» »

Sistem prehranjevanja

Sistem prehranjevanja

harmony ::

Mislim, da sem do sedaj prebral na desetine člankov o zdravem načinu prehranjevanja in do sedaj vem le še manj kot prej.

Najtežje je, ko mora človek paziti, da bo določena vrsta sadja ali zelenjave ustrezala za en organ in da ne bo obenem povzročalo težavo drugim organom. Očitno kaj takega ni možno oziroma jaz še nisem našel pametnega članka / nasveta / izkušenj.

Primer:
Katero sadje / zelenjavo uživati, da se izboljša delovanje jeter in žolča, obenem pa nesme povzročati zaprtja. Pri določenih člankih sem našel toliko kontradiktornosti, da dejansko sem postal popolnoma izgubljen.

Jaz potrebujem za zgornji primer nek "mini" jedilnik, da si oseba z oslabljenim delovanjem jeter in z zaprtjem pomaga tudi sama doma. Najbrž sta tudi ti dve težavi skupaj povezani, ni pa nujno.
  • zaklenilo: zee ()

matmel ::

Danes je nešteto člankov o zdravem prehranjevanju, jedilnikov, receptov in vsega kar je povezano z prehrano. Dobesedno se lahko utopiš v člankih in knjigah kar ponuja 21. stoletje glede prehranjevanja. Moje mnenje glede prehranjevanja in podobno, da nekomu neka hrana ugaja in jo dobro prebavlja, medtem ko drugim dela težave (npr. ko nekdo napiše neko dieto, lahko avtorju knjige popolnoma ustreza, medtem ko drugim ne - to je tudi za moje pojme eden največjih "problemov" zakaj je toliko člankov glede prehrane".
Menim tudi, da zagotovo telo lažje prebavlja neko hrano, ki so jo že generacije, predniki uživali na nekem teritoriju(npr. jabolka itd.). Zato tudi sam gledam bolj nato, kot pa, da bi jedel iz Kitajske kakšno "zdravo" hrano. Skratka veliko ima tudi propaganda čez.
Kar se tiče sadje/zelenjave na vpliv jeter ti ne znam pomagati (najbrž ne bo jedel samo zelenjavo/sadje ali pač ? Lahko ti samo pomagam, naj dodatno ne obremenjuje jeter, torej ne alkohola in podobno. Za kaj več pa je na voljo zdravstveni forum med.over.net
Lp.

mitja73 ::

Na netu boš nasel da je bela crna, da je bela bela in da je bela siva v vseh odtenkih.
Ob resnih tezavah zaupaj samo zdravniku, vsak ve vec kot forumi.

Zdravo je pa tko da cim manj uporabljas hrano ki mora bit v hladilniku ali v plasticni/kovinski embalazi. Ampak toj spet samo moja logika.

In za oslabljena jetra veliko vode.

anketar ::

Zok je šarlatanov in kvazi zdravilcev, ka ti prodajajo svinjarijo, naivežev pa kokr hočš. Pejt k zdravniku pa naj ti svetuje, zato je tud plačan, če ne pa išč druzga.

Lp

ezikielrage ::

Jetrom pomaga npr. Pegasti badelj (dobiš pri nas v lekarni), še boljši je pa Liv52.
Za Liv52 dam garancijo da izboljša delovanje jeter, ker sem enkrat ful razmišljal zakaj sem lahko pijan samo 2 uri :)

Drugače pa bi bilo morda bolje gledati v smeri posta in ne v potrošniško religijo. Meni je folk že kar odvraten s tem basanjem (minimalno 5x na dan, obvezno banane, mi je padel cukr...).

Intermittent fasting, Warrior diet... je kar nekaj čtiva na temo.

zee ::

harmony je izjavil:

Mislim, da sem do sedaj prebral na desetine člankov o zdravem načinu prehranjevanja in do sedaj vem le še manj kot prej.

Najtežje je, ko mora človek paziti, da bo določena vrsta sadja ali zelenjave ustrezala za en organ in da ne bo obenem povzročalo težavo drugim organom. Očitno kaj takega ni možno oziroma jaz še nisem našel pametnega članka / nasveta / izkušenj.

Primer:
Katero sadje / zelenjavo uživati, da se izboljša delovanje jeter in žolča, obenem pa nesme povzročati zaprtja. Pri določenih člankih sem našel toliko kontradiktornosti, da dejansko sem postal popolnoma izgubljen.

Jaz potrebujem za zgornji primer nek "mini" jedilnik, da si oseba z oslabljenim delovanjem jeter in z zaprtjem pomaga tudi sama doma. Najbrž sta tudi ti dve težavi skupaj povezani, ni pa nujno.


Samodiagnosticiranje brez potrebnih medicinskih znanj je v kombinaciji s "clanki" na internetu recept za probleme. Takoj k zdravniku!

Iz tega razloga tudi zaklepam temo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izboljšanje zdravja z razstrupljanjem telesa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10723697 (18644) gruntfürmich

Zakisanost telesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5818775 (16619) dzinks63
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752617 (46234) Massacra
»

Zdrava prehrana; sadje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
787009 (5747) sketch

Več podobnih tem