» »

nasvet. 34'' LG Ultrawide 500€

nasvet. 34'' LG Ultrawide 500€

shintaro ::

mam enga 29'' ultrawide.. in hočem dual ta na desni pa tale 34'' kot main.

Vreden denarja al zmečem preveč dnarja stran???

Ga ma kdo mejbi?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

shintaro ::

uhm zgleda da moja kartica bo sfailala vse.

trenutni 29'' ima tako resolucijo k jo vga priključek ne podpira. mogu bi met 1x hdmi in 1x vga za dual. kartice pa ne bom menjaval. never mind

smacker ::

Samo za info.. podoben monitor (LG 34", 21560x1080, neukrivljen, 75Hz + freesync) se je na edigital prodajal za 300eur v akciji, v redni ceni je bil pa okoli 330-350. Trenutno je 390eur: https://edigital.si/monitor/lg-34um68-p...
To pa eno grafo za 100eur pa si zmagal.

vilonja ::

Samo povem. Nekaj tednov nazaj je bil lgjev 34" 3440*1440 za 520 €.
Sem ga hotel drugi dan naročit, vednar so ga umaknili iz akcije. Imel sem pravo srečo:)

Če hočeš imeti dual, verjetno rabiš zaradi večje delovne povrsine. ato večja resolucija ne bi bila neumen nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Mavrik ::

Pri teh resolucijah sicer skoraj gotovo rabiš DisplayPort za več kot 30Hz (vsaj eni ne čisto novi 34" LGji namreč nimajo HDMI 2.0).
The truth is rarely pure and never simple.

smacker ::

Mavrik je izjavil:

Pri teh resolucijah sicer skoraj gotovo rabiš DisplayPort za več kot 30Hz (vsaj eni ne čisto novi 34" LGji namreč nimajo HDMI 2.0).

Pač daš 5-10$ za adapter...

mojster_joni ::

Na 34" zaslon bi pomoje skoraj da bolj pasala ultra wide varianta 4k, se pravi 5xxx*2160... škoda da se še ne dobi zaslonov s to ločljivostjo, > 144Hz, freesyncom, bt2020 barvnim prostorom in hdrjem za normalno ceno (27" ~ 300 eur, 34" pa kakih 150 več) in da najnovejši dp/hdmi nimata dovolj bwja za prikaz take slike brez raznih trikov s kao neopazno kompresijo :/

Mavrik ::

smacker je izjavil:


Pač daš 5-10$ za adapter...


Ne vem kaj ti pomaga adapter če nimaš tudi na drugi strani HDMI 2.0. Če ga pa imaš pa imaš tudi DP in je kupovanje aktivnega adapterja neumno.
The truth is rarely pure and never simple.

shintaro ::

sem retardiran :

Torej kaj rabim da ta monitor deluje? Grafo neko? Mi da kdo link kakšno grafo rabim, najbolj poceni kar se da, ker ne igram iger, bi rabil samo da monitor lavfa.

shintaro ::

še nekaj.. tale 34'' kolko je visok ? kot en 27'' ? K ta 29'' k mam trenutno je visok kot 24''

borisk ::

s 1080 pik po višini bo vse ena žalost.

smacker ::

Visok je tolk kot 27" ja. Kupi nvidio gt1030, frišn izdelek, bo lep cajt mir. Dobiš za cca. 70eur iz njemačke.

shintaro ::

smacker je izjavil:

Visok je tolk kot 27" ja. Kupi nvidio gt1030, frišn izdelek, bo lep cajt mir. Dobiš za cca. 70eur iz njemačke.


thx !!!!

vilonja ::

No, če si počakal imaš zdajle akcijo pri edigitalu za tiati ultrawide monitor, ki sem ga že zgoraj omenjal:
https://edigital.si/monitor/lg-34um88-p...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultrawide Monitor

Oddelek: Kaj kupiti
203089 (1269) edi45
»

Ultrawide LG 34UM88-P pomoč pri nakupu

Oddelek: Zvok in slika
7895 (726) scipascapa
»

največji ultrawide monitor na tržišču (oz. v slo.)

Oddelek: Kaj kupiti
153541 (2572) smacker
»

PC za flight simulator (x-plane)

Oddelek: Kaj kupiti
192031 (1730) whatson
»

Kupil sem 29'' LG Ultrawide in ne morem čez feeling da sm se nategnil ker sm hotu nav

Oddelek: Strojna oprema
162763 (1551) Riff

Več podobnih tem