» »

Microsoft pokazal manjšega brata Surface 3

1
2
»

Qushaak ::

Kako je z reinštalacijo sistema na SF 3 (Pro)? Recimo, da se kupi novejši WIndows pa da bi ga uporabnik želel namestiti gor (pa ne iz DVD-ja, ampak da sname dol originalen ISO image (ter nasname iz USB ključa) in pol vpiše kupljeno serijsko). Ali to gre ali ne= Pa da se pobriše morebitne recovery particije, če se želi.

Ali se da vzpostavit Native Boot (Boot2VHD) ali ne? To bi osebno nujno rabil za namene testiranja.

Za odpiranje pa itak vidim, da je nemogoč.

Lonsarg ::

Načeloma se to da z vsakim x86 sistemom in nikjer nimam nobene informacije, da bi SF 3 bil kaj bolj zaprt, oziroma noben x86 sistem kolikor vem zaenkrat še ni zaprt.

Vsekakor se da vse našteto z mojim Dell Venue 8 Pro, ker sem se igral svašta. Par linuxov, Windows 10, ... na koncu je romala sveža inštalacija Windowsa 8 gor aktiviral pa se je se mi zdi samodejno oziroma sem OEM serijsko vpisal se ne spomnim več. Preden sem se igral pa sem za vsak slučaj z clonezillo naredil klon vseh recovery in drugih tovarniških particij, zdaj vidim da ni bilo potrebe, ker je istem popolnoma odprt, ampak zihr je zihr, navada iz flashanje ROMov na Androide, kjer je sistem precej zaprt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Qushaak ::

A Linux-e maš v virtualkah ali kot opcijo pri boot-u?

roli ::

Qushaak je izjavil:

Kako je z reinštalacijo sistema na SF 3 (Pro)? Recimo, da se kupi novejši WIndows pa da bi ga uporabnik želel namestiti gor (pa ne iz DVD-ja, ampak da sname dol originalen ISO image (ter nasname iz USB ključa) in pol vpiše kupljeno serijsko). Ali to gre ali ne= Pa da se pobriše morebitne recovery particije, če se želi.

Ali se da vzpostavit Native Boot (Boot2VHD) ali ne? To bi osebno nujno rabil za namene testiranja.

Za odpiranje pa itak vidim, da je nemogoč.

Vem, da so se na surface pro igrali z namestitvijo Mac OS. Tako, da sklepma, da je enako kot pri ostalih x86 tablicah. V osnovi niso nič drugega kot navaden laptop.

Pri OEM Win 8 sistemih je tudi tako, da je serijska zapisana nekje v EEPROMu tako, da lahko ti pobrišeš vse recovery particije in ostalo sranje. Če hočeš reinštalirat sistem pa preprosto dobiš .iso in ga namestiš. Serijsko bo pa pri inštalaciji avtomatično uporabil.
http://www.r00li.com

noraguta ::

boolsheat je izjavil:

Zato pa je dobro, da se lahko Androidne aplikacije poganjajo na Windowsih, ceo Google sam razvija zadeve:
https://developer.chrome.com/apps/getst...

Pa imamo že določene druge rešitve ala bluestacks, tako, da na dolgi rok bo Android povsem nepotreben za tablice.

tistih aplikacij prktično ne nucaš. prepesnjen flash u html4-5. niso productivity niso ne killer. fora ms-ja bi bla ponudt flight simulator, Office so hallo sploh pa nove aplikacije(izven obstoječega) konteksta ki bi vabile folk. tako pa ni nekega razloga, da bi consumer tablico menjal na vrat na nos za mešanico laptopa in tablice. čeprav se dobro obnese. ampak ni nekega presežka.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Lonsarg ::

Qushaak je izjavil:

A Linux-e maš v virtualkah ali kot opcijo pri boot-u?

Govora je v odprtosti BIOSa, torej boot. Vglavnem ja, kot katerkoli x86 PC. Takile tableti so čist zakon varčni serverji komot, sploh ko odslužijo svoje.

zee ::

Je kdo od vas presedlal iz Applovega prenosnika na Surface Pro 3 ? Kaksne so izkusnje?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

noob96 ::

jaz se bi odločil za aira ker dobiš malo veji zaslon, isto zmogljivost za cenejšo ceno
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

12"-13" tablica

Oddelek: Kaj kupiti
152118 (1144) Pithlit
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841650 (32898) boolsheat
»

Linija Surface v zadnjih dveh letih prinesla 1,7 milijard dolarjev izgube (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6222241 (16258) LuiIII
»

Microsoft pokazal manjšega brata Surface 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5717457 (13396) noob96
»

Microsoft z rekordnimi prihodki, dobiček nekoliko sklestila Nokia

Oddelek: Novice / Rezultati
2514361 (12160) kpkp

Več podobnih tem