» »

Neprevzem pošiljke

Neprevzem pošiljke

urby6300 ::

Pozdravljeni,

V eni od spletnih trgovin (igab....) sem naročil igro, ki bi morala priti ze naslednji dan, vendar je se 3. Dan Od tega ni.

Nazalost je nekaj prislo vmes in moram sluzbeno v tujino za 14 dni, tako da posiljke ne bom mogel prevzeti in bo po 14 dneh poslana nazaj posiljatelju.

Obrazlozil sem jim situacijo in jim dal vedeti da s tem odstopam od pogodbe.

Se to steje kot odstop od pogodbe in ali sem jim dolzan povrniti stroske posiljanja oz. Kaksne druge "kazni"?

Hvala za pomoc, lp
ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7

SimplyMiha ::

Saj veš, da obstaja dostava?

urby6300 ::

SimplyMiha je izjavil:

Saj veš, da obstaja dostava?


Placilo je bilo po povzetju.

Dostava? Neda se mi zajebavat se s tem, v tujini pa nebom skos na istem naslovu saj potujemo po vecih krajih..
ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7

SimplyMiha ::

... včasih je kak družinski član ali kolega namesto tebe prevzel in plačal pošiljko, ampak očitno se ne da več.

urby6300 ::

Jao kaj noben ne zastopi vprasanja. ce nimas odgovora na vprasanje nevem kaj sploh pisete tu...
ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7

mitja73 ::

In kaj so ti odgovorili kosi jim obrazložil da odstopaš od tvojega naročila ?
Objavi vse podatke, da se ve kakšna je dejansko situacija.

urby6300 ::

Niso se odgovorili, danes vrjetno noben ne dela...

mene samo zanima ce ne neprevzem steje kot odstop od pogodbe in ali mi lahko to kaj dodatno zaracunajo..
ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7

mitja73 ::

Si prebral njihove pogoje poslovanja, sigurno imajo to kje zapisano ? Če je pa Slo trgovina pa jih pokliči, zihr ne grizejo.

SimplyMiha ::

Le malokatera trgovina še dela ob vikendih.

TOP ::

Ma kaj kompliciraš,čist enostavno kot pasulj,ti pošiljke ne prevzameš in 16 dan se vrne pošiljatelju brez kakšnega plačila in brez klicarjenja.

Okapi ::

O odstopu od pogodbe moraš prodajalca obvestiti. Ni dovolj, da samo ne prevzameš pošiljke. Vrniti ti morajo ves denar, vključno s poštnino do tebe. Tvoj strošek je samo poštnina od tebe do prodajalca, če ti po pošti vrneš robo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

urby6300 ::

Saj posiljke nisem prevzel, in je ne bom, tako ali tako se vrne po 14. Dneh...

Mene samo zanima ce me lahko oni kakorkoli terjajo za stroske ker pac nisem paketa prevzel.
ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7

TOP ::

Pošiljka te čaka 15 dni na pošti.Nobeden te ne more terjat.

shadeX ::

Kolega je bil v isti situaciji. Je naročil paket in ga ni prevzel. Terjal ga ni nobeden, ampak naslednjič ko je naročeval, mu paketa niso poslali. (Logično. Zakaj bi ti pošiljali paket in si delali stroške, če pa potem ne prevzameš).

Tako da, če paketa ne prevzameš je velika verjetnost da zaključiš s to spletno trgovino (sicer je odvisno od trgovine do trgovine). Razen če naročiš k sosedu domov :)

GTX970 ::

SimplyMiha je izjavil:

... včasih je kak družinski član ali kolega namesto tebe prevzel in plačal pošiljko, ampak očitno se ne da več.

Zakaj se nebi dalo ?

dj_uro ::

GTX970 je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

... včasih je kak družinski član ali kolega namesto tebe prevzel in plačal pošiljko, ampak očitno se ne da več.

Zakaj se nebi dalo ?


]sarcasm[ ;)
vw-klub.si

Okapi ::

urby6300 je izjavil:

Saj posiljke nisem prevzel, in je ne bom, tako ali tako se vrne po 14. Dneh...

Mene samo zanima ce me lahko oni kakorkoli terjajo za stroske ker pac nisem paketa prevzel.
Če jih ne obvestiš, da odstopaš od nakupa, te lahko.

urby6300 ::

Okapi je izjavil:

urby6300 je izjavil:

Saj posiljke nisem prevzel, in je ne bom, tako ali tako se vrne po 14. Dneh...

Mene samo zanima ce me lahko oni kakorkoli terjajo za stroske ker pac nisem paketa prevzel.
Če jih ne obvestiš, da odstopaš od nakupa, te lahko.


Na mail sem jim napisal da odstopam prav tako sem jim obrazlozil situacijo.
ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7

Machete ::

Kaj je mama rekla ne, ko si že naročil? To ni lepo, ker je nekdo s tabo zgubljal čas in denar za poštnino.

njyngs ::

SimplyMiha je izjavil:

... včasih je kak družinski član ali kolega namesto tebe prevzel in plačal pošiljko, ampak očitno se ne da več.

Od kdaj? Jaz v zadnjem letu nisem prevzel niti 5% svojih pošiljk (pa jih ni bilo malo), ampak so jih prevzeli družinski člani. Plačane že vnaprej in tudi po prevzetju. Nikoli problemov ali kompliciranja.

Alamar ::

njyngs je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

... včasih je kak družinski član ali kolega namesto tebe prevzel in plačal pošiljko, ampak očitno se ne da več.

Od kdaj? Jaz v zadnjem letu nisem prevzel niti 5% svojih pošiljk (pa jih ni bilo malo), ampak so jih prevzeli družinski člani. Plačane že vnaprej in tudi po prevzetju. Nikoli problemov ali kompliciranja.

dj_uro je izjavil:

GTX970 je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

... včasih je kak družinski član ali kolega namesto tebe prevzel in plačal pošiljko, ampak očitno se ne da več.

Zakaj se nebi dalo ?


]sarcasm[ ;)



Sicer te pošiljka čaka 15 dni od prvega poskusa dostave. Do takrat bo model že nazaj, oziroma lahko vmes plača in prevzame kdorkoli na naslovu. Očitno, si je premislil in sedaj hoče potrdilo, da ga ne bo po žepu udarilo.

Okapi ::

Lahko greš tudi na svojo pošto in poveš, da te en mesec ne bo in naj hranijo pošiljke.

O.

shadeX ::

Nočem obsojat ampak že od samega začetka se mi zdi da OP namenoma noče prevzeti paketa. Špil je mogoče dobil drugje ali pa kakšen drug razlog. To da ga ne bo doma se mi zdi zelo lame izgovor. Vedno je kdo doma. Razen če živi sam kar je zelo malo verjetno. Pa še to, lahko gre v tem primeru paket iskat kak sorodnik, znanec, itd.

Tko da ja. I call this bullshit.

mitja73 ::

Lahko bi spletne trgovine začele izmenjevat podatke o takih kupcih med sabo in bi tako prišli na "črno listo". ;-)
Posledica bi bile ugodnejše cene za nas ostale, saj bi bili stroški nižji.

MaterVola ::

In koliko stroškov bi imele z izmenjavo podatkov? ;)

sandmat ::

MaterVola je izjavil:

In koliko stroškov bi imele z izmenjavo podatkov? ;)


zelo malo. vpišeš v website, preveriš lahko avtomatizirano iz lastnega softwera preko apija :)

mitja73 ::

Če se davčni splača objavljat neplačnike, bi se tud neresne "fake" kupce dalo.

MaterVola ::

Ampak moraš nekoga plačevat, da to počne, ne?

mitja73 ::

Ja, so pa stroski se tega manjsi od stroskov fake narocil kjer pol izdelki mrbit se oblezijo na posti.
Cist sam ekonomija, nc custev.

M-XXXX ::

mitja73 je izjavil:

Ja, so pa stroski se tega manjsi od stroskov fake narocil kjer pol izdelki mrbit se oblezijo na posti.
Cist sam ekonomija, nc custev.

Itak. Procent takih naročil je izjemno majhen, poštnine za podjetja pa tudi niso draga... Enostavno se nebi splačalo.

Robi :P ::

Preprost nasvet, ki ga lahko izvedeš: Ko te ne bo doma boš dobil obvestilo da te čaka pošiljka tisto obvestilo naj nek prijatel/sorodnik vzame iz tvojga nabiralnika (dej mu kluČ :D) in gre s obvestilom na pošto paket bo lahk prevzel normlano največ kar bodo od njega zahtevali je osebna izkazinca (da popišejo št. dokumetna kdo je prevzel). Drguače pa če je kdo doma bo lahko prevezel nikoli ni problemov v najslabšem primeru če poštar ne zaupa pač povpraša po dokumentu in ga popiše da se v primeru težav ve kdo je prevezel paket oz. komu je bilo vročeno. Govorim na podlagi lastnih izkušenj kako naša familija dela ko prevzemamo pakete... 60% paketov ne prevzamem sam.

MaterVola ::

mitja73 je izjavil:

Ja, so pa stroski se tega manjsi od stroskov fake narocil kjer pol izdelki mrbit se oblezijo na posti.
Cist sam ekonomija, nc custev.


In potem začne nek trgovec to zlorabljat ;) Svoje dobre stranke da na črno listo ;)

Reycis ::

Podjetje te lahko terja za stroške vračanja paketa če ga ne prevzameš. Pošta zaračuna tudi to v kolikor prejemnik ne dvigne.

mitja73 ::

Robi :P je izjavil:

Preprost nasvet, ki ga lahko izvedeš: Ko te ne bo doma boš dobil obvestilo da te čaka pošiljka tisto obvestilo naj nek prijatel/sorodnik vzame iz tvojga nabiralnika (dej mu kluČ :D) in gre s obvestilom na pošto paket bo lahk prevzel normlano največ kar bodo od njega zahtevali je osebna izkazinca (da popišejo št. dokumetna kdo je prevzel). Drguače pa če je kdo doma bo lahko prevezel nikoli ni problemov v najslabšem primeru če poštar ne zaupa pač povpraša po dokumentu in ga popiše da se v primeru težav ve kdo je prevezel paket oz. komu je bilo vročeno. Govorim na podlagi lastnih izkušenj kako naša familija dela ko prevzemamo pakete... 60% paketov ne prevzamem sam.


Tocno tko, za paket po povzetju ki ga je treba placat se nikol niso hotli dokumentov. Vazno da mas listek in da placas.

hotwheels ::

Reycis je izjavil:

Podjetje te lahko terja za stroške vračanja paketa če ga ne prevzameš. Pošta zaračuna tudi to v kolikor prejemnik ne dvigne.

Koga bodo pa terjali? Prejemnika? Ker za prejemnika lahko nekdo napiše nekoga, ki mu gre na živce in mu tako potem dela stroške?

Furbo ::

mitja73 je izjavil:

Lahko bi spletne trgovine začele izmenjevat podatke o takih kupcih med sabo in bi tako prišli na "črno listo". ;-)
Posledica bi bile ugodnejše cene za nas ostale, saj bi bili stroški nižji.


In potem priteče informacijska pooblaščenka..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Daliborg ::

bolj zaskrbljujoče je kakšne ljudi pošilja to podjetje v tujino...
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

urby6300 ::

Še en dokaz da je na slo techu vedno vec otrok ki mislijo da vedo vse in so bolj pametni od samega sebe.

Na zalost slo tech ni vec to kar je vcasih bil zaradi taksnih ljudi.

Mod zapri/brisi temo.

Lp
ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7

hojnikb ::

Glede na tvoj odnos, si lahko sploh vesel, da si dobil kak odgovor...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: galu ()

M-XXXX ::

hojnikb je izjavil:

Glede na tvoj odnos, si lahko sploh vesel, da si dobil kak odgovor...

Kater odnos? Na konkretno zastavljeno vprašanje, potem pa pametovanje večina prisotnih v tej temi? Jaz že ne vem, da bi vprašal kaj glede tega kako naj zastavi vprašanje, al pa kje dela ali pa glede registra stran in podobne bedarije.

SkipEU ::

shadeX je izjavil:

Nočem obsojat ampak že od samega začetka se mi zdi da OP namenoma noče prevzeti paketa. Špil je mogoče dobil drugje ali pa kakšen drug razlog. To da ga ne bo doma se mi zdi zelo lame izgovor. Vedno je kdo doma. Razen če živi sam kar je zelo malo verjetno. Pa še to, lahko gre v tem primeru paket iskat kak sorodnik, znanec, itd.

Tko da ja. I call this bullshit.


Tudi jaz mislim, da je kaj takega. Ker v nasprotnem primeru je vsaj deset možnih rešitev.

bambam20 ::

urby6300 je izjavil:

Pozdravljeni,

V eni od spletnih trgovin (igab....) sem naročil igro, ki bi morala priti ze naslednji dan, vendar je se 3. Dan Od tega ni.

Nazalost je nekaj prislo vmes in moram sluzbeno v tujino za 14 dni, tako da posiljke ne bom mogel prevzeti in bo po 14 dneh poslana nazaj posiljatelju.

Obrazlozil sem jim situacijo in jim dal vedeti da s tem odstopam od pogodbe.

Se to steje kot odstop od pogodbe in ali sem jim dolzan povrniti stroske posiljanja oz. Kaksne druge "kazni"?

Hvala za pomoc, lp


Nobene kazni ne boš deležen. Si bodo pa zapomnili, kot je že nekdo omenil spodaj in verjetno naslednjič s tabo ne bodo poslovali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Storitve pošte

Oddelek: Loža
152248 (1663) Mehmed
»

Neresen kupec na facebook marketplace

Oddelek: Pomoč in nasveti
101653 (1311) opeter
»

Pošta Slovenije- Sledenje pošiljk

Oddelek: Loža
62790 (2475) Alamar
»

Posta Slovenije po kavbojsko

Oddelek: Loža
368548 (7060) imagodei
»

mimovrste vrnitev pošiljke

Oddelek: Loža
227504 (6559) TOP

Več podobnih tem