0 (od zgoraj navzdol)
V igri pa 100% -70 - 70

Stemi nastavitvami se praktično nič ne čuti. Ma kdo podoben problem? Oz. kake šo vaše nastavitve?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dr.Akula ::

m0LN4r je izjavil:

@Buggy
Ti tale dirt redno igraš? Čuj mam eno vprašanje. Sem šel daily event, pa nisem dobil creditov... al jih dobiš pozneje?

Dobiš jih, ko se event za tisti dan konča (ob 12:00 pri nas).
ni podatka

dottor ::

Zadeva je na tipkovnico misija nemogoče, na gamepad pa ni nič kaj boljše, je pa za prvo silo...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

dottor je izjavil:

Zadeva je na tipkovnico misija nemogoče, na gamepad pa ni nič kaj boljše, je pa za prvo silo...

Niti ni tak težko z tipkovnico... Sva probala eno progo z bemfom. Ene 10sekund+ je blo na tipkovnici na 4minutni progi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dottor ::

Nevem jaz se hudo lovim lovit avto... Bo pa treba malo več igrat, sem komaj danes kupu. Si pa že rihtan G25 samo čakam kolega če mi ga je pripravljen prevzet v LJ in pripeljat :P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Buggy ::

m0LN4r je izjavil:

dottor je izjavil:

Zadeva je na tipkovnico misija nemogoče, na gamepad pa ni nič kaj boljše, je pa za prvo silo...

Niti ni tak težko z tipkovnico... Sva probala eno progo z bemfom. Ene 10sekund+ je blo na tipkovnici na 4minutni progi.


ce imas v mislih danasnji daily event z M3 po wallesu (ki je se dokaj raven) si imel kar malo vecji zaostanek kot 10s :P

m0LN4r BMW E30 M3 Evo Rally 03:57.17 +00:52.448

...to igro je IMHO nesmiselno kupovati, ce nimas volana.

m0LN4r ::

Z tipkovnico bi blo +60 zaenkrat pri meni pa to na istih settingsih, torej brez pomagal z pomagali bi pa prišel na isto. 2-3 aliena sta na vrhu, ki igrajo z padom in tipkovnico pa majo veliko boljše čase od mene. Res je pa da zanemarjam trenutno ta špil :)
Za čisti top in suverenost pa res rabiš volan, ampak da se tudi z tipkovnico komot.

Edit:
Večina ljudi pač misli, da če kupiš volan da boš avtomatsko boljši. Kmeni prihajajo gosti probat špil in jim dejansko gre z tipkovnico boljše, ker volana še niso meli v roki. Tipkovnico pa že 15 let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Končno sem našel: http://steamcommunity.com/app/310560/di...
Razlika, kot dan in noč lol
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Seljak ::

m0LN4r ::

Wunderschön, kupu sm AC....
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dottor ::

Ko bi rad iz 60s šou na 70s pa ti sfali neki drobiža... bo treba počakat na naslednji daily event alpa provat zmagat čempjonšip z lančo. Drugače se na tipkovnico tapkat brenzo ker ni ABSa hudo namučiš dokler se ne navadiš ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Buggy ::

Kaksnega ABS in ostalih pomagal - to je prva stvar, ki jo ugasnes in kar te loci od pravega uzitka pri voznji...seveda na volanu ;)

m0LN4r ::

Največji užitek je voznikova kamera od znotraj in na koncu pogledaš replay od zunaj. Vse druge kamere samo pokvarijo feeling.

Mene zanima, če kaj se bolj splača kupit. Avto za mesečni ali tedenski event?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Seljak ::

Tudi jaz vozim brez pomagal(z volanom seveda),če pa bi vozil z gamepadom,pa bi morda moral vklopiti pripomočke ,kot so ABS,TCS.

PredatorX ::

Igram na gamepadu ... zlo dobr šil :)

dr.Akula ::

Pikes Peak is out! Velikost updejta je 5GB.

ni podatka

dottor ::

Kar se tiče pomagal. Na tipkovnici imam vse On in na trojki. Ker mi zaradi avta ne bo uspelo nabavit volana razmišljam bolj o XBox 360 gamepadu, pa me zanima če kdo igra z njim in kako se odnese v igri? V Trstu ga dobim za 35€. Sem ga proval v AC pa je super. Mi pa je predvsem boljši od PS izveden in look-alike gamepadov, ker je večji, pa zaradi trigerjev.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PredatorX ::

Ne XBOX 360...
vzam OPS4 gamepad al pa XBOX ONE game pad. Je kr velka razlika in je vredna 5-10€ (http://www.amazon.de/dp/B00CM1KT8S?m=A3.... Najbolj ti bi jst priporočal nek volan za 80-90€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WRC 5 (2015)

Oddelek: Igre
232466 (145) oo7
»

Project Cars (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27142990 (5192) oo7
»

Assetto Corsa (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
65796029 (14308) maksklemen3
»

Dirt 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10916593 (3171) Buggy
»

Dirt 4

Oddelek: Igre
493126 (841) Bantani

Več podobnih tem