» »

Gender stuff #1

Gender stuff #1

Temo vidijo: vsi
««
32 / 43
»»

nevone ::

Nekje je moralo prit do kratkega stika... :|
Sam sem zato, da ljudje, ki so utrpeli največje upadce natalitete, čimbolj seksajo. Če je le možno, (re)produktivno :D


Tisto od prepovedi seksanja ni letelo direktno nate, čeprav je tako napisano, da morda lahko tako razumeš.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pithlit ::

LovelyTruth je izjavil:

jaz sem za to da bi ti imela do določenega meseca pravico abortirati!

Ne vem kaj se pol usajaš... to že imamo.
Life is as complicated as we make it...

ohnowhy ::

nevone je izjavil:

Tisto od prepovedi seksanja ni letelo direktno nate, čeprav je tako napisano, da morda lahko tako razumeš.

Jah, no, poznamo se ne dovolj, da bi res vedel, kdaj koga misliš.
Sam pač berem precizno, približno tako, kot se izražam.
Saj ne uspe vedno, se pa trudim.

LovelyTruth ::

Pithlit je izjavil:

LovelyTruth je izjavil:

jaz sem za to da bi ti imela do določenega meseca pravico abortirati!

Ne vem kaj se pol usajaš... to že imamo.


usajam ker se ti ne boriš za to kar je v resnici potrebno!
In to je državna pomoč da ima čim več žensk otroke in reši slovensko nataliteto!

sploh pa staroselcev ki se vedno pritožujejo kako jih je vedno manj..

Pithlit ::

ohnowhy je izjavil:

Kontracepcija ni tako zanesljivo kot abortus, je pa manj obremenjujoča.

Kolikor je meni znano se taisti folk ki bi rad prepovedal splav... prepovedal tudi kontracepcijo.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

LovelyTruth je izjavil:

usajam ker se ti ne boriš za to kar je v resnici potrebno!

Še dobro da imam tebe da mi to poveš...
Life is as complicated as we make it...

LovelyTruth ::

Pithlit je izjavil:

LovelyTruth je izjavil:

usajam ker se ti ne boriš za to kar je v resnici potrebno!

Še dobro da imam tebe da mi to poveš...


ah kaj če gre skozi eno uho not, skozi drugo ven in spet ista lajna..

bluefish ::

LovelyTruth je izjavil:

Temu bi ti morala stremeti ne pa detomoriji!

https://sweden.se/society/10-things-tha...
Pa še res je: Abortion in Sweden @ Wikipedia

Še več splavov torej, ali kaj praviš?

http://www.johnstonsarchive.net/policy/...
http://www.johnstonsarchive.net/policy/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

nevone ::

Še več splavov torej, ali kaj praviš?


Kaj pa ti praviš?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

bluefish ::

Jaz sem za manj, a jim hkrati ne nasprotujem.

Tisto zgoraj je le bolj ko ne replika do povezave, kako je na Švedskem vse oh in sploh super.

LovelyTruth ::

bluefish je izjavil:

Jaz sem za manj, a jim hkrati ne nasprotujem.

Tisto zgoraj je le bolj ko ne replika do povezave, kako je na Švedskem vse oh in sploh super.


Sej ni, moj komentar je da je bolje dati ves napor v to da ženske dobijo več državnega denarja če imajo otroka in da imajo več pravic kot dobijo otroka.

Tako se sponozorira nataliteta domorodcev ki so to državo spravili v tak uspeh!

oni pa zdaj dajejo denar v to da čim več islamistov not pride, bo to šlo na bolje?

Pithlit ::

bluefish je izjavil:

Jaz sem za manj, a jim hkrati ne nasprotujem.

Jaz sem takoj za to da splavov sploh ne bi bilo.

Tudi, glede na to da je moja največja želja da bi lahko rodila, se mi zdi splav nekaj nepredstavljivega.

Ampak to še zdaleč ne pomeni da imam kakršnokoli pravico nekomu drugemu diktirat kaj naj s svojim telesom počne. Pravica do splava pač mora biti, ne glede na to kolk abotno, kruto, brezvezno, nepredstavljivo dejanje je zame.

Bi se mi tudi zelo fajn zdelo če ne bi bilo vojske, policije... in ostalih organov represije. Ful bi blo fajn če bi družba lahko prišla do neke točke kjer bi se lahko samoregulirala. Anarhija v najlepšem pomenu besede. Žal smo tega kolektivno (in v ogromni večini, z mano vred, individualno) nesposobni. Dokazano že s prenekaterimi eksperimenti.
Life is as complicated as we make it...

LovelyTruth ::


Ampak to še zdaleč ne pomeni da imam kakršnokoli pravico nekomu drugemu diktirat kaj naj s svojim telesom počne. Pravica do splava pač mora biti, ne glede na to kolk abotno, kruto, brezvezno, nepredstavljivo dejanje je zame.


Samo ne govorimo o tvojih ledvicah, govorimo o otroku ki je spočet tudi s strani moškega in drugače ne moe biti!

to ko ti rečeš,grem po spermo v banko...Ja tudi tam je moški moral dati spermo in ta primer ne velja ker potem ženska hoče nosečnost!

jaz dajem v hišo jo kupim, se ločim z žensko in tudi če ona ne da centa not moram dati polovico!

če jaz dam v to da imam otroka z njo in ga hočem, ne smem reči nič ali bo ostal živ...

logika pa taka...

Pithlit ::

LovelyTruth je izjavil:

Sej ni, moj komentar je da je bolje dati ves napor v to da ženske dobijo več državnega denarja če imajo otroka in da imajo več pravic kot dobijo otroka.

Vse v redu in prav. Ampak pol bo spet vik in krik kako so moški diskriminirani. Tako kot sedaj (pobrskaj malo nazaj po temi) ko nekateri bluzijo o diskriminaciji ker si ženske lahko za par mesecev znižajo upokojitveno starost če so rodile otroka (ampak samo za prvega...). Pozabljajo pa da lahko sami tudi znižajo upokojitveno starost. Še ti si nekaj bevskal o tem da se ženske lahko prej upokojijo (kar seveda ni res... no, trenutno je, vendar bo tega kmalu konec... midva se bova lahko upokojila pri popolnoma enaki starosti).

Si predstavljaš kak vik in krik bo če bo država ženski za vsakega otroka dala, recimo, 300€/mesec? Ubogi moški pa nič.

Jaz sem sicer za takšno pomoč, vendar v drugačni obliki. Država naj v otrokovem imenu odpre račun, pooblasti _oba_ starša (oz. _vse_ znane skrbnike)... za vsak porabljen cent pa zahteva dokazila da je res šlo za otroka (ne pa za nove petke... al pa švas aparat).

Še bolje pa UTD in se rešimo en kup birokracije pa problemov okol tega kdo lahko vzgaja koga oz. kdo je od koga odvisen (v stilu da je recimo mož nezaposlen, žena pa dela in podpira familijo... al pa obratno). V bistvu se s tem lahko rešimo tudi kar nekaj 'problemov' o katerih se razpreda v tej temi.
Life is as complicated as we make it...

nevone ::

Jaz sem za manj, a jim hkrati ne nasprotujem.


Kako bi odgovoril, če bi se vprašanje glasilo: Si za popolno prepoved splava? DA/NE

Ker imamo samo dve možnosti, da je dovoljen, ali pa da ni dovoljen.

Najlažje je pa biti neopredeljen. Potem imaš vedno prav.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

noraguta ::

Problemi okrog (ne)vzgoje niso povezani tolk s financam kot zablodam tastarih. Hitlerjungend je bil lep primer kako pocen pa "dobr" vzgojit otroka. Iphone pa glih taku.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bluefish ::

nevone je izjavil:

Kako bi odgovoril, če bi se vprašanje glasilo: Si za popolno prepoved splava? DA/NE
Ne.

Matek ::

LovelyTruth je izjavil:

Samo ne govorimo o tvojih ledvicah, govorimo o otroku ki je spočet tudi s strani moškega in drugače ne moe biti!

to ko ti rečeš,grem po spermo v banko...Ja tudi tam je moški moral dati spermo in ta primer ne velja ker potem ženska hoče nosečnost!

jaz dajem v hišo jo kupim, se ločim z žensko in tudi če ona ne da centa not moram dati polovico!

če jaz dam v to da imam otroka z njo in ga hočem, ne smem reči nič ali bo ostal živ...

logika pa taka...
Trenutna politična situacija okrog splava in tale forum topic, nimata prav nobene zveze s tem, kar navajaš. Zagovorniki ukinitve pravice do splava se zavzemajo za to, da se splava (razen v določenih okoliščinah, ki se jim zdijo dopustne) ne sme izvajati, neodvisno od želja staršev.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

LovelyTruth ::


Si predstavljaš kak vik in krik bo če bo država ženski za vsakega otroka dala, recimo, 300€/mesec? Ubogi moški pa nič.

kako pa moški ne dobi? Zakonodaja bi bila spremenjena, da če ga ni več v razmerju ni treba plačevati za otroka, če pa je v razmerju dobi tudi s tem olajšavo!
razmisli malo!


Še bolje pa UTD

to je za zdaj še fikcija in ni drugega kot povišana sociala ki bi mogoče še bolj služila kot uničevalec družin!

V Ameriki imajo socialo večjo kot pri nas in so v teh razmerah ženske po večini same z otroki ali brez, ogromno razpadlih družin!

UTD je spet fora socialnih bojevnic da jim ni treba imeti otroka!

Denar moramo dati le če hoče otroka, če pa hoče biti feminaci naj drka tisti plastični dildo z neko babo ampak ne sme dobiti denarja! Ne raste na drevesih, sploh v Sloveniji!

Pithlit ::

LovelyTruth je izjavil:

jaz dajem v hišo jo kupim, se ločim z žensko in tudi če ona ne da centa not moram dati polovico!

Ni čist tko enostavno. Gospodinjska dela so kar lepo ovrednotena.

LovelyTruth je izjavil:

če jaz dam v to da imam otroka z njo in ga hočem, ne smem reči nič ali bo ostal živ...

Res je. In prav je tako.

Vendar greš ti v ekstreme (in za odgovore dobivaš ekstreme). V nekem normalnem razmerju se da marsikaj dogovorit. Če kompromis ni možen... potem razmerje že v osnovi ni normalen (nekdo pač skuša dominirat).

Moj primer: 20 let sem jaz domov prinašala cca. 3/4 več denarja kot partnerka. Vse kar sva prinesle v bajto je _najino_. Z denarjem vred. Ni nobene "jaz imam toliko, ti pa toliko" pa "a mi posodiš" pa neke skrite rezerve. Kar sva zaslužile je šlo v _skupen_ fond iz katerega se financira _vse_.

Letos se je stvar obrnila. Ona zasluži več. Pa skupni fond še vedno obstaja. Bajta je najina (50/50) pa čeprav sem jaz zanjo od plače dajala 3x več kot partnerka. Hčerka je najina. Družina je najina. Avto (ker je kao statusni simbol) je najin... itd, itd. V dobrem in slabem... čisto tko kot cerkev zahteva (pa je ona katolik, jaz pa agnostik).

Ne vem pa zakaj bi bilo v razmerju moški/ženska kaj drugače. Pa zgleda je folku težko izbit iz glave "jaz dajem v bajto, ona ne dela pa nič" mentaliteto. It takes two to tango. Ti vlagaš v bajto (bojda), baba ti pa (kot se za tradicionalno družino spodobi) kuha, pere, puca in v grobem skrbi da hiša stoji pokonci. Torej, ti vlagaš v zidove, baba pa v vsebino. Meni se zdi kar fer da se zadeva pravično raztala na koncu... materiala ni težko ovrednotit... gospodinjskih del pa tudi ne. Če je to 50/50 je pa zelo odvisno od vsake situacije posebej. Pri nas se s tem pač ne obremenjujemo... če je treba narest bo nekdo naredil (sosedu, recimo, na kraj pameti ne pade da bi karkoli skuhal, opral, posesal... tko kot njegovi ženi na kraj pameti ne pade da bi šla streho popravljat - in pol en drugega čakata da opravita vsak svojo 'dolžnost').
Life is as complicated as we make it...

D3m ::

Pithlit je izjavil:

bluefish je izjavil:

Jaz sem za manj, a jim hkrati ne nasprotujem.

Jaz sem takoj za to da splavov sploh ne bi bilo.

Tudi, glede na to da je moja največja želja da bi lahko rodila, se mi zdi splav nekaj nepredstavljivega.

Ampak to še zdaleč ne pomeni da imam kakršnokoli pravico nekomu drugemu diktirat kaj naj s svojim telesom počne. Pravica do splava pač mora biti, ne glede na to kolk abotno, kruto, brezvezno, nepredstavljivo dejanje je zame.

Bi se mi tudi zelo fajn zdelo če ne bi bilo vojske, policije... in ostalih organov represije. Ful bi blo fajn če bi družba lahko prišla do neke točke kjer bi se lahko samoregulirala. Anarhija v najlepšem pomenu besede. Žal smo tega kolektivno (in v ogromni večini, z mano vred, individualno) nesposobni. Dokazano že s prenekaterimi eksperimenti.


A nimaš svojih otrok?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Pithlit ::

D3m je izjavil:

A nimaš svojih otrok?

Imam. Saj to da rodiš ni pogoj da imaš otroka... al sem kaj zamudila?
Life is as complicated as we make it...

arnecan1 ::

Pithlit je izjavil:

V resnici daleč od življenjskega pa starševskega.

Včasih se med odnosom kaj zalomi (tabletka ne prime, kondom poči, whatever). A naj zaradi tega kaznujemo tako vse vpletene kot tudi neželjenega otroka?
Včasih se kakšno žensko posili. A naj jo zaradi tega še dodatno kaznujemo (ker stigma ter pshološke in fizične traume niso dovolj)... pa njenega "baštarda" tudi?
Včasih deklice in dečki za starševstvo sploh niso pripravljeni (ne fizično, ne psihološko, ne materialno...). A jih bomo zaradi tega kaznovali?

Ja, če pride nekdo delat splav 3 krat na leto je treba poiskati razloge in jih sanirati. Ampak zakaj bi nekoga doživljenjsko kaznovali mi pa ni jasno. Samo zato ker par motencev ne ve kaj je turingov test?

Ups, mislim, da sem mogoče pomotoma predlagal izbris. Se opravičujem.

Samo smešno se mi zdi, da se prepoved splava (razen v primeru ogroženosti življenja matere ali fizične in psihične prizadetosti otroka) jemlje kot kazen. To ni kazen niti za mater niti za otroka. Kazen je npr. zapor za posiljevalca.

Kdor danes noče imeti otroka, ga da v posvojitev. Pravzaprav, danes že vsak 12-letnik ve, kaj je zaščita, tako da do nosečnosti skoraj ne more priti. Kdor pa po svoji "krivdi faše" otroka, ga se pa lahko po 9 mesecih reši. Ne s splavom, ampak s posvojitvijo.

Pithlit ::

LovelyTruth je izjavil:

to je za zdaj še fikcija in ni drugega kot povišana sociala ki bi mogoče še bolj služila kot uničevalec družin!

No ja, saj to je že dolgo jasno da tebe moti predvsem emancipacija. Ki bi jo, po tvoje, UTD napravil še bolj enostavno in učinkovito.

Pa če ti povem da bi ob uvedbi UTD odpadla potreba po tem da bi moški plačevali preživnine? Pa odpadla bi potreba po raznih otroških dodatkih. Pa odpadla bi potreba da bi nezadovoljne nezaposlene osebe (tako moški kot ženske) vztrajale v zakonih ki so obsojeni na propad.... samo zato ker so finančno odvisni od partnerja?
Life is as complicated as we make it...

arnecan1 ::

Pithlit je izjavil:

LovelyTruth je izjavil:

to je za zdaj še fikcija in ni drugega kot povišana sociala ki bi mogoče še bolj služila kot uničevalec družin!

No ja, saj to je že dolgo jasno da tebe moti predvsem emancipacija. Ki bi jo, po tvoje, UTD napravil še bolj enostavno in učinkovito.

Pa če ti povem da bi ob uvedbi UTD odpadla potreba po tem da bi moški plačevali preživnine? Pa odpadla bi potreba po raznih otroških dodatkih. Pa odpadla bi potreba da bi nezadovoljne nezaposlene osebe (tako moški kot ženske) vztrajale v zakonih ki so obsojeni na propad.... samo zato ker so finančno odvisni od partnerja?

Bedarija, zakaj bi odpadlo plačevanje preživnine? Kdor ima otroka, naj zanj plačuje. Seveda pa mu pripadajo stiki z otroci.

LovelyTruth ::

Pithlit je izjavil:

LovelyTruth je izjavil:

to je za zdaj še fikcija in ni drugega kot povišana sociala ki bi mogoče še bolj služila kot uničevalec družin!

No ja, saj to je že dolgo jasno da tebe moti predvsem emancipacija. Ki bi jo, po tvoje, UTD napravil še bolj enostavno in učinkovito.

Pa če ti povem da bi ob uvedbi UTD odpadla potreba po tem da bi moški plačevali preživnine? Pa odpadla bi potreba po raznih otroških dodatkih. Pa odpadla bi potreba da bi nezadovoljne nezaposlene osebe (tako moški kot ženske) vztrajale v zakonih ki so obsojeni na propad.... samo zato ker so finančno odvisni od partnerja?


UTD bi pomenil da ljudem praktično nebi bilo treba delati, je fikcija socialcev, edini način da se ga uresniči je ko pride do AI in bo robotika praktično vsako delo prevzela, do takrat pa nekdo mora plačati UTD, to tvojo glavico ne skrbi aneda?

in če bo večina lahko imela UTD se ne bo toliko trudila da zasluži..

Spet nepoznavanje ljudi in pretoka denarja!

Pithlit ::

arnecan1 je izjavil:

To ni kazen niti za mater niti za otroka.

Iznakaženo telo, ogroženo psihofizično zdravje... to ni kazen za žensko?
Otrok tudi ni kaznovan ko mu starši ne izkazujejo neke ljubezni? Al pa ker ga starši zavržejo (dajo v posvojitev)?

Seveda je kazen. Za vse vpletene. Prav nihče v tej situaciji ne more bit srečen. Razen mogoče fotra.... ki se ob novici "noseča sem" potuhne, pa se mu uspe izognit plačevanju preživnine.

Najbojše za vse vpletene ko pride do _nezaželjene nosečnosti_ je prav splav. Ja, je daleč od idealne rešitve, ampak to je najbolje kar se lahko naredi.

Tudi za 'otroka'. Ne vem kolk so tebe starši imeli radi, ampak meni naša draga mati že od malega govorijo da sem jaz kriva za vse slabo kar se jim je kdajkoli zgodilo v življenju. Moj odgovor: "pa koji kurac te je prosil da me rodiš?!?". Sem dovolj stara da me ne gane več (pa za našo mati me tudi ne briga kaj se z njo dogaja)... ampak ko pri 10. letih razmišlaš o samomoru (ker ti mati direkt povejo da si njena največja napaka) se je pa za zamislit. Ja, zame je bila kazen. Sem potrebovala 37 let da sem prišla čez to.
Life is as complicated as we make it...

nevone ::

Samo smešno se mi zdi, da se prepoved splava (razen v primeru ogroženosti življenja matere ali fizične in psihične prizadetosti otroka) jemlje kot kazen. To ni kazen niti za mater niti za otroka. Kazen je npr. zapor za posiljevalca.

Ja je kazen, če tistega otroka ne želiš spraviti na svet, kdo ve iz kakšnih razlogov.

Kdor danes noče imeti otroka, ga da v posvojitev.

Saj lahko to počneš. Eni pač ne želijo otroka nekomu dati, pri čemer bi otrok vedel, da je bil nezaželjen s strani bioloških staršev.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

arnecan1 ::

Pithlit je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

To ni kazen niti za mater niti za otroka.

Iznakaženo telo, ogroženo psihofizično zdravje... to ni kazen za žensko?
Otrok tudi ni kaznovan ko mu starši ne izkazujejo neke ljubezni? Al pa ker ga starši zavržejo (dajo v posvojitev)?

Seveda je kazen. Za vse vpletene. Prav nihče v tej situaciji ne more bit srečen. Razen mogoče fotra.... ki se ob novici "noseča sem" potuhne, pa se mu uspe izognit plačevanju preživnine.

Najbojše za vse vpletene ko pride do _nezaželjene nosečnosti_ je prav splav. Ja, je daleč od idealne rešitve, ampak to je najbolje kar se lahko naredi.

Tudi za 'otroka'. Ne vem kolk so tebe starši imeli radi, ampak meni naša draga mati že od malega govorijo da sem jaz kriva za vse slabo kar se jim je kdajkoli zgodilo v življenju. Moj odgovor: "pa koji kurac te je prosil da me rodiš?!?". Sem dovolj stara da me ne gane več (pa za našo mati me tudi ne briga kaj se z njo dogaja)... ampak ko pri 10. letih razmišlaš o samomoru (ker ti mati direkt povejo da si njena največja napaka) se je pa za zamislit. Ja, zame je bila kazen. Sem potrebovala 37 let da sem prišla čez to.

Iznakaženo telo ali iznakažen otrok po abortusu. To je vprašanje sedaj.

Za tvoje probleme mi je sicer žal, ampak ne projiciraj tega na preostalo populacijo.

nevone je izjavil:

Samo smešno se mi zdi, da se prepoved splava (razen v primeru ogroženosti življenja matere ali fizične in psihične prizadetosti otroka) jemlje kot kazen. To ni kazen niti za mater niti za otroka. Kazen je npr. zapor za posiljevalca.

Ja je kazen, če tistega otroka ne želiš spraviti na svet, kdo ve iz kakšnih razlogov.

Kdor danes noče imeti otroka, ga da v posvojitev.

Saj lahko to počneš. Eni pač ne želijo otroka nekomu dati, pri čemer bi otrok vedel, da je bil nezaželjen s strani bioloških staršev.

Za večino otrok ni kazen, če zraste v ljubeči družini, čeprav posvojen. Da pa zveš, da so te biološki starši dali v posvojitev, pa mislim da ni razlog za neke velike travme ali celo poskuse samomorov.

Sicer pa, zakaj nekdo, ki noče imeti otroka, ne bi hotel videti, da otrok zraste pri posvojiteljih? Vsekakor je to bolje, kakor pa otroka "odstraniti". Kdor tega ne zmore, torej da otrok preživi, čeprav pri posvojiteljih, je zrel za psihiatra.

D3m ::

Pithlit je izjavil:

D3m je izjavil:

A nimaš svojih otrok?

Imam. Saj to da rodiš ni pogoj da imaš otroka... al sem kaj zamudila?


Mogoče sem prehitro napisal.

Imaš svoje biološke otroke?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pithlit ::

arnecan1 je izjavil:

Bedarija, zakaj bi odpadlo plačevanje preživnine?

Zato ker otrok že dobiva UTD.

arnecan1 je izjavil:

Kdor ima otroka, naj zanj plačuje. Seveda pa mu pripadajo stiki z otroci.

Če hoče do otroka ohranit starševske pravice, absolutno... naj se plača še preživnino.

Govorim o moških ki z otrokom nočejo imeti nič in se pritožujejo da morajo kljub temu plačevat preživnino ("kje so pa naše pravice?!?"). Saj jih je tema kar polna.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

arnecan1 je izjavil:

Iznakaženo telo ali iznakažen otrok po abortusu. To je vprašanje sedaj.

Ne, ni. Pri nas se splav dela do vključno 10. tedna nosečnosti. Takrat ni možno govoriti o otroku (razen za verske fanatike).

arnecan1 je izjavil:

Za večino otrok ni kazen, če zraste v ljubeči družini, čeprav posvojen.

Res je. In to se meni zdi čudovito. Jeba le ker ogromno otrok oddanih v posvojitev ni nikoli posvojenih. A te bomo pa ignorirali?

Če ostanemo pri nas... pa posvojitev praktično nimamo. Imamo pa rejniški sistem. Kjer si otroka podajajo iz rok v roke.

arnecan1 je izjavil:

Sicer pa, zakaj nekdo, ki noče imeti otroka, ne bi hotel videti, da otrok zraste pri posvojiteljih?

Mogoče zato ker za svojega otroka hoče več oz. boljše življenje? In ker mu/ji tega ne more zagotoviti se raje (kot da reskira da bo otrok v življenju trpel, v veliki meri zaradi same sebe) odloči za splav.

D3m je izjavil:

Imaš svoje biološke otroke?

In a way... ja.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

noraguta ::

No prosilcev za posvojitev je zadost...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pithlit ::

Prosilcev ja. Otrok ne (ker ostajajo v reji). Birokracija je pa praktično nemogoča. "trg" povsem nedelujoč.

Poleg kretenizmov ko hočejo none posvajat vnuke.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

noraguta> No prosilcev za posvojitev je zadost...

Pa sirot, ki potrebujejo posvojitev tudi. Če le ne bi imele napačnega geografskega porekla, ane.

arnecan1> Samo smešno se mi zdi, da se prepoved splava (razen v primeru ogroženosti življenja matere ali fizične in psihične prizadetosti otroka) jemlje kot kazen. To ni kazen niti za mater niti za otroka.

Seveda je kazen. Nosečnost in porod sta za povprečno žensko telo in psiho precej bolj naporni stvari kot je zapor za povprečnega posiljevalca.

vostok_1> Narobe je, da ti misliš da je povprečna ženska kakorkoli boljša od podobnega moškega. In da bo zaradi tega karkoli boljše.

Saj jaz ne mislim tega. Jaz samo vzamem vašo izjavo, kjer privzemate, da so moški privzeto boljši od žensk na vse možne načine, ter jo obrnem. Jaz mislim, da spol ne implicira ničesar bistvenega.



Ampak to je vse itak povsem mimo bistva.

arnecan1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> Samo smešno se mi zdi, da se prepoved splava (razen v primeru ogroženosti življenja matere ali fizične in psihične prizadetosti otroka) jemlje kot kazen. To ni kazen niti za mater niti za otroka.

Seveda je kazen. Nosečnost in porod sta za povprečno žensko telo in psiho precej bolj naporni stvari kot je zapor za povprečnega posiljevalca.

Potem je bolje, da nobena več ne rodi, kajne?

Pithlit je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Iznakaženo telo ali iznakažen otrok po abortusu. To je vprašanje sedaj.

Ne, ni. Pri nas se splav dela do vključno 10. tedna nosečnosti. Takrat ni možno govoriti o otroku (razen za verske fanatike).


To je otrok star 10 tednov v maternici. Meni je zelo podoben človeku.

Sicer pa sta tudi včeraj dve ginekologinji po TV povedali (podpornici splava!), da se življenje nedvomno začne najpozneje z združitvijo jajčeca in spermija. Ergo, otrok nastane z združitvijo jajčec in spremija. Da to verjameš, pa res ne rabiš biti vernik, kaj šele fanatik.

Kot da bi nekdo rekel, da otrok pa ni človek, ker se ne brije, nima menstruacije, je premajhen.... skratka, da otork ni podoben odraslemu otroku, Otrok je tudi človek in zarodek je tudi otrok in torej tudi človek. Da pa nima človekovih pravic, pa je pravna zadeva. Saj tudi otrok ima omejene pravice, kar pa ne pomeni, da zaradi tega ni človek.. Pač otrok in zarodek se še razvijata v odraslega človeka.

Človek si lahko tudi brez rok.

Truga ::

Ja, res je, enocelicarji so tud zivi. What's your point? Vsakic ko se premaknes jih squishnes miljon, pa niti opazis ne. Serijski morilec.

arnecan1 ::

Truga je izjavil:

Ja, res je, enocelicarji so tud zivi. What's your point? Vsakic ko se premaknes jih squishnes miljon, pa niti opazis ne. Serijski morilec.

Ne razumeš poante. Ta celica je človek. Samo v razvoju.

next3steps ::

bluefish je izjavil:

Jaz sem za manj, a jim hkrati ne nasprotujem.

Tisto zgoraj je le bolj ko ne replika do povezave, kako je na Švedskem vse oh in sploh super.

Saj ni. A švedi namenijo bistveno več denarja za celjenje psiholoških ran kot pa slovenceljni (11 procentov od budgeta za Health Care). Tako da četudi tam ženska mora splaviti, jo država podpira pri rehabilitaciji njenega mentalnega stanja.

Pri nas bi jo pa zaradi večje natalitete jebali v glavo, ji nedopustili splava, jo posilili in obtožili, da si je sama kriva. Psihologa verjetno tudi ne bi videla.

nevone ::

arnecan1 je izjavil:

Truga je izjavil:

Ja, res je, enocelicarji so tud zivi. What's your point? Vsakic ko se premaknes jih squishnes miljon, pa niti opazis ne. Serijski morilec.

Ne razumeš poante. Ta celica je človek. Samo v razvoju.


Vsaka celica je človek, zato pazi, kaj delaš s svojim telesom.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

next3steps ::

arnecan1 je izjavil:

Truga je izjavil:

Ja, res je, enocelicarji so tud zivi. What's your point? Vsakic ko se premaknes jih squishnes miljon, pa niti opazis ne. Serijski morilec.

Ne razumeš poante. Ta celica je človek. Samo v razvoju.

Sej mam jaz tudi na računu par miljard EUR. Sam še niso prikazani.

arnecan1 je izjavil:



Sicer pa sta tudi včeraj dve ginekologinji po TV povedali (podpornici splava!), da se življenje nedvomno začne najpozneje z združitvijo jajčeca in spermija. Ergo, otrok nastane z združitvijo jajčec in spremija. Da to verjameš, pa res ne rabiš biti vernik, kaj šele fanatik.

Moraš biti vernik, da v neki trditvi najdeš nekaj, česar ni. Življenje se začne najpozneje z združitvijo jajčeca in spermija. CHECK
Temu skupku pravimo otrok. Error404.

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

Abejžteno.

Enoceličar ne more postati človek. Zgrešen spermij tudi ne, kaj šele neoplojeno jajčece, ki se splakne s perilom.

Oplojeno jajčece pa ima najboljše možnosti, da postane davkoplačevalec in vzdrževalec. No, zadnja leta je ta možnost vse manjša, zato pa je nevzdrževanih babic vse več.

nevone ::

Enoceličar ne more postati človek. Zgrešen spermij tudi ne, kaj šele neoplojeno jajčece, ki se splakne s perilom.


Kar tolaži se.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

arnecan1> Potem je bolje, da nobena več ne rodi, kajne?

Ne, ni. Bolje je, da se vsaka zase odloči, kaj bi rada. Samo fašisti si domišljajo, da ni nič narobe, če ženskam predpisujejo, kaj morajo počet z lastnimi telesi.

arnecan1> Kot da bi nekdo rekel, da otrok pa ni človek, ker se ne brije, nima menstruacije, je premajhen.... skratka, da otork ni podoben odraslemu otroku, Otrok je tudi človek in zarodek je tudi otrok in torej tudi človek. Da pa nima človekovih pravic, pa je pravna zadeva. Saj tudi otrok ima omejene pravice, kar pa ne pomeni, da zaradi tega ni človek.. Pač otrok in zarodek se še razvijata v odraslega človeka.

Njegove pravice ne morejo pretehtati nad pravico mame, da se odloča o tem, kaj se dogaja z njenim telesom. Če zarodek ne bi bil de-facto parazit, bi lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nejcek74 ::

SimplyMiha je izjavil:

Enoceličar ne more postati človek. Zgrešen spermij tudi ne, kaj šele neoplojeno jajčece, ki se splakne s perilom.

Kako ne, kaj pa marija pa jezus?

SimplyMiha ::

Lej, čisto enostavno je.

Moški se rodi z modi in začne proizvajati spermije. Proizvaja jih 1500 na sekundo, odmirajo tudi približno toliko - reabsorbirajo se ali pa, khm, "zgrešijo" jajčece. Med seksom se jih "sprosti" 250 milijonov. Eden ali dva morda najdeta cilj, čestokrat noben, sploh če je kakšen kondom vmes ali pa je baba s tabletkami naredila genocid.

Recimo, da je šansa, da spermij postane človek, ena proti desetim milijardam. Zanemarljivo.

Po drugi strani se ženska rodi z 1,2 milijona plodnimi jajčeci v ovarijih, ki se postopoma sproščajo. Ko stopi v puberteto, jih ima šele 400 tisoč. Ko ji jih zmanjka, je menopavza - postane neplodna, ker pač nima kaj za oplodit.

Šanca, da plodno jajčece postane človek, je neprimerno večja - recimo ena proti recimo pol milijona. Še kar zanemarljivo.

Potem pride čudež - spermij in plodno jajčece se srečata. Tokaj dobre šanse za to, 86% frišnih parov zaplodi otroka v prvih 12 mesecih. Šansa za oploditev na seks je cca 20%, pač nekajkrat ponovit pa gre skozi. Preostali se morajo pač malo bolj potrudit ali pa imajo zdravstvene težave (neplodnost). Tu pridejo darovalci oziroma nadomestne matere na pomoč. Kakorkoli že, do oploditve pride razmeroma hitro, kjer se dva - ženski in moški, jasno, ne moški/moški niti ženska/ženska, kaj šele vsak sam zase - zmenita in zaplodita otroka.

Takrat se praviloma zaplodi eno jajčece, včasih dve, mogoče celo več. Začne se deliti. Od tega trenutka naprej ima zelo visoko verjetnost, da postane novorojenček, vsak dokler ga mama ne zavozi. Šansa, da postane davkoplačevalec, je že kar konkretna - tam nekje okrog 50%. Jebiga, se pač zgodi spontani splav in je še kako prisoten v sodobni družbi.

Torej, 50% šanse, da iz oplojenega jajčeca nastane cmerav novorojenček. Potem je tu še nizek procent, kjer novorojenček kratko malo potegne ta kratko (List of countries by infant mortality rate @ Wikipedia - v Sloveniji 2.6%). Včasih je to bil precej višji procent. Kakorkoli že, novorojenček ima potem ~95% šanse, da odraste in postane davkoplačevalec, ki ob prvi priložnosti svojo mamo strpa v hiralnico ter plačuje oderuški račun.

Lahko pa ga mamica splavi - potem pa jo bo v hiralnico strpal najbližji sorodnik ali pa kar država. Kakor ji paše... navsezadnje je njeno telo.

Kakorkoli že, čim spermij oplodi jajčece, je šansa, da iz tega (sčasoma) nastane bodoči doktor znanosti, okrog 50%.

To ni tako zanemarljivo!

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

SimplyMiha je izjavil:


Oplojeno jajčece pa ima najboljše možnosti, da postane davkoplačevalec in vzdrževalec.


Ali pa kriminalec, morilec, prejemnik socialne pomoči. Še posebej, če je že od začetka nezaželeno, se to rado zgodi.

SimplyMiha ::

V vsakem primeru predstavlja Schrödingerjevega človeka - lahko bi bil človek, lahko pa tudi ne, šansa je 50%. In kdo ima pravico odločati o njegovem življenju?

Zgodovina sprememb…

jype ::

SimplyMiha> In kdo ima pravico odločati o njegovem življenju?

Nihče.

Ima pa vsaka ženska pravico odločat o lastnem telesu in če ne znaš rešiti življenja parazita, ki je odvisen od kisika v njeni krvi, ga boš pač moral odpisat.

nagobčnik> Ali pa kriminalec, morilec, prejemnik socialne pomoči. Še posebej, če je že od začetka nezaželeno, se to rado zgodi.

Sem slišal, da je Angelca Liković javno oznanila, da so ženske, ki se jih prisili v donositev in porod, srečne. Zaprmejduš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nagobčnik ::

SimplyMiha je izjavil:

V vsakem primeru predstavlja Schrödingerjevega človeka - lahko bi bil človek, lahko pa tudi ne, šansa je 50%. In kdo ima pravico odločati o njegovem življenju?


Gostitelj. Ker namreč tudi že rojen 100% človek z vsemi človekovimi pravicami nima pravice do uporabe tujih organov (npr. maternice) za svoj razvoj, če se lastnik organa s tem ne strinja. Zato je tudi potencialni človek ne more imet.
««
32 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So ženske slabše programerke ali samo necenjene? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Rezultati
25457148 (51071) jype

Več podobnih tem