» »

Gender stuff #1

Gender stuff #1

Temo vidijo: vsi
««
41 / 43
»»

Pithlit ::

frudi je izjavil:

Točno takšne so reakcije misandrističnih pizd, ki jim je odveč prebrati kaj druga, kot zavajajoča feministična trobila (ala buzfeed).

Butthurt much? Ko se ena baba zajebava na račun nekega testa (ki dejansko izpostavni dvojne standarde) je to kar misandrija... medtem ko je povsem normalno na dnevnem redu zajebavanje žensk? Tko kot v tej temi, recimo?

Ne bit tolk užaljen, vem kaj se je zgodilo. Sam mam šanso se smejat, ker za razliko od vsakodnevnih postov ki jih berem (tudi) na tem forumu... nekdo pač norce brije iz 'močnejšega' spola. Še lepše je to da so ti, ki norce brijejo, večinoma sami moški. Ergo "babe naj se s tem ukvarjajo...".

Aja, mimogrede:

frudi je izjavil:

učinkovitost metode je za zdaj precej porazna

Precej slab izgovor... "A recent clinical trial of an injectable hormone contraceptive for men showed super promising results: It was 96 percent effective at preventing pregnancy, which it did by lowering sperm counts. Unfortunately, the trial was discontinued early by an independent committee, which determined that the side effects were such that 'the risks to the study participants outweighed the potential benefits'."
Naj ponovim: It was 96 percent effective at preventing pregnancy Ampak to ni dovolj... ker moške boli na mestu injekcijskega vboda. Pa mal emocionalni postanejo. Mogoče celo mal bruhajo. To se pa ja ne spodobi za moške! Taki grozni stranski učinki bi bili sprejemljivi le pri 120% učinkovitosti! Hmm najhujši stranski učinek je pa povečan libido... tega seveda nočemo...

Ja, sarkazem.

Primerjava?

"The side effects in question? “Mood changes, depression, pain at the injection site, and increased libido.”

Hm. Hmmmmmmmm. Hm. Let’s review some of the possible side effects of currently available birth-control options for women, shall we? Here’s just a sampling.

Minastrin 24 FE, a low-hormone birth control pill: Headaches, nausea, menstrual cramps, yeast infections, breast tenderness, acne, mood swings, and weight gain.

NuvaRing, a hormonal vaginal ring: Vaginal-tissue irritation, headaches, mood changes, nausea and vomiting, weight gain, breast pain, painful menstruation, abdominal pain, acne, and decreased libido.

The Mirena Intrauterine Device: pelvic or abdominal pain, ovarian cysts, headaches and migraines, acne, depressed mood, “heavy or prolonged menstrual bleeding.”

IUDs can also cause sepsis or perforate the uterus. This is very rare, but still: perforate the uterus."

FEMINISTKE!!!!!!11111ONEELEVEN!

Čiste pizde smo. Vse ki se smejemo tem slabičem...
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

Pithlit je izjavil:


Ne bit tolk užaljen, vem kaj se je zgodilo. Sam mam šanso se smejat, ker za razliko od vsakodnevnih postov ki jih berem (tudi) na tem forumu... nekdo pač norce brije iz 'močnejšega' spola. Še lepše je to da so ti, ki norce brijejo, večinoma sami moški. Ergo "babe naj se s tem ukvarjajo...".


Kvečjemu daješ šanso smejat se tebi. Ker se trudiš "briti norce iz močnejšega spola" pa izpadeš bedasto, ko je jasno, da ali ne razumeš, ali pa ne prebereš ničesar. Bigwhale je vključen zraven.

frudi ::

Pithlit je izjavil:

blablabla

Ja, tvoje obnašanje, izzivanje in zaničevanje moških ter njihovih problemov, je misandrija. Daleč bolj, kot je misoginija to, da moški recimo želijo pogovora o moških problemih (za kar nas zmešane feministke tvojega kova vedno znova označujete kot misoginiste). Ampak hej, če ti pomaga prepričati se, da v resnici nisi tako hudo gnila oseba, kot kaže tvoje obnašanje, izvoli še naprej le-tega sama sebi označevati samo kot zajebavanje in šale.

Ne, zadeva ni 96% učinkovita. To je precej izkrivljen podatek, ki že izključuje ene 15% udeležencev, kjer zadeva že od samega začetka ni imela učinka (ni znižala števila semenčic) in so zato bili izključeni (niso nadaljevali z naslednjo fazo študije). Če sešteješ te, plus tiste, kjer je učinek sčasoma upadel, plus tiste, ki so kljub znižanju števila semenčic vseeno uspeli zanositi, je procent neuspešnosti tam okrog 70-80%. Precej porazno, za zdaj.

Kar se tiče pa stranskih učinkov, podaj še kak primer, kako pogosti so. Pa sej ti piše v članku, ki sem ti ga linkal.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

jype ::

frudi> Ja, tvoje obnašanje, izzivanje in zaničevanje moških ter njihovih problemov, je misandrija.

Ene tolk kot je Schindler's list white genocide.

frudi ::

jype je izjavil:

frudi> Ja, tvoje obnašanje, izzivanje in zaničevanje moških ter njihovih problemov, je misandrija.

Ene tolk kot je Schindler's list white genocide.

Eh, za tebe so itak misoginisti vsi, ki si drznejo ne strinjati s tabo. Ti ne bi prepoznal misandrije, če bi ti ženska rezala jajca stran in se ti hkrati drla v faco "crkni že enkrat, govno moško!"
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

jype ::

frudi> Eh, za tebe so itak misoginisti vsi, ki si drznejo ne strinjati s tabo.

Ja, to veliko mizoginistov reče.

frudi> Ti ne bi prepoznal misandrije, če bi ti ženska rezala jajca stran in se ti hkrati drla v faco "crkni že enkrat, govno moško!"

Začuda "pravi moški" ponavadi temu rečete "feminizem".

SimplyMiha ::

Saj tudi je feminizem, s tem, da ženske ne znajo izboljšati svojega stanja brez da bi potunkale koga. Ja, šovinistična izjava, ki pa ima žal dokaj trdno podlago v praksi.

Zgodovina sprememb…

jype ::

SimplyMiha> Saj tudi je feminizem, s tem, da ženske ne znajo izboljšati svojega stanja brez da bi potunkale koga. Ja, šovinistična izjava, ki pa ima žal dokaj trdno podlago v praksi.

Všeč mi je, da si dodal še eno točko na graf, ki jasno kaže, da so moški idioti.

frudi ::

jype je izjavil:

frudi> Eh, za tebe so itak misoginisti vsi, ki si drznejo ne strinjati s tabo.

Ja, to veliko mizoginistov reče.

Bolj popolno ne bi mogel potrditi moje trditve.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

jype ::

frudi> Bolj popolno ne bi mogel potrditi moje trditve.

Skoraj vsi mizoginisti verjamejo, da to niso. "Nobody respects women more than I do." in podobne komične izjave.

Ampak jaz vem, da ti nisi sam kriv, da sovražiš ženske. Katoliška vzgoja to stori človeku.

vostok_1 ::

Well to be honest guys, Pithlit has a point.

If you dish it out, you also have to be prepared to eat it.

Nasploh je spreminjanje ravnovesja hormonov nekoliko neprijetna stvar.
Zato pa navijam za kondome, or just fuck robots instead.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Pithlit ::

thramos je izjavil:

Kvečjemu daješ šanso smejat se tebi. Ker se trudiš "briti norce iz močnejšega spola" pa izpadeš bedasto, ko je jasno, da ali ne razumeš, ali pa ne prebereš ničesar. Bigwhale je vključen zraven.

Zanimivo. Ampak midva sva prebrala za kaj se gre. In se ne smejeva moškim. Ampak moškim ki so moške izključili (zaradi prej omenjenih razlogov). Oni so tisti slabiči... ne pa ti ki so dejansko sodelovali. Smejem se jim pa zato ker so jim ti stranski učinki tolk hudi da je treba študijo kar zaključit... kljub 96% učinkovitosti, pa naj se babe ukvarjajo s temi, in veliko hujšimi, stranskimi učinki (če vi v tem ne vidite seksizma se pa niti ukvarjat nima smisla).

vostok_1 je izjavil:

Nasploh je spreminjanje ravnovesja hormonov nekoliko neprijetna stvar.

Nekoliko? Je kar precej. Pa ne samo neprijetna. Zna bit kar hudo nevarno igranje.

Ampak tabletka je pa ja neka nedolžna stvar... Evo, zdaj veste tudi z moškega vidika da zna hormonska kontracepcija bit _tolk_ nevarna da si nekateri niti študije ne upajo do konca spravit (in to kljub temu da je ta moška kontracepcija - ki je še v razvoju - pokazala veliko blažje stranske učinke kot jih kaže ženska kontracepcija ki je dejansko v uporabi).

Sam jaz sem feministična pizda. Le kako si upam.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

frudi ::

jype je izjavil:

frudi> Bolj popolno ne bi mogel potrditi moje trditve.

Skoraj vsi mizoginisti verjamejo, da to niso. "Nobody respects women more than I do." in podobne komične izjave.

Ampak jaz vem, da ti nisi sam kriv, da sovražiš ženske. Katoliška vzgoja to stori človeku.

Spet projeciraš.

vostok_1 je izjavil:

Well to be honest guys, Pithlit has a point.

If you dish it out, you also have to be prepared to eat it.

Nasploh je spreminjanje ravnovesja hormonov nekoliko neprijetna stvar.
Zato pa navijam za kondome, or just fuck robots instead.

Če morda nisi opazil, nihče ni rekel karkoli o tem, da je metoda slaba, da je ne bi smeli izpopolnjevati naprej, ali da si je ne želimo videti čimprej na voljo za (varno) uporabo. Samo pošiljamo v 3pm feminacije, ki so se takoj vsuli zaničevati sodelujoče moške, kakšni pusiji da so.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

thramos ::

Pithlit je izjavil:


Zanimivo. Ampak midva sva prebrala za kaj se gre. In se ne smejeva moškim. Ampak moškim ki so moške izključili (zaradi prej omenjenih razlogov). Oni so tisti slabiči... ne pa ti ki so dejansko sodelovali. .


A ne ga srat. Kdo pa so ti moški? Imena?

Pithlit ::

A vidiš kaj naredi domnevanje (v navezi z bralnim nerazumevanjem) človeku?
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

No kdo so člani komisije? Al so članice? Al si full of shit in z vlečenjem ven toneš še globje?

Pithlit ::

thramos je izjavil:

A ne ga srat. Kdo pa so ti moški? Imena?

Uni ki zelo radi ženske obtožujejo da so feminaciji.

Seveda tonem. Ker, recimo, pay gap sploh ne obstaja (in kdorkoli to reče preprosto nima pojma o statistiki). Tako kot ne obstaja spolna diskriminacija na šihtu (še posebej ko se gre za visoke položaje). A veš.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

SimplyMiha ::

Glede pay gapa smo že ugotovili, da ga ni, če ni porodniške, razlike v bolniški med moškimi/ženskami itd.

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

thramos je izjavil:

A ne ga srat. Kdo pa so ti moški? Imena?

Uni ki zelo radi ženske obtožujejo da so feminaciji.

Seveda tonem. Ker, recimo, pay gap sploh ne obstaja (in kdorkoli to reče preprosto nima pojma o statistiki). Tako kot ne obstaja spolna diskriminacija na šihtu (še posebej ko se gre za visoke položaje). A veš.


Pay gap so že ne vem kolkokrat pokazali da ne obstaja, je najbolj ponavljajoči MIT od feministk ki je neumno nerealen, ker je načrtno računano tako da obstaja...

Pithlit ::

A ni to lepo? Kadarkoli človek zine da se diskriminira... se začnejo diskreditacije in obmetavanje z raznimi nazivi.

A da so pokazal da pay gap ne obstaja? Kdo? Tisti ki trdijo da ne obstaja? Ker statistika temu oporeka.
Da spolna diskriminacija ne obstaja? Spet, tisti ki to trdijo. Statistika se seveda ne strinja.
Pol se začne opletat z raznimi rudarji in gozdarji pa vzgojitelji in medicinskimi sestrami... in spet folk ne razume da je to čisto enaka oblika diskriminacije.

Sam ko se začneš smejat si pa takoj feminazi. Ja bemu boga... ko se vi lahko smejete je to kul, sam vam se pa noben ne sme, al kako?

Ves point tega je da se je študija zaključila zato ker je za moške prenevarno če jih mesto vboda boli, al pa fasajo akne, al pa postanejo depresivni (kar je pri igranju s hormoni pravzaprav že pričakovano), al pa da imajo povečan libido... Ko se gre za žensko kontracepcijo je pa čisto normalno da se sprejmejo podobni stranski učinki (poleg tega pa še smrt, kot posledica kapi in krvnih strdkov... ali pa uničenje maternice). Kdorkoli ne vidi dvojnih standardov v tem se lahko mirno odstrani iz teme, ker s takimi pač ni mogoče debatirat. Za ostale pa...

Ja, študija je, kljub prezgodnjemu zaključku, naredila dokaj pomemben korak naprej. Če drugega ne sta se zgodili dve pomembni stvari:
folk se je zavedel da je 'tabletka' (potencialno) nevarna zadeva
folk se je zavedel da je treba kle ša marsikaj narest

Sem pa ziher da tipom kot je Mato to ne pomeni nič, in bodo še vedno ženske forsirali na tabletko, namesto da bi un kurac palac od gumice ponucal.

U bistvu jaz lahko rečem in napišem karkoli... pa me bodo nekateri tukaj takoj napadli. Zakaj? Ne vem. Mogoče se bojijo žensk? Emancipacije? Sem kar ziher da bo nekaj takega.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Pithlit ::

Aja... imena? Imen ne vem. Lahko ste pa ziher da WHO-jev RP2 odbor ni sestavljen iz pretežno žensk, ampak bo sestavljen iz pretežno moških. Zakaj? Ker se itak noben ne pritožuje nad nobeno organizacijo ki ima v vodstvu kateregakoli (malo bolj pomembnega) oddelka pretežno ženske... tko kot, recimo, Yahoo.

Jap, sarkazem... spet. Vsi vemo kolk je bil del, ki zagovarja tezo da diskriminacije in pay gapa sploh ni, _razpizden_ nad to novico (Yahoo).
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

A da so pokazal da pay gap ne obstaja? Kdo? Tisti ki trdijo da ne obstaja? Ker statistika temu oporeka.
Da spolna diskriminacija ne obstaja? Spet, tisti ki to trdijo. Statistika se seveda ne strinja.
Pol se začne opletat z raznimi rudarji in gozdarji pa vzgojitelji in medicinskimi sestrami... in spet folk ne razume da je to čisto enaka oblika diskriminacije.


Seveda ne obstaja, to pa zato ker ni mogoče sploh POKAZAT pay gapa, ker nikjer na Svetu ni na ISTEM delovnem mestu pri ISTEM delodajalcu z ENAKIMI kompetencami in osebnostjo en moški in ena ženska z RAZLIČNO PLAČO....

In je zato vsakršna matematika in statistika rigged... Jaz sem delal v podjetju malem SPju, en tip je bil lastnik, smo bli na delovnem mestu ekonomista.... jaz pa še ena ženska.... ISTI naziv delovnega mesta in ISTA pogodba... ampak moja bruto plača je bila 100€ višja.... zakaj? Ker sem bil boljši prodajalec kot ona, ker sem mel 2 leti več izkušenj in ker sem si to IZPOGAJAL...

Shocker... in jaz in ona sva šla v to statistiko in študijo pay gapa kot da je direktor bil orenk diskriminatoren, ampak meni se to sploh ne zdi, ker se je plača izpogajala, saj pa nismo vsi na URAVNILOVKI,... ženska je bla pač manj sposobna od mene, delala pa je isto delo... samo konc meseca sem jaz prinesel 60% prometa ona pa 40%... ampak po tvoje je to verjetno diskriminacija tako kot je po študiji, pay gap zato obstaja, zaradi takih kot sem jaz kot kaže ki si izpogajamo boljše plačilo za enako delovno mesto ker pač prinesemo več dobička oz prometa...

Res me zanima kaj ti meniš ali je ta primer diskriminacija ali ne, in če ni, mi povej kako statistika ki baje dokazuje diskriminacijo tole izvzame iz enačbe in kako v obzir upošteva to da sem jaz za isto delovno mesto dobil višjo bruto plačo in to za več kot 10% več kot ona navkljub enakemu nazivo kjer sva delala...

Ker dejansko po statistiki je bil tukaj 10%+ pay gap čeprav nikjer ne piše koliko je bil moj doprinos k annual revenue koliko pa njen... Dejansko sem bil jaz na slabšem, ker ona je bla vedno doma, in se igračkala z familjo, jaz pa sem kot samski moški delal tudi popoldan in izpopolnjeval načine prodaje in se mrežil. Samo to spet ne vzame nobena študija v vednost.

Ves point tega je da se je študija zaključila zato ker je za moške prenevarno če jih mesto vboda boli, al pa fasajo akne, al pa postanejo depresivni (kar je pri igranju s hormoni pravzaprav že pričakovano), al pa da imajo povečan libido... Ko se gre za žensko kontracepcijo je pa čisto normalno da se sprejmejo podobni stranski učinki (poleg tega pa še smrt, kot posledica kapi in krvnih strdkov... ali pa uničenje maternice). Kdorkoli ne vidi dvojnih standardov v tem se lahko mirno odstrani iz teme, ker s takimi pač ni mogoče debatirat. Za ostale pa...


Saj se strinjam s tabo, spet, mene samo zanima zakaj potem moramo vsi plačevat to tveganje ko se ženske same borite/jo za ohranjanje tega v košarici NOČEJO pa uporabljat.... a financiramo pa vsi, tudi moški... to je ves srž problema (kar se mene tiče) ko seksam z žensko želim da se uporablja najcenejša oblika kontracepcije pred nezaželjeno nosečnostjo, in to je brez dvoma KT... in dokler bo tako bom vztrajal da se to uporablja (ker je itak predvideno v proračunu) ali pa se izvzame iz tega, ali pa se da v proračun bistveno boljšo obliko ki je kondom.... takrat bom uporabljal kondom brez pripomg... ker je EKONOMIČNO... gre se za princip.

thramos ::

Pithlit je izjavil:


Sam ko se začneš smejat si pa takoj feminazi. Ja bemu boga... ko se vi lahko smejete je to kul, sam vam se pa noben ne sme, al kako?


Mi? Idioti te bodo v vsakem primeru klicali kakor te bojo.

Če pa streljaš kozle, se ti bodo smejali še vsi ostali. Sej maš v jypetu družbo, ampak s takšnimi streli v prazno (poleg odnosa) delata enakopravnosti medvedjo uslugo.

Pa komični vložek no, to je tudi nekaj vredno.

Pithlit ::

thramos je izjavil:

...

Streli v prazno? No ja, kakor za koga... jaz ponavadi vidim ogledalo ko mi ga kdo nastavi.

Mato989 je izjavil:

ko seksam z žensko želim da se uporablja najcenejša oblika kontracepcije pred nezaželjeno nosečnostjo

Pa ko seksaš z moškim? Ne, sej se hecam.

Kondom je najcenejša oblika kontracepcije, takoj ko v ceno faktoriraš stranske učinke. Je tudi najenostavnejša. Pa še multifunkcionalna. Torej?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

nagobčnik ::

SimplyMiha je izjavil:

Glede pay gapa smo že ugotovili, da ga ni, če ni porodniške, razlike v bolniški med moškimi/ženskami itd.


Do tega zaključka pridejo tudi nekatere ženske in zato prekinejo nosečnost.

Mato989 ::

Pa ko seksaš z moškim? Ne, sej se hecam.

Kondom je najcenejša oblika kontracepcije, takoj ko v ceno faktoriraš stranske učinke. Je tudi najenostavnejša. Pa še multifunkcionalna. Torej?


Sem ti že napisal, da z osebo pri kateri sumim da ima bolezni niti ne seksam, in je to daleč najcenejša oblika zaščite... pri osebi s katero pa to počnem, pa počnem komaj ko doseže zaupšanje v njeno besedo da pazi na sebe in takrat je nezaželjena nosečnost glavna in edina skrb, in tukaj je kot sem že n-krat napisal, najcenejša KT...

Ne vidim kako bi bila najenostavnejša oblika kontracepcije kondom pred KT, namreč ob vzburjenju moraš natikat kondom, pa trgat papir v katerem je zavit, medtem ko KT in vse v zvezi s KT urediš prej (zjutraj, pred dnevi pri ginekologu) in te med užitkom nič ne "zmoti" in ne čakaš :)

Mi pa še vedno nisi odgovorila glede pay gapa na moj prispevek, si prikladno pobrala ven le tole :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jype ::

Mato989> Ne vidim kako bi bila najenostavnejša oblika kontracepcije kondom pred KT, namreč ob vzburjenju moraš natikat kondom, pa trgat papir v katerem je zavit, medtem ko KT in vse v zvezi s KT urediš prej (zjutraj, pred dnevi pri ginekologu) in te med užitkom nič ne "zmoti" in ne čakaš :)

Potem pa jemlji tabletke.

Mato989> Mi pa še vedno nisi odgovorila glede pay gapa na moj prispevek, si prikladno pobrala ven le tole :)

Ker si pobral dezinformacije o neobstoju od mizoginistov, ki niso kredibilni.

Mato989 ::

Potem pa jemlji tabletke.


Ne pomnim da bi davkoplačevali plačevali za moške tabletke ki preprečujejo enako zanesljivo oploditev ženske, če bi, verjemi da bi jih jedel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

dice7 ::

Saj bi bli v ponudbi pa testni subjekti ne marajo stranskih ucinkov menstruacije

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

in tukaj je kot sem že n-krat napisal, najcenejša KT...

Najcenejša je KT? Po tvoje? A tudi ko ženska začne trpet za depresijo? Recimo, da poenostavimo zadeve. Zdravljenje depresije je cenejše od kondoma?

Jaz verjamem da ti misliš da je tabletka najcenejša. Zato ker _tebi_ ni treba plačevat. Zato ker je _tebi_ ni treba jemat. Zato ker _tebi_ kondom predstavlja nepotreben strošek. Zato ker se _tebi_ ni potrebno ukvarjat s hormonskimi spremembami...

Mato989 je izjavil:

Ne vidim kako bi bila najenostavnejša oblika kontracepcije kondom pred KT

Verjamem da ne vidiš dlje od lastnega nosa.

Kondom: greš v najbljižjo trgovino, ga kupiš, natakneš pred seksom, zavržeš po seksu.
Tabletka: se naročit pri ginekologu, dat skozi pregled (zelo zabavno ko ti nekdo prste tlači nekam not... lahko probaš če ne verjameš, kako je ko ti nek dohtar s prostato masira), dobit recept, it do najbljižje lekarne (ki so posejane mal bolj na redko kot najbljižji sosedi), jemat tabletk 7 dni preden lahko začneš seksat (kar pomeni da jih moraš v praksi kar vsak dan jest) - seveda predpostavljamo da stranskih učinkov ni, kar je precejšnja loterija (sam za depresijo oboli cca. 38% žensk na tabletki, kje je šele vse ostalo)...

Jap, kondom je bolj komplicirana zadeva ker _tebe_ ovira.

A veš kako rečejo američani? "ME, ME, ME!!!"

Mato989 je izjavil:

Mi pa še vedno nisi odgovorila glede pay gapa na moj prispevek, si prikladno pobrala ven le tole :)

Lahko ti odgovorim 1000x pa svojega mnenja niti za milimeter ne boš spremenil. Zato ker ti 5% ni jasno. Zato ker nobena statistika nič ne velja. Ker se vsi lažejo, prirejajo, pojma nimajo. Zato ker imaš ti neko izkušnjo (ki itak povozi vse ostale). Zato ker so, konec konce, ženske itak manj produktivne, pa bolj emocionalno nestabilne, pa ne prenesejo pol tolko kot moški (začuda pa morajo jemat tabletke... in tvegat stranske učinke ki lahko privedejo tudi do smrti, moškim pa ni treba... ker jih mal roka boli tam kjer so jih štihnili s kontracepcijo - ja, karikiram pa sarkazem uporabljam). Ker se ženske itak ne morejo primerjat z moškimi (ampak diskriminacije pa pri tem ni!).

Zato ker ti imaš prav. In sem jaz sedaj histerična! Je res?
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Lahko ti odgovorim 1000x pa svojega mnenja niti za milimeter ne boš spremenil. Zato ker ti 5% ni jasno. Zato ker nobena statistika nič ne velja. Ker se vsi lažejo, prirejajo, pojma nimajo. Zato ker imaš ti neko izkušnjo (ki itak povozi vse ostale). Zato ker so, konec konce, ženske itak manj produktivne, pa bolj emocionalno nestabilne, pa ne prenesejo pol tolko kot moški (začuda pa morajo jemat tabletke... in tvegat stranske učinke ki lahko privedejo tudi do smrti, moškim pa ni treba... ker jih mal roka boli tam kjer so jih štihnili s kontracepcijo - ja, karikiram pa sarkazem uporabljam). Ker se ženske itak ne morejo primerjat z moškimi (ampak diskriminacije pa pri tem ni!).


Mene samo zanima če ti meniš da tista statistika o pay gapu vzame v obzir to o čemer sem jaz pisal...

Ne trdim da ni možen obraten scenarij, dejansko menim da dostikrat tudi je, ampak ravno zaradi tega govorim da nobena statistika ki jo mečejo naprej feministke o pay gapu ni relevantna niti legitimna ker zajame neke pavšalne podatke večino pa jih sploh ni zmožna zajet, ker niso javni.

Ti lahko vzameš 2 pogodbi, z istim nazivom (recimo ekonomist) in obe bruto plači in iz njih izračuna urno postavko, oz. razliko med njima in dobiš ti. pay gap... AMPAK noben pa ne da podatkov o katerih sem pisal jaz in zato trdim da vso to prepucavanje ali je ali ni, sploh ni možno če nimamo celovite slike in statistike, ker vsi imate/mo le pavšalno.

Zato je pay gap le in samo mit, brez dovolj trdnih kaj šele legitimnih dokazov. Veš nekaj v stilu tega kako se brezposelnost zmanjšuje ker se ljudje odjavijo iz zavoda za NEzaposlovanje in gredo delat v Avstrijo :) Zavod se hvali da se brezposelnost uradno zmanjšuje, večina nas pa ve kakšno je dejansko stanje :)

Skrajno perverzno pa je pričakovat enako plačilo za ISTI naziv delovnega mesta, kajti to je čista komunistična uravnilovka, in dejstvo da smo si eni sposobni izpogajat višjo plačo ne pomeni diskriminacije spola, ampak morda le to, da drug spol prej ali večkrat upa zahtevat povišico... ali je to diskriminatorno?

Pithlit ::

Jaz ti pa govorim da ti lahko dostavim goro dokazov pa praktičnih izkušenj... in boš ti še kar naprej svoje bluzil. Ne glede na vse. Tko kot bluziš o tem kolk bo zarad kondomov (oziroma zato ker ženske ne jemljejo tabletk) propadla družba. Tolk približno so ti stvari jasne da _veš_ da je tabletka enostavnejše in cenejše kontracepcijsko sredstvo kot kondom - pa tega mnenja nisi pripravljen spremeniti.

OK. Izkušnja (sem jo že delila, pa ste jo hitro ovrgli kot nerelevantno - in se, seveda, iz situacije in mene delali norce , pa kot ponavadi krivili 'žrtev'). Kolegica. Spremenila spol, obdržala _isto_ delovno mesto. Plača je sedaj čudežno nižja.

To da pay gap-a ni je le in samo mit, brez dovolj trdnih kaj šele legitimnih dokazov. Jaz vem da boš ti izgovor vedno našel. Tak ki bo potrdil točno tvojo 'teorijo'. Ja, tud dve flaši kokakole nista isti! Ker si je ena sposobna izpogajat večjo vsebino!

Hudo se je pogovarjat z zidom.
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Jaz ti pa govorim da ti lahko dostavim goro dokazov pa praktičnih izkušenj... in boš ti še kar naprej svoje bluzil. Ne glede na vse. Tko kot bluziš o tem kolk bo zarad kondomov (oziroma zato ker ženske ne jemljejo tabletk) propadla družba. Tolk približno so ti stvari jasne da _veš_ da je tabletka enostavnejše in cenejše kontracepcijsko sredstvo kot kondom - pa tega mnenja nisi pripravljen spremeniti.


Tako kot ti nisi pripravljena spremenit mnenja da je lahko tabletka enostavnejša, odvisno od pogleda... saj tudi ženske imate enako mentaliteto glede kondomov... kako si že napisala? ME ME ME :)

OK. Izkušnja (sem jo že delila, pa ste jo hitro ovrgli kot nerelevantno - in se, seveda, iz situacije in mene delali norce , pa kot ponavadi krivili 'žrtev'). Kolegica. Spremenila spol, obdržala _isto_ delovno mesto. Plača je sedaj čudežno nižja.

To da pay gap-a ni je le in samo mit, brez dovolj trdnih kaj šele legitimnih dokazov. Jaz vem da boš ti izgovor vedno našel. Tak ki bo potrdil točno tvojo 'teorijo'. Ja, tud dve flaši kokakole nista isti! Ker si je ena sposobna izpogajat večjo vsebino!

Hudo se je pogovarjat z zidom.


Kako zdaj? Kolegica je spremenila spol (v moškega) in ima zdaj čudežno nižjo plačo???????????? Če pa je tip spremenil spol v tvojo kolegico in ima čudežno nižjo plačo na ISTEM delovnem mestu (kot praviš) pa težko verjamem da zaradi spola, v teoriji pustim veljat ampak ne vem kaj potem taka oseba sploh dela pri takem delodajalcu. Če bi jaz imel občutek diskriminacije bi že davno odšel drugam ali pa ustanovil lastno podjetje.

Ko mene nekaj pri mojem delodajalcu moti grem drugam... pa najsi bo to prenizka plača, delovni čas, nisem jamral ampak sem šel drugam, enako je z diskriminacijo... zato pravim da je diskriminacija v obe smeri konstrukt ker se delojemalcem ne zdi dovolj vredno postavit gor in odit drugam, to je najboljše.... tako kot jamrajo tu kakšne pile delajo ene firme kopujejo pa jih vsako leto znova... ne, vote with your wallet so rekli... enako je pri šihtih... Če si res tako dober delavec te bo diskriminatoren delodajalec še iskal in proso da prideš delat, če pa ne, pa bo propadel zaradi diskriminacije in prav mu je...

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

Tako kot ti nisi pripravljena spremenit mnenja da je lahko tabletka enostavnejša, odvisno od pogleda... saj tudi ženske imate enako mentaliteto glede kondomov... kako si že napisala? ME ME ME :)

Zato ker je enostavneje zrihtat termin pri ginekologu, it skoz pregled, zrihtat tabletke, jih jemat en teden preden zaščita prime (in tvegat en kup stranskih učinkov) kot kupit kondome? Seveda pri vsej proceduri s tabletkami vzburjenje ni problem (je pa nepremostljiva ovira ko se gre za kondom)? V katerem vesolju že moram spremenit mnenje? Jaz razumem da je s tvojega vidika enostavneje če gre baba skozi vse to, pa da nase prevzame ves rizik... ampak to še zdaleč ne pomeni da je dejansko enostavneje. Ker nataknit uno gumico je totalni nobrainer (je pa mogoče mal nerodno v mercatorju teto za kaso v oči pogledat ko se zraven kruha do nje pripelje še škatlica kondomov... še posebej če se na njej bohoti nek XS).

Mato989 je izjavil:

Kolegica je spremenila spol (v moškega)

Zakaj bi karegakoli moškega nazivala s "kolegica"?

Mato989 je izjavil:

težko verjamem da zaradi spola

Edina spremenljivka v tej enačbi je spol. In ti težko verjameš v to? Kaj smo že rekli za izgovore? Vedno se bodo najdli taki da bodo potrdili tvoje 'teorije'.

Mato989 je izjavil:

ne vem kaj potem taka oseba sploh dela pri takem delodajalcu. Če bi jaz imel občutek diskriminacije bi že davno odšel drugam ali pa ustanovil lastno podjetje.

Ni bila več dolgo tam.
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Zakaj bi karegakoli moškega nazivala s "kolegica"?


Ne vem, kot pravim, če bo moj kolega spremenil spol, bo za mene še vedno kolega, ker pač tako menim.... spol je spol in tole spreminjanje pri meni ne pali... Lahko on želi bit Frančka ampak za mene bo Lojzek, jaz bi tudi rad da me nazivajo z Velikim Einsteinom, ampak s takimi forami pač prideš le do zaprtih oddelkov ustanov po mojem mnenju.

Edina spremenljivka v tej enačbi je spol. In ti težko verjameš v to? Kaj smo že rekli za izgovore? Vedno se bodo najdli taki da bodo potrdili tvoje 'teorije'.


No ja, jaz bi bolj rekel da je edina spremenljivka tukaj potencialno poslabšanje psihičnega stanja take osebe... (tako pač eni menijo in njihova pravica da tako menijo) in se je pač želel take osebe znebit in ji je znižal plačo

Sem videl take primere ko so se hotli tudi tipa tako znebit da so mu znižali plačo, pa ni bilo nobene spremenljivke, pač je lastnik/vodja ocenil da več taka oseba ne paše v njegovo ekipo, simpl... to da je slučajno tip spremenil spol, je pač nekaj kar je motlo delodajalca in to je to...

Če bi jaz bil lastnik firme ali vodja ekipe bi tudi želel nadzirat to koga imam v ekipi...

Zato ker je enostavneje zrihtat termin pri ginekologu, it skoz pregled, zrihtat tabletke, jih jemat en teden preden zaščita prime (in tvegat en kup stranskih učinkov) kot kupit kondome? Seveda pri vsej proceduri s tabletkami vzburjenje ni problem (je pa nepremostljiva ovira ko se gre za kondom)? V katerem vesolju že moram spremenit mnenje? Jaz razumem da je s tvojega vidika enostavneje če gre baba skozi vse to, pa da nase prevzame ves rizik... ampak to še zdaleč ne pomeni da je dejansko enostavneje. Ker nataknit uno gumico je totalni nobrainer (je pa mogoče mal nerodno v mercatorju teto za kaso v oči pogledat ko se zraven kruha do nje pripelje še škatlica kondomov... še posebej če se na njej bohoti nek XS).


Meni je, sicer pa koliko sem seznanjen z vsem tem, morajo ženske h ginekologom ne glede na jemanje KTjev :) Saj pravim, za vsakega je enostavneje to kar bi večinsko rešil drug, razlika je pač v tem, da eno vrsto zaščite plačamo vsi davkoplačevalci, drugo pa le porabniki... običajno moški, ker pač kadarkoli kupim kondome si pač ne pustim jemat ponosa da bi mi jih kupovala ženska... sem pač preponosen, ampak to ne pomeni da bom tiho pri subvencioniranju KTjev za vso žensko populacijo.

dice7 ::

Mato989 je izjavil:

No ja, jaz bi bolj rekel da je edina spremenljivka tukaj potencialno poslabšanje psihičnega stanja take osebe... (tako pač eni menijo in njihova pravica da tako menijo) in se je pač želel take osebe znebit in ji je znižal plačo

No saj eni tudi menijo da je istospolna usmerjenost potencialno poslabsanje psihicnega stanja. Pac politicno korektno diskriminiranje

Mato989 ::

dice7 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

No ja, jaz bi bolj rekel da je edina spremenljivka tukaj potencialno poslabšanje psihičnega stanja take osebe... (tako pač eni menijo in njihova pravica da tako menijo) in se je pač želel take osebe znebit in ji je znižal plačo

No saj eni tudi menijo da je istospolna usmerjenost potencialno poslabsanje psihicnega stanja. Pac politicno korektno diskriminiranje


Ne, jaz pa menim če je kapital od nekega lastnika, in on želi SAMO geje v svoji ekipi je to njegova PRAVICA, ker SAM nosi riziko NAPAČNE odločitve zaposlovanja... in enako velja če želi samo moške/ženske, samo transexualce, samo lezbijke itd....

To za mene ni diskriminacija ampak izbira ekipe s katero lastnik MENI da bo dosegal zastavljene cilje... če on to opravičuje s statistiko da lažje funkcionira v samo moški/ženski ekipi ali karkoli to za mene ni diskriminacija ampak optimiziranje lastnega delovnega procesa.

Če pa nekdo poziva po spletu da je potrebno vse GEJE UBIT, potem pa je to diskriminacija, se strinjam... ampak dokler pa nek lastnik kapitala reskira LASTEN denar za posel, pa sem 100% mnenja da mora imet POPOLNO svobodo pri izbiri kadra na podlagi kakršnihkoli bizarnih odločitev(horoskopa recimo) in subjektivnega pogleda želi, ker je denar njegov, je tudi odločitev njegova (ali pa jo pooblasti nekomu tretjemu)

Če se jaz odločim da moram spoznat več žensk ker bi rad razširil krog ženske družbe in zato odjebem tipa v gostilni ki bi rad debatiral, sem diskriminatoren ali je to moja pravica???

Ta "vaša" diskriminacija preveč posega v lastno svobodo ljudi in zato je ima marsikdo poln kufer.

dice7 ::

Ce ti odpustis debelo kelnarco ker suhica pripelje vec pohotnih strank se lahko se ne vem kako izgovarjas na kapital ampak v koncni fazi je to se vedno diskriminacija

bluefish ::

Mato989 je izjavil:

Če pa nekdo poziva po spletu da je potrebno vse GEJE UBIT, potem pa je to diskriminacija, se strinjam...
To ni diskriminacija. Pozivanje k poboju kogarkoli oziroma katerekoli skupne ljudi je še kaj hujšega.

Heavy ::

Mato989 je izjavil:

Saj se strinjam s tabo, spet, mene samo zanima zakaj potem moramo vsi plačevat to tveganje ko se ženske same borite/jo za ohranjanje tega v košarici NOČEJO pa uporabljat.... a financiramo pa vsi, tudi moški... to je ves srž problema (kar se mene tiče) ko seksam z žensko želim da se uporablja najcenejša oblika kontracepcije pred nezaželjeno nosečnostjo, in to je brez dvoma KT... in dokler bo tako bom vztrajal da se to uporablja (ker je itak predvideno v proračunu) ali pa se izvzame iz tega, ali pa se da v proračun bistveno boljšo obliko ki je kondom.... takrat bom uporabljal kondom brez pripomg... ker je EKONOMIČNO... gre se za princip.



Saj če se ne uporablja se ne kupi. Ministrstvo verjetno ne nakupi milijon škatlic na mesec, za vsako slovensko eno pa potem presežek meče v smeti.
#TeamFelix

Mato989 ::

Heavy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Saj se strinjam s tabo, spet, mene samo zanima zakaj potem moramo vsi plačevat to tveganje ko se ženske same borite/jo za ohranjanje tega v košarici NOČEJO pa uporabljat.... a financiramo pa vsi, tudi moški... to je ves srž problema (kar se mene tiče) ko seksam z žensko želim da se uporablja najcenejša oblika kontracepcije pred nezaželjeno nosečnostjo, in to je brez dvoma KT... in dokler bo tako bom vztrajal da se to uporablja (ker je itak predvideno v proračunu) ali pa se izvzame iz tega, ali pa se da v proračun bistveno boljšo obliko ki je kondom.... takrat bom uporabljal kondom brez pripomg... ker je EKONOMIČNO... gre se za princip.



Saj če se ne uporablja se ne kupi. Ministrstvo verjetno ne nakupi milijon škatlic na mesec, za vsako slovensko eno pa potem presežek meče v smeti.


Ampak ministrstvo pa pobere za par centov več od vsakega, pa če kupi ali pa ne kajne? :)

dice7 je izjavil:

Ce ti odpustis debelo kelnarco ker suhica pripelje vec pohotnih strank se lahko se ne vem kako izgovarjas na kapital ampak v koncni fazi je to se vedno diskriminacija


In kaj pol če je? Če je moj denar.... a če pa se jaz odločim da bom pa kupil suhici pijačo debeli pa ne, pa je ok, je to moja osebna simpatija :)

Biznis je enako... saj tudi hostese nimajo 250kg kajne? Pa se ti zdi da tam diskriminirajo ali je to enostavno logično?

Zakaj je šport diskriminatoren, kje so 250kg tekačice na 100m?????? Spremenit kriterije?

Zakaj samo nabiti visoki atletski košarkarji zabijajo in delajo vragolije na tekmah ne pa 160cm 200 kilskih nabijalci igric? Diskriminacija.

ITD ITD ITD ..........

TO je biznis... če ti ona ne zmore privabit strank je slaba delavka, če je to zato ker je pač debela in zgleda nikakvo je pa NJEN problem, ne moj, problem lastnika je kako privabit denar.... drugo njega ne zanima. in zato pravim da diskriminacije ni, če bi debeluška imela 2x višji promet od suhice VERJAMI da ne bi blo kapitalista ki bi jo odpustil samo zato ker je debela... problem je ker ni denarja od nje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

Ampak ministrstvo pa pobere za par centov več od vsakega, pa če kupi ali pa ne kajne?

Ne, jih ne. 'Ministrstvo' bo pobralo glih tolk centkov ne glede na to a mora kupit 6 ton tabletk, al pa nobene. Ker ti ne pobirajo centkov za namensko porabo (zato da bodo ženskam neke tablete kupovali) ampak se jih pobere zato da se 'izboljša' splošno zdravstveno stanje - zapravi se pa za tisto za kar se smatra da je potrebno.

In ker si ti preveč len pa preveč vase zaverovan pa preveč škrt... da bi si kondome nabavil, 'ministrstvo' poskrbi vsaj za to da tvoji babi ni treba trpeti tvojih ekscesov.
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ampak ministrstvo pa pobere za par centov več od vsakega, pa če kupi ali pa ne kajne?

Ne, jih ne. 'Ministrstvo' bo pobralo glih tolk centkov ne glede na to a mora kupit 6 ton tabletk, al pa nobene. Ker ti ne pobirajo centkov za namensko porabo (zato da bodo ženskam neke tablete kupovali) ampak se jih pobere zato da se 'izboljša' splošno zdravstveno stanje - zapravi se pa za tisto za kar se smatra da je potrebno.

In ker si ti preveč len pa preveč vase zaverovan pa preveč škrt... da bi si kondome nabavil, 'ministrstvo' poskrbi vsaj za to da tvoji babi ni treba trpeti tvojih ekscesov.


Saj zato glih, lahko da to ven iz subvencije države pa pobira pavšalno par centekov manj na prebivalca... bom na leto prihranil več za kondome napram zdaj, ko baba noče žret tabletk, kondome pa vseeno treba plačat :)

Cervantes ::

Človek špara za kondome... višek revščine... beda...
Ne obupuj.
Semolič se bori za višje socialne transferje.

Mato989 ::

Cervantes je izjavil:

Človek špara za kondome... višek revščine... beda...
Ne obupuj.
Semolič se bori za višje socialne transferje.


Jaz govorim o principu, lahko bi kondome metal stran ampak želim da se moj denar v proračunu uporablja za koristne zadeve, če jaz nimam nič od tega bodisi neposredno ali posredno potem pač ni koristno :)

Da bi vsaj babam od kolegom PMS zmanjševal da bi jih pustle na pir :)

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

če jaz nimam nič od tega bodisi neposredno ali posredno potem pač ni koristno

Saj imaš. Nižje prispevke... ker državi ni treba tebi trgat zato da poskrbi za odvečne mladiče.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Mato989> Da bi vsaj babam od kolegom PMS zmanjševal da bi jih pustle na pir :)

Js tut rečem da mi baba ne pusti, kadar mi kšna mona teži s pirom.

BigWhale ::

Mato989 je izjavil:

Jaz govorim o principu, lahko bi kondome metal stran ampak želim da se moj denar v proračunu uporablja za koristne zadeve, če jaz nimam nič od tega bodisi neposredno ali posredno potem pač ni koristno


In od vseh teh stvari, od katerih ti nimas nic, se teb zdijo kontracepcijske tablete tko zlo sporne? :)))))

Kje spis, da te ne ukradejo?


(pa ceprav od tabletk imas tudi ti posredno korist, samo zdi se ti, da nimas nic, ker pac ne vidis gozda zarad vseh dreves)

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

Mato989 je izjavil:

če jaz nimam nič od tega bodisi neposredno ali posredno potem pač ni koristno

Saj imaš. Nižje prispevke... ker državi ni treba tebi trgat zato da poskrbi za odvečne mladiče.


Ne rabi, še en neumen socialni konstrukt... če spočneš otroka ki ga ne moreš vzdrževat pač trpi in glej kako umre ob tebi... če te to ne spametuje za vse večne čase te nič ne bo...

In od vseh teh stvari, od katerih ti nimas nic, se teb zdijo kontracepcijske tablete tko zlo sporne? :)))))

Kje spis, da te ne ukradejo?


Ja zaradi naše neumne socialne države imam res nekaj malega posredne koristi skozi MANJŠI puf... ampak krivda tega so pa državne otroške doklade, subvencije, štipendije itd. ki bi jih že DAVNO morali ukinit... če je kdo tak super inteligentne, ga naj štipendira biznis, torej podjetja ki si od njega obetajo koristi, ne pa davkoplačevalci itd...

Mi potrebujemo en množičen presek iz državnih jasli in nižanje DDVja in dohodninske lestvice......

Če ne zmoreš otroka vzdrževat v 100%, ga ne spočenjaj, simpl.... tam romi štancajo froce ki jih vzdržujejo tudi moji prispevki v proračun, jaz pa ne želim otroka ker nisem 110% da bom ga lahko vzdrževal brez tuje pomoči... to je ta naša super Slovenija.

vostok_1 ::

S socialnimi storitvami ni nič narobe. Narobe je korupcija v njih. In ja, nekatere bi bilo potrebno ukinit. Nekatere niti slučajno ne.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21
««
41 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So ženske slabše programerke ali samo necenjene? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Rezultati
25456836 (50759) jype

Več podobnih tem