» »

Neresen kupec na facebook marketplace

Neresen kupec na facebook marketplace

alexslo93 ::

Zmenil sem se za prodajo igre Fifa 19 za ps4 4.12.2018 in tudi ta dan poslal. Pošiljko je dobil naslednji dan in jo ni prevzel, ker ga ni bilo doma. V četrtek ga vprašam kdaj bo prevzel in petek mi odpiše, da danes prevzame. Naslednji dan me blokira brez razloga in ni prevzel pošiljke.

Pokličem ga na mobilni telefon in se ne javi. Odpiše mi sms, da mu šteka telefon in se ne more javit kar je očitno laž. Odpišem mu: "pozdravljeni, zmenili smo se, da igro Ffia 19 prevzamete v petek prejšnji teden, ker vas čaka na pošti, če ste si premislili bi lahko zavrnili paket, da dobim nazaj igro in prodam drugemu. Seveda ni odpisal tudi na to.

Poslal sem mu z plačilom po povzetju, ker ni hotel prvo nakazat. Ponavadi prodajam samo, če mi najprej nakažejo na paypal ali trr in več ne bom prodajal z plaćilom po povzetju, ker eni imajo ljudi za norca. Brezveze sem plačal poštnino.

Zanima me, če lahko dobim igro nazaj prej kot 14 dni, ker jo hočem prodati bolj resnim in si jo želijo imeti pred božičem za darilo otrokom. Ali bodo stroški večji kot pa, če počakam 14 dni? Poslal sem pa z pošto slovenije. Ali obstaja tudi kaka črna lista kjer bi lahko prijavil take kupce, da bi se jih drugi izognili?

mlamat ::

Pokliči njegove starše. Meni je enkrat tako uspelo.

St235 ::

Posiljke ne mores predcasno preklicat, razen ce jo prejemnik zavrne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

alexslo93 ::

Človek je starejši in ima otroka. Probal sem ga poiskat v telefonskem imeniku pa ga ne najdem.

Pisal sem tudi na email od pošte slovenije in so mi rekli takole:"Predčasno vračilo lahko uredite na pošti in sicer z izpolnitvijo obrazca 'pošiljateljevo naročilo' za vračilo pošiljke pred vročitvijo oz. dostavo. S seboj potrebujete potrdilo o oddani pošiljki. To lahko storite na vsaki pošti".

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Hvala za info, sem bil pod vtisom, da to ni mozno.

alexslo93 ::

pero50 ::

poglej, če je slučajno dal drug oglas na bolho in jo prodaja dražje. Če ja, potem ga pokliči iz drugega telefona in reci, da jo boš kupil. Ko ti jo pošlje na kolegov naslov mu narediš isto foro in je ne prevzameš :)

matobeli ::

A "facebook marketplace" je kakšna dejanska zadeva? Mogoče majo kakšno rubrika za ocene kupcev pa ga tam malo javno shameaš.

Boš pa fasal še poštne stroške za vračilo pošiljke.

Drugič mu pa pošlji dilo in ko sprejme ter ti dobiš denar pošlješ še dejansko igro, če že želi imeti z odkupnino.

_Denny_ ::

Poglej na Bolho ali Letgo, če je objavljena tvoja igra z malo višjo ceno. Eni tako izkoriščajo tistih 14 dni, da poskusijo zadevo dražje prodati in komaj prevzamejo, če dobijo kupca.

Osebno se mi zaradi takih idiotov ne da več ukvarjati s prodajo...stvari uporabljam dokler niso za v smeti ali pa jih podarim znancem.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

matobeli ::

Kje pa piše da moraš poslat z odkupnino, kdor je resen kupec tudi ve da je nižja poštnina če predplača na trr in da mu odkupnina čist nič ne pomaga če dobi dilo not.

opeter ::

St235 je izjavil:

Hvala za info, sem bil pod vtisom, da to ni mozno.


Je možno. Obenem lahko spremeniš tudi vrsto pošiljke, npr. iz "plačilo po povzetju" v "navadno" priporočeno. Je pa treba nekaj doplačat.
Seveda pa je to dodatni strošek.

alexslo93 je izjavil:

Mislim, da jo to obrazec https://www.posta.si/Documents/Spletni%...


Točno ta.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta obrazec za pošiljanje v EU

Oddelek: Pomoč in nasveti
172136 (1685) s1m0n
»

Plačilo po povzetju

Oddelek: Loža
1525602 (25390) GupeM
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378135 (5914) valkyrie
»

Vprašanje glede pošte

Oddelek: Loža
114128 (3342) Alamar
»

mimovrste vrnitev pošiljke

Oddelek: Loža
227495 (6550) TOP

Več podobnih tem