» »

15" ultrabook

15" ultrabook

AnotherMe ::

Pozdravljeni!

Počasi bo čas za novo igračo.

Iščem, nekaj z ne več ko dve generaciji starim procesorjem, i7, 4 jedra, 16gb ram (ali več), 15" vsaj 1440p zaslon, in pa cela tipkovnica z numeričnim delom.

Do sedaj sem imel asua zenbook ux501, ki je bil sicer kul, ampak sem dobil rabljenega, v slabem stanju in je sedaj že preveč stvari za porihtat, da bi se splačalo...

Tako, da sem se zagledal v asus zenbook pro, 5.6", UHD, IPS, i7-6700HQ, 16GB DDR4, 512GB m.2 PCIE x4 SSD, GTX960M 4GB GDDR5, USB 3.1 Type-C, Thunderbolt 3... cca 1300€. Moti me edino, da je precej velik - ampak glede na velikost tipkovnice bo težko manjši...

Ampak, to je precej denarja, in bo moralo biti za 3-5let, tako da se nebi rad kaj opekel. Zato prosim še za kak hiter predlog glede na moje želje.

Han ::

Jaz bi se Asusa izogibal, saj je kvaliteta precej padla, pooblaščen servis pri nas pa je čista katastrofa.

DELL XPS 15 je sicer dražji, a v kvaliteti izdelave precej boljši. UHD na 15" in Win10 sistemu - ne, hvala.

https://www.computeruniverse.net/produc...

broken/link ::

dell xps? google: coil whine. ga imajo že 3 generacije, pa se še zdaj niso te hibe znebili. toliko o kvaliteti. vem, ker imam 13''.

zenbook bo verjetno čisto OK izbira. ampak komp s HQ procesorjem bo težko ultrabook, pa tudi glasnejši bo kot kakšen pravi ultrabook z manj zmogljivim U procesorjem. je pa tudi res, da je izbira precej slaba.

AnotherMe ::

Dell nima numericne tipkovnice - kar je za mene kar dellbreaker... Nekako sem kar odlocen za asusa, ker drugace nisem bil se razocaran nad njim. Sploh vcasih ko sem imel n550 - solidna masina in noro dobra tipkovnica!
Ta zenbook pro tudi po moji pameti me spada ravno med ultra (ceprav sem zdaj vse tlacijo).

AnotherMe ::

Sem vzel Asus Zenbook pro. Po kakem dobrem tednu lahko potrdim, da je zelo dobra zadeva.
Ima pa par napak:
- coil whine in precej glasni ventilatorji
- UHD: je sicer super - žal par aplikacij tega ne upošteva, in izgledajo grozno (ampak so v manjšini, tkao da ni moteče).
- tipkovnica: malo se upogiba, je srebrna (slabo vidne črke) in pa najbolj moteča zadeve (za mene): namesto end gumba nad numerično tipkovnico so dali power gumb!! Potem ko se parkrat si sredi dela ugasnil računalnik, sem sicer v nastavitvah power gumb disablal - ampak zelo pogrešam pa end tipko :(

end gumb bi mogoče še bilo možno zmapirat tja, samo power gumb bi pa tudi bilo fajn imet :D

mlamat ::

Jaz Dell XPS-a ne bom kupil dokler bo imel tako neumno postavljeno kamero.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

priporočilo/mnenje

Oddelek: Kaj kupiti
161460 (854) jype
»

Ultrabook

Oddelek: Kaj kupiti
212639 (2066) fortycc
»

Dell XPS 13'' 2017 16GB RAM

Oddelek: Kaj kupiti
443796 (2680) lolipop2
»

prenosnik za oblikovanje fotografij - cpu

Oddelek: Strojna oprema
204326 (3744) opeter
»

Dell XPS 13 ali 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6910960 (7220) Mavrik

Več podobnih tem