» »

Pomoč pri sestavi računalnika!

Pomoč pri sestavi računalnika!

sukisimon0 ::

Pozdarvljeni! Po dolgem razmisleku sem se odločil, da si bom kupil namizni računalnik, sestavil bi si ga sam oz. sem si ga okvirno že sestavil in bi vam ga rad predstavil če bi te komponente vse pasale ena zraven druge. Obračam se na vas ker vas je večina tu gor večjih strokovnjakov kot jaz in bi na koncu rabil nekoga če bi mi vse tole pokomentiral, pokritiziral, kaj dodal ali odvzel, mi svetoval. Moj budget je max 1500€.

Komponente, ki sem jih izbral sam(na spletni strani hardwareversand.de):
1. Procesor: Intel Core i7 4790K Box Lga1150, 8MB, Intel HD Graphics 4600, 4.0-4.4 GHz
2. Grafična kartica: MSI GTX 970 GAMING 4G 4GB, PCI Exspress 3.0 x16, 1140-1279MHz
3. Matična plošča: MSI Z97 PC Mate, Sockel 1150, ATX ALI MSI Z97-G43, Sockel 1150, ATX
4. Trdi disk: WD Green WD20EZRX 2TB SATA 6Gb/s ALI WD Red 2TB SATA 6Gb/s
5. SSD disk: Samsung EVO 850 120GB SATA 6Gb/S (zasledil sem tudi PRO verzijo in me zanima kaj je razlika med verzijama??)
6. Pomnilnik RAM: Corsair Vengeance DDR3 16GB (2 x 8 GB) DIMM 240 PIN, CL10, 1600MHz (zanima me pomen teh MHZ pri pomnilnikih, npr. 1600, 1866, 2100 itd.??)
7. Napajalnik: Corsair CX Series Modular CX750M 750 Watt
8. Ohišje: Cooler Master HAF 912 (pri ohišju nimam pojma katerega naj vzamem, omenjeni se mi zdi nekak vredu, mogoče se motim)
9. Hladilniki v ohišju: V zgoraj omenjenem ohišju sem opazil da sta vgrajena 2 (spredaj in zadaj), je to zadosti za današnje top igre?
Zraven tega bi si vzel monitor znamke AOC LED IPS monitor i2267Fwh 21,5'' prek spletne strani mimovrste.com

Skupna vsota komponent je: 1297,90€
Če ima kdo kaj časa in bi mi vse skupaj na kratko pregledal in povedal svoje mnenje bi bil zelo hvaležen, hvala.

Še nekaj me zanima. Če bi si naročil komponente prek spletne strani harwareversand.de, koliko bi me stala poštnina približno za vse to naenkrat??

Han ::

Za začetek bi moral povedat, za kaj vse misliš zadevo uporabljat... Imaš zajeten kupček denarja, a na koncu boš gledal v en majhen cenen zaslon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

sukisimon0 ::

Se opravičujem, uporabljal ga bom predvsem za igranje iger. Za zaslon nebi rad dal več kot 200€, ker ne rabim nekega ultra high standard zaslona.

scipascapa ::

gaming pc pa 22''? your real?

Verma ::

Za tak denar bi si lahko vzel 2011 podnožje z 5 generacijo Intel i7 procesorjev (i7 5820K). Z tem pridobiš malenkost na hitrosti in ker je novejša matična plošča lahko notri daš že DDR4 pomnilnik.

Grafa ki si jo izbral je vredu. Hladilnik za procesor vzemi Noctua, katerikoli verzijo, če boš v prihodnje slučajno navijal procesor. SSD vzemi 250GB verzijo, 120GB pride kmalu premalo. Pa še razlika v ceni je samo 15-20€. PRO verzija, je za tvojo uporabo popolnoma nesmiselna in metanje denarja skozi okno. Glede monitorja pa zamenjaj AOC in vzemi DELL U2414H oz. U2415H če si lahko privoščiš. Z vesm napisanim ne bi smel preseči 1500€ za računalnik + monitor.

sukisimon0 ::

Kot sem že v opisu omenil vas je tukaj malo morje strokovnjakov ki bi mi lahko pomagali pa kaj svetovali. Jaz sem po naključju uzbral ta monitor AOC, ker so mi nikak bolj "noframe" monitorji zato je tukaj dobrodošla pomoč vsekakor. Zanima me če sta izbrani matični vredu in RAM?

facepalm ::

Ce bi jaz kupoval zase:
- ssd bi vzel cca 250gb (ker bo tisti 2tb green pocasen)
- mogoce bi nabavil boljsi monitor (kaj ti bo lepa grafika, ko ne bo prisla do izraza na cenenem monitorju)
ostalo pa itak po zelji.
vsekakor ce bi imel namen igrat na resoluciji 1080p, bi tudi nabavil temu primerne (cenejse) komponente, se nebi preseraval:)

sukisimon0 ::

Ok, bom upošteval vaš nasvet za monitor. Tega ki mi ga je svetova Verma, je super, in tudi po mojih željah samo glede i7 5280 pa nevem, procesor stane 425€ pa še potem matična katera najcenejša stane 220€ potem pa še DDR4 RAM zraven pa smo že pri 900€ skoraj kar bo na koncu že krepko preseglo moj max. budget.

m0LN4r ::

Ja 1231v3 + non-oc plata, te pa pride 120€ manj od 4790K+Oc plata pa neboš videl (dobesedno) razlike.
Za oc pa bi rabil še en ornk cooler 40-50€ tako, da bi ga lahko spravil z srečo in dobro plato na kaj več, kot pa že je.
da potem total cirka 160€ več za kaj? 2-3% performanca?

Raje vržem ta dnar v še boljši monitor, saj bo dober monitor zadnja stvar, ki jo boš menjal.
Recimo kak 2560x1080 wide. 4k ti je pa itak izvez budgeta.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

trnvpeti ::

16G rama na 1080p?
za kaksne igre?

sukisimon0 ::

GTA V, Far Cry 4, Watch Dogs, Titanfall, fifa 15,....

trnvpeti ::

od viška rama glava ne boli :)

sukisimon0 ::

Ampak a nebi bilo zaenkrat 16GB čist dovolj?? Spet bi šlo dodatnih 120€ :) če bi si dodal še 16GB npr.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ram pa lahk res, kupiš kot kruh v pekarni in je še najmanjši hassle/strošek napor.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

trnvpeti ::

še en sanjač, ki bi imel...

facepalm ::

ram je poceni, tako da 16gb ne bo skodilo.
se pa strinjam z m0LN4R-jem glede cpuja in plate.
pa se glede graficne.. a ni gtx970 tista, katera ima 3.5gb + 0.5gb vrama?
ne vem kako se gibljejo cene graficnih, ampak.. a ni boljse alternative?

sukisimon0 ::

Glede na ceno(10-40€ dražje) so pa še vidim R9 290x....katero bi mi vi priporočali glede na igranje novejših iger?

Hvala

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Simon, tule imaš en velik nesmisel... Hud hardware, ki bo sposoben izrisovati lepo grafiko, potem pa boš vzel en usran monitor, ki ni sposoben izrisovati lepe grafike... To je tako kot bi si kupil najbolj športni avtomobil, s katerim bi se pa potem vozil izključno samo po njivah, kjer bo še traktor hitrejši.
Poleg tega si izbral 8-nitni procesor, ki ga igre še dolgo ne bodo izkoriščale..

Skratka, napaka. Vzemi I5 procesor in računalnik za ~1000€ ter monitor za ~500€..Monitor je najpomembnejša stvar.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

xeon 1231v3 (ali celo i5 4460), h97 platka, 550W napajalc, 256GB ssd, 8GB rama.

Razliko pa v kvaliteten monitor in/ali v žep.
#brezpodpisa

Verma ::

Človek želi kupiti pc za slabih 1300€ in vi mu predlagate en pocen i5 procesor. Vsaj i7, če že ne 5 generacije pa vsaj 4790K, da bo mir za neki časa. Glede grafe vzem Nvidia, ATI Radeon je glasna, vroča, požrešna glede na Nvidio. Vzem GTX 970 MSI verzijo, je odlična grafa in trenutno na vseh straneh top seller.

Monitor vzemi vsaj tistega ki sem ti umenil, za dobrih 200€ dobiš odličen monitor. Se raje menja čez kako leto ali dve ko bodo cenejši 4K in 144HZ osvežanje, kot pa da sedaj vlagaš po 500€ v precenjen monitor. RAM vzemi nekje med 12GB in 16GB. Več kot 16GB, ga definitvno ne rabiš.

hojnikb ::

>Človek želi kupiti pc za slabih 1300EUR in vi mu predlagate en pocen i5 procesor.

Komp za 1100EUR. Računaj še ekran.
In predlagani xeon 1231v3 ni nič druga kot 4770 z drugim imenom in precej nižjo ceno. Je bolje da investira več v grafiko ali kej druga, bo več haska. Ko bo ta proc premal, bo cel sistem za zamenjat.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::



Nekaj takšnega bi jaz ubodel.. -20€ popusta = 1515€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

560€ ekran za gaming in 27€ ohišje... Nice joke :)
#brezpodpisa

DarwiN ::

Jah, vedno lahko kaj najdeš.. Od ohišja nimaš nič.. Jaz imam 15 let staro ohišje brez stranic, vso polomljeno in porezano, in stoji nekje zadaj za mizo, kjer ga ne vidim in ne slišim... Monitor pa pride kmalu za slabega jurja. Ni neke korelacije. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

Za gamerja pač nemorš priporočat 560EUR ekrana, ker za tak denar dobiš že solidn 50" TV (ki ga lahko tudi prklopiš na komp).

Super sicer za kakega grafičnega dizajnerja (10 bit panel) ali 3d dizajnerja. Ne pa gamerja, ker to bo stran vržen denar.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::

50 je prevelik zaslon za monitor... Ampak o tem bi se dalo debatirat.. Tudi 40" 4k TV je opcija, ampak to so vse zadeve za entuziaste.... Ali pa 144Hz... Ta Benq je neka bolj solid rešitev, I think. Ali pa kak Dell U2715H, ki je 100€ cenejši.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

560EUR pro ekran ni solid rešitev za gamerja. Je razmetavanje z denarjem, kot 2011-3 platforma.

Če že, potem 144Hz.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::

Kako ni solid? Gamerju je važen samo vizualni in audio učinek.. In kaj je potem bolj pomembno kot monitor? Mašina, ki zmore ~60 fps, vse ostalo pa v monitor.. Čim večji ekran za boljšo imerzijo in doživetje, ter čim višja resolucija za kakovost slike. Hence 27-32" 1440p, preferably 32".. 4k je nad budgetom, 144Hz pa ni za casual gamerje.

Medtem pa njegova prvotna sestava zajema 22-24" FHD jajc monitor in 200 fps. Komu na čast?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sukisimon0 ::

Mogoče se nismo razumeli oz. jaz nisem bil dovolj jasen. Nisem tak tip igračarja, da bi geekal po netu ali multiplayerju po par ur na dan. Sem tak tip ki ima rad igre in jih igram po 2-3 ure na dan vendar pa igram za sebe in da obrnem igro in se zajebavam. Hočem povedat da bi rad računalnik nekaj v takem smislu kot sem ga predstavil(zaželeni so predlogi o menjavi grafične, procesorja, matične in RAM) NE RABIM PA TAKO DRAGEGA MONITORJA to pa sigurno ne. Raje dam več v računalnik kot pa za monitor katerega bom mel 1-2 leti in si ga bom nato menjal če bo potreba, moje mišljenje da ne bo nepotrebnega žaljenja ali pa karkoli čez mene, ker sem samo človek ki rabi strokovno pomoč.

Hvača:))

m0LN4r ::

Poleg tega si izbral 8-nitni procesor, ki ga igre še dolgo ne bodo izkoriščale..

To ni res in valda ni igra edina stvar, ki laufa na kompu...
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

mihapc123 ::

Bom kar tukaj vprašal. Zakaj mi kabel AC97 ne noter v matično? Potisnem ga lahko samo do 75%.

Han ::

Verjetno je defekten - ima stisnjen ali zmečkan konektor (kovinski priključek v plastičnem nastavku).

mihapc123 ::

Ta problem sem že rešil, vseeno hvala za odgovor. Zdaj pa imam drugi problem. Računalnik sem prižgal vse deluje normalno, naložil windowse in gonilnike, potem sem pa opazil da eno palčko od rama nisem dobro dal not in sem ugasnil računalnik in jo popravil, potem ko ga pa hočem nazaj prižgat pa se zažene računalnik ampak začne pisat in monitor se ne prižge in lučka za elektriko na ohišju neha svetit. Prosim za pomoč.

koyotee ::

Zanic ram?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mihapc123 ::

Ne, ker je deloval.

DarwiN ::

Meni je nekoč že uspelo skurit ram, ko sem ga tako površno vtaknil v slot... Dejansko se je začelo kadit in palčka je bila zažgana. :S Mogoče je tebi uspelo kaj podobnega, le da na bolj prefinjen način brez vizualnih posledic.

Malo testiraj različne kombinacije palčk.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

miller31 ::

Skoraj sigurno je ali skurjen ram ali pa slot, če si ga površno vtaknil notri.

mihapc123 ::

Ni skurjen, v napačno rezo sem ga dal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
617505 (6743) gddr85
»

Gaming PC za okoli 900 eur (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kaj kupiti
608116700 (70971) Epialt
»

Sestavljanje GAMING računalnika - 800€! - Maj 2015

Oddelek: Strojna oprema
252378 (1675) m0LN4r
»

Nov računalnik cca. 1000,00 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509333 (7559) m0LN4r

Več podobnih tem