» »

Gender stuff #1

Gender stuff #1

Temo vidijo: vsi
««
39 / 43
»»

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Bistvo je nekje drugje, bistvo je v tem da subvencioniram kontracepcijo ženskam po Sloveniji, potem pa one od mene še pričakujejo da bom kupoval kondome... ker one pač ne bi jemale KTjev ki jih plačujemo vsi skupaj.... in to me moti, bankrotiral ne bom, gre se za princip.

One od tebe pričakujejo da boš kupoval kondome zato da jih ne okužiš s čim zanikrnim. Kaj ti ni jasno? Al pričakuješ od vsake ženske da ti bo kar verjela da nimaš herpesa? Gonoreje? AIDS-a? Tifusa? Hepatitisa?

Žensko tabletka ščiti le pred neželjeno nosečnostjo. Tebe pa ne. Al mogoče tud ti ženskam slepo zaupaš da nimajo ene od prej omenjenih bolezni (pa še kake viška)? Kako točno ti prakticiraš varen seks? Si polivinil vrečko na glavo natakneš?


Ne menjujem sicer spolnih partnerk kot gate, tako da nekak nimam velikih težav... če ženski ne zaupam na besedo o njenih boleznih potem niti nič ne vtikujem v njo takega... tudi one night standi so prej izjema kot karkoli drugega(tam valda kondom, ga samo 1x nisem mel)... v bistvu imam še največ tako, da imam redno jebačico po nekaj mesecev oz. tudi kakšno leto ali več....

Ne vem od kje vam vse te fore o teh boleznih... če pa nastaviš vsakemu zunaj v diskaču pa zna bit težava ja...

BigWhale ::

Mato989 je izjavil:


A tole boldano napišeš tudi feministkam ko se bunijo zakaj so kje na slabšem? :)


Ja. Vsaki, ki ima kurca.

Mato989 je izjavil:


A se ne borimo vsi za enakopravnost, naj bodo tudi pravice in bonusi enakopravni ne pa da jih imajo ženske več :)




A razumes zdaj? Ti dobis 'zastonj' vazektomijo, zenske pa dobijo 'zastonj' tabletke.

Mato989 je izjavil:


Bistvo je nekje drugje, bistvo je v tem da subvencioniram kontracepcijo ženskam po Sloveniji, potem pa one od mene še pričakujejo da bom kupoval kondome... ker one pač ne bi jemale KTjev ki jih plačujemo vsi skupaj.... in to me moti, bankrotiral ne bom, gre se za princip.


Gre za to, da ti ne razumes vsega ravno najbolje. Problem je v tem, da se nisi uspel najti zenske kateri se bos zdel vreden, da _zate_ jemlje tiste tabletke.

maco-maco ::

..one night standi...ga samo 1x nisem mel....Ne vem od kje vam vse te fore o teh boleznih... če pa nastaviš vsakemu zunaj v diskaču pa zna bit težava ja...

Pa si kaj fasal? Sido, pamža,..?

Ok, častim še jaz eno škatlo.

Ah, čak, da nisi ti to slučajno predlagam.vladi.si

Ok, dve škatli.
Kaj?

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln> Zakaj bi morali vsi zavarovanci plačevat to?

Ker tako prihranijo plačevanje splava (ki je dražji) ali plačevanje vzdrževanja nezaželjenega otroka (ki je še dražji) ali plačevanje za vzdrževanje odraslega, ki je bil kot otrok nezaželen (kar je še dražje).

Potem lahko tudi vsakemu motoristu najboljšo čelado in kombinezon, ker bo v primeru padca manjša verjetnost hudih poškodb, ki jih bomo plačevali vsi.
Pa vsakemu ki ima subpar avto mu financirajmo volvota, iz istega razloga kot zgoraj.
Jaz sem se odločil leteti in sem si kupil jadralno padalo, država naj pa časti rezervno padalo, da v primeru težav ne bo plačevala zdravstvenih stroškov za invalida.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nurmaln ::

BigWhale je izjavil:


A razumes zdaj? Ti dobis 'zastonj' vazektomijo, zenske pa dobijo 'zastonj' tabletke.

Ja sej tudi tega ne razumem. Naj mi pol častijo še facelift pa botox pa tko naprej. Vsi medicinski posegi katerih namen ni zdravljenje oziroma preventiva nekih zdravstvenih težav naj bodo samoplačniški.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

next3steps ::

nurmaln je izjavil:

BigWhale je izjavil:


A razumes zdaj? Ti dobis 'zastonj' vazektomijo, zenske pa dobijo 'zastonj' tabletke.

Ja sej tudi tega ne razumem. Naj mi pol častijo še facelift pa botox pa tko naprej. Vsi medicinski posegi katerih namen ni zdravljenje oziroma preventiva nekih zdravstvenih težav naj bodo samoplačniški.

Ne razumem. Če misliš, da si grd, bi moral podpirati splav, vazektomijo, tabletke in nasploh kontracepcijo, da še ti ne boš imel grdih otrok.

jype ::

nurmaln> Potem lahko tudi vsakemu motoristu najboljšo čelado in kombinezon, ker bo v primeru padca manjša verjetnost hudih poškodb, ki jih bomo plačevali vsi.

A motorja pa ne?

nurmaln> Vsi medicinski posegi katerih namen ni zdravljenje oziroma preventiva nekih zdravstvenih težav naj bodo samoplačniški.

Načrtovanje družine in povezane aktivnosti so preventiva.

arnecan1 ::

Slišal sem dosti razlogov za splav, ampak nobenega, ki bi me prepričal. Razen nekih splošnih floskul, da je telo naše. No, potem bi morali ukiniti tudi obvezno cepljenje, pa še kaj.

Problem, ki je pa res problem. http://www.rtvslo.si/svet/italija-polic... Ženska umrla, ker zdravnik zaradi ugovora vesti ni hotel opraviti abortus. Raje bi se ukvarjali s tem, kako rešiti takšne situacije, kakor pa z "odstranjevanjem" zdravih otrok zdravi materi.

P.S.: Ta link z dne 22.10.2016 sem že prilepil, pa je bil samo kakšen komentar ali dva. Kako reševati takšne težave? http://www.rtvslo.si/svet/armenija-zara...

jype ::

arnecan1> No, potem bi morali ukiniti tudi obvezno cepljenje, pa še kaj.

Ne, ker obvezno cepljenje preprečuje, da okužiš ostale. Splav ni obvezen.

arnecan1> Raje bi se ukvarjali s tem, kako rešiti takšne situacije, kakor pa z "odstranjevanjem" zdravih otrok zdravi materi.

Saj ti se v svojem primeru lahko ukvarjaš s tem. Druge ljudi pa pusti pri miru, naj se odločajo sami.

arnecan1> Kako reševati takšne težave?

S prepovedovanjem splava zagotovo ne. Na zahodu je imel največ zaslug za to kulturni marksizem, mu pa eni nasprotujejo, ker se jim zdi, da če so vsi enakopravni, se je vrednost njihovih privilegijev s tem zmanjšala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pithlit ::

arnecan1 je izjavil:

P.S.: Ta link z dne 22.10.2016 sem že prilepil, pa je bil samo kakšen komentar ali dva. Kako reševati takšne težave? http://www.rtvslo.si/svet/armenija-zara...

In smo ti povedal da mešaš vzrok in posledico. Pa nisi niti pisnil. Ti iščeš samo nekoga ki ti bo pritrdil in se s tabo strinjal... ko tega ne dobiš greš pa ponovno z istimi 'argumenti' naprej... kot da ti še nismo odgovarjal.

Mato989 je izjavil:

v bistvu imam še največ tako, da imam redno jebačico po nekaj mesecev oz. tudi kakšno leto ali več....

Torej zaupaš ji da te ne bo okužila s potencialno smrtonosno boleznijo (v najboljšem primeru pa takšno pri kateri se lahko seksu odpoveš, vsaj za nekaj časa)? Ona zaupa tebi da je ne boš okužil s potencialno smrtonosno boleznijo (v najboljšem primeru pa takšno pri kateri se lahko seksu odpoveš, vsaj za nekaj časa)? Ne zmoreš ji pa zaupat glede otroka ki bi _oba_ doživljenjsko zaznamoval?

Vse zaradi ene ušive gumice? A si lahko še mal bolj hinavski?

// Pobrisal reference na izbrisani post.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

nurmaln ::

next3steps je izjavil:

nurmaln je izjavil:

BigWhale je izjavil:


A razumes zdaj? Ti dobis 'zastonj' vazektomijo, zenske pa dobijo 'zastonj' tabletke.

Ja sej tudi tega ne razumem. Naj mi pol častijo še facelift pa botox pa tko naprej. Vsi medicinski posegi katerih namen ni zdravljenje oziroma preventiva nekih zdravstvenih težav naj bodo samoplačniški.

Ne razumem. Če misliš, da si grd, bi moral podpirati splav, vazektomijo, tabletke in nasploh kontracepcijo, da še ti ne boš imel grdih otrok.

To da "podpiram splav" mogoče zveni malo čudno zato raje rečem, da podpiram pravico vsake ženske, da se odloči za splav ne da bi morala komu razlagat zakaj. Vazektomijo, tabletke in kontracepcijo nasploh podpiram, ampak podpiram tudi izlete v naravo pa zato še ne mislim, da mi jih mora kdo drug plačati.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln> Potem lahko tudi vsakemu motoristu najboljšo čelado in kombinezon, ker bo v primeru padca manjša verjetnost hudih poškodb, ki jih bomo plačevali vsi.

A motorja pa ne?

Ne. V tej analogiji je odločitev za motor vzporednica odločitvi za seks. Potem ko se odločim za seks ali za motor pa bi nekateri pričakovali da bo država financirala ostale "pripomočke", da prepreči še večje stroške ob neuporabi teh pripomočkov.

jype je izjavil:


nurmaln> Vsi medicinski posegi katerih namen ni zdravljenje oziroma preventiva nekih zdravstvenih težav naj bodo samoplačniški.
Načrtovanje družine in povezane aktivnosti so preventiva.

Aja? Kakšno bolezensko stanje pa preprečuje to da ga pravočasno potegnem ven?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Pithlit ::

nurmaln je izjavil:

Kakšno bolezensko stanje pa preprečuje to da ga pravočasno potegnem ven?

"pravočasno potegnit ven" je podobno preluknjanemu kondomu. Verjetno bo vse v redu... razen kadar ne bo.
Life is as complicated as we make it...

nurmaln ::

nurmaln> Aja? Kakšno bolezensko stanje pa preprečuje to da ga pravočasno potegnem ven?

Psihozo.


Potem naj psihiater napiše še recept za KT v primerih ko misli, da bo to preprečilo psihozo.


nurmaln> Razlika je v tem da ne silim nikogar drugega, da naredi isto.

Dokler kdo to stori prostovoljno ni nobene potrebe po prisili - ko to ne zadostuje, mora pa posredovati država.


To ja v bistvu jedro problema ja. Ti si zelo radodaren glede tega kaj vse ljudem "pripada" že samo zato ker so se rodili.
Če bova ti in jaz videla nekoga ki potrebuje pomoč, se bova oba strinjala da mu je treba pomagat. Razlika je predvsem v tem, da bi mi jaz pomagal kolikor bi lahko in bi se mi zdelo smiselno v konkretnem primeru (prepriačn sem da tudi ti), ampak ti bi šel še korak dalje in bi z grožnjo prisilil še ostale naj mu pomagajo.
Nekaj je če brezdomcu ponudiš streho nad glavo in topel obrok, nekaj drugega pa če razbiješ sosedova vhodna vrata in brezdomcu rečeš naj si postreže iz sosedovega hladilnika.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Pithlit ::

nurmaln je izjavil:

Nekaj je če brezdomcu ponudiš streho nad glavo in topel obrok, nekaj drugega pa če razbiješ sosedova vhodna vrata in brezdomcu rečeš naj si postreže iz sosedovega hladilnika.

Počasi gre predaleč ampak...

'Zastonj tabletka' _je_ "ponujanje strehe nad glavo in topel obrok".
Life is as complicated as we make it...

nurmaln ::

Pithlit je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Kakšno bolezensko stanje pa preprečuje to da ga pravočasno potegnem ven?

"pravočasno potegnit ven" je podobno preluknjanemu kondomu. Verjetno bo vse v redu... razen kadar ne bo.

Ja, se strinjam. Ampak nisi odgovorila na moje vprašanje.
KT kot sredstvo za preprečevanje nosečnosti ni zdravljenje niti preventiva. Nosečnost pač ni bolezen.

Pithlit je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Nekaj je če brezdomcu ponudiš streho nad glavo in topel obrok, nekaj drugega pa če razbiješ sosedova vhodna vrata in brezdomcu rečeš naj si postreže iz sosedovega hladilnika.

Počasi gre predaleč ampak...

'Zastonj tabletka' _je_ "ponujanje strehe nad glavo in topel obrok".

Ne. Zastonj tabletke ne obstajajo. Nekdo jih plača. Če jih boš kupila eno paleto in talala tistim ki jih želijo, potem je to ponujanje strehe nad glavo in toplega obroka. Če zahtevaš, da jih plačujemo vsi, je to razbijanje sosedovih vrat.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

P.S.: Ta link z dne 22.10.2016 sem že prilepil, pa je bil samo kakšen komentar ali dva. Kako reševati takšne težave? http://www.rtvslo.si/svet/armenija-zara...

In smo ti povedal da mešaš vzrok in posledico. Pa nisi niti pisnil. Ti iščeš samo nekoga ki ti bo pritrdil in se s tabo strinjal... ko tega ne dobiš greš pa ponovno z istimi 'argumenti' naprej... kot da ti še nismo odgovarjal.

Mato989 je izjavil:

v bistvu imam še največ tako, da imam redno jebačico po nekaj mesecev oz. tudi kakšno leto ali več....

Torej zaupaš ji da te ne bo okužila s potencialno smrtonosno boleznijo (v najboljšem primeru pa takšno pri kateri se lahko seksu odpoveš, vsaj za nekaj časa)? Ona zaupa tebi da je ne boš okužil s potencialno smrtonosno boleznijo (v najboljšem primeru pa takšno pri kateri se lahko seksu odpoveš, vsaj za nekaj časa)? Ne zmoreš ji pa zaupat glede otroka ki bi _oba_ doživljenjsko zaznamoval?

Vse zaradi ene ušive gumice? A si lahko še mal bolj hinavski?

// Pobrisal reference na izbrisani post.


Če ji ne morem zaupat da je čista potem niti ne porinem nič notri, to je bistvo, pri zanositvi pa je drugače, tam pa se vzbudi materinski čut in se ženska lahko čisto spremeni, in zato ne zaupam... ker bo manj racionalna ampak bo prevzeta in bo hotla obdržat svojega sončka... ne nujno vsaka ampak statistično gledano je preveč riskantno, in ko je enkrat oplojena ker jaz več nič ne morem, delam paniko vnaprej :)

Nobena mentalno stabilna ženska pa ne bo prikrivala bolezni in me namerno okužla, kar ne pomeni da takih ni, ampak jih je statistično gledano zelo malo, seveda pa obstaja verjetnost da niti ona ne ve da je s čem okužena... to pa priznam, zato pa so tudi pomembni bivši partnerji.... :)

Pithlit ::

nurmaln je izjavil:

Ne. Zastonj tabletke ne obstajajo. Nekdo jih plača.

Spregledal navednice?

nurmaln je izjavil:

Če jih boš kupila eno paleto in talala tistim ki jih želijo, potem je to ponujanje strehe nad glavo in toplega obroka.

In kaj počne država? Bravo... točno to. Jih kupi in tala tistim ki to želijo.

Jebiga, zavarovanje plačujemo vsi. In pol gre ta denar za večanje prsi, recimo. Pa manjšanje prsi, recimo. Pa manjšanje vampa. Pa odvajanje od alkohola in drog. Pa plombe in mostičke in proteze... Kje potegnit mejo? Aja, pri tabletkah... Mene recimo ful moti da moram nekomu 'častit' odvajanje od alkohola - pa verjetno ta nekdo tega sploh noče (ampak ga nekdo drug k temu sili).

Meni si ti častil povečanje prsi... kaj zdej? Ti vrnem tiste 3, 4 cente? Aja, čaki, ne potrebujem kontracepcije... si mi verjetno še kakšen cent dolžan.

Mato989 je izjavil:

se vzbudi materinski čut in se ženska lahko čisto spremeni... ... ...Nobena mentalno stabilna ženska

Aha, kle je problem. Ženske so čustveno nestabilne...

Sploh ni problem v gumici. Lepo da smo si na jasno prišli.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Mato989 ::

Aha, kle je problem. Ženske so čustveno nestabilne...

Sploh ni problem v gumici. Lepo da smo si na jasno prišli.


Ne niso, ampak se jim stanje čustva (lahko) spremeni ko zanosijo, to se jasno vidi v psihičnem mučenju ob splavu, če tega ne bi bilo ne bi bilo psihičnih posledic po splavu... in zato pač ne morem ženskam zaupat da ko nekaj rečejo (ko so neoplojene) da se bodo tega držale ko bodo morda po nesreči oplojene...

Pač tako je.

nurmaln ::

Pithlit> Jebiga, zavarovanje plačujemo vsi. In pol gre ta denar za večanje prsi, recimo.
Če obstajajo zdravstveni razlogi za ta poseg, potem seveda, zakaj ne. Če gre pa samo za kozmetični popravek ker je to zdaj pač moderno, potem pa sori, ne bi častil.

Pithlit>Pa manjšanje prsi, recimo.
Enako kot zgoraj.

Pithlit> Pa manjšanje vampa. Pa odvajanje od alkohola in drog. Pa plombe in mostičke in proteze...
Enako.

Pithlit> Kje potegnit mejo?
Če govorimo o zdravstvenem zavarovanju, potem gre mejo verjetno potegniti pri tistih ukrepih ki zdravijo ali preprečujejo razna bolezenska stanja. KT to pač niso. Kondomi so zagotovo bliže temu, ampak tudi te vključit v zdravstveno zavarovanje bi bila neumnost.

Pithlit> Mene recimo ful moti da moram nekomu 'častit' odvajanje od alkohola
Mene tudi, ampak če že želimo alkoholizem opredeliti kot bolezen (stvar debate kar se mene tiče), potem lahko odvajanje vsaj razumemo kot zdravljenje.

Pithlit>Meni si ti častil povečanje prsi... kaj zdej?
Mogoče "častil" ni ravno prava beseda, gre za vzajemnost. V vsakem primeru pa tako kot sem napisal zgoraj, če je bilo to potrebno iz zdravstvenih razlogov, potem seveda pravilno.

Pithlit> Ti vrnem tiste 3, 4 cente?
Skrivati se za "tiste 3, 4 cente" je brezvezna demagogija. Ali je upravičeno ali pa ni. Če slučajno ni upravičeno, je vseeno koliko nizek znesek je, še vedno je bil vzet na silo. 3-4 cente, pa tako od nekaj sto tisoč ljudi, pa tako za 1000 posegov letno pa si na milijonih eur.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

Mato989> Pač tako je.

V resnici je ravno obratno. Moški ste zaradi poplave hormonov ves čas nerazsodni in vse sranje na svetu je v bistvu posledica tega dejstva.

Saj drugače ne more bit, če logično premisliš.

nurmaln> KT to pač niso.

Ja, so.

nurmaln> Če slučajno ni upravičeno, je vseeno koliko nizek znesek je, še vedno je bil vzet na silo.

Tudi če je upravičeno, je bilo še vedno vzeto "na silo". V zameno za vzajemnost, ki se ji lahko prostovoljno odpoveš, ko si polnoleten (v Sloveniji si dejansko lahko popolnoma brez zdravstvenega zavarovanja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pithlit ::

nurmaln je izjavil:

KT to pač niso.

Kako niso? Od kje tebi to da niso? Preprečevanje _neželjene_ nosečnosti zate ni preventiva? Saj veš da nosečnost zahteva bolniški stalež? Tako pred porodom kot po porodu?

Ni vse tako kot se tebi zdi. In nekateri bomo pač prej verjeli drugim... tistim ki se s tem dejansko ukvarjajo, kot tebi (ker deluješ po nekih osebnih kriterijih). Meni se alkoholizem ne zdi bolezensko stanje. Prepovedat odvajanje! Odvisnost od drog? Isto! Debelost? Majkemi, isto. Zlom noge? Eeeeeej! In tako naprej in tako nazaj. A naj zato zahtevam da se 'zastonj' zdravljenje ukine? V veliki večini teh primerov si je posameznik čisto sam kriv, ali ipak mu _vzajemno_ častimo. Ampak tebi se zdi da je treba pa ženske kaznovat. Te mogoče emancipacija moti? To da tabletka več prispeva k neodvisnosti kot skoraj vse ostalo skupaj?

nurmaln je izjavil:

Mogoče "častil" ni ravno prava beseda

Seveda je. Po tvojih besedah. Tko kot brez tabletke se da komot živet brez prsi.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

nurmaln je izjavil:

KT to pač niso.

Kako niso? Od kje tebi to da niso? Preprečevanje _neželjene_ nosečnosti zate ni preventiva? Saj veš da nosečnost zahteva bolniški stalež? Tako pred porodom kot po porodu?


A kondom pa ne preprečuje nezaželjene nosečnosti? Zakaj selektivna subvencija? Dejansko je kondom 100x boljši od KTjev (tako nenazadnje trdiš tudi ti) ker preprečuje še bolezni ki so smrtno nevarne oz.skrajšajo življensko dobo... bolečine ob menstruaciji niso tako smrtno nevarne kot aids, ipd zadeve kajne? :) Sicer pa ženske itak živite 7 let (v povprečju) dalj :P

Pithlit ::

nurmaln je izjavil:

potem lahko odvajanje vsaj razumemo kot zdravljenje.

Ampak kontracepcijo razumet kot preventivo je pa totalno nemogoče?

Mato989 je izjavil:

Zakaj selektivna subvencija?

Ne vem. Spiši peticijo al pa začni podpise za referendum zbirat. Moj podpis imaš zagotovljen.

Mato989 je izjavil:

bolečine ob menstruaciji niso tako smrtno nevarne kot aids

Tudi AIDS ni več smrtno nevaren. In v mnogih primerih je verjetno precej manj boleč od menstrualnih krčev.

Na srečo nimam izkušenj ne z AIDS-om ne z menstrualnimi krči. Tako da za ziher boš moral koga drugega vprašat.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

A kondom pa ne preprečuje nezaželjene nosečnosti?

Ja saj jaz zagovarjam uporabo tabletke (ker se tako ženska samo sebe zaščiti pred neželjeno nosečnostjo) ob hkratni uporabi kondomov (ker se s tem dodatno zaščititjo vsi - še pred marsičem drugim).

Vsaj pri partnerjih ki si medsebojno ne zaupajo. Drugo je če si vpleteni zaupajo.

Pravim samo to da nimaš nobene pravice od kogarkoli zahtevat da se zaščiti zato da se tebi ni treba. Vsak naj poskrbi za lastno zaščito, pa bomo vsi veseli.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

Mato989 je izjavil:

A kondom pa ne preprečuje nezaželjene nosečnosti?

Ja saj jaz zagovarjam uporabo tabletke (ker se tako ženska samo sebe zaščiti pred neželjeno nosečnostjo) ob hkratni uporabi kondomov (ker se s tem dodatno zaščititjo vsi - še pred marsičem drugim).

Vsaj pri partnerjih ki si medsebojno ne zaupajo. Drugo je če si vpleteni zaupajo.

Pravim samo to da nimaš nobene pravice od kogarkoli da se zaščiti zato da se tebi ni treba. Vsak naj poskrbi za lastno zaščito, pa bomo vsi veseli.


To je ok... hkratna zaščita, ne pa ko ženska lahko pride do "zastonj" KTjev ki jih plačujemo VSI, od mene pa zahteva kondom... :) Takrat pa skočim v luft in povemda ji subvencinira cela država KTje in da se mi zdi neumno plačevat za kondome če ima ona že rezervirano postavko v proračunu za KT :)

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

ne pa ko ženska lahko pride do "zastonj" KTjev ki jih plačujemo VSI, od mene pa zahteva kondom...

Abotno je to ker za kondom ne poskrbiš sam. Gre se zate.

Sicer... niso redke ženske ki kondome vlačijo s sabo. Za primer ko tipi od užaljenja skačejo u luft pa vpijejo "diskriminacija!!!".
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Mato989> A kondom pa ne preprečuje nezaželjene nosečnosti?

Precej šibko.

D3m ::

Kontracepcija tudi ni 100% ergo je preceh šibko.

Kaj zdaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

nurmaln ::

Pithlit> Kako niso? Od kje tebi to da niso? Preprečevanje _neželjene_ nosečnosti zate ni preventiva?
Ja tako. Niso. Nosečnost _NI_ bolezensko stanje.

Pithlit> Saj veš da nosečnost zahteva bolniški stalež? Tako pred porodom kot po porodu?
Ne. Nosečnost sama po sebi ne zahteva bolniškega staleža. Morebitne komplikacije med nosečnostjo lahko zahtevajo bolniški stalež. Dopust ki je zagotovljen nosečnici/mami je materinski dopust v trajanju 105 dni če se ne motim.

Pithlit> Meni se alkoholizem ne zdi bolezensko stanje. Prepovedat odvajanje! Odvisnost od drog? Isto! Debelost?
Zakaj prepovedat? Kaj je s to obsedenostjo določat kaj ostali lahko in česa ne smejo???
Če se pa samo ne strinjaš da se to plačuje iz "javne" blagajne pa tako povej in daj argumente za to.

Ampak še vedno si zgrešila bistvo tega kar sem želel povedati.
Če pogledaš debelost, ekvivaletnt KT ni zdravljenje debelosti ampak bi bil ekvivalent to, da moramo vsem so-financirati zelenjavo, da bi preprečili debelost.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

jype ::

D3m> Kontracepcija tudi ni 100% ergo je preceh šibko.

Manj šibko kot kondomi, poleg tega da se predpisuje še za mnoge druge indikacije.

nurmaln> Če pogledaš debelost, ekvivaletnt KT ni zdravljenje debelosti ampak bi bil ekvivalent to, da moramo vsem so-financirati zelenjavo, da bi preprečili debelost.

Ma ne pa ni. Načrtovanje družine je stvar javnega zdravstva, ker je tako sklenila medicinska stroka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pithlit ::

nurmaln je izjavil:

Kaj je s to obsedenostjo določat kaj ostali lahko in česa ne smejo???

Ja ne vem... to moraš pa ti povedat. Tebi gre kontracepcija nekam v nos...
Life is as complicated as we make it...

nurmaln ::

jype je izjavil:


nurmaln> KT to pač niso.
Ja, so.

Care to elaborate?


jype je izjavil:


nurmaln> Če slučajno ni upravičeno, je vseeno koliko nizek znesek je, še vedno je bil vzet na silo.
Tudi če je upravičeno, je bilo še vedno vzeto "na silo". V zameno za vzajemnost, ki se ji lahko prostovoljno odpoveš, ko si polnoleten (v Sloveniji si dejansko lahko popolnoma brez zdravstvenega zavarovanja).

Ja, še vedno je bilo vzeto na silo. Ampak recimo da pristanem na to, če je upravičeno oziroma porabljeno v skladu z deklariranim namenom.
Lahko se prostovoljno odpovem? Sem mislil da imamo v Sloveniji obvezno zdravstveno zavarovanje (poleg prostovoljnega). Kako točno izstopim iz obveznega?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

nurmaln> Care to elaborate?

Preprečujejo bolezenska stanja.

Preberi kdaj navodila.

nurmaln ::

Pithlit je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Kaj je s to obsedenostjo določat kaj ostali lahko in česa ne smejo???

Ja ne vem... to moraš pa ti povedat. Tebi gre kontracepcija nekam v nos...

Niti najmanj mi ne gre v nos, prej nasprotno. In sigurno je ne bi nikomur prepovedal. The more the better.

jype je izjavil:

nurmaln> Care to elaborate?

Preprečujejo bolezenska stanja.

Preberi kdaj navodila.

Bral. Pa tudi nekajkrat sem že napisal, da se absolutno strinjam da uporaba KT kot zdravilo oziroma preventiva za bolezenska stanja, je nekaj kar se naj financira iz zdravstvenega zavarovanja.
Samo nosečnosti ne štejem med bolezenska stanja, zato pravim da ni prav da se financirajo iz zdravstvenega zavarovanja, kadar je njihov primarni namen preprečevanje nosečnosti. Ali gre dejsnko za zdravljenje ozrioma preventivo bolezni ali samo za preprečevanje nosečnosti, naj seveda presoja ginekolog.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

next3steps ::

In ginekolog bo pojasnil, da zaradi tezav v menstrualnem ciklusu potrebuje te tabletke.

jype ::

nurmaln> Samo nosečnosti ne štejem med bolezenska stanja,

Ti sicer ne, medicina pa vsekakor, če gre za nezaželeno nosečnost.

nurmaln ::

next3steps je izjavil:

In ginekolog bo pojasnil, da zaradi tezav v menstrualnem ciklusu potrebuje te tabletke.

Ja prav, naj jih dobi če jih potrebuje.

jype je izjavil:

nurmaln> Samo nosečnosti ne štejem med bolezenska stanja,

Ti sicer ne, medicina pa vsekakor, če gre za nezaželeno nosečnost.

url?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Pithlit ::

Life is as complicated as we make it...

D3m ::

??

USA = SLO
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

nurmaln ::

Pithlit je izjavil:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Ja, besedilo na linku razlaga o pomembnosti preprečevanja neželenih nosečnosti. Se strinjam, neželjene nosečnosti je treba preprečevat (so pač nezaželene). Prav tako je potrebno preprečevat debelost, ampak to še ne pomeni, da moramo vsem ljudem zagotoviti (plačati) ustrezno dieto in karte za fitnes.
BTW, nikjer ne omenja da je nosečnost (zaželena ali nezaželena) bolezen sama po sebi.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

nurmaln> ampak to še ne pomeni, da moramo vsem ljudem zagotoviti (plačati) ustrezno dieto in karte za fitnes.

Seveda ne, jim pa kljub temu zagotavljamo vrsto programov, ki jim omogočajo urediti prehrano in zmanjšati prekomerno telesno težo. Ne le fitnes, kar celotno zdravilišče!

nurmaln> BTW, nikjer ne omenja da je nosečnost (zaželena ali nezaželena) bolezen sama po sebi.

Tudi "debelost" ni bolezen "sama po sebi", pa jo sodobna medicina tako obravnava.

Pithlit ::

nurmaln je izjavil:

BTW, nikjer ne omenja da je nosečnost (zaželena ali nezaželena) bolezen sama po sebi.

Izbit zob tudi ne. Premajhne/prevelike joške tudi ne. Alkoholizem tudi ne. Kje bi ti mejo postavil?

Kdor je funkcionalno pismen seveda ve da pišem neumnosti. Tko kot ti ko praviš da nezaželjena nosečnost ni bolezen (pa čeprav ti linkan članek ravno to razlaga).
Life is as complicated as we make it...

arnecan1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> No, potem bi morali ukiniti tudi obvezno cepljenje, pa še kaj.

Ne, ker obvezno cepljenje preprečuje, da okužiš ostale. Splav ni obvezen.

Prepoved splava zdrave matere in zdravega otroka tudi nekaj preprečuje. Smrt nerojenega potomca.

Dovolitev ali prepoved splava je tehnična odločitev. Tako kot je tehnična odločitev, da je cepljenje obvezno. Ali pa plačevanje davkov in služenje vojaškega roka. Tukaj posegamo v pravice življenja tistega, ki danes sicer ne more govoriti, na račun okrnitve pravic odrasle osebe. S to pomembno razliko, da drugemu okrnimo (ne bistveno) pravice za čas 9 mesecev.

Enostavno mi ne usede, da ubijemo nerojenega otroka, ker je tako lažje odrasli osebi. Pa tu zadaj ni ne verskih razlogov ali patriotskih razlogov za zviševanje natalitete. Enostavno mi ne gre skupaj z humanostjo 21. stoletja, kjer ne usmrtimo serijskih morilcev, ne pedofilov, ne psihopatov, usmrtimo pa nerojene otroke.

Zaradi mene se lahko tudi oče kaznuje z denarno kaznijo. Tako stroški do posvojitve, vključno s stroški poroda, posvojitve in morebitno vzdrževanje nosečnice, preidejo na "nepazljivega" očeta.

Kdor ni toliko odgovoren, da se danes v 21. stoletju v Evropi ne zaščiti, pač mora računati, da bo imel 9 mesecev rahlo okrnjene pravice ali pa bo celo odškodninsko odgovoren. Tudi najšibkejši si zaslužijo zaščito, čeprav sami nimajo še možnosti glasu.

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln> ampak to še ne pomeni, da moramo vsem ljudem zagotoviti (plačati) ustrezno dieto in karte za fitnes.

Seveda ne, jim pa kljub temu zagotavljamo vrsto programov, ki jim omogočajo urediti prehrano in zmanjšati prekomerno telesno težo. Ne le fitnes, kar celotno zdravilišče!

No če se dejansko plačuje zdravilišče nekomu samo za to da shujša potem je to enaka neumnost. Just put the fuckin' Big Mac down.
Ne rečem če pride do tako obscene situacije ko oseba dejansko že potrebuje zdravniško pomoč (operativno ali drugo) zaradi debelosti. Potem naj se normalno hospitalizira in ustrezno zrihta. Da bomo pa zdej plačevali patronažne sestre ali nutricionistke vsem ki se prenažirajo, to je res že bolno.

jype je izjavil:

nurmaln> BTW, nikjer ne omenja da je nosečnost (zaželena ali nezaželena) bolezen sama po sebi.

Tudi "debelost" ni bolezen "sama po sebi", pa jo sodobna medicina tako obravnava.

Ma kdo jo tko obravnava??? Še v šoli za nosečnice babice napizdevajo tiste bodoče mamice ki samo jamrajo in bi šle rade na bolniško 20minut za tem ko so zanosile. Eksplicitno in točno s temi besedami "nosečnost ni bolezen" so jih na svoje mesto postavile.

Sej kar težko vrjamem da imamo dejansko debato o tem ali je nosečnost bolezen. OMFG.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Pithlit ::

nurmaln je izjavil:

Sej kar težko vrjamem da imamo dejansko debato o tem ali je nosečnost bolezen. OMFG.

Nezaželjena.
Life is as complicated as we make it...

next3steps ::

nurmaln je izjavil:

next3steps je izjavil:

In ginekolog bo pojasnil, da zaradi tezav v menstrualnem ciklusu potrebuje te tabletke.

Ja prav, naj jih dobi če jih potrebuje.

jype je izjavil:

nurmaln> Samo nosečnosti ne štejem med bolezenska stanja,

Ti sicer ne, medicina pa vsekakor, če gre za nezaželeno nosečnost.

url?

In kje dobijo ženske te tabletke, če ne na recept pri ginekologu, brihta?
Na ulici morda?

arnecan1 je izjavil:

jype je izjavil:

arnecan1> No, potem bi morali ukiniti tudi obvezno cepljenje, pa še kaj.

Ne, ker obvezno cepljenje preprečuje, da okužiš ostale. Splav ni obvezen.

Prepoved splava zdrave matere in zdravega otroka tudi nekaj preprečuje. Smrt nerojenega potomca.

Ki ima več možnosti, da ne bo zdrav, če je nezaželjen.

nurmaln je izjavil:

jype je izjavil:

nurmaln> ampak to še ne pomeni, da moramo vsem ljudem zagotoviti (plačati) ustrezno dieto in karte za fitnes.

Seveda ne, jim pa kljub temu zagotavljamo vrsto programov, ki jim omogočajo urediti prehrano in zmanjšati prekomerno telesno težo. Ne le fitnes, kar celotno zdravilišče!

No če se dejansko plačuje zdravilišče nekomu samo za to da shujša potem je to enaka neumnost. Just put the fuckin' Big Mac down.
Ne rečem če pride do tako obscene situacije ko oseba dejansko že potrebuje zdravniško pomoč (operativno ali drugo) zaradi debelosti. Potem naj se normalno hospitalizira in ustrezno zrihta. Da bomo pa zdej plačevali patronažne sestre ali nutricionistke vsem ki se prenažirajo, to je res že bolno.

Res je, to je že bolno. Zato pa plačujemo vse to, ker je to BOLNO.

Zgodovina sprememb…

jype ::

arnecan1> Prepoved splava zdrave matere in zdravega otroka tudi nekaj preprečuje. Smrt nerojenega potomca.

Dokler se ne rodi, ne gre za otroka. Tudi prepoved spolnih odnosov preprečuje smrt nerojenega potomca, hkrati pa splav preprečuje tudi smrt rojenega potomca.

nurmaln> No če se dejansko plačuje zdravilišče nekomu samo za to da shujša potem je to enaka neumnost.

No, plačuje se ga "samo zato", da se prepreči še dražje zdravstvene zaplete.

nurmaln> Da bomo pa zdej plačevali patronažne sestre ali nutricionistke vsem ki se prenažirajo, to je res že bolno.

Bolno zna bit, je pa cenejše, kot če jim ne bi, ter bi raje počakali na, kot sam praviš:

nurmaln> Ne rečem če pride do tako obscene situacije ko oseba dejansko že potrebuje zdravniško pomoč (operativno ali drugo) zaradi debelosti. Potem naj se normalno hospitalizira in ustrezno zrihta.

Precej dražje je čakat, da ljudje resno zbolijo.

nurmaln ::

Pithlit je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Sej kar težko vrjamem da imamo dejansko debato o tem ali je nosečnost bolezen. OMFG.

Nezaželjena.

Absolutno. In zlomljena noga je zlomljena samo če je nezaželjena. Če želim imeti zlomljeno nogo in si jo zlomim potem v bistvu ni zlomljena ker je to zaželjeno stanje.
Ošpice so ošpice samo če si jih ne želimo. Če si jih želimo, pa jih imamo, potem jih pravzaprav nimamo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

nurmaln> Absolutno.

Ne nakladaj. Nezaželjena nosečnost je rizično stanje. To velja tudi za načrtovano nosečnost, je pa čisto smiselno, da za patološko stanje smatramo samo nezaželjeno nosečnost, tako kot mnogi za patološko stanje smatrajo samo nezaželjeno zastrupitev z alkoholom, zaželjene pa ne.
««
39 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So ženske slabše programerke ali samo necenjene? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Rezultati
25456786 (50709) jype

Več podobnih tem