» »

Kako omejiti internet cimri

Kako omejiti internet cimri

jazzaston ::

živjo, zdravo, čau!
Cimra ima zoprno navado, da gre iz stanovanja za pol dneva, in vklopi torente (predvidevam). Dostop do routerja imam, dostop do njene sobe pa ne. Zanima me, če se kako da, da omejim koliko interneta naj gre k njej, da ko hočem jaz streamat film, da ji ga omejim, ko sem konec, pa dam nazaj. Okej, upam, da je razumljivo :D
Ps: jaz sem na linuxu

black ice ::

Dostopa do njene sobe ne potrebuješ. Na routerju nastavi QoS. Za več informacij boš moral dati model in znamko routerja.

Aston_11 ::

Odvisno, kaj imaš na ruterju. Vendar sodi pod osnove, da omejiš število povezav do njenega računalnika.

jazzaston ::

okej, ja, ne znam osnov ja, vem to :)
torej dve škatlici, ena je i guess router-linxys WRT54GLv1.1, druga pa nimam pojma kaj je, je pa Thomson TCM420.
step by step plis?

specing ::

Zheegec ::

Tole rabiš: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Qu...

Samo je kar malo komplicirano, najprej moraš DD-WRT namestiti na tvoj WRT54GL, potem pa še to nastaviti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Saintek ::

Zheegec ti pa si optimist, dečva niti ne ve da je druga škatla modem, ti pa pričakuješ, da bo znala firmware na routerju posodobit, oz. zamenjat. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

Twy ::

Blokiraj UDP porte

AndrejS ::

Če je povezana preko kabla - pač izklopiš kabel za ta čas , če pa je preko wifija pa spremeniš wifi geslo na routerju

BorutK-73 ::

Malo osnov:
Thomson TCM420 je modem
WRT54GLv1.1 pa router - tukaj so nastavitve.

Vpiši v brskalnik (chrome, friefox, IE) http://192.168.0.1/, lahko menjaš 0 za 1 če ne gre. Če dobiš okno kjer te sprašuje za user in geslo, vpiši admin. (ti podatki so napisani na spodnji strani routerja)
Dalje pa naj kdo drug napiše navodila za spreminjajne WiFi gesla ali celo nastavitev QoS, ker osebno nisem nikoli imel wrt54gl.

Aston_11 ::

Aston_11 je izjavil:

Odvisno, kaj imaš na ruterju. Vendar sodi pod osnove, da omejiš število povezav do njenega računalnika.
Mišljeno je bilo pod osnove softwera v ruterju, ne pa pod osnove znanja.

hojnikb ::

Če se povezuje preko wifi, izklopi takrat wifi, če pa preko kabla, pa kabl. Simpl.
#brezpodpisa

Cervantes ::

Nikar ne izklopi WiFi tako, da odšaraufaš anteno.;((

jazzaston ::

omg, keri carji :D
obe sma na wifiju, tak da če izklopim wifi, ga js tut ne bom mela. plus-nimam kabla, ki bi ga vlekla čez celo kuhinjo, hodnik, do sobe. posedujem mini kabel, s katerim pridem od hladilnika do mikrovalovke :D
upala sem na nekaj sneaky. ker če bi menjala geslo, bi ona rabla novo geslo in moj podli zlobni hudobni plan bi bil razkrit... :(
aaam, ostalo je pa rahlo preveč na nivoju. sej bi vas rada razumela, pa vas ne :(

hojnikb ::

Kaj ko bi ji rekla, da si omeji torrente v programu ?
#brezpodpisa

vilonja ::

Tak kot je hojnikb rekel, samo to naredi brez njene vednosti:)

radmannsdorf ::

mogoče ti bo tole pokazalo
škoda k nisi blizu mene, bi ti jaz zrihtal, ker si taka "sneaky bastard", haha :)

lonewolf_ ::

enkrat ko gre na wc greš hitro na torrent in omejiš download/upload na četrtino uporabne povezave. tak sem jaz za fotra zrihtal pa sma oba srečna :D
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

vorantz ::

radmannsdorf je izjavil:

mogoče ti bo tole pokazalo
škoda k nisi blizu mene, bi ti jaz zrihtal, ker si taka "sneaky bastard", haha :)


ne ji ne bo, ker nima ddwrt gor...

johnnyyy ::

Inštaliraj si program:
upnp-router-control

Zaženi in izbriši povezave pri katerih je description uTorrent oz. kaj podobnega

greatdrakon ::

poklič kašnega prijatelja ki ima pojma kaj o računalnikih, pa ti naj flasha router z enim firmwarom ki ima Qos. Naštimata skupaj nastavitve, pustita isto geslo za WIFI. ne bo nikol vedla za kaj se gre...

Zheegec ::

1. Lahko ji "sneaky" namestiš Netlimiter program na njen računalnik in ji tam omejiš hitrost. Problem je, da če to ugotovi samo zapre program in spet gre na polno :)
2. Na obstoječi router daš DD-WRT (malenkost komplicirano) in potem nastaviš QoS (ne zelo komplicirano), na kar potem ona nima vpliva
3. Kupiš nov router, ki QoS že ima v štartu
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

GTX970 ::

Na WRT54GLv1.1 naj namesti tomato raf, ta fw ima delujoč qos, skrit v raf -> MAC/IP Range BW Limit.
http://victek.is-a-geek.com/downloads.h...
http://victek.is-a-geek.com/Repositorio...

http://www.linksysinfo.org/index.php?th...


Na kombinaciji wrt54gl in ddwrt qos meni ni nikoli delal kot bi moral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Phantomeye ::

A lahko nehate dajat težje tehnične nasvete?

Flashat router?? Še meni je to delalo hude težave, pa imam nekaj pojma o računalnikih. Enega sem celo brickal.

Tko, da avtorica - ne tega počet...

Moj predlog je naslednji:

http://www.superpctricks.com/2014/11/ne...

Direkt povezava: http://www.mediafire.com/download/6vkq8...

Inštaliraj ta program (oba fajla).

Odpri program.

odprl se ti bo tak program:

 null

null



Klikneš na računalnik z njenim IP naslovom (če ne veš kateri je pač probi vse naprave. Tvoj računalnik je tisti, kjer ti piše na koncu 'yes'

In daš 'cut off'.

Pa ženski onemogočiš dostop do interneta.

Zgodovina sprememb…

chrispy ::

kaj pa če ji poveš, da te to moti pa se zmenita iz oči v oči? ker če ugotovi da ji blokiraš net tut nebo zadovoljna ;)

Gregor5816 ::

Zheegec je izjavil:

1. Lahko ji "sneaky" namestiš Netlimiter program na njen računalnik in ji tam omejiš hitrost. Problem je, da če to ugotovi samo zapre program in spet gre na polno :)
2. Na obstoječi router daš DD-WRT (malenkost komplicirano) in potem nastaviš QoS (ne zelo komplicirano), na kar potem ona nima vpliva
3. Kupiš nov router, ki QoS že ima v štartu

4. V programu (domnevam da uorablja uTorrent) omejiš hitrost na polovico ali četrtino linije. Najenostavnejša rešitev, če imaš dostop do njenega računalnika za minuto ali 2.

lonewolf_ ::

Gregor5816 je izjavil:

Zheegec je izjavil:

1. Lahko ji "sneaky" namestiš Netlimiter program na njen računalnik in ji tam omejiš hitrost. Problem je, da če to ugotovi samo zapre program in spet gre na polno :)
2. Na obstoječi router daš DD-WRT (malenkost komplicirano) in potem nastaviš QoS (ne zelo komplicirano), na kar potem ona nima vpliva
3. Kupiš nov router, ki QoS že ima v štartu

4. V programu (domnevam da uorablja uTorrent) omejiš hitrost na polovico ali četrtino linije. Najenostavnejša rešitev, če imaš dostop do njenega računalnika za minuto ali 2.

^this. Najbolj preprosto poleg soočenja s cimro :D
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

N0t0ri0us ::

najboljšpa rešitev bo to, da ji poveš da naj čez dan omeji torente, ponoči ko pa obe spita jih pa naj dowloada kolikor da. Vse kar rabita je nastaviti urnik prejemanja in nastavi recimo od 07:00-00:00 polovično hitrost, od 00:00-07:00 pa polno.

Če se ne da dogovorit tega ji pa vrni in še ti downloadaj gta 5 neprestano, da bo videla kako je to :)

sisemen ::

jazzaston je izjavil:

Ps: jaz sem na linuxu


Kaj za vraga ima pa to veze?

sisemen ::

Phantomeye je izjavil:

Flashat router?? Še meni je to delalo hude težave, pa imam nekaj pojma o računalnikih. Enega sem celo brickal.

Tko, da avtorica - ne tega počet...


Avtorica, ne poslusaj tega znalca s hudimi tezavami pri trivialnih taskih. Preberi navodila, flashaj.

Oberyn ::

Nič ne rabiš nameščat na ruter niti nobenih programov na komp. WRT54GL omogoča filtriranje po MAC naslovih. V nastavitvah ruterja odpreš nastavitev wireless / wireless MAC filter, označiš nastavitve Enabled in Permit only, v Edit MAC Filter List vpišeš MAC svojega računalnika (ne pa od cimre), save settings in to je to. Cimra bo zdaj blokirana, ti pa ne, pozneje pa samo namesto enabled izbereš disabled, pa bo cimra spet na liniji. To je najbolj preprosto, edino do nastavitev ruterja pa moraš imeti dostop. Pa MAC svojega računalnika moraš znati prebrati.

Phantomeye ::

sisemen je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Flashat router?? Še meni je to delalo hude težave, pa imam nekaj pojma o računalnikih. Enega sem celo brickal.

Tko, da avtorica - ne tega počet...


Avtorica, ne poslusaj tega znalca s hudimi tezavami pri trivialnih taskih. Preberi navodila, flashaj.


Seveda. Trivialno.

Boš ti prevzel odgovornost, če bo bricknila?

Looooooka ::

Oberyn je izjavil:

Nič ne rabiš nameščat na ruter niti nobenih programov na komp. WRT54GL omogoča filtriranje po MAC naslovih. V nastavitvah ruterja odpreš nastavitev wireless / wireless MAC filter, označiš nastavitve Enabled in Permit only, v Edit MAC Filter List vpišeš MAC svojega računalnika (ne pa od cimre), save settings in to je to. Cimra bo zdaj blokirana, ti pa ne, pozneje pa samo namesto enabled izbereš disabled, pa bo cimra spet na liniji. To je najbolj preprosto, edino do nastavitev ruterja pa moraš imeti dostop. Pa MAC svojega računalnika moraš znati prebrati.

Misli, da je ta celo viden pod dhcp clients.
V glavnem router ma že dovolj nastavitev, da se zadeva omogoči.
S flashanjem pa ne pametujte, ker če obstajata več verzij omenjenega routerja(ne mislim gledat, ker ni moj problem) se zna zgodit brick ob napačnemu firmwaru. Plus če nima pojma bomo šle tud nastavitve za internet in bo offline težko prišel na slo-tech po nadaljna navodila.
QoS pa macfilter je dovolj dobra rešitev, ki mu bo rešila problem brez hackanja. Ni treba vsakič z macolo rešvat vsakega problema...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Cervantes ::

Brickal si ga?
Jaz sem enega defenestriral.

111111111111 ::

Zmeni se z njo, za omejitve tekom dneva. Nas je bilo 7 pa nisem nikoli čutil potrebe kogarkoli zapirat ali blokirat. Pomeni se z njo in ji razloži da bo tudi njej net delal bolje, če bo to uredila.

BigWhale ::

Kaj ce bi se zadrzali z dajanjem trapastih nasvetov, kot so posegi v cimrin racunalnik ali pa menjava programske opreme na routerju?

Tukaj je opisano kako nastavi QoS za svoj racunalnik:
http://kb.linksys.com/Linksys/ukp.aspx?...

66speeder66 ::

Upam, da cimra tud ne spremlja slo-tech portala odkar je tole top tema :D

Cervantes ::

Ja pa še ipconfig naj laufa.Še za command ni slišala.
Sicer sem pa prepričan, dagre zgolj za bab*jo zlobo.

mat11 ::

Ne bi rekel. Sem pri priajtelju rihtal isti problem. Njegov sin, ko ga ni bilo doma vlekel Torrente na polno.
mat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitev down/uploada glede na uporabnika

Oddelek: Omrežja in internet
495711 (4139) joker16_7
»

Priporočljiva hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
233371 (2281) opeter
»

Nakup routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
203455 (2985) Qushaak
»

dd-wrt ali tomato firmware

Oddelek: Omrežja in internet
303511 (1794) NoName
»

ddwrt konfig

Oddelek: Pomoč in nasveti
131885 (1460) thebaloh

Več podobnih tem