» »

Simobil: slab signal v stanovanju

Simobil: slab signal v stanovanju

1
2
»

feryz ::

Kakšne oddajnike pa imate to?
Jaz imam v hiši zgoraj 4G ali 3G, če grem v klet mi pade na edge. Vmes ne prekine klica, le z internetom je bolj bogo v kleti.
Da pa klicati ne bi mogel?

Sicer pa je tole navadno preseravanje. V Logatcu, v industrijski coni ima Simobil povezavo 50/20 mbit, telekom, hmm, sploh ne dela internet.
Pa je kar nekaj ljudi na kupu. In vseeno nimajo interesa.
Vsak ima svoje luknje. Nekatere zakrpajo, druge ne bodo nikoli. Tudi če so v centru mesta.

čuhalev ::

feryz je izjavil:

Da pa klicati ne bi mogel?

Ne, jaz nisem mogel biti klican, kar je še slabše, saj se tega ne zavedaš, dokler ti nekdo ne pove ali sporoči s sporočilom.

Odkar sem zamenjal omrežje oziroma od avgusta naprej, tega problema še nisem zabeležil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

Tilen ::

Jaz sem imel prav tako težave do te mere, da nisem mogel biti klican. Sem na območju, kjer je signal res slabo pokrit in to, da bodo mogoče leta 2017 nadgradili centralo, mi danes bolj malo pomaga.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

čuhalev ::

No, jaz nisem mogel biti klican v strogem središču Novega mesta. Konkretno, za poznavalce, ulice okrog Novega trga proti sodišču.

FTad ::

čuhalev je izjavil:

No, jaz nisem mogel biti klican v strogem središču Novega mesta. Konkretno, za poznavalce, ulice okrog Novega trga proti sodišču.


to pa skoraj ne morem verjeti. Ne bi rekel, da nekje v okolici nm-ja, ne pa v centru :) A to je vedno, ko si tam, ali je bil osamljen primer?

facepalm ::

Jaz mu verjamem. Tako izkusnjo sem imel tudi sam, v centru Kopra.
Doma, v spalnici sem bil nedosegljiv. Samo zaradi tega, sedaj ze 6 let placujem konkurenci cca 50% vec. Ni mi zal niti centa:)

car100 ::

V mojem primeru sem šel na cenejšo varianto sem pa vzel četvorček (Modri paket) prej sem dal samo za Si.mobil cca 25€. + Amis pa je blo hit čez 60€. Je pa zame tako poslovanje vse drugo kot legalno poslovanje spominja me na stil Botra. Simobil predvideva, da na dan podpisa veš kak signal ma po Sloveniji. Ok recimo da da v grobem predpostavljaš da par central majo in da bo vse ok. Nakar se oni zaženejo v LTE in valda ne dela še tam kjer je prej delal. Čeprav ne vem kak naj jaz predpostavim kje se bom v bodoče nahajal in kje bojo oni spreminjal bazne postaje, če še sami komaj nadzorujejo kje imajo pokritost. (v mojem primeru dvakrat različne inf. prava je da glasovne storitve tudi še danes ne delujejo). Preostane ti plačevati za nekaj kar ne moreš koristiti ali pa plačati odstopno kazen in lahko greš. V vsakem primeru oni dobijo lepo vsoto € in jim je praktično vseeno. Čisto legalna kraja za moje norme in dobro poslovno prakso.

Tilen "Sem na območju, kjer je signal res slabo pokrit in to, da bodo mogoče leta 2017 nadgradili centralo, mi danes bolj malo pomaga." To so tud men odgovoril kljub temu, da je bila bazna postaja na kero sem povezan na svojem naslovu že na LTEju in dela tok dobr da klice že kr prekinja. Pa še to so rabl 14 dni da so ugotovl da mam LTE kar sem vedel že prvo sek. ko sem na tel. preveru.

čuhalev ::

FTad je izjavil:

to pa skoraj ne morem verjeti. Ne bi rekel, da nekje v okolici nm-ja, ne pa v centru :) A to je vedno, ko si tam, ali je bil osamljen primer?

Vedno ne, ampak že dovoljkrat (enkrat dnevno), da mi je kipelo.

neo5468 ::

čuhalev je izjavil:

No, jaz nisem mogel biti klican v strogem središču Novega mesta. Konkretno, za poznavalce, ulice okrog Novega trga proti sodišču.

Kako ti ni lovilo na novem trgu, če ma pa simobil poslovalnico 100m stran, malo naprej od knjižnice mirana jarca:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

čuhalev ::

neo5468 je izjavil:

čuhalev je izjavil:

No, jaz nisem mogel biti klican v strogem središču Novega mesta. Konkretno, za poznavalce, ulice okrog Novega trga proti sodišču.

Kako ti ni lovilo na novem trgu, če ma pa simobil poslovalnico 100m stran, malo naprej od knjižnice mirana jarca:))

Prisotnost poslovalnice še ne pomeni prisotnosti (dovolj dobrega) signala. ;)

neo5468 ::

čuhalev je izjavil:

Prisotnost poslovalnice še ne pomeni prisotnosti (dovolj dobrega) signala. ;)

Sam nameravam switchat iz telekomovega džabesta na simobilov silvester + še enga sabo vzet, tako da bova mela 20€ pa 15€ naročnine. Sam zdej si me s temi svojimi izjavami kar malo ustrašil, ker jaz sem isto večkrat okolica novega mesta. Mam kolege na simobilu pa niso nikoli poročali težav (tudi okolica nm) + metlika. Maš mogoče telefon kej zjeban? Pojdi v tisto poslovalnico pa jih vprašej če majo signal :D

car100 ::

V grobem lahko pogledaš za signal na: http://www.mobilna-telefonija.com/mobil... ni pa to 100% da bo ok. Najbolje je da testiraš oz. se dogovoriš ob vezavi, da če ne bo ok signal da lahko vrneš brez odstopne kazni. Drugače je pa meni včasih tudi v BTCju že vn vrgl signal od Simobila pa je od bazne postaje 100m tako da vse je možno. Moje izkušnje z LTE omrežjem so pa take, da v centrih mesta so ponavadi nižje hitrosti zaradi št uporabnikov, obrobje mesta so hitrosti tudi od 2krat-5krat višje. V mojem primeru je bila razlika med telefonom višjega ranga in telefon nižjega ranga na isti lokaciji z slabim signalom: -slabši telefon je klic prekinil zaradi nezadostnega signala, pri boljšem telefonu je pa klic vedno trajal vendar pa je bil glasovni klic zelo otežen (prekinjanje in si slišal vsako peto besedo oz. je bil odmev zamik glasa). Tako da v obeh primerih nisi imel normalne komunikacije. Trenutno na Telekomu tega še nisem doživel in glasovni klici delujejo nemoteno.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s signalom (razpisujem simbolično nagrado! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
549903 (4763) Ahim
»

Zanič Simobilovo omrežje?

Oddelek: Mobilne tehnologije
304981 (3829) jusv
»

Tušmobil - odsvetujem

Oddelek: Mobilne tehnologije
418961 (5411) prox
»

LTE - da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5414135 (11966) celada
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034892 (19996) Veron

Več podobnih tem