» »

Prvo polnjenje baterije

Prvo polnjenje baterije

Rias Gremory ::

Pozdravljeni,

Imam nov mobitel in me zanima kako je najbolje prvič polniti baterijo? Prodajalka v simobilu je rekla da je tovariško že napolnjen do polovice in da ga lahko uporabljam, v navodilih pa piše da moram baterijo pred prvo uporabo napolniti do konca. Torej kaj je najbolje?

Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Mentalist ::

Ko sem dobil nov mobitel, sem kar takoj uporabljal in ga "spoznal", dokler se ni izpraznil, ko se je, sem dal polnit in je bilo to to.. :)
Lool.

Janac ::

polni vsako noc in je

Rias Gremory ::

@janac
ti bom pomagal:
kako je najbolje prvič polniti baterijo?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Janac ::

ko se ti bo spraznila jo napolni in je

Rias Gremory ::

No dajmo fantje, naj še kdo pove svojo izkušnjo :D

@janac& ketečeš
cenim vajin trud
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Mentalist ::

Mimogrede, mene je na začetku rahlo zafrkavala baterija, oz se ni prav pokazala, tako da priporočam, da bodi pozoren vseeno, ker so meni prodali mobitel s pokvarjeno slušalko in z baterijo je bilo nekaj narobe.
Lool.

Rias Gremory ::

Banda prevarantska. :P
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

blackbfm ::

vseeno je kok napolniš baterijo..baterij ki so bile na to občutljive se ne uporablja verjetno že kakšnih 15 let

Rias Gremory ::

No zdaj sem jo steral pod 20% (vsaj tako piše).
Bo v redu če dam mobitel že zdaj polniti ali naj ga čisto spraznim?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

blackbfm ::

raje si preberi osnove li-ion baterij ker zgleda da ti ni nič jasno
Lithium-ion battery @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Rias Gremory ::

Kaj pa če mi poveš pa častim pir? :D Ker sem že malce zaspan in nočem naredit doktorata iz baterij. Vendar kolikor sem razbral te baterijo nimajo memory efekta tako da je vseeno kdaj jih polniš. Zanima me edino kako je pri prvem praznenju ker sem slišal da jo moraš celo sprazniti da se "aktivira" oz. dobi polno moč.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Meizu ::

Nima veze. TI sam dej filat, pa bo. Pa pozabi na tistih 16 ur polnjenja, 2-3 ure je čisto zadosti.

SkyEye90 ::

Li-ion baterije se pred prvo uporabo polnijo vsaj 4h, tako da dosežejo polno kapaciteto. Kasnejša polnjenja niso pomembna ne kdaj jih polnimo, ne do koliko. Baterija ima življensko dobo X ciklov polnjenja (odvisno od baterije), en cikel se šteje polnjenje prazne do polne baterije, prav tako se recimo za en cikel šteje dvakratno polnjenje od naprimer 50% do 100%.

Po zadnjih raziskavah Li-ion baterijam življensko dobo skrajšuje prepogosto praznjenje do nule. Priporočljivo je, da baterije ne praznimo pod 20%.
Prav tako za baterije ni najbolje, da so predolgo na polnilcu oziroma napolnjene na 100%. Zato novejši telefoni pri polnjenju že pri naprimer 90% kažejo polno baterijo, ko doseže 100% se polnjenje konča, prazni spet na 90% in nato spet polni (tako da baterija diha, tudi če je polnilec stalno priključen).

Jaz baterijo vsake toliko časa (recimo vsaj vsako 5 polnjenje) spraznim tja pod 10% in polnim celo noč, tako da 'zadiha' na polno, na ta način imam še vse baterije v odličnem stanju :)

ps: baterija je ob nakupu napolnjena na 50%, to pa zato, ker je to priporočena napolnjenost za daljše shranjevanje baterije.

ps: aja, prodajalka verjetno ni ravno doma v tehnologijah baterij. Če v navodilih piše, da pred prvo uporabo baterijo napolni, potem je verjetno to najbollje ane. In če piše PRED prvo uporabo, to pomeni, da naj bo telefon med prvim polnjenjem ugasnjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

blackbfm ::

Zanima me edino kako je pri prvem praznenju ker sem slišal da jo moraš celo sprazniti da se "aktivira" oz. dobi polno moč.


Lej telefonske baterije so nek bav bav zato ker folk nima razčiščenih osnov, stvar je narejena fool-proof, za vse skrbi vgrajena elektronika. Nekaj malega sicer lahko vplivaš na kapaciteto z lepim ravnanjem, ampak se nima smisla pretirano zajebavat s tem, konec koncev je to potrošni material.

blackbfm ::

Li-ion baterije se pred prvo uporabo polnijo vsaj 4h, tako da dosežejo polno kapaciteto. Kasnejša polnjenja niso pomembna ne kdaj jih polnimo, ne do koliko.


Ma dej o kakšni prvi uporabi bluziš, baterijo nafila in stestira že proizvajalec. Kar se pa kapacitete tiče pa tudi ni neka umetnost za elektroniko pomeni ~3.0v prazna, ~4.2v polna. Prav tako se elektroniki jebe če imaš telefon vmes prižgan ali ne.

Doma imam en charger za rc baterije, kjer je res važno kakšne so voltaže, toki, polariteta..pa še to obvlada vsak froc. Tu pa iz telefonskih baterij kjer je vse avtomatsko, hočete narest celo znanost;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

SkyEye90 ::

blackclw "prav tako se elektroniki jebe če imaš telefon vmes prižgan ali ne."

1. Če telefon vmes uporabljaš, gre določen del energije polnilca za polnjenje baterije, določen pa za porabo telefona. Ker trenutna poraba telefona med igranjem zelo niha, prav tako niha polnilni tok namenjen bateriji. Zdravo? Vsekakor ne.
2. Med uporabo telefona se telefon segreva, kar dodatno segreva že tako vročo baterijo med polnjenjem. Temperatura pa spet ni koristna.

Nočem solit pameti, ampak nekaj pa vseeno drži. Če se vsaj malo pazimo in držimo priporočil, bo ta naš potrošni material držal vsaj leto dlje.
Je pa res, da študij nima smisla delat. Če telefon rabiš poln, ga daš polnit ne glede na stanje, prav tako ga izklopiš, ko ga vzameš s sabo, pa ni važno ali je poln ali ne. Zato pa jih imamo :)

Jst ::

Android telefoni imajo ene par for, kako podaljšati delovanje baterije.

Recimo vzameš Battery Widget in jo prvo do konca sprazniš in polniš. Ko je že napolnjena, bo še vedno kazalo, da gre nekaj toka v baterijo. Meni je prvič kazalo 150mA, pa je vseeno svetila zelena lučka, kao, da je napolnjena. Potem sem pustil še 6 ur, da je ta vrednost padla na 0. Potem pa zbrišeš batterystats.bin in jo pustiš, da se do konca sprazni. Potem pa normalno polniš. Tako se skalibrira baterijo na Androidu. Tako sem iz 16ur prišel do 20. ROOT REQUIRED!

Na dva dni, če samo telefoniram, sem pa prišel tako, da baterijo dejansko malo overchargaš (ROOT!!!) - NI PRIPOROČLJIVO!!! - ampak tu potem zdrži recimo samo 8 mesecev. (Kar imam jaz rajši, kot pa vsakodnevno polnjenje.)

Potem imaš še eno skripto, ki jo flashaš v ROM oz. eni Kerneli jo že imajo in se spet podaljša čas uporabe telefona.

Pa baterijo je najbolje polniti nekje na hladnem. (ali jo celo aktivno hladiti. :)))

V glavnem, cela znanost.

Prvič pa ni važno, koliko jo napolniš.

Calibration Tutorial: http://myhtcdesire.com/tutorials/how-to...
(hitri google rezultat)

Na xda pa najdeš še ostale stvari.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

blackbfm ::

1. Če telefon vmes uporabljaš, gre določen del energije polnilca za polnjenje baterije, določen pa za porabo telefona. Ker trenutna poraba telefona med igranjem zelo niha, prav tako niha polnilni tok namenjen bateriji. Zdravo? Vsekakor ne.
2. Med uporabo telefona se telefon segreva, kar dodatno segreva že tako vročo baterijo med polnjenjem. Temperatura pa spet ni koristna.


Pretiravanje 100 na uro.

Če se vsaj malo pazimo in držimo priporočil, bo ta naš potrošni material držal vsaj leto dlje.


Ne bo držal nič dlje, ravno staranje baterije najbolj vpliva na kapaciteto. Potem toplota, res da ni zdravo puščat telefona na soncu cel dan ampak to ga tako ali tako ne. Šele potem pride tisti zanemarljivi odstotek dejavnikov na katere imaš vpliv, škoda časa in truda zato da na koncu itak vržeš telefon v smeti in greš raje po novega. Ali pa menjaš baterijo za tistih 10-20 eur če gre že za nek hud telefon. Kaj je fora da si suženj svojemu telefonu, da ga ne upaš prijet v roke med filanjem mi pa pač ne bo jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - kako polniti baterijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4115097 (1867) sh00ter92
»

Best practices polnenja baterij v gadgetih?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323319 (2466) Jst
»

Prvo polnjenje telefona

Oddelek: Pomoč in nasveti
2712263 (7898) --MiRaLdInJo
»

Prvo polnjenje baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
217342 (6926) roli
»

mobi

Oddelek: Loža
231854 (1441) Cokolesnik

Več podobnih tem