» »

Telekom optika- modem z brezžičnim omrežjem- geslo

Telekom optika- modem z brezžičnim omrežjem- geslo

M-XXXX ::

Kolega je dobil na novo telekom optiko in vzel njihov modem, ki je ob enem wireless. Zdaj pa se mu ne poveže gor, oziroma zahteva varnostni ključ omrežja. Ima kdo kakšno idejo?
  • spremenil: M-XXXX ()

GTX970 ::

user / user.

M-XXXX ::

GTX970 je izjavil:

user / user.

Ne v povezovanje v sam modem/ruter ampak za dostop na internet. User naj nebi prijelo.

hojnikb ::

si dobil kak papir, kjer so gor podatki ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: M-XXXX ()

GTX970 ::

Njihom modem je v 99% tudi router, tako da bi se moral sam povezati, če le imaš lan povezavo do njega.
Ni potrebno delati pppoe povezave.

"varnostni ključ omrežja" je wifi issue, kar urejaš na "modemu".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

M-XXXX ::

si dobil kak papir, kjer so gor podatki ?

U fak, tega se pa nisem spomnil.

A tekmuješ, kdo da čimbolj neuporaben odgovor? Ker potem si zmagal.

Njihom modem je v 99% tudi router, tako da bi se moral sam povezati, če le imaš lan povezavo do njega.

Gre se ravno za wireless.

sajko ::

Privzeto wifi geslo običajno piše na nalepki od modema.

GTX970 ::

Če se povežeš na modem preko kabla ga boš lahko 100% nekje v nastavitvah našel/spremenil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

hojnikb ::

U fak, tega se pa nisem spomnil.

A tekmuješ, kdo da čimbolj neuporaben odgovor? Ker potem si zmagal.


U fak, mi smo pa jasnovidni in točno vemo, kaj si že probal. điz.


btw, lahko še probaš z hard resetom modema. Razn če je to tut neuporaben odgovor.
#brezpodpisa

gddr85 ::

pa to bo najbrž wpa key, mogoče je že po default aktiviran, na nalepki ponavadi tud piše kak wlan key

M-XXXX ::

btw, lahko še probaš z hard resetom modema. Razn če je to tut neuporaben odgovor.

Tudi neuporaben odgovor ja. Kot sem napisal, je modem nov, kar pomeni, da je taka že privzeta nastavitev.

SeMiNeSanja ::

Malo nesramno ti tu nastopaš z 'neuporabnimi odgovori', saj sam nisi sposoben zavrteti telefona in povprašati na SIOL podpori, kako spremeniti WiFi geslo.

Nebi bilo napačno, da se opravičiš tistim, ki jih tu odpravljaš z 'neuporabnimi odgovori', če že sam zastavljaš 'neuporabna vprašanja'.

Res mi greste na jetra taki, ki vam je preteško zavrteti telefon ali malo pogooglat, tukaj pa drugim potem pametujete, kakšne odgovore da vam dajejo.

ZaphodBB ::

V administratorskem vmesniku lahko nastaviš tudi WiFi omrežje - ponavadi. Ampak to si verjetno že probal. Probaj poklicat support.

Za dostop v internet moraš pa v modem vnesti tudi uporabniško ime in geslo, ki ga dobiš na listku oziroma ga sam nastaviš vkolikor slediš navodilom na listku, ki si ga dobil zraven. Ampak ne dvomim, da si to tudi naredil.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

M-XXXX ::

Veš kdo gre pa še meni na jetra? Tisti, ki ne znajo brat, ampak to ni pogovor tega vprašanja.

Vprašanje sem zastavil jasno: kje bi se našlo geslo (oziroma če ga kdo ve, v primeru, da je standardno) za povezavo na internet preko telekom modema, ki je povezan na optiko.

Od tega sem dobil par odgovorov na vprašanje (od GTX970, sejko, gddr85 in na koncu zaphodBB), ter kar nekaj popolnoma neuporabnih postov, ki nimajo čisto nobene povezave z vprašanjem (tukaj pa leti nate, in na hojnikb). In če so oni lahko razumeli vprašanje in podali odgovor na njega, je kot kaže bila zadeva čisto OK zastavljena, a se ti ne zdi?

Drugače pa hvala za zdaj vse te odgovore, bom posredoval vse skupaj kolegu, mogoče mu kaj uspe. Najprej, da bo modem pregledal, če je kje kakšna nalepka, drugače pa bo treba disablat varnost oziroma spremeniti geslo.

hojnikb ::

kot že ene 2x omenjeno, zadevo bi enostavno rešil tako, da bi prklopil komp preko lana v modem in šel v konfiguracijo wifija. Ampak ok, nekateri ste pač trdi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: M-XXXX ()

M-XXXX ::

hojnikb je izjavil:

kot že ene 2x omenjeno, zadevo bi enostavno rešil tako, da bi prklopil komp preko lana v modem in šel v konfiguracijo wifija. Ampak ok, nekateri ste pač trdi.

Imaš absolutno prav, najlažje, daleč najlažje (vsaj 100x lažje kot rečt: vpiši to pa to geslo, ali pa to geslo piše na listku tam pa tam) bo nekega laika preko telefona usmerjal, kako naj konfigurira modem, da bo izklopil geslo na wifiju).

Še kakšna bedarija, ali bi mogoče začel odgovarjat, na vprašanja po katerih se dejansko sprašuje?

hojnikb ::

Laik bo poklical Siol serviserja, ki mu bo to zrihtal. Ne pa iskal očitno nespodobnega kolega...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: M-XXXX ()

FX6300B ::

če ma lahk proba prek WPSja če se prow spomnm al neki takga nej bi blo sam če router/modem podpira nej bi blo da prtisnš knof pa se ti poveže naj nebi rabil passworda


drugače pa mal povej ker modem

ja kristalna krogla je pa tut neki na servisu neki ne dela :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Daniel ::

Uh, ti si pa neki "opasan" če odgovori niso popolnoma po tvojih željah...

Geslo nikjer ne piše, pokliči na Siol ali priklopi na računalnik, se poveži na 192.168.1.1 user/user in potem pod Wireless/ security imaš opcijo, da ti pokaže geslo.

Lahko pa seveda še naprej vztrajaš pri tem, da ti forumaši povedo tvoje geslo, ki je shranjeno v tvojem modemu, do katerega imaš dostop TI in SIOL...

M-XXXX ::

In zgodba se ponavlja: popolnoma po mojih željah? Da je vsaj malo uporaben, pa bom zadovoljen, totalno nepovezani odgovori pa mi res ne koristijo veliko. Brat kot kaže pa res vsak drugi ne zna več.

Kater del vprašanja ne razumete?

spenstar ::

Telekomov router ima geslo na spodnji strani ohisja in je ponavadi takole: INNBOX1234567890. Se pravi crke in 10 stevilk. se lazje pa ce se priklopis s kablom na router, brskalnik: 192.168.1.1, user/user in si nastimas po svoje.
SPENSTAR--builder

M-XXXX ::

spenstar je izjavil:

Telekomov router ima geslo na spodnji strani ohisja in je ponavadi takole: INNBOX1234567890. Se pravi crke in 10 stevilk. se lazje pa ce se priklopis s kablom na router, brskalnik: 192.168.1.1, user/user in si nastimas po svoje.

Odlično sem mu posredoval tole informacijo! Upam, da mu uspe.

hojnikb ::

sajko je izjavil:

Privzeto wifi geslo običajno piše na nalepki od modema.

si že dobil ta namig tak btw :)
#brezpodpisa

Daniel ::

Pravzaprav si v prvem postu vprašal, ali ima kdo kakšno idejo a očitno s temi idejami nisi bil zadovoljen...

Vsi ti odgovori so uporabni če OP ni preveč trmast in bodo morda komu drugemu, ki bo našel to temo prišli prav. Ti si očitno čakal prav določen odgovor, ostale odgovore pa označil kot bedarije, čeprav ravno tako delujejo.

BorutK-73 ::

Wait, nisi pogledal pod modem/router? facepalm.

Nikonja ::

a ste vsi u k.... res, zakaj sploh odgovarjate in pomagate takim lenobama ki ne poznajo osnovnega bontona.

evo ti še pomoč z moje strani "go f.. youself"

M-XXXX ::

Kolega je dobil na novo telek
bom posredoval vse skupaj kolegu,
eslo piše na listku tam pa tam) bo nekega laika preko telefona usmerjal, kako naj konfigurira modem, da bo izklopil ges
Odlično sem mu posredoval tole informacijo! Upam, da mu uspe.

Ja, bom absolutno pogledal, kaj piše pod mojim modemom, mogoče pa najdem njegovo geslo:D In ja sem mu rekel, vendar je veliko lažje bolj točno usmerit, oziroma mu povedat sploh kaj naj išče.


In vidim, da spet 4je popolnoma neuporabni odgovori. Ogromno pomagate k rešitvi težave. Brez vas se zadeve nikoli ne bo rešilo. Ampak res nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Daniel ::

Želiš še en "uporaben" rek?

Svašta pi*** rodi...

Na tem forumu se je pomagalo že marsikomu, a redko so tako zajedljivi in nesramni do ostalih, ki mu skušajo pomagati.

Naj ti prvi "čestitam" ker si tak biser.

Grem ven iz te teme ker nadutežev ne prenašam najbolje...

gddr85 ::

btw, si že vmes dobil parkrat nasvet, da se pogleda, če je na modemu kak key/wifi geslo ipd. (btw je že sprobal?), šele ko vse to sprobaš, potem se naprej sprašuje kaj in kako oz. se pokliče siol, če noben nima pojma

M-XXXX ::

gddr85 je izjavil:

btw, si že vmes dobil parkrat nasvet, da se pogleda, če je na modemu kak key/wifi geslo ipd. (btw je že sprobal?), šele ko vse to sprobaš, potem se naprej sprašuje kaj in kako oz. se pokliče siol, če noben nima pojma

Vse skupaj sem mu posredoval, pa ga trenuno ni poleg kompa/modema. Sporočim kako ter kaj, takoj ko pride zraven, oziroma sproba.

hamez66 ::

Tudi laiki so sposobni v 5ih minutah skonfigurirati modem, če na drugi strani telefona ni neolikan nesposoben petelinček. A lahko predlagam persona rudis za op-a?

PacificBlue ::

mogoče bo pomagalo

dxx ::

Uporabljam amis optiko, gesla naj nebi bilo možno spremenit, razen s pismeno prošnjo, originalno geslo pa piše na nalepki pod modemom. Je bilo pa najprej se preko lana-> User/user povezat in vključiti wifi vmesnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8932793 (11701) Lonsarg
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013519 (2865) verto
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
405101 (3507) seba-beba
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951872 (23622) simone
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5623050 (21966) MTB

Več podobnih tem