» »

dejmo tole razčistit ! Pentium ni = Celeron !

dejmo tole razčistit ! Pentium ni = Celeron !

mrTwelveTrees ::

Folk še zmeraj ne razume da Pentium ni enako Celeron....
reče se Intel Celeron in ne Pentium 2 xxx mhz Celeron

halo ?

Celeron je ena stvar, Pentium pa druga ...

to me fuul razkuri, da dajo tekle oglas:

pimer:
CPU 333 PII Celeron x SIT
ali Pentium II 466 Celeron x SIt

Azrael ::

Tisti, ki tako pišejo imajo in nimajo prav. Prav imajo zato ,ker so jedra procesorjev ista npr. Deschutes jedro za C 266 in C 300 MHz in P II 333 MHz, Coopemine za FCPGA Celerone in P III (vsaj upam, da je tako). Narobe je pa zato, ker se Celeron in Pentium procesorji razlikujejo po velikosti in delovanju predpomnilnika in vgrajenih naborih ukazov (MMX1/2, SSE 1/2). Po moje je označevanje v stilu PII Celeron xxx nepotrebno, ker že po imenu se da določiti kam procesor sodi.
Celeron procesorji naj bi bili za nezahtevne "domače?" uporabnike, Pentiumi 2,3,4 za resno delo, Xeon za strežnike ter Itanium so prihajajoči 64 bitniki, tako da že ime pove kaj naj se od procesorja pričakuje.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

mrTwelveTrees ::

gre se tudi zato, da nekod recimo da oglas:

prodam Pentium Celeron II 466mHz

kakšen kupec ne bo vedu al je to Celeron al Pentium al neki vmes ...:D
pa bo kupu to, pa vidu da je celeron ki lavfa slabše...
jah zaj*bal se je, ker ni vedu da je to Celeron...

zato se gre,... zavajanje

bezerk ::

ma po moje nočejo ljudje zavajat, ampak sami nimajo pojma o tem.
za primer: včeraj sem bral dooooolgo debato na enmu forumu, ko ljudem ni jasno, da je 1700+ na 2800+ popolnoma enako hiter kot original 2800+, enostavno jim ni jasno, da je isti CPU na višji frekvenci,bli so prepričani da ma slednji full več tranzistorjev, pa ne vem ka še, pa so dali linke na pdf file od AMDja ko piše da ma barton več tranzistorjev :D , they just don't get it, pač vsi ljudje ne vedo takih stvari !
Tudi prodajalci so oglaševali na isti štos PII celeron 8-O , pol pa kupijo tk pa naprej tud tk prodajajo, niso evil bol stupid ;)

Azrael ::

Ja to je direktno zavajanje neukih in naivnih kupcev. Po možnosi takih, ki nimajo pojma o računalnikih in kupujejo svoj prvi računalnik.

Ups, da ne bo pomote to se nanaša na drug post od mrTwelveTrees.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Ziga Dolhar ::

Za male oglase ne rečem -- bolj me to moti na cenikih trgovin. [oz. trgovinskih verig--].

Intel je vodil strogo politiko razločevanja med Celeronom in Pentiumom v prodajalnah (padlo je kar nekaj kazni), tako da se tukaj ne morem strinjati s tem, da imajo tisti, ki tovrstno dvojno poimenovanje uporabljajo, prav.

Tudi Rolls-Royce ni pol avto -- pol letalo, ker Rolls Royce recimo izdeluje motorje za letala. In morda celo enake šraufe ;).
https://dolhar.si/

Zheegec ::

Za male oglase ne rečem -- bolj me to moti na cenikih trgovin. [oz. trgovinskih verig--].

Hja, ogromno trgovin še prodaja AXP 2600+ Palomino ali celo Thunderbird, kar malo po forumu poglej0:)
Sploh pa so pogoste cvetke kot je AMD Duron XP 1300+ :D
Nekateri trgovci se manj spoznajo kot tisti ki pišejo male oglase:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Spajky ::

zadnja leta se je marketing sprevrgel /očitno gre skupaj z IT krizo/ IMHO bolj v nategovanje folka, ki se ne razume; pa tudi tisti, ki se vsaj malo razumejo še velikokrat padajo na trgovske finte...
za manj denarja več features, kvaliteta izdelave pa pada, pada....vse je krhko-po uporabi odvrzi...
Splača se kupovat danes leto ali dve staro robo iz druge roke in ne nasedat politiki, ki poskuša zvleči še zadnji sold iz portošeljna...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Oblivion ::

Kot sm napisal ze v eni temi se dobijo v Italiji procesorji 2600+ itd. v verzijah Palomino ter Thunderbird kot je napisal Alien in to je zelo cudna zadeva. Ker pa se vlece debata vec ali manj okrog Thoroughbred A in B sem raje vprasal, kot pa da bi kaj narobe razumel. Je pa res cudno, kako lahko sami prodajalci tako zamesajo pojme.

bf4ed ::

Ma to so štejfi.>:D

Blisk ::

FOLK NE RAZUME, zato pa pišejo tako, zato tud pravjo računalnik PENTIUM z AMD procesorjem itd.
Ker folk se folk ne spozna.

Super Sonic ::

ja folk se ne spozna. sej še nas k se mamo kao za neki nategujejo.

lep primer: Radeon 9000.
nekdo je spraševal po tej kartici če podpira agp 8x.
na ati-ju pise tolein kaj si človek lahko misle o tem? da kartica podpira agp 8x. potem, kasnej, seveda ugotovis da temu ni tako, in da samo deluje na platah z agp 8x...
to zdej zgleda tko, kot da radeon 8500/9100, katermu na ati-ju pise tole ne dela na platah z agp 8x...

in tako naprej...
Marsi kakšn potem nima pojma kaj je celeron.. kaj je pentium.. in kakšne frekvence ima amd 1700+..:)

boring:\

Oblivion ::

Ja ma za radeon 9000pro pise da dela tudi na platah z agp 8x ne pa da podpira 8x agp. Vsekakor je tako napisano, da te lahko res malo zablodi. :D

boštjan ::

zato pa je treba teste brat,ni dovolj da se odpraviš na domačo stran proizvajalca in dol pobereš podatke.Moraš pa tudi vedet oz. razumet kaj ti podatek hoče povedat in to kar piše na ATI strani za 9000pro glede 8xAGP jaz razumem da dela na platah ki podpirajo tudi 8X AGP.Glede 8500/9100 pa moraš na sapphire stran pogledat,ker pač ATI ni popravljal strani ,ko se je 8XAGP pojavo. Da pa eni celerone kar z pentiumi mešajo pa je zato,ker jih je nekdo prepričal ali pa hočejo prodat celerona za ceno pentiuma.

Super Sonic ::

ma ja boštjan. glede tega so se še na Tomu zmotil
to je zavajanje-sej nVidia isto dela/vsi isto delajo


poleg tega: pr 9800 piše tole :///IntelŽ PentiumŽ 4/III, Celeron™ II, AMDŽ K7/AthlonŽ/ AthlonŽ XP with AGP 8X (0.8v), 4X (1.5V) or Universal AGP 3.0 bus configuration (8X/4X)///

za 9000 piše tole :///IntelŽ PentiumŽ 4/III/II/Celeron™, AMDŽ K6/Duron™/AthlonŽ/Athlon XPŽ or compatible with AGP 2X (3.3v), 4X (1.5V), 8X (0.8v) or Universal AGP 3.0 bus configuration (2X/4X/8X).///

potem se nč ne ve-mi je zlo žal. mogoče pa sm mel to "smolo", da nism glih furu 9000-ke na platah, agp 8x in tega ne vem...
res pa je da nisem prebral reviev od 9200, kjer je blo pač omenjen to, da 9000 nima agp 8x podpore.

Zgodovina sprememb…

mrTwelveTrees ::

Blisk: ja imaš prav

folk piše tudi : primer:
prodam AMD Pentium .... :D

jah, kaj čmo... :|

flashroyal ::

mrTwelveTrees piše na začetku teme:

Folk še zmeraj ne razume da Pentium ni enako Celeron....
reče se Intel Celeron in ne Pentium 2 xxx mhz Celeron

halo ?

Celeron je ena stvar, Pentium pa druga ...

to me fuul razkuri, da dajo tekle oglas:

pimer:
CPU 333 PII Celeron x SIT
ali Pentium II 466 Celeron x SIt

Ampak: v konkretnem primeru je PII in Celeron jedro po designu enako. Razlika je le v velikostih predpomnilnikov PII in PII Celeron procesorjev in hitrosti le-tega, saj je v enem primeru full-speed, v dugem pa full-speed/2.

Variant od začetka proizvodnje Celeron (Na začetku tržno ime za cenejšo izvedenko PII procesorjev), pa do današnjih Celeron procesorjev na bazi PIV osnove jedra oziroma pri
AMD od ločitve na Athlon in Duron pa do današnjih T-BRED xxxxx procesorjev je pa toliko, da jih pravzaprav ne uspeš niti prešteti. Ljudje smo pač bukovi in kupmo tisto, kar se nam v določenem trenutku zdi poceni, ugodno najboljše ali pa blagodejno za našo dušo. Po pameti tako ali tako nebi noben izmed nas kupil avto Hyunday Maranello 550 ali pač?

boštjan ::

radeon power
ma ja boštjan. glede tega so se še na Tomu zmotil

glavno,da se tukaj niso zmotili ( AGP 2x/4x support ) ko so Hercules 3D Prophet 9000 Pro 128MB testirali;)

blazp88 ::

Zadnje čase tega ne opažam več, je pa bilo pred parimi leti povsod na oglasih PCX (ne me držat za besedo) in podobnimi napisano Pentium Celeron 550 Mhz.

Beernarrd ::

Druga stran je pa taka, da kakšni programi zahtevajo pii pa piii itd delajo pa na celeromih.
A ni potem bolje kot prodajalc napiše da so tudi celeromi pentiumi?
Tisti ki rabjo res pentiume, naj bi načeloma tudi vedeli, da celerom ni pentium.
Fora je v tem, ker ogromno tistih ki kupujejo računalnike mislijo da je pentium kar sinonim za npr. pc. Isto sranje kot kadar kdo reče da je kupil nov mobitel ker so imel pri simobilu ravno akcijo.

MadMax ::

Isto sranje kot kadar kdo reče da je kupil nov mobitel ker so imel pri simobilu ravno akcijo.

In kaj je tle narobe?
Mobitel je pač okrajšava za mobilni telefonski aparat. Ce je to slučajno tudi ime operaterja-kaj zato?
Tu za moje pojme delate napako tisti, ki mobitel (aparat) enačite z Mobitel (firma).

In ko smo že pri kritiki:
celerom?
Po pravilu bi torej morali pisat Celeron™ ali PentiumIV™... Z veliko začetnico....
Saj takih primerov je še ogromno, ne samo pri procesorjih.

Če kdo ne pozna razlike: kaj zato? Mu tudi ni pomembna, ker kupuje glede na "proračun", delal pa s tem compom itak ne bo nevemkaj.
Bolj gre takemu (pogojno rečeno) "zamerit" to, da se ni prej bolj pozanimal, kaj sploh kupuje. Ampak potem so pa tu svojevrstni "lokalni guruji", ki po besedičenju dajejo vtis nekega znanja, nimajo pa za burek. Torej so takšni "guruji" večji problem kot pa prodajalci, ki sicer (kakor kateri) včasih zavajajo z nazivi, a v končni fazi plačaš tisto, kar si dobil, in nič več.
Kdor pa točno ve zakaj rabi tako in tako zmogljivo kišto, pa tudi pozna razliko.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Klemenn ::

mislim, to gre v taki ekstrem, ta politika zavanjanja ;

videl sem še celerona 1700+ in pa durona 850+ :\

(na papirju seveda, zdi se mi da je eno oglaševal celo comtron) :\

mrTwelveTrees ::

spet en kekec ki je dal oglas na slo-tech:

>>Trunabilax


Pentium II Celeron 300A:

Prodam procesor Pentium II Celeron 300A na slot 1 , izjemno dober za navijanje, dodam še izjemno dober hladilnik Golden Orb !
Cena: 3.000
e-mail: mihazagar@siol.net


se vidi da JE celeron in ne Pentium ! zakaj potem omenja oba imena ? :D

bf4ed ::

Takim kekcem jaz rečem štejf.>:D

KTr1sk ::

Dons sem spet videl pod malimi oglasi "Pentium 400", no ko sem kliknu, je pa noter imel napisano Celeron400:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19020370 (13435) Janac
»

Menjava procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
201796 (1383) Azrael
»

Kaj je hitrejše Pentium II 350 ali Celeron 400?

Oddelek: Strojna oprema
392198 (1579) mtosev
»

AGP-pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
151086 (898) Zheegec
»

Mission Imposible xy

Oddelek: Strojna oprema
131195 (991) AlchemY

Več podobnih tem