» »

Kje kupiti orodja za pripravo vodov

Kje kupiti orodja za pripravo vodov

eric_cartman ::

Zdravo!

Kot že naslov pove me zanima, če se da oz. kje se da dobiti poceni a dokaj kvalitetna orodja za pripravo vodov.

Rabim npr. klešče za odstranjevanje izolacije, klešče za stiskanje kabelskih čevljev in klešče za stiskanje konektorjev.

Se da to dobi kje v setu? Tudi z ebaya sem nekaj našel, vendar ne vem točno kaj kupit, da ne bo čisto škart roba. Imam nekaj stvari za urediti v zvezi z avtoakustiko in bi mi ta orodja zelo prav prišla.

Z veseljem sprejmem kakšen nasvet in za kakšno ceno se mi sploh splača kupit tako orodje, da ne bo res kakšna škart roba.

Hvala!

Lp ;)

DOOM_er ::

ne kupuj poceni klešč za lupljenje in stiskanje. Ob normalni uporabi zdržijo po 20 let :). Poglej si malo po katalogih podjetja Elektrospoji
Robots will steal your job. But that's OK

mitja73 ::

eric_cartman ::

Hvala za linke :)

Ampak vseeno me zanima v kakšnem cenovnem rangu naj jih gledam, da se mi ne bodo takoj uničile. Ali je 20-30 € zadosti/premalo? Kabli so pa nekateri kar konkretnih debelin nekateri pa zelo tanki.



Saj ponavadi obrežem z olfa nožem, vendar včasih če res nisem zelo previden že prerežem par žičk..Pa sem glede takih zadev pikolovski in bi rad naredil kvalitetno.

Potem natikanje čeveljčkov za kable je prava mora z navadnimi kleščami in včasih tudi spoji niso tako dobri oz. ne stisne dobro kabla.

zrataj4201 ::

Kvalitetne klešče za snemanje izolacij so ranga od 80-150 EUR. Vse ostalo se tudi vrti tam nekje. So zelo kvalitetne že tudi nekaj ceneje, a so udobne samo, če imaš 2x daljše prste od normalnih ljudi.Ne vem, zakaj sploh izdelujejo takšne? Te pa so zelo moteče, kadar z njimi delaš dlje časa.
Za 20-30 EUR pa ne boš dobil kvalitete.

fikus_ ::

Tukaj je nekaj:

http://si.traconelectric.com/categories...

Tako da dobiš občutek za cene. Če se ne ukvarjaš profesionalno s tem, so orodja za ~30 € tudi ok.

usurp3r ::

Kadar sem rabil kakšen specialen kos opreme sem ga dobil tu http://www.lincos.si/. Sam to tudi počnem z nožem, vendar se prevečkrat zgodi, da gre še kakšna žička.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krimp klešče

Oddelek: Kaj kupiti
427617 (3901) marjan_h
»

Unior klešče za kabelske kontakte

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152893 (2404) nejcek74
»

Nakup spajkalnika, multimetra in ostalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
315387 (4262) FX6300B
»

RJ45 konektor - "malo boljši"

Oddelek: Omrežja in internet
71714 (1084) Matko
»

klesce za stiskanje konektorjev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61542 (1422) sleby

Več podobnih tem