» »

Healthy Affordable Food - Official Thread

Healthy Affordable Food - Official Thread

detroit ::

v nekem random threadu smo se glavce zmenili da odpremo temo o "zdravi" prehrani. V narekovaju je ker pač noben ne more trditi kaj je zagotovo zdravo:) Pač svoje izkušnje bomo delili. Recimo z izdelki iz naših trgovin ali pa lokalnih pridelovalcev. Samo ne propagirat svojega deluxe krompirja in sirotke prosim.
Skero

driver_x ::

Sam zaupam samo tistim pridelovalcem, ki jih osebno ali posredno poznam. Na ta način pokrivamo precej (ne pa vseh) potreb bo mleku, mlečnih izdelkih, mesu, suhomesnih izdelkih, sadju in zelenjavi. Nekaj malega sadja in zelenjave pridelamo tudi sami.

detroit ::

A je to kak večji kmet ali sosed?
Skero

martincek1 ::

Definitivno to niso ovseni kosmiči. Čeprav jih jé ogromno ljudi.

detroit ::

Kosmiči sami po sebi niso neki slabi ali pač? Če ne govoriva o brand zadevah ki jih kupiš v trgovinah naj bi bili kosmiči precej ok. Dej mal več povej o svojih izkušnjah. Jst sem imel 75kg in potem sem nehal jesti te branded zadeve polne cukra in sm zgubil 15kg (še stressful life je bil seveda) brez namena hujšanja.
Skero

drooer ::

martincek1 je izjavil:

Definitivno to niso ovseni kosmiči. Čeprav jih jé ogromno ljudi.



?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drooer ()

Tac20 ::

martincek1 je izjavil:

Definitivno to niso ovseni kosmiči. Čeprav jih jé ogromno ljudi.


Verjetno to leti na te polnozrnate zadeve ki naj bi neoluscene vseboval več pesticidov itd?

Master_Yoda ::

Ja samo vseeno ni zaradi tega bela psenicna moka boljsa od polnozrnate psenicne. Tudi ovseni kosmici sami so OK in poceni (500g je mislim da 0.49 EUR v lidlu in hoferju) - ne pa tudi musliji ki so nabiti z cukrom.

stara mama ::

Vsekako če misliš jest muslije je boljše jest OH, sploh tisti z hoferja so men taboljši. Šparovi so preveč grobi.

Je pač preferenca vsakega kaj misli jest in kaj misli s hrano dosečt.

Shegevara ::

Domače pridelana zelenjava, oreščki, polnozrnat kruh, ribe, avokadoji...

... vse to je top-class zdrave prehrane in poceni

detroit ::

Uh tole bo znala bit zapletena oz zelo kratka tema, se ne spoznamo na futer:D
Kot affordable sem mislil na normalne cene ne recimo 5 piškotov v merkatorju skoarj 8€ (jep to sem danes vidu:) whatever.
Kaj pa tisti kruhki v sparu ko so pakirani. Zgledajo kot toast, temen. Kakšne imate s tistim izkušnje, meni se dopadejo jih slikam čim se spomnim.
Skero

stara mama ::

Shegevara je izjavil:

Domače pridelana zelenjava, oreščki, polnozrnat kruh, ribe, avokadoji...

... vse to je top-class zdrave prehrane in poceni

Amen!
No dodal bi še meso (pa ne tisto iz trgovine)

Pa pri kmetu direktno je najboljše.
Sam vsaj pr nas se dela tako da ko se kolje je treba prej nabrat kupce.
Nima vsak hladilnice doma, da bi hranil celega 500kg bika ampak se poiščejo kupci, se odloči za zakol in se samo razkosa ter razdeli.
Tak da če kdo kolje, prosim vas ne hodit po 5 zrezkov, ampak vzamte recimo celo stegno ali kaj podobnega.
Povem iz prve roke da je kr jeba nalovit stranke skupaj ker je dost drugega pomembnega dela na kmetiji.

Spajky ::

... je bil en dokumentarc na SLO pred časom ... druge dele si najdite sami (jih je par) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

detroit ::

Hvala spajki:) Nočem še tin foil sicer nosit ampak bom pogledal.

Problem je če nimaš lokalnih kmetov ki bi imeli recimo sadje ali meso ali sir ipd.
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

detroit ::

Gledam videe in sem prišel na idejo da bi sam delal kruh s kruhomatom (ali karkoli že je to), a ga kdo ima? In iz kje dobivate potem moko?
Skero

NonPlusUltra ::

Tu je seznam nekaterih ekoloških kmetij (Biodar ali Demeter certifikat) in kaj ponujajo:
http://www.bodieko.si/ekoloske-kmetije
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

k--p ::

Shegevara je izjavil:

Domače pridelana zelenjava, oreščki, polnozrnat kruh, ribe, avokadoji...

... vse to je top-class zdrave prehrane in poceni



No ja večino napisanega je super (razen polnozrnat kruh, bi rekel prej ajdov/pirin), ampak poceni pa ravno ni, sploh domače ... Razen če sam prideluješ in malo ceniš svoj čas. Sploh oreški so tisti majhni paketi zelo dragi ...
Dodal bi še manjše stvari kot so soda (veliko pozitivnih učinkov in možnosti uporabe), bučna, olivna olja, kvalitetno maslo, od sadja gozdni sadeži, od mlečnih izdelkov pa samo polnomastni/domači, domača jajca ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

stara mama ::

Jasno da normalan kvalitetna hrana je dražja.
Preveč je poceni slabe robe v trgovinah, potem se pa na kmetiji vsem zdi drago.

Spajky ::

Bila je tudi oddaja pred leti, kako je TV-KP novinarka šla na Veletržnico v Verono v ranih urah, tam pa dokumentirala nakladanje šleperjev za Tuš, Špar in še največ za Mercator. Odgovorni pa sveto izjavljali, da to glih ne drži. Hkrati pa reklamirajo svojo "proizvedeno v SLO" robo (beri tu prepakirano) saj je jasno/znano da smo pri lastni samoodkrbi s pridelki sedaj samo 1/3 zadostni.

Italijani imajo podoben primer : pršuti narejeni pri njih so iz uvoženih prascev z Madžarke ipd. v 50% itd; s pšenico za moko za njihove testenine je enako ...

Tista prej omenjena novinarka je bila čez leto ali dve (predlani) pa na zelenjavni tržnici v Trstu v ranih urah in zalotila naše branjevce/kmete (večinoma s KP tržnice) preprodajat robo kao domačo ... folk pa nasede >:D ...

Pri nas tudi če odkupuješ od kmeta, ki ga poznaš, ne moreš biti siguren, da je zadeva zdrava, kajti nekje nad njegovo parcelo je lahko črno neznano odlagališče, voda pa spira svinjarijo v zemljo, pa noben tega ne ve. Jest kupujem zelenjavo, če že v Hofe*ju, pa še to mora bit avstrijska, pa ni nič slaba/dražja. Ti imajo ekologijo v celoti porihtano že zdavnaj (ne mislim: samo pakirano tam) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

detroit ::

ok malce manj tvegaš če kupiš od soseda kmeta kot pa od kmeta z interneta:)
Skero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ovseni kosmiči (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516489 (13564) kjut
»

Polnozrnat kruh, pire krompir, navadni riž

Oddelek: Loža
343121 (2272) zobnik
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14438147 (32592) johan05
»

Kaj jeste?/kuhate doma?

Oddelek: Loža
467128 (5285) FTad
»

Dnevni obroki

Oddelek: Loža
274603 (3952) jcb

Več podobnih tem