» »

Polnjenje baterije pred prvo uporabo telefona?

Polnjenje baterije pred prvo uporabo telefona?

sosed ::

Živjo,

ker bom kmalu kupil nov pametni telefon, me zanima ali je te novejše telefone pred prvo uporabo potrebno polniti, ker se spomnim, da je bilo telefone na tipke potrebno polniti kar nekaj ur.

Lp

šernk ::

Ne, baterija pride tako ali tako že delno prednapolnjena. Šteje se pa cikle polnjena, ki naj bi jih trenutne baterije zdržale okoli 1000, tako da jo je še vedno priporočljivo čimbolj izprazniti in potem napolniti do konca.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hojnikb ::

to ni več ni-cd, kjer si mogu 16h polnat pred prvo uporabo.

Tko da, uporabljaš normalno že v štartu.
#brezpodpisa

RazzorX ::

šernk je izjavil:

Ne, baterija pride tako ali tako že delno prednapolnjena. Šteje se pa cikle polnjena, ki naj bi jih trenutne baterije zdržale okoli 1000, tako da jo je še vedno priporočljivo čimbolj izprazniti in potem napolniti do konca.


Kako je dejansko s polnjenjem novejših baterij? Toliko različnih mnenj/nasvetov vidim glede tega, nekateri tako kot ti pravijo da je bolje izprazniti in napolniti do konca (zaradi ciklov), drugje vidim da je bolje če baterija ostane napolnjena nad 50%, če je to možno, in ji koristi "večkratno dopolnjevanje" čez dan.

hojnikb ::

Čisto vseeno je, ker to je tko potrošn material.

Uporabljaš, koker se ti zdi, vsake tolko pa mogoče napolneš do konca in sprazneš do konca (pa ne za zdravje baterije, ampak da elektronika dobi bolj točno idejo o kapaciteti baterije).
#brezpodpisa

šernk ::

Res je. Pač polniš ko jo rabiš, neke hude znanosti tu ni več.

osebno se pač trudim imeti čim manj ciklov in dneve ko sem doma mobitel spraznim do 10%, ostalo ga dam pa zvečer polnit ko ima še 40% da se napolni čez noč. Da bom nekaj gledal na baterijo in skrbel zanjo pa ne hvala. Že tako se potem zgodi, da rabim kam nujno it...mobitel pa na 15%. Potem ga pa 3x v roku 2 ur priklopim na polnilec v avtu...jap pridobil sem ogromno :))

v prenosniku imam baterijo stalno notri in je prenosnik večinoma na elektriki. Baje ni priporočljivo, pa ima baterija po 3 letih in pol že vedno več kot 90% nazivne kapacitete. In mi prenosnik še vedno zdrži skoraj 3 ure, ni razlike niti pol ure glede na novega.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hojnikb ::

>osebno se pač trudim imeti čim manj ciklov in dneve ko sem doma mobitel spraznim do 10%

Upam, da se zavedaš, da če ti napolneš baterijo iz 50% do 100%, se ne iztroši enako "cikla" kot če delaš to iz 0 do 100%.
#brezpodpisa

mihec87 ::

hojnikb je izjavil:

>osebno se pač trudim imeti čim manj ciklov in dneve ko sem doma mobitel spraznim do 10%

Upam, da se zavedaš, da če ti napolneš baterijo iz 50% do 100%, se ne iztroši enako "cikla" kot če delaš to iz 0 do 100%.


Na koncu tako ni neke hude razlike... Za xh časa delovanja gre xy energije.. Če polniš od 0 do 100% boš polnil 1x za xh delovanja, če pa polniš od 50% do 100% boš polnil 2x za xh delovanja.. Tako da na koncu si na istem...

Edino kar je baterijam škodi praznjenje do konca- tu je pa tako proizvajalec poskrbel da v bistvu naprava prej javi in izklopi predno bi izpraznil preveč..0% na napravi ne pomeni da je baterija čisto izpraznjena pač pa je spraznjena do meje ki jo je določil proizvajalec..

Polniš ko rabiš..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

kpkp ::

Najslabše za batterijo je, če stoji dokonca prazna. Naslednje slabo stanje je, če baterija dokonca polna, zato pridejo baterije v novih napravah poljnjene nekje v rangu 40-70%.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - kako polniti baterijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4115092 (1862) sh00ter92
»

Kako polniti baterijo oz. vpliv polnjenja na življensko dobo.

Oddelek: Mobilne tehnologije
162942 (2454) bajsibajsi
»

Še o težavah z novim iPadom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
15131944 (25395) Owe-
»

Prvo polnjenje baterije

Oddelek: Strojna oprema
187199 (7063) blackbfm
»

Prvo polnjnje GSM-a - zakaj 16 ur?

Oddelek: Loža
264606 (3765) boych

Več podobnih tem