» »

Asterisk VoIP - izkušnje

Asterisk VoIP - izkušnje

1
2
3

Blond ::

Kadar pa aparat nesem nekam ven v svet takrat pa mi BLF lučke ne delajo. Medtem ko aparati delajo normalno.

Ne vem za točen port, ampak najbrž moraš še kaj sustiti skozi FW. Mogoče UDP port 2088 (BLF Traffic).

Ah... Velja najbrž tudi za GStream
-How To: Port forward to remote phones [click here]
If one way audio or the message "init load failed" appears when booting the remote phone:

The following ports must be opened on your remote firewall to allow traffic from the WAN to the LAN IP address of your Allworx Phone:

•UDP port 2088 (BLF Traffic)
•UDP port 5060 (sip registration)
•UDP ports 16384 to 16393 (RTP media streams-Audio)


Je to port pri telefonu ali pri asterisku ???
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Blond ::

sem pri asterisku odprl UDP port 2088 pa se nič ne zgodi.

Je to odvisno od Asteriska ali od Granstreama ?
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Ice-Heki ::

T-2 da podatke za SIP (samo poslovnim uporabnikom, da pa se jih dobiti)

Malajlo ::

T-2 da podatke za SIP (samo poslovnim uporabnikom, da pa se jih dobiti)

Ja? Potem pa bebci na HD ne vejo, kaj govorijo. Svojo linijo sem bil tudi na firmo pripravljen prestaviti, samo da se znebim tistih ISDN Euritov.
Ima pa T-2 še vedno večji problem - SIP trunk ne obstaja.

ABX ::

T-2 da podatke za SIP (samo poslovnim uporabnikom, da pa se jih dobiti)

Ja? Potem pa bebci na HD ne vejo, kaj govorijo. Svojo linijo sem bil tudi na firmo pripravljen prestaviti, samo da se znebim tistih ISDN Euritov.
Ima pa T-2 še vedno večji problem - SIP trunk ne obstaja.


Zakaj se ubadaš z T-2 če te ne poslušajo? Kontaktiraj druge VOIP providerje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Malajlo ::

Saj, kdo pa je rekel, da se ukvarjam z njimi. Ravno testiram 3CX centralo, težavo imam samo s faksom (zakaj bi imel modem v serverju, če gre vse po IPju), sicer pa presenetljivo dobro dela, glede na to, da teče na winsih.

Ice-Heki ::

Malajlo poskusi na t-2.rula.net poiskati kakšnega T-2jevca, oni ti bojo vedeli povedati več kot Help-desk

PaJo ::

Tako btw, tudi trunk se da dobit pri t-2, tak da res boljše it na neuradni forum in tam poiskat folk ali pa kakšnega prodajalca za firme dobit, ti znajo dovolj stvari prodat, če si jih le pripravljen kupit, cene napram Telekoma pa so itak smešno nizke:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Malajlo ::

Malajlo poskusi na t-2.rula.net poiskati kakšnega T-2jevca, oni ti bojo vedeli povedati več kot Help-desk

Se pravi, da od firme na edini telefonski številki, ki jo imajo, ne moreš dobiti nič, ampak moraš uporabiti zvijače? In s tako firmo naj bi delal? Dej, dej...
T-2 pred leti ni hotel slišati nič o trunkih, zdaj kot fizični osebi mi ne dajo sip acc. info, pa kaj naj z njimi? Naj enega admina na forumu zaradi mojih kapric ob službo spravim? Škoda...

Ice-Heki ::

T-2 pred leti ni hotel slišati nič o trunkih, ker so imeli baje neke svoje probleme. Sedaj so sistem postavili tako, da se to da.
In ja, pri njih je tako, da če hočeš "posebnosti", potem moraš najti nekoga - help desk ne ve veliko :(

Malajlo ::

A ni že njihov odnos dovolj, da jih poteram nekam?
Dobil sem cifro, na kateri bi se lahko zmenil za trunke in podobno, pa glej, zlomek, v treh dneh se po nekaj 10 klicih ni nihče javil (klicanje je hitro postalo šport, da bi končno lahko koga nahrulil). T-2 je za fizične OK, za firme pa razen interneta nimajo kaj dosti posebnega za ponuditi.

Goodwill ::

Jaz imam nekaj trunkov od T-2 obesenih na asteriske in delajo cist ok, pa tudi vse informacije so mi poslali.

na trunkih od T-2 pac uporabljas pivot nosilno stevilko kot prikaz klicocega za odhodne klice, ter obicajno dodas se izhodno 0 , ki jo zahtevajo. DTMF je ponavadi sip-info za T-2. Deluje cist ok...
Je pa res bilo potrebno obilo gnjavaze na zacetku :)

Malajlo ::

No, poskusi z inlifeom. Ni gnjavaže...

Blond ::

Mojstri spet potrebujem vašo pomoč.

Na lokaciji imam eno dohodno številko s petimi kanali in dva telefonista.
Ko sta oba telefonista zasedena bi na ostalih 3 kanalih mogo nardit, da se klicočemu oglasi asterisk in mu predvaja sporočilo potem pa ga prekine.

Kje naj se lotim problema ???
LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Goodwill ::

Blond, sem ti kar zasebno poslal , kako jaz to resujem

Blond ::

Pozdravljeni !

Pri nas imamo sedaj že celo zmešnjavo, ker smo Asteriska skos nadgrajevali in dodelovali.
Sedaj pa bi rad narisal eno shemo, da določimo optimalne vhodno/izhodne route in interne prevezave, ker se sam več ne znajdem ven.

Kak predlog kako to najbolj optimalno rešiti ?
Kako vi sledite vašim Asteriskom ???

LPBlond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Malajlo ::

Hihihihi... To je pa prednost sto in ene conf datoteke. Pa še v kakšni db mora biti kaj zapisano.

Pri nas asteriska razsujejo in spišejo na novo. Takoj ko gre eden na dopust, je drugi pametnejši od prvega in mu "popravi" in poskuša dopovedati, kako in kje je pravilno. Seveda se čez dva tedna zgodi isto :))

damjanp ::

Ali kakšen asterisk guru išče službo?

info@zaslon-telecom.si

Blond ::

Jaz bi se pa z veseljem udeležil kakšnih inštrukcij/izobraževanja na temo asteriska.
Kak predlog/ideja ???
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Goodwill ::

Jaz sem nabavil TR-69 autoconfiguration server , ki ima podporo da lahko tudi naprave ki ne podpirajo TR protokola dodajas .. Malo Jave in se bojda da .
Sicer ga rabim za ene druge centralce , samo zdaj si ravno stimam da bi asteriska lahko preko tega kontroliral. Idealno bi izpadlo ce bi spravil zero touch provisioning za asteriska skupaj

Instrukcije in izobrazevanje za asterisk je v tujini zlo na nivoju, pri nas pa kot ponavadi malo capljamo zadaj.

Blond ::

Pozdravljeni mojstri !

Tema ravno ni prava vendar vas vseeno prosim za pomoč.

Pri nas imamo 15 Granstreamovih GXP2010 aparatov, ki delujejo dokaj dobro.
Sedaj bi bilo potrebno BLF nastavitve na vseh 25 aparatih spremeniti.
Potrebno je tudi posodobiti firmware na vseh 25 aparatih in naložiti Slo jezik.

Da bi to delal na vsakem apartu posebej bom crkno.
Obstaja kakšna zadeva, da bi to nastavil na vseh aparatih naenkrat ???

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Goodwill ::

tukaj imas nekaj

http://www.mediaboxblog.co.uk/blog1.php...


in pa grandstreamov famous config generator

http://www.grandstream.com/support/conf...

in obilo uzitka :)

dromta ::

Zdravo,
Sicer malo pozno, ampak vseeno - pri nas smo razvili svoj web vmesnik za *, preko katerega lahko direktno konfiguriraš Grandstream telefone - v pripravi imamo še druge tipe + softphone. S tem mislim na auto provisioning sip nastavitev, BLFjev, firmware-ov, imenika idr.

če te še zanima,
lp

Ice-Heki ::

Link?

jaanez ::

Živijo,

malce pozno vendar bolje kot nikoli... Malajlo, res ne vem sicer kdaj si klical na T-2 HD, vendar se SIP TRUNK na T-2 da dobiti tako na fizično kot pravno osebo in to iz danes na jutri edino kar rabiš je internet od njih.
Sicer pa si se to gotovo že pozanimal, ANE???
Jaanez

enxtip ::

Pozdravljeni!
Sam bi si želel vzpostaviti asterisk pa me že v štartu zanima če je možno nato preko VOIP klicati pod drugo številko oziroma če je možno v asterisku nastaviti poljubno številko s katere bi nato klical? nisem siguren pa me zanima ali se samodejno vključi predpona operaterja ali je možno tudi to spremeniti/določiti poljubno?

Hvala

Blond ::

Zdravo,
Sicer malo pozno, ampak vseeno - pri nas smo razvili svoj web vmesnik za *, preko katerega lahko direktno konfiguriraš Grandstream telefone - v pripravi imamo še druge tipe + softphone. S tem mislim na auto provisioning sip nastavitev, BLFjev, firmware-ov, imenika idr.

če te še zanima,
lp


Pozdravljen !

Seveda me zanima to, saj se mesečno srečujem s konfiguracijo 35 aparatov (granstreame in linksyse) v našem podjetju.
Kako mi lahko pomagaš ???


Pa še ena stvar. Asteriska imam postavljenega tudi v klicnem studiu. Kjer prileti 200klicev/uro. Katerih ne morejo sprejeti operaterji jih enostavno prekinemo, da sprostimo kanale.
Potem pa v popoldanskem času operaterji kličejo nazaj vse zgrešene klice.
Ker pa je teh klicov ogromno, me zanima ali poznate kak dober asterisk addon, ki bi znal dobro upravljati s temi seznami klicanih številk.

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blond ()

atlet ::

Zdravo,
Sicer malo pozno, ampak vseeno - pri nas smo razvili svoj web vmesnik za *, preko katerega lahko direktno konfiguriraš Grandstream telefone - v pripravi imamo še druge tipe + softphone. S tem mislim na auto provisioning sip nastavitev, BLFjev, firmware-ov, imenika idr.

če te še zanima,
lp


@dromta mene tudi ta stvar zanima...
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

Blond ::

Dromta nam je kost vrgo in nas lačne pusto .....
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Blond ::

Še en problem imam ... oziroma imam jih več ;)

1. ste zasledili kak ADDon za Asteriska, ki bi omogočal prikaz številke klicočega na PCju in da bi omogočal vpis klicane številke na PCju.

2. iščem tudi ADDon, ki bi omogočal čimboljšo statistiko klicev (zgrešenih in odgovorjenih)
Primer, dnevno pride noter 3000 klicev, delajo pa samo 3 operaterji hkrati, v primeru, da so vsi operaterji zasedeni se predvaja sporočilo, da jih pokličemo nazaj in prekinemo.

Konec dneva kličemo nazaj številke za katere asterisk pravi, da so neodgovorjene.
Težava je takrat, kadar nekdo 12x kliče in je neodgovorjen 13tič pa dobi vezo in odda naročilo.
Takrat je klic za nas odgovorjen in ga konec dneva pri neodgovorjenih ne rabimo več.

Kako najbolj elegantno to rešiti ???

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

atlet ::

@Blond, prav tak software razvijamo...
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

Blond ::

rabiš testne uporabnike ???
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

uroszo ::

Jaz sem imel veliko težav z nastavitvami Asteriska, nato pa sem zadevo predal podjetju Telos, ki so zelo hitro in učinkovito vse uredili. So pa mislim, da edini, ki so osredotočeni točno na Asterisk.

Blond ::

Kateri software uporabljate na WIN sistemih za klicanje in prikaz klicočega preko asteriska ???
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

uroszo ::

Blond je izjavil:

Kateri software uporabljate na WIN sistemih za klicanje in prikaz klicočega preko asteriska ???


ZoIPer, ki je tudi brezplačen v osnovni verziji. Zadevo smo povezali tudi s CRM programom, kar odlično deluje.

Blond ::

bom se jutri poigral malo s tem
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Blond ::

ali podpira Zoiper tudi Click to dial ???
torej, da vtipkam/kliknem na telefonsko številko na računalniku in mi vzpostavi zvezo z mojo ekstenzijo/telefonskim aparatom ???

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Goodwill ::

Zioper dela odlicno .
Click to dial pa nardis z aplikacijo ki se poveze na astmanproxy ..
povezes se na IP asteriska , obicajen port je 5038, nato pa posljes generate komando, ki poveze tvoj zoiper ali kak drug IP phone in klicano stevilko.

Jaz sem to nardil za odhodni klicni center , kjer delam za 30 ljudi automatsko klicanje . POdatke o klicanem pobiram iz CRM , dogovore itd pa posiljam na mysql kjer druga aplikacija urejuje termine.
Jaz sem sicer astmanproxy dal na stran ker mi je obcasno pri vecih klicih obstal z statusom extensiona neznanim( nisem se uspel ugotovit kako ) Sem zato kar v linuxu nardil ene vrste svoj proxy , ki mi dela vse.
Pa se fajn linux servis je in zato zalo malo obremenjuje sistem.Pa se posebne zelje sem lahko izpolnil, kot recimo avtomatsko klicanje nazaj ce se stranka ni javila, ce je rekla naj se jo poklice cez pol ure in tako
ZA koncni trik pa nastavim zoiperja na auto answer in telefonisti skoraj da da ne rabijo zoiperja videt .

SEdaj 14 dni tece test z do 1000 klici na dan in je cist ok. Nekaj sprememb se dodajam pri statistikah potem


Je pa super videt kolk ljudi zacenja uporablja asterisk ... Stvar preprosto deluje .

Blond ::

No ta tvoj namig bom preizkusil, če le ne bom imel preveč težav.

Pri nas uporabljamo asteriska na 30 aparatih v 5 grupah.
Sedaj pa je bila želja, da se vsakemu na osebnem računalniku z WIN sistemom XP, Vista ali 7 prikaže popup z številko klicočega in dialer, da lahko vtipka številko in pokliče.
Če pa bi mu še delalo seznam zgrešenih klicev, ki bi jih lahko klikno in poklical nazaj ko ima čas pa smo tako zmagali.

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Goodwill ::

Seznam zgresenih klicev pa preberi kar iz CDR baze na asterisku.. saj ves KEEP IT SIMPLE princip najbolje deluje.Aplikacija se pac poveze na mysql . bazo CDR jev ... pa query za neko casovno obdobje in si resil problem.
Ce imas pa kak telefon ki podpira xml .. kot AASTRA pa lahko delas na njem cudez z asteriskom.
ma fenomenalno xml podporo , tako da lahko kar splentno aplikacijo za branje zgresenih klicev nardis.

Blond ::

eeeee.... to pa ne vem če ni preveč zame ....

Telefone pa nekak forsiramo Grandstreame...
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Goodwill ::

Jaz zase tudi sibam grandstream , meni je telefon vec kot dovolj dober.
Userji ( looserji vcasih) pa majo zelje take da je joj ..

Najboljsa izjava narocnika ... ` SAJ jaz vem da je danes vse mozno nardit `
MOj odgovor ` LE ob rednem obisku pri zupniku vsako nedeljo , pa tud za to ne dam roke v ogenj`

Blond ::

Pozdravljeni mojstri !

Zraven obstoječega asteriska sem šel postavljat čisto na novo še enega, da se lahko malo igram ;)
Instalacija in osnovne nastavitve bolj ali manj uspešne, na trunk je konektan.
Težava pa se mi pojavi z ekstenzijami. Ekstenzijo ustvarim, vendar se ne morem nikakor prijaviti z aparatom na to ekstenzijo.
Poskušal več aparatov na več ekstenzij, nastavitve so pa enake kot pri "delujočem" asterisku.

Kaj sem pozabil ???

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

atlet ::

Si pogledal v /var/log/asterisk/messages ?

Goodwill ::

PA tudi v CLI poglej kaj se dogaja .. zvisaj verbosity.

pa mogoce pregledas v CLI .. SIP SHOW PEER ( stevilka exten)
pa SIP debug ti lahko pomaga tudi.

uroszo ::

A mogoče ve kdo za aplikacijo, ki čaka v system trayu in odpre nov brskalnik (nov zavihek, ali novo okno), ko pride dohodni klic. Torej ne mislim na softphone, kot je zoiper ampak v kolikor zvoni hardphone.

Goodwill ::

MOgoce pogledas malo kaksne desktop manager programcke . Kar zgooglaj pa bos nasel kaj.
Moje izkusnje s tem pa so taksne da sicer programi delajo , samo nikol vsega kar isces.
Tako da ... gres po poti lastnega razvoja programa ..

Blond ::

ehhh ..nikakor nisem mogo pogruntat kaj sem zaj*bo in sem enostavno zadevo še enkrat postavil na novo.
Sedaj pa špila ;) edino siolov trunk me nekaj hoče zezat, medtem ko drugi delajo. ....
tudi tega bomo porihtali ;)

Je že kdo od vas konektal na SIOLov trunk ???
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blond ()

Blond ::

pozdravljeni mojstri !

Zraven vsega imam še eno željo. Od asteriska bi želel, da mi vsak zgrešen klic na ekstenzijo posreduje na mail.
Kako ga prepričat, da bo to počel ???


LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Goodwill ::

Evo resitve iz neta za mail notification

http://www.theschmandts.org/blog/?p=28
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asterisk telefonska centrala

Oddelek: Omrežja in internet
152571 (2040) klemenst1
»

SIP trunk

Oddelek: Omrežja in internet
336400 (4957) #000000
»

IP telefonija

Oddelek: Mobilne tehnologije
212714 (2243) Blisk
»

Telefonija za podjetje

Oddelek: Kaj kupiti
141792 (1172) NeMeTko
»

Kateri VoIP program ?

Oddelek: Omrežja in internet
102258 (2061) mile

Več podobnih tem