» »

Kaj naredite z dolgimi imeni (in potmi do datotek)

Kaj naredite z dolgimi imeni (in potmi do datotek)

AnotherMe ::

Pozdravljeni!

Zanima me kako rešujete probleme z dolgimi imeni in potmi do datotek?

Sodelavec ima recimo zelo lepo strukturo direktorijev, ampak ker ne špara z dolžino imen in ker ima zelo rad direktorij v direktoriju v direktoriju v direktoriju (...), hitro pride do problema, ko si hoče narediti kopijo na mrežni disk, kjer je spet nekaj poddirektorijev in je naenkrat ime+pot predolga...

Kako to reševati, razen pač z krajšimi imeni in manj poddirektoriji?

ZaphodBB ::

Hja... mrežni disk očitno ne bo smel biti FAT-32, kali?

Edit: V resnici nima kaj dosti izbire. Sploh če uporabljate mašine različnih arhitektur (*nix, Windows). Mogoče si lahko pomaga z git-om :D
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Miha 333 ::

Tudi sam se pri nekaterih uporabnikih srečujem s podobnim problemom (nekateri bi radi v ime stlačili celoten opis datoteke). Nima veze, če je FAT32, tudi na NTFS je omejitev (skupna pot max. 259 znakov). Problem je, ko želiš neko datotečno strukturo, ki s skupno dolžino poti ravno še gre skozi, kopirati v nek poddirektorij, ki doda dolžino skupni poti in je potem omejitev presežena.

Edina realistična rešitev je uporaba kratkih imen z zgolj ključnimi informacijami v njih.

Priporočljivo je tudi, da se v imenih ne uporabljajo šumniki, ker lahko imajo kakšni backup programi težave z njimi in se potem te datoteke izpustijo (ni prijetno, če to opaziš šele, ko moraš obnoviti podatke iz varnostne kopije).

Invictus ::

Tudi presledki znajo biti problem pri kakem softwaru, sploh pri IBM softwaru ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

crniangeo ::

za kopiranje podatkov predlagam uporabo robocopy /mir c:\sourcefolder d:\destinationfolder
Prekopira še tako dolga imena :)


Kar se pa tiče srečavanja, hja, naj raje špara s tipkovnico ko kreira mape :P
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

AnotherMe ::

ZaphodBB je izjavil:

Hja... mrežni disk očitno ne bo smel biti FAT-32, kali?
ext4 je na serverju, na mašinah pa ntfs in ext4 (odvisno od sistema)...

Torej, šparat na tipkovnici in mir...

msjr ::

Ko smo že pri tem je imel nek naš producent fajle (na macu) označene takole: Naslov Filma: Scena #x/y "Naziv".pdf :D

SeMiNeSanja ::

Kaj pa varianta, da na mrežni disk svoje datoteke shranjuje kot ZIP ali RAR arhiv?

V tem primeru bi se dolga imena 'skrila' v arhivu in posledično nebi bilo težav z datotečnim sistemom. Poleg tega bi še kakšen MB prostora prihranil.

Samo mislim, da imajo tudi ti arhivi neke svoje omejitve za dolžino skupnega imena, saj se mi zdi, da mi je že nekoč ponujal, da mi bo 'malo okrajšal' ime, da bo lahko shranil datoteko. Lahko pa tudi, da mi je to opcijo ponujal pri razpakiranju, ko je naletel na omejitev.

opeter ::

Jaz uporabljam čim krajša imena in se obvezno izogibam uporabe šumnikov. Aja, pa tudi presledkov ... raje uporabljam _ ali -.

Pač, stara šola, kaj češ.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MadMax ::

Tudi jaz vztrajam na stari šoli...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Miha 333 ::

Prava stara šola je oblika 8.3.

Yohan del Sud ::

takoj_za.sem
www.strancar.com

GTX970 ::

Končnice so ostanek iz Dosa, moderen os bere iz headerja.

Daniel ::

Tudi sam najraje pišem imena brez šumnikov in brez presledkov. Tisti, ki so kdaj iskali kakšne podatke v DOS-u ali s kakšnimi programi iskali datoteke po disku, ko se je le ta sesul že vedo zakaj :)

pegasus ::

Miha 333 je izjavil:

(nekateri bi radi v ime stlačili celoten opis datoteke)
Dobri stari časi BeOSa ... ki je v metadata datoteke lahko shranil poljuben tekst, vse skupaj poindexiral in iskanje po fs je bilo poezija. Nekaj tako očitnega, da ne razumem, zakaj še danes OSi (predvsem tisti desktop-oriented) ne počno tega. Namesto tega mora vsak app izumljat hendlanje svojih metapodatkov (id3 v mp3, exif v jpeg, ...)


Na omejitev dolžine poti še nisem naletel, pa sem obrnil že kar nekaj petabajtov. Sem pa že naletel na omejitev, da v enem direktoriju ne moreš imeti več kot 2mio poddirektorijev :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Lonsarg ::

No no, filesystem mora biti preprost, drugače postane kompatibilnost med filesistemi kriz. Kar se tiče pa omejitve dolžine pa bi se res spodobilo povečat zadevo, ampak žal pridemo spet na problem kompatibilnosti... Rabili bi prehodno pbsobje pa vsi developerji filesystemov bi morali sodelovati...

fosil ::

Kaj povečat dolžino, kvečjemu zmanjšat.
Kot prvič nihče noče brat dolgih klobas.
In kot drugo zadeva je nepregledna, že ena klobasa ti pokvari pregled mape, ker se polje za ime raztegne čez cel ekran.
Tako je!

Tear_DR0P ::

fosil je izjavil:

Kaj povečat dolžino, kvečjemu zmanjšat.
Kot prvič nihče noče brat dolgih klobas.
In kot drugo zadeva je nepregledna, že ena klobasa ti pokvari pregled mape, ker se polje za ime raztegne čez cel ekran.


se strinjam. Mnogo bolje je imeti projektni folder, v njem približno 200 podfolderjev, ki so poimenovani od 1 do n in v vsakem po 5-50 datotek, ki so poimenovane z eno besedo, ki ne presega 8 znakov. Na tak način se ti v 80 stolpičnem izpisu vse zadeve še vedno izpišejo v eni vrstici in izpis v CLI zgleda lep in pregleden.

res pa je, da rabiš še en kos sofwera nad FS (najpogosteje neka excel tabelca), v katerega zapišeš metapodatke, da sploh veš kaj vse se v fajlih nahaja - ampak BOFH nima težav z gledanjem v svoj CLI, niti se mu ni treba z regexi matrat, ko dela backupe ali razmišljat kaj se bo med backupiranjem dogajalo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Batch image resize

Oddelek: Zvok in slika
141578 (1406) KoMar-
»

zlobni C ali kako sprogramirat sledeč program =)

Oddelek: Programiranje
141700 (1259) charlotte
»

Ime Priimek v Ime_Priimek (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
554733 (3693) Doman
»

Mp3/CD portable player?

Oddelek: Zvok in slika
7831 (713) Boky
»

.htacces

Oddelek: Programiranje
101336 (1209) darh

Več podobnih tem