» »

Kaj se dogaja s simobilom?

Kaj se dogaja s simobilom?

Grizzly ::

Zanima me, ali ima še kdo tak problem: Po določenem času pride do nekakšne motnje signala (tako bi najlažje opisal)... torej, ko se pogovarjam se pojavijo simptomi slabe veze... vse bolj šumi in sogovornika vse slabše slišim. Ne ostane mi drugega, kot da klic prekinem in ponovno pokličem... potem je vse v redu. Običajno se to dogaja pri daljših klicih, če govorim nekaj minut. Izključim lahko okvaro mobilnika, saj ima tudi brat na svojem telefonu enak problem. Imam pa simobilov paket ORTO U NULO. Problem se pojavlja zadnjih nekaj mesecev (takrat sem prvič to opazil). Ima še kdo podobno izkušnjo?

Še tole me zanima: Včasih s kom govorim (opažam, da se to ponavlja pri določenih) in se sliši odmev... torej, medtem kot govorim, na zvočniku slišim tudi sebe... zna biti kar moteče. Težavo ponavadi rešim tako, da mobilnik (spodnji del, kjer je mikrofon) odmaknem malo stran, da je odmev malo tišji. Zanima me zakaj pride do odmeva? Na kateri strani je težava? Dobrih 10 let nazaj sem še imel telefon na kartico, precej velika zadeva za prijet z majhnim zaslonom... ampak takih problemov nisem imel... kogarkoli sem klical, sem ga razločno slišal, brez kakšnega odmeva.

Master_Yoda ::

Odmeva mogoce zato, ker te ima sogovornik na zvocniku oz. ima slusalko zelo glasno nastavljeno. Ali se ti to dogaja pri vseh ?

Grizzly ::

To se mi dogaja pri določenih, na piki imam nekatere sogovornike. Gre za različne operaterje, med njimi je tudi ena starionarna številka. Verjetno bo potem res kriva glasnost slušalke.

Ne vem pa zakaj prihaja do tiste motnje signala. Ker se težava pojavlja že nekaj mesecev (vsaj meni) in nisem edini s takimi simptomi, predvidevam, da je simobil o tem seznanjen.

fikus_ ::

Imam podoben problem kot Grizzly. Bob v Simobilovem omrežju. Občasno po 2-eh 3-eh minutah pogovora začne šumeti in sogovornika se ne sliši več ali obratno, sogovornik ne sliši mene. Ko ponovno pokličem, je zveza ok.
Pa tudi odmevi se pojavljajo, tako da verjetno ni napaka v telefonu. Simobil antena je 250-300 m vstran. Npr. Mobitel in Tušmobil imata precej slabši signal, pa deluje brez problemov.

knesz ::

To se meni na določenem mestu dogaja tudi v eni od sob v stanovanju ampak na Mobitelu. Tako na Nexus5 kot na Blackberry telefonu.
Razloga ne poznam, možno pa tudi kakšni čudni odboji ali kaj podobnega (nimam pojma, sem laik).

krneki0001 ::

Simobil ima probleme s kodeki. Prva minuta je v redu zvok, potem pa začne celo prekinjat, slišiš vsako drugo besedo, slišijo se odmevi, slišiš svoj glas zraven in podobno.
Zadevo rešujejo že vsaj pol leta.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

masterpsi ::

prijavi napako, mogoče nisi edini in bojo znali pomagat.
Lahko da je problem pri kontaktu s sim kartico, še posebi če je stara par let. Vzemi jo 2x ven in not da zdrgneš kontakte.

Bellzmet ::

Ja imajo zadnje čase težave. Npr. nedosegljivost sredi Ljubljane zunaj.

kunigunda ::

krneki0001 je izjavil:

Simobil ima probleme s kodeki. Prva minuta je v redu zvok, potem pa začne celo prekinjat, slišiš vsako drugo besedo, slišijo se odmevi, slišiš svoj glas zraven in podobno.
Zadevo rešujejo že vsaj pol leta.

Ce bi bil kodek, potem bi vsi imeli to tezavo

Grizzly ::

Nekaj s simobilom je sigurno narobe, ker nas je kar nekaj s tem problemom. Sicer ni to tak problem, pokličeš nazaj in nadaljuješ, kjer si ostal. Je pa lahko kar neprijetno, če imaš kak pomemben klic.

Meni se to dogaja povsod. Naj bom v lj, stran iz lj ali na kakšnem odmaknjenem kraju, po nekaj minutah govora lahko pričakujem izpad. Ne morem kriviti mobilnika, ker sva z bratom preizkusila različne kombinacije sim kartice in mobilnika. Niti ne morem trditi, da je kriv signal, ker povsod ni slab signal.

masterpsi ::

a je kdo prjavu težavo oz. vsaj kej naredu da se reši? Dejte prjavit in jih vprašat ne pa sam pizdit, s pizdenjem ne rešiš problema, sam svojo slabo voljo in negativen glas širiš o firmi

7beams ::

Res ima Simobil nekaj težav. Mogoče pa ni odveč preverit, da vam odmeva ne povzroča etui telefona, taki za mali denar s Kitajske. :)
Expecting life to treat you well because you are a good person is like
expecting an angry bull not to charge because you are a vegetarian.
Shari R. Barr

krneki0001 ::

kunigunda je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Simobil ima probleme s kodeki. Prva minuta je v redu zvok, potem pa začne celo prekinjat, slišiš vsako drugo besedo, slišijo se odmevi, slišiš svoj glas zraven in podobno.
Zadevo rešujejo že vsaj pol leta.

Ce bi bil kodek, potem bi vsi imeli to tezavo


Odvisno od telefona, eni so manj občutljivi.

masterpsi je izjavil:

a je kdo prjavu težavo oz. vsaj kej naredu da se reši? Dejte prjavit in jih vprašat ne pa sam pizdit, s pizdenjem ne rešiš problema, sam svojo slabo voljo in negativen glas širiš o firmi


Ja smo prijavili in dobili odgovor, da imajo težave s kodeki.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

kunigunda ::

Potem pa ocitno tudi sami ne vejo kaj je narobe :( Razen ce jih kitajci nategujejo (kar ne bi bilo nic novega).
Bolj bi rekel, da imajo problem z jitter bufferjem, kadar je slabsi signal (ceprav op. pravi da ima super signal)

GTX970 ::

Jitter buffer ? Potem oni uporabljajo voip ?

Na 2/3/4 g omrežju imate take težave ?

krneki0001 ::

Sam imam super signal, prva minuta je odlična, potem pa vsake toliko dobim motnje, slišim vsako drugo besedo, odmev in podobno.

Je pa tako;
Včasih je bila primarna zadeva pogovor, danes so mobilni prenosi. Očitno je vse skupaj povezano tudi s prioritetami.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

[D]emon ::

Jaz osebno imam probleme samo kadar me klice kdo z Bob-a pa zacne prekinjat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

kunigunda ::

GTX970 je izjavil:

Jitter buffer ? Potem oni uporabljajo voip ?

Na 2/3/4 g omrežju imate take težave ?

Sej jitter ni omejen sam na rtp, uporabljajo ga tud drugi protokoli, kjer je kvaliteta pogojena z omrezjem.
Drgac pa mislm, odkar so sli na kitajce majo bl sip kot ss7

jakan123 ::

Jaz sem imel s Simobilom vedno probleme. Med klicem je prekinilo ali pa je bila samo tišina, ko sem poslal SMS, jih je prejemnik dobil tudi po 3 iste. Najprej so mi menjali SIM kartico, potem so rekli, da je kriv telefon. Ko sem kupil nov telefon je bilo isto. Potem sem preprosto spokal k Telekomu in od takrat nimam nobenih problemov.

Bellzmet ::

Evo zopet številka ni dosegljiva na Viču :(((

Tr0n ::

T-2 je ravno danes menjal roaming partnerja iz Simobil na Mobitel. Mogoce kaj s tem povezano. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Bellzmet ::

Potem pa prideš v njihov center ti vzame baterijo iz telefona, "pogladi" SIM kartico in reče no sedaj bo pa delalo. NE dela!

smile- ::

Na domači lokaciji imamo stalne probleme s simobilom že zadnja pol leta. Izginjanje signala, prekinjanje veze, nedosegljivost za klic ob polnem signalu itd.
2x prijavil napako na Simobil, bilo kakšen mesec ok, potem so se problemi zopet začeli. Različni telefoni, različne sim kartice...

Invictus ::

Na Simobilu imajo predvsem problem z nesposobnim folkom ...

In precej zblojeno infrastrukturo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Grizzly ::

Pozdrav ponovno! Danes smo 3.junija, torej čez 4 dni bosta minila 2 meseca odkar sem odprl temo. Malo sem še potrpel, ampak ker se v tem času težave pri meni niso odpravile, sem simobilu poslal mail. Natančno sem vse opisal kaj se dogaja in kaj sem probal, da ne bo potem kakšnih fejk rešitev, samo da se me rešijo. Ko dobim kakšen odgovor, ga delim z vami.

smile- ::

jaz sem našel rešitev - prehod na drugega operaterja...

zmaugy ::

smile- je izjavil:

jaz sem našel rešitev - prehod na drugega operaterja...


Enako rešitev sem našel tudi sam. Po kakšnih 13 letih na Simobilu. Škoda ker sem čakal tako dolgo.

kunigunda ::

Kmalu ti bo na Simobilu vsaj 20% ljudi manj nudilo pomoc... :P

Bellzmet ::

Pa že sedaj ne znajo pomagat.

zmaugy ::

Na splošno je moje mnenje o brezplačni pomoči operaterjev precej slabo. V bistvu si ga naj...l če rabiš njihovo pomoč, se mi zdi da ta čas ni koristno porabljen.

Bellzmet ::

Pomoč ni brezplačna. Saj mesečno plačuješ storitev in sem spada tudi pomoč.

zmaugy ::

Jasno, jo pa plačaš če jo potrebuješ ali ne in torej z uporabo ne plačaš nič več.

Bellzmet ::

Ja samo to ne pomeni, da je brezplačna.

zmaugy ::

Kot rečeno je to samo po sebi umevno.

Grizzly ::

Pa mislite, da drugi operaterji ne bodo imeli takih (ali še hujših) problemov?

Zdaj so mogoče drugi operaterji morda res bolj kvalitetni, ampak njim dejansko ni mar za kvaliteto storitve. Njihov cilj je, da pridobijo čim več uporabnikov (več uporabnikov = večji dobiček). Ko bodo imeli dovolj naročnikov, naenkrat kvaliteta ne bo več to, kar je bila. Tako to je in če bi hotel imeti vedno najboljšo kvaliteto, bi lahko vsaki 2 leti menjal operaterja (in pomožnosti še številko).

Simobilu sem lepo povedal, da kot plačnik storitve pričakujem tudi ustrezno kvalileto. Če le-te ne morejo zagotavljati naj znižajo mesečno naročnino, ker ne mislim plačevat nekaj, kar ni zanesljivo. Zaenkrat še niso ničesar odgovorili. Nisem ravno strokovnjak za telefonska omrežja, ampak če se napake v pol leta ne da odpraviti, pol sta samo 2 možnosti - ali ni v njihovih rokah ali pa niso sposobni nuditi tega, kar ponujajo. Bom videl kako bo.

zmaugy ::

Po mojih izkušnjah s telekomunikacijskimi operaterji takšni ultimati ne prinesejo ničesar - operater ne naredi nič (ker za težave obstajajo običajno zelo dragi razlogi), ti pa čakaš na nekaj, kar se nikoli ne zgodi.
Pač zamenjaš v upanju na boljše storitve.

kunigunda ::

Operaterji so v precejsnji meri odvisni od HW providerjev in drugih 3rd party strank.
Kar se tice samih central, traja ponavadi bugfix vsaj 3-6 mesecev (ce ne gre za ultra kriticnega).
In ko je to narejeno, operater se dodatno caka na planiran upgrade (ker se to pac ne dela na hitrco).
Ce je pa RFC pa lohk cakas tud 2x tolk, sploh ce se vmes pregovarja o ceni :)

facepalm ::

jaz sem presaltal iz simobila na mobitel pred cca 6 leti zaradi vsakdanjih smsjev "v casu nedosegljivosti..." :)
sedaj placujem 5eur vec, kot bi za podoben (malo boljsi) paket na simobilu in mi ni skoda niti centa. signal BP 24/7 in hiter 4g doma (cca 50mbit/s).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Grizzly ::

Danes so mi odgovorili s simobila. Napisali so, da izpadov v času delovanja telefonske storitve ni bilo. V primeru naslednje težave med klicem jim posredujem nekatere podatke, da bodo lahko preverili in po potrebi ukrepali.

Torej, jasno je, da težave ne odpravljajo, ker za njo sploh ne vedo. Še vedno pa obstaja upanje, da bodo kaj izboljšali, v primeru da se izkaže, da so težave na njihovi strani. Če ima še kdo podobne težave (glej moj prvi post) in bi rad napako prijavil, me lahko kontaktira na ZS, da razložim kako in kaj.

Bellzmet ::

Isto izkušnjo imam tudi jaz, z njihovo razlago, da so problem zabeležeili in da bo bodo videli kaj se da narediti. Celo telefon je bil pri njih ampak drugega kot factory-reset niso naredili. Skratka čisto neprofesionalno. Njihova reakcija je bila v smislu "sej se bo težava sama rešila" - pač bo uporabnika nehalo motiti, da vsake toliko ni dosegljiv in ne bo več težil.

Filipko ::

To ti marsikaj pove o neresnosti simobila.. Ena velika žalost od drugega največjega operaterja v državi.

jakan123 ::

Jaz sem imel več kot pol leta težave s Simobilom. Klice mi je prekinjalo ali pa je bila samo tišina. Na Simobilu so mi najprej rekli, da je kriv telefon. Ko sem telefon zamenjal sem imel še vedno težave, potem so mi zamenjali SIM kartico, kar pa tudi ni odpravilo težav. Na koncu sem počakal par mesecev, da mi je potekla vezava in sem odšel na Telekom. Sedaj sem že eno leto na Telekomu in nimam nobenih težav.

Grizzly ::

Jaz pa sem se odločil, da bom šel do konca - ali jim bom dokazal, da je problem njihov ali pa bodo oni dokazali dokazali, da je nekaj narobe z mojim telefonom ali SIM kartico. Se ne pustim imeti za norca! Če bo treba, lahko zamenjam telefon, vendar novega ne mislim plačevat... imam doma 3 nerabljene, pa naj dokažejo, da je z vsemi nekaj narobe. Lahko zamenjam tudi SIM kartico (številka se menda da prekopirat). Skratka, ne popuščam. Če je problem na njihovi strani in nočejo priznat, bo tudi izgovorov enkrat zmanjkalo.

zmaugy ::

Skratka - imaš preveč časa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s signalom (razpisujem simbolično nagrado! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
549944 (4804) Ahim
»

Kateri mobilni operater je najboljši v sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10327803 (13233) Jerry000
»

Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11628857 (18479) Sami
»

Simobil: slab signal v stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6114534 (12901) car100
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034943 (20047) Veron

Več podobnih tem