» »

Amazon prodaja večinoma ponarejene baterije

Amazon prodaja večinoma ponarejene baterije

Heise - Na internetu mrgoli ponarejenih izdelkov, katerih prepričljivost sega od v nebo vpijočih slabih kopij do prepričljivih ponaredkov. Zelo privlačna za ponarejevalce je elektronika; v preteklosti smo pisali celo o ponarejenih procesorjih, dosti pogosteje pa naletimo na ponarejene USB-ključe in baterije. Na c't so ugotovili, da je pri naročilu baterije za Samsungove mobilne telefone na Amazonu teže dobiti pristen izdelek kot ponarejenega.

Raziskave so se lotili, ko se je nanje obrnil razočaran bralec, ki za svoje podjetje iz posebnih razlogov nujno potrebuje pristne baterije. Ugotovil je, da jih mora vedno znova kontrolirati in da je ponarejenih čedalje več. Pri c't so naročili 12 baterij za Samsungove telefone, od tega štiri neposredno od Amazona in osem od prodajalcev, ki oglašujejo na Amazonu. Rezultat je bil porazen - ponarejeni so bili prav vsi! Ob tem velja poudariti, da niso kupovali le najcenejših (8-10 evrov), temveč tudi dražje modele (do 18 evrov).

Nekateri ponaredki so delovali zelo prepričljivo, a je postavitev ob bok pristnim baterijam iz Samsungove spletne prodajalne razkrila drobne razlike. Drugačni napisi, druge barve, spremenjena pisava, manjša teža so nekatere izmed razlikovalnih značilnosti ponaredkov. Ti sprva sicer delujejo zelo podobno kot originalne baterije, le nekoliko krajšo avtonomijo imajo, a se razlike pokažejo s staranjem. Po letu dni pade kapaciteta Samsungovih baterij na okrog 80 odstotkov, ponaredki pa večidel odpovedo.

Ko so Amazon soočili z izsledki, so jim iz podjetja odpisali, da bodo preverili obtožbe in zagotovili, da bodo izpolnili vse zakonske pogoje. Res, kmalu so se cene na Amazonu dvignile, nekaterih baterij za kak evrov, drugih za dva ali trikrat (očitno so zamenjali dobavitelja). Tudi manjši prodajalci prek Amazona so odgovorili, da za ponaredke niso odgovorni, saj so jim jih očitno podtaknili više v verigi. Dejstvo je, da gre za donosen posel, saj na Alibabi stanejo ponarejene baterije poldrugi evrov, potem pa se prodajo za 10 evrov. Nekatere zasežejo že na meji, drugi pa se žal izmuznejo skozi nadzor in pristanejo na evropskem trgu. In problem niso le Samsungovi izdelki, ki so jih tu preiskovali, saj ponarejajo praktično vse.

23 komentarjev

znamovsi ::

Sej je logično da niso baterije za fon po 20eur

Stikalo ::

To je res, dandanes je resnično težko kupit dobro baterijo za telefon, ko ti ta enkrat odpove. Prakitčno ni možno ali moraš pa imeti res srečo.

hojnikb ::

>Po letu dni pade kapaciteta Samsungovih baterij za okrog 80 odstotkov,

tako hudo pa menda ja ni..
#brezpodpisa

mitja73 ::

"Po letu dni pade kapaciteta Samsungovih baterij za okrog 80 odstotkov, ponaredki pa večidel odpovedo."

Vsem Samsungovim baterijam ? K tale trditev se mi pa zdi zelo lovska rekla kazala, pa nimam nbenga Samsunga.

Master_X ::

"Po letu dni pade kapaciteta Samsungovih baterij za okrog 80 odstotkov, ponaredki pa večidel odpovedo."

Tole se bo verjetno glasilo "...baterij na okrog 80 odstotkov,..." Vsaj sodeč na originalen članek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Master_X ()

znamovsi ::

Jaz sem jo kupil za Lg eno za 30 eur in za 50eur
Razlika po 1 letu več kot očitna
za 30eur mi je lgjeva baterija se praznila v 2 dneh cela, za 50 eur pa v 5dneh

andromedar ::

znamovsi je izjavil:

Jaz sem jo kupil za Lg eno za 30 eur in za 50eur
Razlika po 1 letu več kot očitna
za 30eur mi je lgjeva baterija se praznila v 2 dneh cela, za 50 eur pa v 5dneh


Čakaj malo, to se bere, kot da si kupil baterijo za 50 Eur. Saj ne more biti res...


Bolje kot kupiti na internetu baterijo, na kateri piše "Samsung", "Nokia" ali kaj podobnega, je kupiti baterijo na kateri piše na primer "Maxcell" (firmo sem si izmislil). Tista z napisom Samsung ali Nokia je 99% ponarejena in najverjeneje podn od podna. Tiste z neko drugo znamko, čeprav neznano znamko pa so navadno boljše. Govorim iz izkušenj.
Eh?

Han ::

Jaz že nekaj let kupujem originale v gsmaparati.si, kjer dobiš tudi garancijo.

Zheegec ::

Kolega je naročil 5 baterij za Macbooka, potem pa obupal pa kupil na pooblaščenem servisu za preveč denarja. Ponaredkov je res mnogo, pa izgledajo res skoraj isto.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

killzone ::

Malo mi je sumljivo, da so pri c't naročali baterije samo od prodajalcev na Amazonu. Zakaj niso še preverjali stanja na Ebayu? Tole mi deluje kot antipropaganda Amazona. Sicer pa mislim, da zna biti stanje na Ebayu podobno... Pa sem si hotel naročiti novo baterijo za SGS4, guess not.

destroyer2k ::

killzone je izjavil:

Malo mi je sumljivo, da so pri c't naročali baterije samo od prodajalcev na Amazonu. Zakaj niso še preverjali stanja na Ebayu? Tole mi deluje kot antipropaganda Amazona. Sicer pa mislim, da zna biti stanje na Ebayu podobno... Pa sem si hotel naročiti novo baterijo za SGS4, guess not.


Preberi še 1x članek in boš videl zakaj so se osredotočili na amazon.

hojnikb ::

Han je izjavil:

Jaz že nekaj let kupujem originale v gsmaparati.si, kjer dobiš tudi garancijo.

pa so dejansko legit, al samo dobri ponaredki z navito ceno ?
#brezpodpisa

fujtajksel ::

Vprašanje je tu tudi kaj pravzaprav je legit. Proizvajalci aparatov v glavnem baterij ne delajo sami, temveč jih kupujejo drugje, pri čemer naj bi načeloma izbirali kvalitetne in izvajali resen QC. Se pa gre večina multisourcing, tako da manjše razlike v izgledu še ne pomenijo nujno ponaredka. Poleg tega sami pogosto izvajalo točno isto grdo prakso - kupijo poceni baterije (čeprav tiste kvalitetnejše) in jih nato prodajajo za nekajkratnik nakupne cene. Najdejo se celo take barabe, kot npr Nikon, ki je s firmware updateom namenoma onemogočil uporabo neoriginalnih baterij, ne glede na to ali na njih piše Nikon ali imajo svojo znamko in koliko kvalitetne so. Če bi se proizvajalec avtov to šel za akumulatorje, veste kam bi jih poslali.

carota ::

Pred 6 leti, leta 2009, sem na DealExtreme za punco kupil baterijo za Blackberry-ja, ki je izgledala kot original. Še danes deluje in zdrži 2 do 3 dni. Cena je bila cca 5 EUR. :)

francek1 ::

No, jaz sem pa na istem mestu kupil neko zlato kao 2300mAh baterijo za SGS3, pa se mi je po pol leta napihnila.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Han ::

hojnikb je izjavil:

Han je izjavil:

Jaz že nekaj let kupujem originale v gsmaparati.si, kjer dobiš tudi garancijo.
pa so dejansko legit, al samo dobri ponaredki z navito ceno ?

Ko sem nazadnje (pred 2 leti) kupil, sem dobil original... Seveda je lahko tudi original defekten (npr. nedelujoča celica), zato garancija (12 mesecev). Enkrat sem jo uveljavil in dobil novo baterijo...

MrStein ::

killzone je izjavil:

Malo mi je sumljivo, da so pri c't naročali baterije samo od prodajalcev na Amazonu. Zakaj niso še preverjali stanja na Ebayu?

Ker se je bralec pritožil čez Amazon.de in so tega šli preverit.
Če imaš sredstva, lahko ti (ali ...24ur.com?, morebiti slo-tech?) preveriš še ostale.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

Han je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Han je izjavil:

Jaz že nekaj let kupujem originale v gsmaparati.si, kjer dobiš tudi garancijo.
pa so dejansko legit, al samo dobri ponaredki z navito ceno ?

Ko sem nazadnje (pred 2 leti) kupil, sem dobil original... Seveda je lahko tudi original defekten (npr. nedelujoča celica), zato garancija (12 mesecev). Enkrat sem jo uveljavil in dobil novo baterijo...


Kako vezo ima to ali je baterija orginal ali ne z garancijo?

andromedar ::

St235 je izjavil:

Han je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Han je izjavil:

Jaz že nekaj let kupujem originale v gsmaparati.si, kjer dobiš tudi garancijo.
pa so dejansko legit, al samo dobri ponaredki z navito ceno ?

Ko sem nazadnje (pred 2 leti) kupil, sem dobil original... Seveda je lahko tudi original defekten (npr. nedelujoča celica), zato garancija (12 mesecev). Enkrat sem jo uveljavil in dobil novo baterijo...


Kako vezo ima to ali je baterija orginal ali ne z garancijo?



Seveda nobene. Garancijo ima tudi vsaka ponarejena baterija, ki jo kupiš pri nas.
Eh?

gexi45 ::

Kak ma to pol Amazon zrihtan ? npr. tale baterija http://www.amazon.de/Samsung-EB-B600BE-... kjer piše Von Samsung. Sem mislo da to pomen da je prodajalec Samsung oziroma da je to izdelek ki ga dobijo direkt od proizvajalca tak da ni možno da je ponaredek. Očitno ne

znamovsi ::

Kupil na MObitelu za Lg originalno zato takšna cena

Okapi ::

Največja napaka, povezana s ponaredki, je mišljenje, da če je cena dovolj visoka, izdelek zanesljivo ni ponarejen. Ponaredki pa lahko pridejo v prodajno verigo na najrazličnejše načine, tako da se lahko znajdejo tudi pri pooblaščenem uvozniku, če ni dovolj pazljiv.

O.

Jst ::

Še bolj zmotno mišljenje pa je, da so vsi ponaredki slabši od originala. Mogoče večina. A za mojo N95, pred leti, sem dobil Nokia baterijo, ki je bila 100% ponaredek, a je delala enako, kot tista, ki sem jo dobil v telefonu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaseg izdelkov na carini + položnica za stroške uničenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19260021 (39467) St235
»

Katere 18650 (in polnilec) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5313050 (11956) Jst
»

Slaba baterija telefona

Oddelek: Pomoč in nasveti
141048 (802) zzbil
»

''Napihnjena'' baterija Samsung Galaxy Ace

Oddelek: Mobilne tehnologije
436157 (5392) radmannsdorf
»

Amazon prodaja večinoma ponarejene baterije

Oddelek: Novice / Ostale najave
2312446 (9379) Jst

Več podobnih tem