» »

Rock Am Ring Festival - prenočišče

Rock Am Ring Festival - prenočišče

Marilyn ::

pozdravljeni,

ker letos računam prvič obiskat Rock Am Ring festival (Nemčija), me zanimajo stvari glede prenočišča. Vem, da imajo kamp, vendar bi z družbo raje prenočili izven tega (kraje so baje nekaj samoumnevnega in ne želimo vedno pustiti nekoga pri šotorih).
Če ima kdo izkušnje oz. ve kako poiskati zunanja prenočišča naj mi prosim pomaga...(hotele sem najdu, amapk so predragi)
Hvala za odgovore!
  • spremenilo: Marilyn ()

STASI ::

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Kurzweil ::

Do sedaj sem bil na celem kupu festivalov. Kar se nočitve v hotelu/hostlu izven prizorišča tiče je takole. Prvič te bo prišlo drago, drugič je verjetno že vse kar je omembe vrednega zasedeno, najbolj moteče pa je, da se ti bandi začnejo že v času kosila, kar pomeni da preden se boš spravil iz hostla/hotela do festivala boš ža marsikaj zamudil. Poleg vsega boš moral devat še za taksi, edino če bo kdo trezen vozil sem ter tja vsak večer, pa še tu je pri tako velikih festivalih na parkingu brutalna gužva in od 1. dne dalje boš dobil parking povsem izven, kar pomeni, da boš še hodil lep čas vsak dan, sem ter tja.

Na vseh festivalih, kjer sem do sedaj bil so imeli kakšne VIP kampe, kjer imaš varovanje, elektriko, vodo in kakšne dodatne ugodnosti, kot so VIP lože in podobno na samem prizorišču, seveda je to vse skupaj prevej dražje. Če ima kdo avtodom oz. če si ga lahko poceni sposodiš pa je top izbira caravan kamp, ki ga imajo tudi vsi resni festivali. Tam boš parkiral avtodom, vse priključke, na soncu ali dežu pa se boš lahko zavlekel na varno.

Je pa kar nekaj bandov na Rock am Ringu letos za pogledat.

Kurzweil ::

Sem pa malce preletel program in prav neverjetno, koliko je brezveznega nemškega rapa, nemškega punk rocka in ostale -core, indie drože.

Tole bi šel gledat (vsak ima svoj okus, bla bla):

Body Count (bom gledali letos v Ljubljani, kjer bo cel set in solo koncert),
Blues Pills (zanimiv band, še bolj zanimivo pa je kako so jih letos stišali na vse rock/metal festivale),
Clutch (enkrat že gledal in so top),
Foo Fighters (bi šel raje na solo koncert, na stadion),
Godsmack (nekoč sem jih bežno poslušal),
L7 (samo zaradi soundtrack v filmu Natural Born Killers),
Lamb of God (enkrat že gledal in če imajo dan, je atmosfera med gledalci top),
Marilyn Manson (že gledal enkrat v LJ na Nova Rocku pa je odpadel, če bo zadet za kar je 90% možnosti bo koncert slab),
Motorhead (že gledal, nič strašnega v živo, imam občutek da bo Lemmyja do poletja spet kaj zjebalo in bo odpadlo),
Slipknot (na Nova Rocku so igrali isti čas Faith no more in sem raje gledal njih, bi pa Slipknot tudi pogledal),
The Prodigy (eden boljših live koncertov, kar sem jih videl do sedaj)

Pogojno užitno:
Bad Religion,
Code Orange,
Eagles of death metal,
In Flames,
Rise Against,
Skindred
KINK 810

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

STASI ::

Drugače pa poleg Rock am Ring Festival se bo zgodil še Rock in Vienna. Kjer so med nastopajoči Limp Bizkit, Metallica in Kiss. Ta festival bo skoraj istočano kot Rock am Ring. Kupiš karte za oba festivala pa uživaš.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Kurzweil ::

STASI je izjavil:

Drugače pa poleg Rock am Ring Festival se bo zgodil še Rock in Vienna. Kjer so med nastopajoči Limp Bizkit, Metallica in Kiss. Ta festival bo skoraj istočano kot Rock am Ring. Kupiš karte za oba festivala pa uživaš.


Rock in Vienna je že dolgo na snajperju, malce mi je edino dala mislit cena karte (200€), poleg tega pa je treba plačat še camp posebej, mislim da 30-40€. Lokacija Rock in Vienne je super, me pa precej mika, da bi šel samo za 1 dan in sicer prvi dan, ko igrajo Bodycount, Gojira, Faith nn more in Metallica.

Absolutni zmagovalec letos pa je sigurno Hellfest, kjer pa je dobrih bandov res preveč in to na koncu rezultira h temu, da si razočaran, ko se ti polovica bandov prekriva in dejansko ne uživaš, kot bi moral.

Kar se glasbe tiče, sam hodim na vse mogoče festivale, ampak edini, ki je fix za letos je ponovno Brutal Assault.

Machete ::

Meni deluje pa zelo cenen program. Na prstah ene roke prešteto kar je solidnega. FooFighters, pa so mi precej overrated.
Letos se gre na češki Fluff in pa domači PRH. Zaradi vzdušja, bolj kot programa :D, ker je oboje neprimerljivo s čimer koli podobnim. Sploh kakšnimi masovnimi plastičnimi botox 'rock' festi.

Kurzweil ::

Machete je izjavil:

Meni deluje pa zelo cenen program. Na prstah ene roke prešteto kar je solidnega. FooFighters, pa so mi precej overrated.
Letos se gre na češki Fluff in pa domači PRH. Zaradi vzdušja, bolj kot programa :D, ker je oboje neprimerljivo s čimer koli podobnim. Sploh kakšnimi masovnimi plastičnimi botox 'rock' festi.


Se sicer strinjam, pravim samo kaj bi gledal, če bi že bil tam. Sicer pa sem že bil tudi na Fluffu in je vrednost vstopnice upravičena že z bazenom, ki je v neposredni bližini, bandi pa so bili ponavadi po večini takšni, da neglede na to, če kaj zamudiš se ne boš sekiral preveč. Če ti je všeč Fluff, bi ti bil na Češkem verjetno tudi Mighty sound. Sicer pa tudi jaz nisem nikdar bil pretiran fan od Foo Fighters, bi jih pa 10x raje gledal kot kakšne Die Toten Hosen.

Kot potegneš črto je Hellfest zmagovalec v vseh pogledih, razen tega, da je do tja 1600km v eno smer :D

Marilyn ::

Najverjetneje bomo vzeli avtodom, bom pa vse vredne stvari nosil s sabo v majhnem nahrbtniku. Grem predvsem zaradi izkušnje, nisem še bil na tako velikem festivalu. Sicer bom Body Counte šel pogledat v Lj., Mansona v Milano, ampak grem z veseljem še na Rock Am Ring, pa še Slipknotov nisem videl, tako kot Motorhead. Kolegi grejo pa na druge bende. Mislim, da nam bo super. Škoda, da ni Metallice na festivalu, ampak ok...Itak ne prenašam več Jamesovega vokala in Larsovega šlampastega igranja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Kam na koncert? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
212141336 (576) Kurzweil
»

Rock in metal festivali po Sloveniji in tujini

Oddelek: Sedem umetnosti
193788 (3192) DOOM_er
»

Festival Brutal Assault 2013 (Jaromer, Češka)

Oddelek: Sedem umetnosti
212872 (2077) Kurzweil
»

Glasba na koncertu

Oddelek: Loža
314298 (3247) black ice
»

Nova rock 2012

Oddelek: Loža
303373 (2300) c3p0

Več podobnih tem