» »

Gender stuff #1

Gender stuff #1

Temo vidijo: vsi
««
40 / 43
»»

bluefish ::

arnecan1 je izjavil:

Prepoved splava zdrave matere in zdravega otroka tudi nekaj preprečuje. Smrt nerojenega potomca.
Je ne. Glej edu link, ki je bil v tej temi že dan.

nurmaln ::

jype> No, plačuje se ga "samo zato", da se prepreči še dražje zdravstvene zaplete.
jype> Bolno zna bit, je pa cenejše, kot če jim ne bi, ter bi raje počakali na, kot sam praviš:
jype> Precej dražje je čakat, da ljudje resno zbolijo.

Če grem na štop v Istanbul je večja nevarnost nesreče kot če grem z letalom, posledično tudi večja verjetnost nastanka stroškov zdravljenja. Zato naj mi zdravstvena zavarovalnica plača letalsko karto do Istanbula.

jype> Ne nakladaj. Nezaželjena nosečnost je rizično stanje.
Vožnja po cesti tudi. Letalsko karto prosim.

jype> ...tako kot mnogi za patološko stanje smatrajo samo nezaželjeno zastrupitev z alkoholom, zaželjene pa ne.
Kaj "mnogi" smatrajo za patološko sicer ne vem. Ampak zastrupitev je patološka ne glede na to kako je do nje prišlo. Planirana ali ne.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

nurmaln> Če grem na štop v Istanbul je večja nevarnost nesreče kot če grem z letalom, posledično tudi večja verjetnost nastanka stroškov zdravljenja. Zato naj mi zdravstvena zavarovalnica plača letalsko karto do Istanbula.

Istanbul ni zdravstven problem!

nurmaln> Vožnja po cesti tudi. Letalsko karto prosim.

Vožnja po cesti ni zdravstveno stanje, nosečnost pa je. Prav tako debelost.

nurmaln> Kaj "mnogi" smatrajo za patološko sicer ne vem. Ampak zastrupitev je patološka ne glede na to kako je do nje prišlo. Planirana ali ne.

Torej mora enako veljati tudi za nosečnost, po tvoje?

nurmaln ::

malček tavtologije
Patološka nosečnost je patološka. Ali je sama nosečnost zaželjena ali ne nima vpliva na samo patološkost.
Nepatološka nosečnosti ni patološka. Tudi če ni zaželjena ni zaradi tega nič manj patološka.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln> Če grem na štop v Istanbul je večja nevarnost nesreče kot če grem z letalom, posledično tudi večja verjetnost nastanka stroškov zdravljenja. Zato naj mi zdravstvena zavarovalnica plača letalsko karto do Istanbula.

Istanbul ni zdravstven problem!

Ne, Istanbul ni zdravstveni problem. Sej seks tudi ni zdravstveni problem.
Ampak če grem z avtom v istanbul obstaja večja nevarnost da se ponesrečim (zdravstveni problem), kot če grem z letalom.
Tvoj argument je bil da je smiselno plačevati iz javnega zdravstva KT, ker lahko to prepreči ali zmanjša verjetnost nekih potencialnih kasnejših medicinskih stroškov.
Tako kot se lahko z nakupom moje letalske karte prepreči ali zmanjša verjetnost nastanka medicinskih stroškov, ki bi nastali v primeru prometne nesreče.
Torej naj ZZZS časti letalsko karto ali ne?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nevone ::

Tako kot se lahko z nakupom moje letalske karte prepreči ali zmanjša verjetnost nastanka medicinskih stroškov, ki bi nastali v primeru prometne nesreče.
Torej naj ZZZS časti letalsko karto ali ne?


Nekoč bo vse to rešljivo. V to smer si moramo prizadevati. Danes je vključen splav, jutri ali pojutrišnjem bo morda letalska karta v Istanbul. Morda ne iz naslova zavarovanja, ampak pač iz nekega naslova bo to možno.

Če pa ti danes daješ prioriteto letalski karti v Istanbul, pred možnostjo, da splav lahko naredi tudi oseba, ki si ga trenutno finančno ne more privoščiti, potem bi morda moral malo razmisliti o tem, kaj je veeno bolje, da ima prioriteto.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nurmaln> Torej naj ZZZS časti letalsko karto ali ne?

No, zdaj ti je že nevone dobro odgovorila, ampak po moje itak ne rabiš hodit v Istanbul, tam so teroristi pa ruska mornarica.

nurmaln ::

nevone je izjavil:

Tako kot se lahko z nakupom moje letalske karte prepreči ali zmanjša verjetnost nastanka medicinskih stroškov, ki bi nastali v primeru prometne nesreče.
Torej naj ZZZS časti letalsko karto ali ne?


Nekoč bo vse to rešljivo. V to smer si moramo prizadevati. Danes je vključen splav, jutri ali pojutrišnjem bo morda letalska karta v Istanbul. Morda ne iz naslova zavarovanja, ampak pač iz nekega naslova bo to možno.

Če pa ti danes daješ prioriteto letalski karti v Istanbul, pred možnostjo, da splav lahko naredi tudi oseba, ki si ga trenutno finančno ne more privoščiti, potem bi morda moral malo razmisliti o tem, kaj je veeno bolje, da ima prioriteto.

o+ nevone


Resno? Prizadevati si moramo za to da nam država jemlje čim več denarja da lahko potem neki uradniki po svoje presojajo kaj nam bodo plačali in kdaj in pod kakšnimi pogoji? Prizadevati si moramo za to da bo "država" vse to reševala?
Funny, jaz sem živel v prepričanju, da se zase nabolje lahko odločam sam. In da sprejemam odgovornost za svoje slabe odločitve. In celo mislim da nisem ubermensch in da so tudi drugi tega sposobni.

Moja letalska karta vs. splav za neko žensko ki si ga ne more privoščiti?
Čist odvisno. Če je ta ženska moja partnerka, potem splav. Če je moja sestra, sestrična, prijateljica, hčerka, etc, potem splav. Če je to neka ženska v Jakarti za katero nisem še nikoli slišal... pojma nimam, letalska karta mi bo kar prav prišla.
Če bi dajal vedno prednost drugim lahko kar prenakažem celotno plačo vsak mesec, nekaj milijard ljudi denar potrebuje za bolj "osnovne" stvari, kot so tiste za katere ga bom porabil sam.
Ampak tukaj ni bilo govora o letalska karta vs. splav ampak letalska karta vs. kontracepcijske tabletke.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

nurmaln> Če je to neka ženska v Jakarti za katero nisem še nikoli slišal... pojma nimam, letalska karta mi bo kar prav prišla.

Pol boš pa jokal, da je treba postavit zid na meji. Splav v Jakarti je cenejši.

nurmaln> Prizadevati si moramo za to da nam država jemlje čim več denarja

Ne. Prizadevati si moramo za to, da imajo ljudje na voljo boljše in cenejše rešitve.

nurmaln> Ampak tukaj ni bilo govora o letalska karta vs. splav ampak letalska karta vs. kontracepcijske tabletke.

Kontracepcijske tablete so samo bistveno cenejša in manj invazivna oblika preprečevanja rojstev.

ZaphodBB ::

Baje je upanje tudi za pričujoče, da nekoč zapustijo ta kult

"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

Prizadevati si moramo za to da nam država jemlje čim več denarja da lahko potem neki uradniki po svoje presojajo kaj nam bodo plačali in kdaj in pod kakšnimi pogoji?

Uradniki presojajo (naj bi) po zakonu, ne po svoje.

Prizadevati si moramo za to da bo "država" vse to reševala?

Če državo smatraš kot vse ljudi, ki v njej živimo, potem zagotovo država lahko rešuje probleme.

Funny, jaz sem živel v prepričanju, da se zase nabolje lahko odločam sam. In da sprejemam odgovornost za svoje slabe odločitve. In celo mislim da nisem ubermensch in da so tudi drugi tega sposobni.

Saj to delamo vsi, da se zase sami odločamo. Problem je, ker se ne strinjamo o vsem z ostalimi.

Moja letalska karta vs. splav za neko žensko ki si ga ne more privoščiti?
Čist odvisno. Če je ta ženska moja partnerka, potem splav. Če je moja sestra, sestrična, prijateljica, hčerka, etc, potem splav. Če je to neka ženska v Jakarti za katero nisem še nikoli slišal... pojma nimam, letalska karta mi bo kar prav prišla.

No vidiš, jaz bi pa karto odklonila, če bi se postavilo pred mene takšno izbiro. Smo pač različni.

Če bi dajal vedno prednost drugim lahko kar prenakažem celotno plačo vsak mesec, nekaj milijard ljudi denar potrebuje za bolj "osnovne" stvari, kot so tiste za katere ga bom porabil sam.

Saj ne daješ VEDNO prednost drugim.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mato989 ::

jype je izjavil:

nurmaln> Care to elaborate?

Preprečujejo bolezenska stanja.

Preberi kdaj navodila.


Saj kondomi tudi preprečujejo bolezenska stanja :)

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln> Če je to neka ženska v Jakarti za katero nisem še nikoli slišal... pojma nimam, letalska karta mi bo kar prav prišla.
Pol boš pa jokal, da je treba postavit zid na meji. Splav v Jakarti je cenejši.

Far from it. Amerika je na primer doživljala največji razcvet ko je imela "immigrants welcome" politiko. Problem je da ne moreš imeti hkrati odprtih vrat za vse in potem welfare za vse ki so not. Samo eno ali drugo imaš lahko, obojega pač ne. Pa že nekaj časa se trudiš mi nalimat neka stališča, ki so zelo daleč od mojega razmišljanja. Res ni treba po svoje sklepat kakšne poglede imam na različne stvari, če te že zanima pač vprašaj.

jype je izjavil:

nurmaln> Prizadevati si moramo za to da nam država jemlje čim več denarja
Ne. Prizadevati si moramo za to, da imajo ljudje na voljo boljše in cenejše rešitve.

Se strinjam da si moramo prizadeati za to da imajo ljudje na voljo boljše in cenejše rešitve.
Daleč najboljši način za doseganje višje kvalitete in nižje cene je vedno s konkurenco. Ampak ko se postavi vmes država in reče "plačali bomo vse kontracepcijske tabletke, ne glede na ceno" to uniči motivacijo proizvajalcev/trgovcev za nižanje cene. Še ko so pred kratkim hoteli samo uvesti doplačilo na samo nekaterih najdražjih tabletkah ste se zbunili da to pa niti slučajno. In proizvajalci so mirno spali naprej. Pljuvate v lastno skledo.

nevone> Uradniki presojajo (naj bi) po zakonu, ne po svoje.
Point taken. Da se popravim, sem tudi proti temu da mi nekdo vzame denar in mi potem parlament/vlada/ostali državni uslužbenci diktirajo katere storitve lahko koristim.

nevone> Če državo smatraš kot vse ljudi, ki v njej živimo, potem zagotovo država lahko rešuje probleme.
Državo v tem primeru smatram kot državne institucije, institucije, ustanove preko katerih vlada izvaja svojo politiko. ZZZS included.

nevone> Saj to delamo vsi, da se zase sami odločamo. Problem je, ker se ne strinjamo o vsem z ostalimi.
Ne, problem je v tem, da se nekateri hočejo/hočete odločati tudi za vse ostale in to pri stvareh, kjer za to ni nobene prave potrebe.

nevone> No vidiš, jaz bi pa karto odklonila, če bi se postavilo pred mene takšno izbiro. Smo pač različni.
Ja sej to je lepo, zgledno celo. Upam da bi bil jaz tudi tako dober, sej pravim - ne vem. Ampak poanta ni v tem.
Poanta je v tem, da tudi če bi se jaz odpovedal svoji letalski karti, mi na kraj pameti ne pade da bi tebi vzel karto in jo prodal zato, da bi nekom tretjemu nekaj plačal. To je ta problem.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nevone ::

Point taken. Da se popravim, sem tudi proti temu da mi nekdo vzame denar in mi potem parlament/vlada/ostali državni uslužbenci diktirajo katere storitve lahko koristim.

Takšno imamo ureditev. Težko bomo skupaj spravili kaj boljšega, razen tako, da s tehnologijo premagamo večino težav, ki nas pestijo. Tačas pa moramo nekako sobivati tisti, ki so bolj in tisti, ki so manj samozadostni.

Državo v tem primeru smatram kot državne institucije, institucije, ustanove preko katerih vlada izvaja svojo politiko. ZZZS included.

Lahko da, samo jaz sem pri svoji izjavi državo razumela kot vse ljudi, ki v njej živijo. Res je, da imamo včasih občutek nemoči in bi dali vse, da bi bil sistem 100% prilagojen nam samim, ampak v skupnosti je vedno potrebno gledati tudi na soljudi in vedeti, da trenutno nikomur sistem 100% ne ustreza.

Ne, problem je v tem, da se nekateri hočejo/hočete odločati tudi za vse ostale in to pri stvareh, kjer za to ni nobene prave potrebe.

Pri splavu sem zato, da se ljudje lahko odločijo zase in (za svoje potomce) po svoje, in se pri tem strinjam, da se ta storitev pokriva iz obveznega zdravstvenega zavarovanja. Čemu se s tem strinjam, sem že razlagala. Strinjam se z ureditvijo, kot jo imamo v Sloveniji, kjer se stvar (še) ni izrodila in le redki izkoriščajo to možnost v "negativne" namene.
Lahko razumem, kaj bi želel ti, ker nisem popolnoma skregana s tvojo logiko, a kljub temu tega v Sloveniji ne bi spreminjala.

Ja sej to je lepo, zgledno celo. Upam da bi bil jaz tudi tako dober, sej pravim - ne vem. Ampak poanta ni v tem.
Poanta je v tem, da tudi če bi se jaz odpovedal svoji letalski karti, mi na kraj pameti ne pade da bi tebi vzel karto in jo prodal zato, da bi nekom tretjemu nekaj plačal. To je ta problem.

Meni je ne bi bilo treba vzeti, jaz bi se ji prostovoljno odpovedala. Kar pa ne pomeni, da sem za brezglavo jemanje in razdeljevanje. Ampak na splošno se pogovarjat o teh zadevah je nekoliko neučinkovito. Bolje je obravnavati posamezne konkretne primere. Ker jasno je, da tudi jaz ne bi vedno rekla, kar vzemite mi in dajte nekomu tretjemu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Truga ::

nurmaln je izjavil:

Poanta je v tem, da tudi če bi se jaz odpovedal svoji letalski karti, mi na kraj pameti ne pade da bi tebi vzel karto in jo prodal zato, da bi nekom tretjemu nekaj plačal. To je ta problem.

Ja, to je ta "fuck you, got mine" problem.

Jaz pravim ze cel cajt, jaz sem takoj za liberalizacijo, ce ne kar za direkt anarhijo. Ni problema. Zadeve bi lahko spilale 10000x bolje kot zdaj.

Takoj po tem, ko se taki, ki bi radi liberalizacijo izkljucno za osebno korist, odstranijo iz druzbe. Ce se ti zdi, da bi en tebi rad "vzel" nekaj, da da drugemu, si ti tisti, zaradi katerih ti zakoni obstajajo. Druzba posameznikom omogoca mnogo vec kot so sami sposobni narest v 10000 letih, ko je treba pa nekaj malega v druzbo nazaj vlozit, da vse tece kot je treba, je pa naenkrat druzba huje ko 10 stalinov. Zaradi drobiza.

jype ::

Mato989> Saj kondomi tudi preprečujejo bolezenska stanja :)

Ja, saj zato so v državah, ki imajo višji standard, na voljo zastonj.

nurmaln> Ampak ko se postavi vmes država in reče "plačali bomo vse kontracepcijske tabletke, ne glede na ceno"

Država ne reče "ne glede na ceno". Ni naključje, da so cene v ZDA bistveno višje. Če si država, potem pač lahko rečeš multinacionalki "bomo šli rajš v Indijo po generike", če si bolan posameznik, moraš pa plačat, kolikor pač zaračunajo za zdravila, ki so v lekarni na voljo, če nočeš bit bolan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nurmaln ::

nevone> Ampak na splošno se pogovarjat o teh zadevah je nekoliko neučinkovito.
Pa ubistvu ni neučinkovito, oziroma je neučinkovito ker se o tem nasplošno premalo pogovarjamo. Problem je v tem da način razmišljanja "to mora država" vodi samo v to da ta "država" pobira bolj produktivnim članom družbe in infantilizira tiste katere lahko. Če bi bil res problem tistih nekaj revežev ki ne morejo skozi življenje brez pomoči (na primer invalidi, mentalno hendikepirani, etc), potem bi se pač pomagalo tem. Ampak ne, "državi" to ni dovolj, treba je vzet vsem in potem vsem nazaj razdeljevat po lastni presoji. In potem prideš do tega da nobody spends other people's money as carefully as they spend their own. Ampak ok, zavijam z Gender stuff na idiotizem socializma.

jype> Ja, saj zato so v državah, ki imajo višji standard, na voljo zastonj.
Sej vem da ti je jasno, ampak vseeno še enkrat, ker je pomoje čas da se začnemo jasno izražat: Ne, niso zastonj, nikjer nikoli niso zastonj. Kadarkoli napišeš da je nekaj "zastonj" je najverjetneje država nekomu vzela at gun point.


jype> Država ne reče "ne glede na ceno". Ni naključje, da so cene v ZDA bistveno višje. Če si država, potem pač lahko rečeš multinacionalki "bomo šli rajš v Indijo po generike", če si bolan posameznik, moraš pa plačat, kolikor pač zaračunajo za zdravila, ki so v lekarni na voljo, če nočeš bit bolan.
Tole:

Če imate majhne otroke ste verjetno redne stranke v lekarnah. Ko telesna temperatura preseže tistih magičnih 38,5°C je pač potrebno temperaturo zbijati. Verjetno najpogosteje za to uporabljate paracetamol ali ibuprofen, za stekleničko katerega v lekarni zaračunajo približno 6EUR. In ker ga potrebujete pač plačate. Tudi ko se vas loteva kak glavobol posežete po kakšnem podobnem zdravilu, katerega prav tako plačate. Ker imate zdravstveni problem. In ga ne krije zdravstveno zavarovanje.
Kaj pa ni zdravstveni problem? To da hočete seksati, pa nimate s kom. To ni zdravstveni problem. Ali pa če imate s kom, pa nimate kje. To tudi ni zdravstveni problem. Ali pa če imate s kom in imate kje pa nimate "zaščite". To tudi ni zdravstveni problem. Že res, da je fino če vse to je na voljo, še posebej če je brezplačno. Ampak hudobni ZZZS noče plačat ne prostitutk ne hotelskih sob, zdaj pa bi hudobci radi še, da nekatere "zaščite" ne bi bile več popolnoma brezplačne.
No ja, vsaj tiste zaščite, ki dejansko preprečujejo spolno prenosljive bolezni naj ostanejo brezplačne. Kondomi torej. Ampak kondomi niso brezplačni. Očitno res ne gre za zdravstveni problem, sicer bi bili zagotovo brezplačni. In vse feministke bi to goreče zagovarjale.
Kljub temu da kondomi niso brezplačni, niti jih ZZZS ne sofinancira, so brezplačne kontracepcijske tabletke. Oziroma jih ZZZS sofinancira. Že res, da se v določenih primerih kontracepcijske tabletke uporabljajo tudi v terapevtske namene in seveda v te namene naj tudi ostanejo brezplačne. Ampak bodimo pošteni, v trenutnih debatah ni problem v tem. Ženski lobi in podobne organizacije govorijo o brezplačnih kontracepcijskih tabletkah za namen preprečevanja nosečnosti, ne v terapevtske namene.
ZZZS želi določiti najvišji znesek, katerega bodo financirali oziroma sofinancirali. Za veliko večino uporabnic se ne bi spremenilo nič, oziroma bi morale, če bi cene ostale enake, doplačati do dva evra na mesec.

Ampak ne pri nas. Pri nas v Sloveniji mora biti vse brezplačno. Če da jutri neka farmacevtska firma na trg kontracepcijske tabletke, ki stanejo petsto evrov, morajo biti brezplačne tudi te. Ker svojih pravic ne damo.
Vsakemu ekonomistu, pa konec koncev tudi vsakemu ki spremlja afere ob nabavah medicinske opreme v Sloveniji, bo hitro jasno, da čim je plačnik država, bodo cene višje. Če država jasno in glasno reče "ne glede na ceno bomo mi financirali vse", bodo cene seveda poskočile. Po drugi strani če država (ali ZZZS) reče "financirali bomo samo do določenega zneska", bodo cene padle na ta znesek oziroma se mu vsaj približale. Ali pa če smo še bolj natančni:
Če potrebno doplačilo ne bo previsoko in ga bodo uporabnice lahko plačale, potem tako ali tako ne bo negativnih učinkov zmanjšane uporabe kontracepcijskih sredstev, do katerih naj bi po besedah nekaterih lahko prišlo.
Če bo potrebno doplačilo res previsoko, da bi si ga lahko uporabnice privoščile, bo prodaja teh tabletk padla, kar bo pomenilo dodaten pritisk na spuščanje cene. Nekaj drugega bi sicer bilo če bi na trgu obstajal monopol enega proizvajalca. Ampak na trgu je približno dvajset različnih vrst kontracepcijskih tabletk in proizvajalci se borijo za tržne deleže, kar je idealna situacija za potrošnika. Razen seveda, kadar se vmeša Ženski lobi in javno vpije "kar držite visoke cene, mi ne bomo pustili, da se vam pristriže krila". Mogoče ne točno s temi besedami, ampak učinek bo točno ta. O tem se pravzaprav niti ne bi smelo razpravljati po njihovo, to je tabu tema. Država časti.

Če je problem to, da bi ta ukrep prizadel najrevnejše, ker bi v večini morali doplačati nekje do dva evra, potem lahko protestiramo tudi, ko se podražijo mesečne vozovnice. Ali pa najemnine, ali pa dvojni cheeseburger.
Če gre v resnici, kot namigujejo nekateri, za preprečevanje večjih stroškov s splavi, potem naj tudi meni sofinancirajo motoristično čelado, da preprečijo večje stroške zdravljenja ko bom imel prometno nesrečo.
Ampak ne, v naši deželici je to tabu tema.
Torej dragi starši, ko bo imel otrok naslednjič 40°C vročine in vas bo glava bolela od celodnevnega joka, pa ne boste imeli denarja za zbijanje vročine ali odpravo glavobola, se lahko tolažite s seksom saj vam ga časti država. Imamo vsaj prioritete.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

dice7 ::

Temu se rece napacna ekvalenca. Drugace se pa lekadol dobi brezplacno na recept

nurmaln ::

dice7 je izjavil:

Drugace se pa lekadol dobi brezplacno na recept

Če se. Če dobiš recept. Če je zdravnik ravno na šihtu. Pa če je razpoložen. Pa če ni tisti mesec izdal že "preveč" receptov po mnenju zavarovalnice. Pa to. Denar za zdravila so mi vzeli, zdaj naj pa prosjačim da ta zdravila tudi dobim. FO.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

dice7 ::

nurmaln je izjavil:

Če dobiš recept

Napram KT ki jih talajo na ulici prosto po presernu?

nejcek74 ::

Daj malo razmisli o tem kateri problem sploh rešujes:
Glej, ce so kondomi (lekadol) predragi, ni rešitev v tem da zacnes zaračunavati kontracepcijske tablete, temveč, da predlagaš znižanje cene kondomov.
Kot so ti (vam) ze povedali, kondomi so poceni. Zato ne ustvarjaj problema, kjer ga ni.
Upam, da ti je tudi jasno na kakšen način prideš do te "zastonj tablet". Ne greš kar v lekarno in rečeš, daj mi tablete ampak gre vse skupaj po običajni poti. Ginekolog, pregled, razgovor, recept etc. Saj je jasno zakaj, a ne? Zato, da se ne razmetava z denarjem.
Potegni zadevo naprej, kako bos zagotavljal delitev zastonj kondomov. Gres do splošnega zdravnika in mu poveš, da si postal spolno aktiven in ti predpise mesečno zalogo? Ali bos imel kar avtomate na cestah. In bodo stalno prazni ker bo folk uporabljal kondome za vodne balone.
Kondomi so enako dragi tako za moškega kot za zensko, ce imate (nekateri fantje, sklepam po zapisih) problem s škrtostjo, hkrati pa si ne upate vprašati partnerke, da si delita strošek kondoma, daj rešujte te probleme sami pri sebi in ne jih projicirat na splošno populacijo. Torej, strošek kondomov je enak za za moške kot za zenske.
Identično je s stroskom kontracepcijskimi tabletami. Blagodejni vpliv kontracepcijskih tablet je pravično razdeljen na oba spola. Naj ti prišepnem, zenska ki ne seksa z moskim, ne potrebuje kontracepcije.
Dve strani nepotrebnega jamranja, kako so zenske privilegirane. Dzizus, začnite seksat, boste naenkrat vesel za zastonj tablete. Seveda, če jih bo le vaša partnerka pripravljena jemati, ker na marsikatero imajo neprijeten vpliv. Potem boste naenkrat ugotovili, da je blagodejna tudi možnost izbire tablet.
btw @nurmaln, uporabil si klasično nagnusno čustveno manipulacijo: "Za nebogljene otroke gre" Pfej in pfuj, sramuj se.

nevone ::

Če se. Če dobiš recept. Če je zdravnik ravno na šihtu. Pa če je razpoložen. Pa če ni tisti mesec izdal že "preveč" receptov po mnenju zavarovalnice. Pa to. Denar za zdravila so mi vzeli, zdaj naj pa prosjačim da ta zdravila tudi dobim. FO.


Ves tale rant z lekadoli temelji na napačni predpostavki, da ta zdravila ni možno dobiti na recept. Zato je povsem brezpredmeten.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

nurmaln ::

nevone je izjavil:

Če se. Če dobiš recept. Če je zdravnik ravno na šihtu. Pa če je razpoložen. Pa če ni tisti mesec izdal že "preveč" receptov po mnenju zavarovalnice. Pa to. Denar za zdravila so mi vzeli, zdaj naj pa prosjačim da ta zdravila tudi dobim. FO.


Ves tale rant z lekadoli temelji na napačni predpostavki, da ta zdravila ni možno dobiti na recept. Zato je povsem brezpredmeten.

o+ nevone

Ne. Temelji na opažanju, da čisto preveč ljudi nima pojma o ekonomiji in nima pojma o konceptih kot sta osebna svoboda in osebna odgovornost. In posledica tega je da ljudje mislijo da kar vse pač nekako pripada in to "brezplačno", ne zavedajo pa se da vsaka stvar, ko gre čez državne žepe nujno na koncu stane več. Pa še bolj pomembno, ko "država" jemlje ljudem skozi odkrite in skrite davke jih dela revnejše, po drugi strani jim pa razlaga da jo rabijo, ker so tako revni da drugače ne bi mogli preživet. Za bruhat.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

dice7 ::

nejcek74 je izjavil:

Naj ti prišepnem, zenska ki ne seksa z moskim, ne potrebuje kontracepcije.

Ne drzi. No, razen ce zenska ki ima glavobol tudi _ne potrebuje_ aspirina

Pithlit ::

dice7 je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

Naj ti prišepnem, zenska ki ne seksa z moskim, ne potrebuje kontracepcije.

Ne drzi. No, razen ce zenska ki ima glavobol tudi _ne potrebuje_ aspirina

Nooooo... kontracepcije res ne potrebuje, kar ne pomeni da ne potrebuje tabletk. To namreč ni kar eno in isto.
Life is as complicated as we make it...

nevone ::

Ne. Temelji na opažanju, da čisto preveč ljudi nima pojma o ekonomiji


Ne ne. Tisti rant temelji na tem, da se diskreditira tistega, ki govori o prioritetah, češ da ima spolna zaščita prednost pred vročinskim stanjem otroka.

Lahko ti sedaj obrneš smer in se vrneš na ekonomski vidik, ampak tisti rant je bil nekaj drugega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nurmaln ::

Rant specifično govori o ekonomskem vidiku, da pa za referenco tudi pogled na prioritete ja.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nevone ::

Rant specifično govori o ekonomskem vidiku, da pa za referenco tudi pogled na prioritete ja.


Ja res govori o tem, ampak čemu potem takšen rezime:

Torej dragi starši, ko bo imel otrok naslednjič 40°C vročine in vas bo glava bolela od celodnevnega joka, pa ne boste imeli denarja za zbijanje vročine ali odpravo glavobola, se lahko tolažite s seksom saj vam ga časti država. Imamo vsaj prioritete.

Tudi se ne sklada z vsem napisanem v tem, kako naj bi starši v takem primeru postopali. Čemu ni napisano:

Torej dragi starši, ko bo imel otrok naslednjič 40°C vročine mu kupite Lekadol.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

dice7 ::

*pojdite v dezurno po brezplacni lekadol

next3steps ::

nurmaln je izjavil:

Rant specifično govori o ekonomskem vidiku, da pa za referenco tudi pogled na prioritete ja.

Svasta se prica. Moras pa svoje trditve zelo dobro uteneljevati z argumenti, da naknadno rabis se tri strani, da dopoves bistvo.
Al da jedes malo govna?

nevone ::

Uradniki pač morajo delati po zakonu. Če so v dilemi, bi morala vedno biti na dosegu pravna služba, ki bi odgovarjala na vprašanja, kadar je uradnik v dilemi.

Ja se strinjam, da je v bistvu težko napisat povsem življenski zakon, ki bo ušpošteval vse možne primere, ampak za to imamo državo, da se na te stvari odziva in jih dopolnjuje.

Je pa tudi res, da se skoraj vedno najde rešitev znotraj obstoječih pravil, le ljudje morajo razumno sodelovati in imeti nekaj zadržkov tudi do lastne superiornosti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

maco-maco ::

Ena zanimiva.

Kaj?

D3m ::

Precej rasistično.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bluefish ::

Prispevek o katoliških bolnišnicah v ZDA, ki kljub splošno kvalitetni oskrbi zavračajo posege povezane s kontrolo rojstev, tudi v primeru nevarnosti za življenje nosečnice:

ohnowhy ::

bluefish je izjavil:

...

Struktura religij v ZDA, kaže, da je protestantov 2,5x toliko kot katolikov.

Pithlit ::

ohnowhy je izjavil:

bluefish je izjavil:

...

Struktura religij v ZDA, kaže, da je protestantov 2,5x toliko kot katolikov.

In?
Life is as complicated as we make it...

ohnowhy ::

Pithlit je izjavil:

ohnowhy je izjavil:

bluefish je izjavil:

...

Struktura religij v ZDA, kaže, da je protestantov 2,5x toliko kot katolikov.

In?

Pismo, saj pa ne pišem v šifrah :-)
Bluefishu se ni potrebno posebej bati tega, ker očitno ne gre za prevladujočo vejo religije.
Poleg tega je takšnih bolnišnic verjetno samo tretjina protestantskih, kjer je vse to mogoče urediti.
Če pa ni, pa ne vem, zakaj o tem Bluefish nič ne napiše :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Pithlit ::

ohnowhy je izjavil:

Pismo, saj pa ne pišem v šifrah

Očitno pišeš. Katoliškoh bolnišnic je okol 600. Kolk je protestantskih?

Ker opletat s tem kolk je protestantov več od katolikov s številom bolnišnic čisto mogoče nima nič skupnega.
Life is as complicated as we make it...

ohnowhy ::

Pithlit je izjavil:

Očitno pišeš.

Ja, saj, mogoče, ampak Bluefishov komentar je povsem tendenciozen, da ne rečem propagandističen.
Če bi mu šlo za kaj konkretnega, bi pripravil konkretno primerjavo.
Jaz sem vsaj uporabil premo-sorazmerje, vsaj nekaj.

jype ::

fartman> Bluefishu se ni potrebno posebej bati tega, ker očitno ne gre za prevladujočo vejo religije.

Od tebe smo slišali drugačne argumente še ne tako dolgo nazaj, ko si imel veliko za povedat o muslimanih, čeprav jih je bistveno manj kot katolikov (ki v resnici so problem, ker volijo tako, kot jim veleva skorumpirana avtoriteta, ki z njihovim denarjem ščiti vojne zločince in pedofile pred roko pravice).

Mato989 ::

Sem danes po radiu slišal da so nas ženske spet nekje izenačile, v popivanju :)

Ni kaj, feminizem zelo pomaga :)

nagobčnik ::

ohnowhy je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Očitno pišeš.

Ja, saj, mogoče, ampak Bluefishov komentar je povsem tendenciozen, da ne rečem propagandističen.
Če bi mu šlo za kaj konkretnega, bi pripravil konkretno primerjavo.
Jaz sem vsaj uporabil premo-sorazmerje, vsaj nekaj.


Saj v prispevku povedo, koliko je katoliških bolnišnic v ZDA in kolikšen delež ljudi se v njih zdravi. To ne spremeni tega, da katoliške bolnišnice zavračajo posege, ki so v nasprotju z njihovimi dogmami, četudi to pomeni smrt nosečnice. In to v enaki meri drži ne glede na to, ali je teh bolnišnic 1% ali 99 %, in to, ali je protestantskih, budističnih ali pastafarjanskih bolnišnic več, manj, nič ali enako.

next3steps ::

ohnowhy je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Očitno pišeš.

Ja, saj, mogoče, ampak Bluefishov komentar je povsem tendenciozen, da ne rečem propagandističen.
Če bi mu šlo za kaj konkretnega, bi pripravil konkretno primerjavo.
Jaz sem vsaj uporabil premo-sorazmerje, vsaj nekaj.

Koliko prcentov ljudi v Sloveniji je katolikov?
Koliko katoliških bolnišnic imamo?

A vidiš?
A vidiš?
A ti očala prnesem?

bluefish ::

Moška varianta hormonske kontracepcije: http://arstechnica.com/science/2016/10/...

vostok_1 ::

Razlika je, da pri moških treba ustavit proces, pri ženskah predvsem regulirat. Zato pa je moška kontracepcija toliko težavnejša.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Eh, boš pa že zdržal teh par stranskih učinkov, sej smo enakopravni!

Obstaja tudi zanesljiva in preizkušena metoda, ki jo iz srca priporočam vsakič, ko imam priložnost. Just do it, zato da razjeziš nacije.

BigWhale ::

Moski so obupali nad tabletkami za moske. :))

https://www.buzzfeed.com/ginarushton/me...

Pithlit ::

HAHAHAHAHAHAHAHAHA... itak, babe naj se spopadajo s takimi stranskimi učinki... sami pussiji.
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

Twenty participants dropped out of the study
Od 320.

Almost 75% of male participants reported being willing to use this method of contraception at the conclusion of the study.

frudi ::

Pithlit je izjavil:

HAHAHAHAHAHAHAHAHA... itak, babe naj se spopadajo s takimi stranskimi učinki... sami pussiji.


Točno takšne so reakcije misandrističnih pizd, ki jim je odveč prebrati kaj druga, kot zavajajoča feministična trobila (ala buzfeed).

V resnici niso moški obupali nad študijo, ampak so jo prekinili nadzorni organi, saj so ocenili, da so stranski učinki prenevarni, pozitivni učinki pa (še vedno) preslabi (učinkovitost metode je za zdaj precej porazna). Sodelujoči moški, torej ti po tvoje pussiji, so dejansko želeli uporabljati metodo naprej.

Vsaj izobrazi se malo, preden širiš misandrijo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)
««
40 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So ženske slabše programerke ali samo necenjene? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Rezultati
25456852 (50775) jype

Več podobnih tem