» »

Nova rock 2012

Nova rock 2012

black ice ::

Od 8.-10. junija bodo v Nickelsdorfu nastopili Metallica, Mastodon, Opeth, Slayer, Killswitch Engage, Hatebreed, Cypress Hill in številni drugi...

Uradna spletna stran
Cena karte je 140€ (slo Eventim).
Letošnji MC se je izkazal za poraznega, zato smo se s prijatelji odločili, da pogledamo v Avstrijo. Namerava še kdo tja?

Kenpachi ::

What's wrong with MC?

Resno vprašam, iz zanimanja, sem pa len ko fuks, da bi se informiral:)
Zaraki Kenpachi.

black ice ::

Letošnja zasedba je milorečeno slaba + tega sem vsaj tistih nekaj dobrih bendov že videl 3 leta nazaj.
Razen zasedbe ni z mojega stališča nič narobe. Vzdušje je super, kopanje v Soči pa po prekrokranih nočeh prav paše. :)

Kurzweil ::

Če grem prvo kar na Metalcamp, program je letos glede na ceno vstopnice precej mlačen. Veliko ljudi moti da so headlinerji Korn, ki res niso metalse legende, lahko pa zatrdim, da so bili na lanskem Nova Rocku eden boljših bandov, kar se nastopa v živo in zvoka tiče. Še bolj pa se norčujejo nekateri, ki pravijo, da bodo verjetno naslednje leto headlinerji Nickelback. Vsekakor pa je Metalcamp še vedno daleč najboljši festival v Sloveniji.

 Letošnji program Nova Rock-a

Letošnji program Nova Rock-a



Kot pa je danes sporočil organizator, pa je kart za letos ostalo še zgolj nekaj tisoč,
kar pomeni, da jih bo nekje do srede zmankalo (če sklepam po lanskem letu, ko je bilo razprodano). Torej jutr se gre po karte, pravtako je za nedeljo potrdil še 1 band (AxeWound). Rečeno pa je tudi bilo, da bo modri oder imel letos še 3. zaslon, ki pa bo za mešalko, kar pomeni da bo videl tudi folk, ki lani recimo ni (kakšna 1/3 folka na System of a down).

Kar se mi letos dopade je, da je manj soft program in manj popa, kot običajno (čeprav dejansko vse to je pop bolj kot ne), ni mi pa všeč da so 2. zapored Linkin Park, ki so lani res razočarali in govori se da je dajansko tudi vokal bil samplan in preko matric. Kakorkoli program mi je res všeč, samo upam da se nič ne prekriva.

Sicer pa se odpravljamo na NR s kombijem in imamo še 2 prostora, tako da če je kdo zainteresiran naj piše na ZS. Da še enkrat povem, čimprej po karte.

Kurzweil ::

Še eno vprašanje za tiste, ki morda že imate karte, ali vam jih je uspelo kupiti na Petrolu preko Eventima? ker danes mi je prodajalka zatrdila, da že imajo od začetka samo karte s prevozom vred, pred tam pa so imeli samo še Caravan in VIP karte. Ker vem, da veliki večini ni kaj prida jasno (že imam izkušnje s tem, ko kakšnemu prodajalcu na Petrolu res ni jasno nič).
Tako, da bo treba očitno po karte kam drugam. Kar se prevoza tiče imamo še vedno nekaj mest prostih, tako da če kdo nima prevoza, na ZS.

Sicer pa še par breaking news :D
Pri Slayerjih je vskočil namesto skoraj amputiranega Jeffa Hannemana ponovno Exodusov Gary Holt. Marily Manson je bil par dni nazaj na avstralskem Soundwave festivalu katastrofalen, skregal se je s polovico ekipe, bil zadet kot kanta in odpel še slabše od njegovega slabega povprečja. Se je pa napovedovalo da bo letos Dimmu Borgir turo igral z orkestrom, je komu kaj jasno kako je s tem? Za Metallico pa obljubljajo strašen nastop in performanse s pirotehniko.

Če koga zanima, je zelo priročna spletna stran setlist.fm, kjer vidite setliste vseh koncertov določenega banda, ki ga iščete, tako boste dobili jasen odgovor katere komade bo kakšen od bandov igral.

Kateri bandi pa vas sicer zanimajo in kateri bi vas razveselili, če bi odpadli? >:D

Mavrik ::

To, da pri Eventimu zmanjka kart brez prevoza je precej standard - večinoma namreč hočejo zrihtati aranžmaje. Mi smo za NovaRock zato vedno karte kupovali kar preko interneta na uradni strani. Samo poskrbi, da naročiš dovolj zgodaj, da jih pošta dostavi ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Kurzweil ::

Evo sem kar direktno poklical na Eventim in ženska tam mi je dejala isto, kot sem že pred tem rekel sam, namreč da sploh ne znajo uporabljati programa, še posebej ne strici na Petrolu za touch screenom. Zatrdila mi je, da je kart v katerikoli poslovalnici oz. prepodajalcu, ki ima karte (Eventim) možno kupiti še 3-dnevne karte brez aranžmaja, še to mi je rekla, da jih imajo tovrstnih kart še 137 (to je bilo rečeno eno uro nazaj). Če vas bo začudeno pogledal prodajalec in vam rekel da on tega pa že nima, je ista ženska rekla da naj samo v filter namesto že izbrane Slovenija, da Avstrijo in bo našlo karte (kar je bojda v 95% težava da "nimajo" kart).
Kakorkoli nabavit jih je potrebno v kratkem, če pa se komu neda učiti prodajalce, kako se naredi poizvedba po kartah pa za tiste, ki so iz celjske rebije predlaga tole prodajno mesto, kjer neboste imeli težav.

Sc0ut ::

The Baseballs? Zanimiva izbira:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Kurzweil ::

Jaja, nemški Elvis Presley. Tudi Bosshoss je zanimiva zadeva - nemški country :D

Drugače pa moj set bandov: Opeth, Lamb of god, Mastodon, Slayer, Gojira, Biohazard, Hatebreed, Metallica, Offspring, Devildriver, Russkaja, Cypress hill, Everlasr, Machine head, Dimmu borgir, Mad caddies, Refused, Marilyn Manson, Devin Townsend project in recimo Limp Bizkit ter Steel panther.
Kar dolg seznam (20 bandov), česar itak nebom vsega videl alli pa se bom (upam da ne preveč) pokrivalo. Pravtako upam da bodo ti bandi čimveč na enem odru da nebo treba skakat sem ter tja.

Sicer pa, ali je že kdo testiral tisti Grill plac, je meso ugodno, je prevelika gužva?

Kurzweil ::

Za tiste, ki pa ponujate prvoz, ali nimate prevoza ali pa vas je premalo in vas pride predrago pa je tule še ena tema na forumu od Nova Rocka

 geil

geil

Kurzweil ::

Kar se prevoza tiče pa je takole, mi ponujamo prevoz za 1 osebo, za katero je še prostor v kombiju (Štajerska regija)

- dva iz Ljubljane bi potrebovala prevoz, ker sta samo 2 in nebi šla z avtom zaradi stroškov, po drugi strani pa ponujata prevoz če se še najdeta 2, ki bi šla zraven njiju

Torej če kdo nima prevoza, oz. si želi čim manjše stroške, predvsem pa še dodatno družbo, naj napiše če ima prosto ali pa če išče prevoz!

Kurzweil ::

Letos so očitno enih par stvari update-ali glede na spodnjo mapo festivala

 Festival map

Festival map



Med modrim in rdečim odrom je sedaj novi rjavi oz. mislim da je drugače zeleni oder, prej je bil ta oder v šotoru zdej pa bo zgleda že kr pravi oder (pač manjši).
Pravtako vidim pred modrim odrom na novo nek "Zen Dome". Ottakringer, nebo letos ponujal samo pivo po 1€, ampak bo po novem imel še restavracijo, v zabaviščnem parku pa neko zabavno novost, ki pa še ni razkrita.

Zraven Grill placa bo letos ponovno mogoče gledati nogomet (saj je takrat Evropsko prvenstvo v nogometu), žal pa Slovenija ne igra. Se pa še spomnim, ko sem prav na Nova Rocku gledal tekmo svetovnega prvenstva med Slovenijo in Alžirijo, ko je na tem placu bilo 200 Slovencev in 2 Alžirca.

Zanimivo pa, da letos nebo repozitorija za osebne in vredne predmete, kot je bil vsa zadnja leta, pravtako pravijo, da tudi letos še nebo wirelessa za ljudi, ampak samo za press osebje

Ima kdo kakšno idejo kaj bi bil Wustenrot camping oz. kakšno kampiranje je to ???
In pa toliko za zanimivost vam povem da se kamp ne odpre ob 12h kot vsi pravijo in povsod piše, temveč že ob 10h zjutraj, mi gremo letos iz Slovenija že ob 5h, tko da bo lokacija po želji 8-)

Še dobrih 25 dni :) , pa še vedno imamo 1 prosto mesto, kar se prevoza tiče, namenjenega, komurkoli (z veseljem), ki se javi na ZS.

M-XXXX ::

To je prav neverjetno kako tujino za 150€ razprodajo takoj, pri nas pa pri cenah 20-30€ vsi javkajo, da toliko denarja pa že ne bodo dali, kaj se nabija cene, ob enem pa isti vikend v lokalni gostilni 50€ zabijejo :/

Kurzweil ::

@M-XXXX, točno tako kot praviš, sicer pa če gledaš kaj ponuja naprimer Rock Otočec ali Schengen Fest za polovico tega denarja je stvar prav patetična. Zanimovo je tudi to, da če bi za 5 dni porabljenega denarja v gostilni seštel, bi prišel prek vsote, kot je cena karte zares kvalitetnega festivala, res pa je da še potrebuješ nekaj denarja za seboj. Je pa res da bi naprimer v Sloveniji tudi bilo razprodano, če nebi gledali že 40 let iste jugo rock bande + Siddharta + Big foot mama + Nude + Dan D + Atomic Harmonik + Severina + Ceca ;((

Če grem pa nazaj h festivalom pa sta pri nas na nivoju edino Metalcamp (letos malce čuden program) in Punk Rock Holiday (glede na ceno karte, kar malo ubog program) je pa zanimivo, da se je Rock otočec včasih vadio za ceno kao idiličnega okolja, ampak prej omenjena festivala ob Soči sta pa prava pravljica...

Sicer pa kar se tiče folka, ki jim je to predrago... takšni so ponavadi tisti na slo-techu, ki se jim toži dat 3€ več za kvalitetno miško naprimer, v gostilni pa bo dajal za rundo nekomu, ki ga ne pozna in ga nebo več videl.

Moje mnenje je da so festivali kot je Nova Rock in podobnega kalibra več kot vredni tega denarja!

Kenpachi ::

Kateri festival pri nas košta 20-30€?
Zaraki Kenpachi.

Monster ::

za teh 140e dobis konkretno vec ko pa za nase (nevem sicer katere), ki so 40e ... rajsi sploh ne bom zacel :)

PS: Se vidimo gore! rock on \m/
Ka zaboga...

Kurzweil ::

Glede na to da ima v podpisu je verjetno mislil ŠVIC festival - 20 - 30 €
Recimo jaz sem govoril o Schengen festu kjer pa je mislim, da na koncu karta med 50-60€, po poglejte program minula leta.

Ali pa recimo Rock otočec, ki je še najdražji od teh o katerih govorim v tem postu, pa igra na njem Gogol Bordelo, ki je na Nova Rocku nek warm-up band ob 14h popoldan.

Verjetno pa da Nova Rock za katerikoli band ob 20h zvečer, več kot vsi ti festivali za vse bande skupaj, za katere lahko rečem da so vsi že 1000x videni in 2000 prežvečeni. Zato pa se ne prodajajo karte.

droll ::

Zdravo,

Kako pa je z vnosom pijače, alkohola in hrane v camp, tam kjer so samo šotori? Je to tako kot na MetalCampu da je dovoljeno vse, tudi lasten žar, ali so kakšne omejitve? Hvala za pomoč.

Gre nas pa pet (en avto), se vidimo!!!

Mavrik ::

Prepovedano je vse, kar lahko proizvaja ogenj (gorilniki, žari, etc.), prav tako vse steklenice in podobno. Prinesite pijačo v plastenkah.

Camp je v PM glede na parkirišča, zato tudi upoštevaj da se ti verjetno ne bo dalo po žgoči vročini pol ure klepat do avta (in pol ure nazaj ;) ) če kaj pozabiš ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

droll ::

Hvala za informacije FUL. Se pravi v plastenkah pa se lahko notri nese karkoli, nevem tudi jagermaister, če ga pač preliješ :)

Kurzweil ::

Kar se vnosa tiče, lahko neseš pijačo v kanistrih, konzervah, tetrapakih, ali sodih, samo steklovina ne pride v poštev (torej pretočiš lahko kar ti je volja) v nobenem primeru (razen vložene kumarce in podobno). Zelo pa priporočam, da si s kolegi omislite kakšen voziček, tega je vsako leto več, ker je praktično, ampak takšnega z konkretnimi kolesi, da ga nebo vlekel kot sanke. Kot je že rečeno kuharčki, roštilji in sploh kakšenkoli odprt ogenj je prepovedan, pravtako to velja za kopanje lukenj in jam. Predlagam da si seboj vzamete kvalitetno palerino, na osebno 4 vrečke za smeti (za zasščito pred dežom, da zložiš stvari noter,...), pravtako svetujem da si vzamete vrv, za privezat arafata/baldehin in šotore na kakšno ograjo al v tla, ker ko na NR zažne veter, neurja in dež, verjemi ni prijetno. Pravtako ti predlagam da vzamete kremo za sončenje (nikdar v življenju je prej nisem uporabljal, dokler nisem prav na svojem prvem NR fasal poštenih opeklin), med zelo pomembne stvari štejem tudi 3 kante jupola, zato da imaš mrzlo vodo pri šotoru (za osvežitev, hlajenje pijače ali za čiščenje)
Mimogrede naj omenim da imate v kampu pivo Ottarocker za 1€.

Kar se parkiranja tiče, pa imajo zanimivo logiko, kdor prej pride, dlje parkira. Sicer pa mi že zadnji 2 leti, gremo kar mimo redarjev, kot da jih ne vidimo in smo vedno pred vhodom, poznam tudi takšne, ki si povijejo nogo za 30 min, saj poškodovane ljudi spustijo povsem naprej.
Če greš gor ti predlagam da si že tam ob 11h v četrtek zjutraj, saj kasneje se za šotor več ravno nemoreš odločiti kam bi ga postavil, sploh če vas bo več in bi radi bili na kupu.

Sicer pa bo 2. dan festivala spet mini letalska zanimivost (akrobatske fore). Sicer pa je to prvič, da na NR ni odpadel noben band. Zanimivo mi je da so že pred dobrim tednom rekli, da je še nekaj 1000 kart, pa še vedno ni nobenega achtunga na prvi strani uradne strani, imam pa vseeno občutek da bo kmalu zmankalo. Bi pa že počasi lahko dali ven timetable/running order.

Še vedno pa ponujam prevoz za 1 osebo

droll ::

Ej, res hvala za vse koristne informacije, prišle bodo prav. Saj tam ko si napisal četrtek ob 11h, si misli petek? :)
Mogoče veš kako je z elektriko v kampu, ponavadi imamo sabo en mini hladilnik :)

Bendi so tokrat res TOP, mi upamo da se ne bodo prekrival preveč. Timetable za vse, verjetno dobiš tudi ob vhodu na sam festival?

Mavrik ::

Aja še ena malenkost - kot je že Kurzwell rekel, veter zna na tisti ravnini biti kar hud, zato si šotore (in posebej baldahine) zelo dobro pritrdite - pogled na po zraku leteče šotore ni redek ;)

Druga malenkost - na tisti ravnini ni praktično nobene sence nikjer razen par (takoj polnih) koščkov okoli odrov. Ker so zaradi sonca šotori večinoma savne, se vseeno spomnite prinesti kak senčnik ali baldahin :)
The truth is rarely pure and never simple.

Kurzweil ::

droll je izjavil:

Ej, res hvala za vse koristne informacije, prišle bodo prav. Saj tam ko si napisal četrtek ob 11h, si misli petek? :)
Mogoče veš kako je z elektriko v kampu, ponavadi imamo sabo en mini hladilnik :)

Bendi so tokrat res TOP, mi upamo da se ne bodo prekrival preveč. Timetable za vse, verjetno dobiš tudi ob vhodu na sam festival?


Vrata se odpirajo v četrtek 7.6. tako kot vsako leto en dan pred uradnim prvim dnevom ob 12h, no ko govorim z ljudmi, kar tujcem neradi povedo se že odprejo ob 10h zjutraj.
Droll če boste prišli na isto uro v petek, ti zagotavljam, da nebom imel več izbire kam postavit šotor, ampak se boš moral preprosto nekam vsilit in naleteti na prijazne sosede, ki jim nebo šlo to na živce, med takšnimi sem tudi jaz če povem po pravici. Prvi dan je najboljše in neobvezujoča fešta, to sploh nimate kaj razmišjlat, da negresta... en dan dopuste več :|

Elektrike v kampu ni, mislim pa da je v VIP (imaš še posebej šotor, lahko gledaš koncert iz VIP lože, kjer pa ponavadi daš prostor invalidom, kamp je mislim da varovan in precej bolj prijazen kar se prostora tiče) ali Caravan kampu (avtodomi in podobno), ki pa je dosti dražja zadeva. Če imaš tisti okrogel priklop v avto, potem lahko s konverterjm vštekaš hladilnik in ga imaš v avtu, zaradi česar sem že videl ljudi s praznim akumulatorjem na koncu festivala.

Mislim, da je lani že takle čas bil timetable, tudi jaz pa upam da se ne pokriva preveč, ker na mojem seznamu je 25 bandov, kar pomeni dejansko vsaki drugi, kar že samo po sebi priča, da 5 bandov bom sigurno sfalil, pa bom še srečen če bo tako.

Malce poglej po youtubu kako je ko je res veliko dežja in neurja, kot je Mavrik rekel šotori letijo, luže so tudi po 20 cm globoke, taren pa po nekaj urah izgleda kot Viatnam v deževnem obdobjo, od enega do drugega odra greš kot Rambo. Ni ne hriba ne drevesa, tako da ko brije je tako kot ob kraški burji, ko pa je sonce pa, kot sem že prej rekel so opekline tudi mogoče, baldehina, stoli in miza so NUJNI, drugače boš trpel! So pa odri tako obrnjeni da gledaš direkt prosti soncu, kar te fino v glavo nažigava, zahod ob odru pa je nekaj res prelepega. Pa še to v primeru da je napovedan dež za Nova Rock PRIPOROČAM, da imaš škornje v avtu!

Hladilnika ne rabiš kot rečeno, pivo v kampu je 1€ mrzel kot se reče, sicer pa si ponavadi vzamem seboj modro frankinjo, ker je vino, ki ima najvišjo "delovno" temperaturo, poleg vsega pa tudi žganje, piva se izogibam, pred odrom še posebej, ker se mi neda na WC hodit, še posebej ko je na velikih bandih gužva in imaš lep položaj.

Če pa imate ženske pa vam posebej priporočam, da gresta/gresta v tuše od AXE-a, ki imajo vsak posebej vodo in z drugim okusom in vonjem 8-)

Še eno stvar toplo priporočam na bangee-ju lahko za 5€ greste z dvigalom na vrh s tistim (kdorkoli) ki skoči, jaz sem šel večkrat in se vidi cel festival ODLIČNO - še enkrat priporočam!

Kurzweil ::

LeKity ::

Čau :D
jaz tudi mislim it na Nova rock samo je malo kriza ki ne vem s kom it. prevoz sicer imam ampak sta to fant in punca ki se tudi ne poznamo ful dobro in bi bla tam tretje kolo verjetno xD tko da me zanima kdo vse gre pa to.. če je kdo ki išče še družbo se javim :) lahko dodate na fb - Kity Požek. bom ful vesela če koga spoznam da ne bom njima skakala po glavi tam haha :) hvala

Kurzweil ::

3 prosta mesta ima kolega, če koga zanima, zasebna sporočila...

Monster ::

Fantje, prodajam karto za NR, 3 dnevno, cena 100e (vmes je prišla službena pot in letos žal ne morem iti) več na ZS
Ka zaboga...

Kurzweil ::

Torej danes smo pa dobili še timetable, mislim da glede na pretekla leta, je vsaj pomoje super poštiman, zamudil nebom prav nič.

Sicer pa poleg že 3 prostih mest pri enem kolegu v avtu, se je sedaj našel še eden kolega, ki pa ima še 2 mesti v avtu, navali nareode na ZS. če kdo rabi prevoz!

Kurzweil ::

Da vam malce zagrenim, tole spletno stran gledam vsako leto in ponavadi napovedi neverjetno držijo, upam da se tekom tega tedna tele napovedi še spremenijo, ker drugače bomo precej čofotali - meteo online :D
Kot pa ste verjetno že vsi opazili pa imajo letos na novo "aplikacijo" za Android in iPhone, kjer bodo vse pomembne stvar kar se festivala tiče...

So pa prav smešni letos, pred enim mesecem napišejo da je še nekaj tisoč kart, potem pa še tri tedne kasneje rečejo, da jih je še 4000 kart, pa NR še vedno ni razprodan, torej ustrahovanje jim očitno ni obrodilo sadov

c3p0 ::

Karte so še, nabavil danes v bigbangu, s teto sva jih skupaj našla, ker je sama bila rahlo izgubljena. Upajmo na dobro vreme, kakšna plohica sicer ne škodi...

Slayer & Machine Head, po letu '94 we meet again :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rock Am Ring Festival - prenočišče

Oddelek: Loža
83157 (2823) Marilyn
»

Rock in metal festivali po Sloveniji in tujini

Oddelek: Sedem umetnosti
193751 (3155) DOOM_er
»

Festival Brutal Assault 2013 (Jaromer, Češka)

Oddelek: Sedem umetnosti
212853 (2058) Kurzweil
»

Glasba na koncertu

Oddelek: Loža
314263 (3212) black ice
»

metalcamp 2011!

Oddelek: Loža
182638 (1801) energetik

Več podobnih tem