» »

VoIP telefonija: stacionarna in mobilna

VoIP telefonija: stacionarna in mobilna

zee ::

Zivjo,
Zanima me, katerega ponudnika VoIP telefonije izbrati. Do letosnjega aprila sem za klice na stacionarne stevilke v Evropi uporabljal storitev vox.io, ki pa ni vec na voljo. Za klice na slovenske mobilne stevilke uporabljam Si.naIP od Simobila, ki pa se mi zdi malenkost predraga (~6 EUR/mesec), vendar na njej se vedno vztrajam zato, ker mi a) pri klicu lepo izpise mojo slovensko telefonsko stevilko b) ko sem v Sloveniji, sem dosegljiv na stevilko, ki jo imajo vsi ze shranjeno.

Iscem torej ponudnika, ki ponuja poceni klice na stacionarne stevilke in razmeroma poceni klice na mobilne stevilke. Ponudniki VoIPcheap in sorodni resda ponujajo poceni klice v Slovenijo, vendar so klici na mobilne stevilke *izredno* dragi, obenem pa bi moral za vsak telefonsko stevilko tipicno vedeti, ce je "normalna" ali IP, ...

Za kakrsnekoli nasvete bom vnaprej hvalezen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tumare ::

freevoipdeal ima trenutno slovenske mobilne številke na 3 cente, stacionarne na 0,4 cente (+ddv in plus tistega pol evra na vsako vplačilo), in ti izpiše svojo številko

zee ::

Odlicno! Prav to sem iskal.

Hvala!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tumare ::

drugače (če ne poznaš še) si pomagaj s tole stranjo, vsaj za kar se tiče betamax providerjev: http://backsla.sh/betamax

in vprašam: zakaj praviš da sinaip ti porabi 6EUR/mesec? a ne stane fiksno 3EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tumare ()

zee ::

Hvala za spletno stran. Sila zanimivo se mi zdi, da so klici na stevilke v IP omrezju tako dragi.

Si.naIP je dodatna storitev.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

...:TOMI:... ::

Si.naIP stane 2,04€ mesečno.

Prosim, če mi nekdo po domače razloži zadevo. Če prav razumem, lahko pri kateremkoli voip ponudniku uporabljam svojo telefonsko številko (mobilno ali stacionarno) in preko SIPa opravljam klice (po ceni npr. 3 cente), kjerkoli na svetu sem, samo internet potrebujem?
Tomi

zee ::

Natanko tako.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tumare ::

...:TOMI:... je izjavil:

uporabljam svojo telefonsko številko


To pomeni samo da se klicanemu izpiše tvoja telefonska številka. Ne vsi voip providerji ponujajo te funkcije, in pogostoma se tvoja telefonska številka izpiše napačno (namesto 00386x bo 0386x ali 386x ali 000386x ali kake druge čudne aberacije)

...:TOMI:... ::

Se pravi, ne morem dobiti vrnjenega klica nazaj preko voip? klic gre samo preko "klasične" mobilne ali stacionarne telefonije?
Tomi

zee ::

Tako je oz. ce imas Si.naIP lahko dobis vrnjen klic. Pod pogojem, da Simobilova SIM kartica ni v uporabi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Hayabusa ::

Za klice na slovenske mobilne stevilke uporabljam Si.naIP od Simobila, ki pa se mi zdi malenkost predraga (~6 EUR/mesec)

Gorenjc sindrom ali so Singapurci znižali plače :P ?

zee ::

Principi. Niso znizali place. ;)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tumare ::

zee je izjavil:

Tako je oz. ce imas Si.naIP lahko dobis vrnjen klic. Pod pogojem, da Simobilova SIM kartica ni v uporabi.


nope.

Zvonita ti telefon in sip naprava hkrati. Pa še zanimivost: iz simobilove simke lahko pokličeš svojo številko, pa te poveže s sip napravo.

zee ::

Lani sem imel po nesreci aktivno tako SIM kartico (v telefonu) kot Si.naIP in se je koncalo tako, da storitev ni delovala. Ok, priznam, da ne uporabljam Fringa, ker ima nikakvo integracijo z adresarjem v iPhonu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tumare ::

Zanimivo. Moje izkušnje pa so različne: sip naprava vedno vklopljena, sim kartica pa le podnevi, in vedno zvonita hkrati če je tudi mobi povezan, in to od kadar uporabljam sinaip, t.j. od testnega obdobja dalje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako na android sistemu postaviti SIP/VoIP preko katerega kličem SLO številke ko sem

Oddelek: Omrežja in internet
122753 (2588) Pesimist
»

Si.mobil spreminja cenik in obračunski interval

Oddelek: Novice / Ostale najave
4717192 (13168) Hayabusa
»

IP telefonija na mobitelu v tujini in offline GPS karte

Oddelek: Programska oprema
131904 (1528) krneki0001
»

SIP (voip) na Androidu

Oddelek: Mobilne tehnologije
63611 (3195) SPEEEED
»

voip discount

Oddelek: Omrežja in internet
224721 (2595) madmitch

Več podobnih tem