» »

najcenejši SIP provider ?

najcenejši SIP provider ?

#000000 ::

Ima kdo kako idejo kateri SIP provider je resnično poceni ? pa ne naš slovenski, ker naši itak vse cene dvignejo za 100%, mora bit tuj z dobro podporo, in da ma čim manj delaya in šumov, med klici npr. va AU.

hvala in LP

mat xxl ::

To bi bilo tudi meni za UA zanimivo, čeprav navadno Skype reši te težave solidno, posebej če so na obeh straneh dobre linije in prehodne, kar pa navadno so.

shadow7 ::

Za po Evropi je Dellmont zelo ugoden. Za Avstralijo bo delay v vsakem primeru omembe vreden. Za Ukrajino pa ne bi smelo biti problemov.

Kakovost zvoka je odvisna tudi od tega, ali izberes gray, standard ali premium routing. Za medcelinske klice priporočam premium.

Pri Dellmontu imaš blagovnih znamk (label) za fizične osebe nekaj 10. Link do primerjalnih cenikov je že bil objavljen na forumu.
Za pravne pa jih je precej manj. Pri slednjih neke razlike v ceni nisem opazil. Največja razlika je v minimalnem znesku nakazila.

zee ::

Jaz uporabljam Freevoip. Dela kar OK in je kar poceni za klice v Slovenijo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

#000000 ::

V bistvu je kot sem opazil, da bi mogu človk imet več sip računov pri različnih ponudnikih, recimo najdu sem viop stunt ki ima USA landline and mobile FREE, seveda pa ima AU dražjo kot ostali mislm da 0.15 centov min, sem pa najdu tudi neke ponudnike ki imajo obratno, se pravi če res hočeš zbit strošek na minimalca, treba imet vsaj 3 naročnine, kar v bistvu niti ni tako grozno, razen nastavljanja telefona ali softwera.

Ampak je pa potem strošek minimalen.

ne zastopim pa najbolj kako delujejo te virtualne cifre, ker bi mi kr blo ok, da me kličejo na +17*** kot na +386 zanje bolj ugodno, ter seveda sprejemljivo, cenovno mislim, ker plačajo klic po lokalnem ceniku, seveda ostalo plačam jaz al kako gre to ?

Ve kdo kaj več ?

Ribič ::

Kateri SIP providerji pa sploh so v Sloveniji? Jaz vem samo za DeTel.

Ales ::

Tudi sam Telekom preko njihovega Komunikatorja, le da je predvsem koristen za klice po Sloveniji iz oddaljenih krajev, ne obratno.

c3p0 ::

Amis, T2...

shadow7 ::

Ribič je izjavil:

Kateri SIP providerji pa sploh so v Sloveniji? Jaz vem samo za DeTel.

Od neodvisnih (ne potrebuješ njihovega internet priključka) imaš še vsaj Alstar, Mega M, Novatel, Simobil, Tušmobil. Mislim, da gre tudi Amis brez njihovega inet priključka.
Za klice znotraj SLO je Alstar verjetno edini, ki ima normalne cene za klice v druga fiksna omrežja. Novatel ima možnost VPN kanala do njih. Praktično za uporabnike Telemacha, ki večini svojih uporabnikov omejuje port 5060 UDP.

Za mobilna omrežja ter tujino so pa verjetno vsi smešno dragi.

Lonsarg ::

In kateri od teh ti omogoča da svojo mobilno telefonsko številko preneseš k njim?

shadow7 ::

#000000 je izjavil:


ne zastopim pa najbolj kako delujejo te virtualne cifre, ker bi mi kr blo ok, da me kličejo na +17*** kot na +386 zanje bolj ugodno, ter seveda sprejemljivo, cenovno mislim, ker plačajo klic po lokalnem ceniku, seveda ostalo plačam jaz al kako gre to ?

Ve kdo kaj več ?



0,15 c/min je OK. Zelo OK. Jaz imam 1 c/min fix., 2,5-3,5 c/min mob. omrežje. Standard routing, verjetno bi izbral premium. Vsaj za USA ga moram, da je kvaliteta klica spodobna. Ampak za nekaj centov/mesec boš bolj gledal na kakovost linije kot na ceno.

Klic za njih je zelo verjetno cenejši kot mednarodni. Tudi če že razlika ni omembe vredna, moraš upoštevati psihološki efekt. Večina ima predstavo, da so mednarodni klici dragi in marsikdo zaradi tega ne bo klical. No, saj v kakšne eksotične države, res znajo cene biti absurdne.

Razlikuj med DID trunkom (tel št. za dohodne klice) in trunkom za odhodne klice. Za odhodne klice uporabljaš cenejšega. Paziti moraš samo na ustrezen CID. Če delaš odhodni klic preko DID trunka, potem načeloma si v CID vezan na DID številko.

shadow7 ::

Lonsarg je izjavil:

In kateri od teh ti omogoča da svojo mobilno telefonsko številko preneseš k njim?

Telekom še trži sip account za mobilne uporabnike. Simobil je prenehal, Tušmobil ni nikoli ponujal.

Ni pa zastonj. Če boš uporabljal to na dolgi rok, vzameš GSM-SIP gateway. Če imaš Asterisk/Freeswitch, kupiš USB dongle (10-20 € z odklepom). Ali uporabiš kakšen star telefon z BT + BT dongle za centralo.

shadow7 ::

V bistvu vsi štirje z mobilno infrastrukturo ponujajo tudi (fiksno) IP telefonijo. Teoretično bi lahko to ponujali vsi.

...:TOMI:... ::

Tudi tedva ima sip, vendar samo preko aplikacije.
Tomi

#000000 ::

Ja sej če gre preko aplikacije gre tudi preko voip telefona ki podpira sip, to pa praktično večina.

...:TOMI:... ::

Žal ne.
Tomi

blue ::

@Azgard nope. Povej ko najdeš :)
Jst sem na bobu in preusmerim vse na virtualno DID številko in je kr poceni. $3 na mesec + 0.04EUR na minuto za preusmeritev..

@zee HVALA, ker si omenil Freevoip! Sem iskal alternativo voipdiscountu.

čuhalev ::

Katere ponudnike pa izbirate za DID (številke)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asterisk VoIP - izkušnje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11416947 (2594) webbacklink
»

SIP trunk

Oddelek: Omrežja in internet
336408 (4965) #000000
»

Zastonj klici iz interneta na normalno omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
164849 (4175) shinko
»

VoIP telefonija: stacionarna in mobilna

Oddelek: Mobilne tehnologije
142428 (2338) tumare
»

Gmail odslej s podporo za telefonske klice (v ZDA) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6116444 (14124) Bor H

Več podobnih tem