» »

Menjava procesorja

Menjava procesorja

Metulj-1 ::

Živjo,
rabim nasvet glede menjave procesorja. Trenutno celeron 2.6 GHz, menjal bi ga z Pentium 4 3,06 GHz 533 MHz socket 478. Imam osn. ploščo Shuttle MV43V. Zanima me ali se mi izplača in pa, kako se kupuje preko ebaya. Našel sem procesor vendar je na nemški strani in ne razumem nič. Ali kdo ve koliko pride poštnina. evo link Ebay
Pa še to, zakaj piše spodaj notebook. A to pomeni, da ne paše v namizni nračunalnik.
  • spremenilo: Metulj-1 ()

___ ::

možno da ne paše.pa itak more met tvoj celeron isto socket kot tisti pentium.drugače neboš mogu montirat. najlaži če kupiš oboje...matično in proc pa maš mir. če pa denarja ni pa pjdi na bolho (sklepam da cene niso nič kej dost višje kot na ebayu...pa tud če so morš še poštnino plačat:)..)

uglavnem povej kateri socket imaš zdaj, pa ti povem če ti pentium paše notr.drgač pa itak da se splača.celeron je že tko slab proc...in bi se ti kr precej poznal če bi dau pentiuma 3.0 notr. jaz sem opazil razliko že ko sem šel izamd athlon 2.7 na amd 64 3.0+...kakšna bi bla razlika šele med celeron in pentium:)

___ ::

aja sem pozabil omeniti....sem 90 % prepričan da boš zelo težko dal pentiuma 3.0 na matično kjer je biu prej celeron 2.4....pomojm no.
nism čist zihr sam 90% pa...drugačna tehnologija, podnožje je skor zihr drugačno.tako da dvomim da bo šlo tole skos samo z menjavo procesorja...

poglej kakšen socket ima tvoj proc zdaj pa poglej če se kaj pametnega dobi.drugače pa kot sem že rekel...kupi oboje.matično in procesor.

tu je pa še ena stvar..nevem če sploh obstaja matična plošča za procesorje nad 3.0, ki bi podpirala agp.sem jo iskal cirka 1 mesc nazaj, pa nikjer nisem nič našel...tako da če boš menjal matično in proc, boš moral še grafo zamenjat...

če pa kupuješ rableno se pa vse dobi:) sam kot sem že rekel..dvomim da 3.0 proc+matična, ki ima agp..vsaj jaz nisem ničesar našel.veliko sreče pri iskanju an:)

priporočan amd athlon 2.7 ali 2.8+ in matična naprimer asus a7v8x-x....to sem imel jaz prej.zadeva ni bila slaba, sam meni je napajalnik crknu pa je šlo vse skup v 3 p... m....:) kratek stik...

Azrael ::

Procesor na eBay je SL726, ki je procesor namenjen prenosnikom. Lahko se ga vtavi v Socket478, ali bo deloval ne vem, Klik!

Je pa menjava procesorja precej nesmiselna, če uporabljaš integrirano grafiko na matični plošči, saj ta predstavlja največje ozko grlo v istemu.
Nekoč je bil Slo-tech.

PlayTheGame ::

Zakaj ne bi šel P4 3.0 na plato, kjer je trenutno Celeron 2.6? :| Itak da bi šlo! Razlika med Celeronom in Pentiumom je samo v L2 cache-ju. Samo gledat je treba, da je pravi socket (478 verjetno) pa mogoče kakšen BIOS update tudi ne bi bil napačen za vsak slučaj. Pa tudi zakaj ne bi obstajala plata, ki bi imela hkrati AGP in podporo za 3 in več gigaherčne procesorje?! 8-O @Tech_man mal neumnosti kvasiš. Ravno tako plato sem pred kratkim imel oz. tak sistem. Razen, če si mislil, da se novo več ne dobi - to je pa res. Zato pa obstaja bolha. ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Klemzz ::

kokr sm jst zaslediu je fora u fsbju...jst mam P4 1.6GHz in kej več k 2.4GHz ne gre gor...

michel ::

Tvoja matična nudi popolno podporo pentiumu 4. Tako da ga lahko komot daš gor (pa še dober procesor je).
Pa jst ne bi prek eBaya naročal, pejt na bolho pa malo spremljaj in zgrabi ko vidiš dobro ponudbo0:) .

Tech_man tudi mene si mal presenetu s svojo izjavo o celeronu in pentiumu.

Azrael ::

Khmmm...

Lahko se avtor teme lepo zafrkne s tem procesorjem, citat linka v mojem prejšnjem postu:
Hi, usually this processors works in desktop motherboard only at 12X multiplier..
The desktops MB cant see the speedstep and the cpu work LOCKED at the minumum value 133x12=1600mhz
You can overclock it at 200x12at2.400MHZ or 250x12at3.000MHZ
In default 200x12 it results a P4 desktop 2400-800HT
and work at very low temperature max 33°C
In minim setting 133x12 it can work without fan!
Tu sta 2 neznanki:

1. Če napisano iz citata drži, bo imel 1.6GHz CPU, kar bo enako ali slabše od sedanjega Celerona. Plošča ima najvišju FSB 133MHz ( manual stran 27). V BIOSu namreč kakšnih OC opcij ni videti (stran 62).

2. Ne vemo ali bo BIOS sploh prebavil mobilni CPU. Ni problem v tem, če bi morebiti izpisalo neznan CPU, ampak v tem, da ni nujno, da bo plošča s takim procesorjem sploh delala. Tu lahko dokončen odgovor pove proizvajalec, še bolje pa je, če je že kdo preizkusil kaj se zgoti v takem primeru.

Zato bi avtorju svetoval tako: kupi nek P4 Northwood CPU Socket 478 za desktop, ki ima FSB 133Mhz, ampak samo v primeru, če ne uporablja integrirane grafike ampak neko na AGP vodilu.
Nekoč je bil Slo-tech.

Metulj-1 ::

Socket je 478. Mam pa grafično Nv7600 gs. Zunanja frekvenca je 133 MHZ, možno montirati P4 3.06 Ghz. Mislm neki tacga: 4 3,06 GHz533 MHz socket 478. Kva je fora z 533 Mhz. Pa kje bi ga dobu za solidno ceno. Gre se mi zato, ker zgleda,da procesor nenormalno bremza grafično. hvala.

PlayTheGame ::

133x4=533 FSB
Nekateri pač govorijo o 133 MHz fsb-ju, nekateri pa o 533 MHz kar je eno in isto. Je pa to "b" različica northwooda. Različica "a" je delovala na 400 FSB (4x100), različica "c" pa na 800 FSB (4x200). HT (hyper threading) podpirajo vse "c" različice ter 3.06b - tega, ki ga hočeš nabavit. Torej na tvoji plati ne bodo delovale "c" različice in vsi novejši (prescott-i).

Je pa dejansko P4 1.8 GHz hitrejši od Celerona 2.6 GHz. Izogibaj se samo prvotnih pentiumov 4 (Willamette), ki so bili šrot.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Metulj-1 ::

A se vam zdi tole vredu? Klik
Al pa tole? Klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Metulj-1 ()

5er--> ::

Kaj tebi ni jasno?

Na prvem linku je
P4 3066mhz 1mb 800mhz
Kakor so mojstri zgoraj ugotovili, pozabi na 800MHz. Glej 533MHz.

Drugi link je pa res totalno mimo.
procesor AMD Athlon XP 2800+ Barton FSB333
To je AMD-jev procesor (ti iščeš Intel), ki rabi Socket A (oz. Socket 462) (ti rabiš Socket 478).
Pozabi nanj, razen če bi rad menjal še matično.

___ ::

playthegame..sj sm pisal za nove matične:() za rablene sm pa tud napisal da se kej dobi.sam novo matično boš pa zlo težko dobu, k podpira 3.0 proc ali več in agp grafično. našel sem le v eni trgovini neko matično, ki podpira agp in proc okol 3.0, sam je fora da pa procesorja za matično niso več prodajal:) tko da s tem nimaš kej.

rableno je pa druga zgodba an:)

___ ::

procesor

tale mogoč? ostalo pa nevem če ti paše..sam podnožje je isti kot ta k ga ti potrebuješ.

z3ro ::

Js si bom tu sposodo temo... sm eno že nardil pa noben nč kaj napisal... torej zanima me če bi na mojo plato (ASUS A8NE-FM )lahk dal dvojedrnika (AMD 4000+ X2)? sedaj imam AMD A64 3000+. Kr za 4000+ X2 piše podnožje AM2. A to je 939 al kak? En je sicer odgovoril in reko da bi šlo, vendar naj posodobim BIOS. A to drži? Če ja, kako se posodobi?
Thx in LP

Melanholija ::

s939 ne gre na am2 to ni eno in isto, če imaš s939 plato rabiš s939 proc ki ga dobiš pri elektroniki recimo!

PlayTheGame ::

@Metulj-1: Pri tistem prvem linku bi bilo treba preverit za kakšen procesor dejansko gre. Ker tole je tipičen primer, ko folk sam ne ve kaj sploh prodaja oz. ne znajo pisat oglasov. Namreč P4 3066 z 800 fsb NE OBSTAJA! Ali je P4 3066 z 533 fsb - "b" varianta (ta je pravi zate) ali pa P4 3000 z 800 fsb - "c" varianta (ta ne bi pasal).
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Metulj-1 ::

Zgornji linki so bli mišleni glede menjava plate in procesorja ( oboje skupaj). Pa še ostale konfiguracije mi ne bi bilo treba spreminjati. Razmišljal sem o nakupu nove mašine vendar enostavno ne rabim mašine za 1000€ zato bi menjal samo procesor in kakor kaže še osn. ploščo. Nekako do 150 €. Da bi vsaj približno izkoristil grafično.
PlayaTheGame- sem opazu, da pri prvem linku google ne vrne nobenega konkretnega zadetka-glede procesorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Metulj-1 ()

butec ::

procesor nov klik

dans sem naročil P4 3,4 imajo pa tud P4 3,0

v tujini stanejo cca. 30 € več ( nemčija )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butec ()

dzinks63 ::

:)) In ti misliš dat za ta procesor 115€. Tole se mi ne zdi pametno.

Azrael ::

Za povrhu je tray - samo eno leto garancije in brez hladilnika. Res je cenejši, kot so bili ti procesorji ob izidu, ampak vseeno se mi sploh ne zdi poceni.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s CPU taktom - IBM Netvista

Oddelek: Strojna oprema
301425 (1056) zcetrt
»

Hitrost CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
261468 (1212) mtosev
»

Novi procesor

Oddelek: Kaj kupiti
81092 (947) jan01
»

Težave s QDI P4I865PE NOVO ali ne

Oddelek: Strojna oprema
51676 (1638) Dr_M
»

matična plošča za P4

Oddelek: Kaj kupiti
291833 (1650) flashek

Več podobnih tem