» »

Preslaba mrežna kartica

Preslaba mrežna kartica

TomazN ::

Najprej se opravičujem če je ta tema že kje omenjena.
Zanima me sledeče; imam laptop Hp z integrirano mrežno kartico 10/100. Sedaj imam na voljo internet hitrosti 20/200.Na speedtestu mi vleče z hitrostjo 20/98. Ker je po nekaterih podatkih ki sem jih dobil preslaba mrežna kartica me zanima kaj naj storim. V mislih sem imel usb mrežno kartico.Prosil bi Vas za Vašo pomoč!!

Hvala
Lp Tomaž

gddr85 ::

kupiš mogoče en usb wifi 300mpbs, če imaš wifi opcijo

hojnikb ::

prenosnik al kišta ?
#brezpodpisa

LJ4L ::

Najpomembneje je to kar je že hojnikb vprašal. V vsakem primeru se lahko problema rešiš z simple usb zadevco.

Tale mi zgleda za tvoje potrebe ok: http://www.conrad.si/Brezzicni-USB-klju...
LP from LJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LJ4L ()

Lonsarg ::

Wifi bo rabil tudi podporo ac standardu in dober signal, če res hoče celo linijo izkoristit...

Če pa govorimo o žični pa bo poceni USB zadosti;)

TomazN ::

Imam prenosnik kot je zgoraj omenjeno (laptop). Prenosnik bi imel najraje priklopljen na žico ker se mi zdi da bo manj izgube.Ni mi pa povsem jasno zakaj upload dela do 18mb/s kljub temu da je kartica 10/100. :)

gddr85 ::

10 mbps je cca 1,2 mBps
18 mpbs bi blo cca 2,2 mBps
eno je bit, drugo byte

Lonsarg ::

A nisi napisal da imaš 20/200 linijo? Torej 20 upload in 200 download. Torej da dobiš 18 rezultat je čisto prav.

Ker pa imaš mrežno kartico samo 100Mbit, downloada ne moreš izkoristiti, rabiš Gigabit mrežno. Čeprav se vprašaj katera stran ti bo sploh dovolila več kot 100Mbit izkoristit:).

Jaz sem tole kupil, ko sem nazadnje rabil dodaten Ethernet port. Za polnih 1000Mbit rabiš USB 3.0. Na USB 2.0 imaš pa teoretični maksimum 600Mbit, torej tvojo download linijo bi izkoristilo do konca, kljub temu če USB 2 uporabiš.
http://www.ebay.com/itm/USB3-0-10-100-1...

Invictus ::

TomazN je izjavil:

Imam prenosnik kot je zgoraj omenjeno (laptop). Prenosnik bi imel najraje priklopljen na žico ker se mi zdi da bo manj izgube.Ni mi pa povsem jasno zakaj upload dela do 18mb/s kljub temu da je kartica 10/100. :)

Zato ker 10 pomeni da zna delati tudi na 10Mbit/s Ethernetu. To ni upload ...

Jao, bože ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TomazN ::

Hvala za odgovore. lp

carota ::

A router je sposoben prebavljat tako linijo, 20/200? Katerega imaš?

Mavrik ::

TomazN je izjavil:

Najprej se opravičujem če je ta tema že kje omenjena.
Zanima me sledeče; imam laptop Hp z integrirano mrežno kartico 10/100. Sedaj imam na voljo internet hitrosti 20/200.Na speedtestu mi vleče z hitrostjo 20/98. Ker je po nekaterih podatkih ki sem jih dobil preslaba mrežna kartica me zanima kaj naj storim. V mislih sem imel usb mrežno kartico.Prosil bi Vas za Vašo pomoč!!

Hvala
Lp Tomaž


Joj kakšne neumnosti ti tu trosijo :)

Tvoja žična mrežna kartica podpira dva standarda hitrosti 10Mbit ali 100Mbit (kar je tisti napis ki ga vidiš). Vsa moderna oprema podpira vsaj 100Mbit standard, tako da povezava od laptopa do usmerjevalnika dela s 100Mbit hitrostjo v obe smeri. In to omejitev ti vidiš pri testiranju - pri prenosu proti tebi ne gre hitreje kot 100Mbit, saj te omeji povezava laptop - usmerjevalnik.

Da ti bo delalo hitreje boš moral uporabiti hitrejši 1Gbit (to je 1000Mbit ;) ) standard. Za to boš moral poskrbeti:

1.) Da usmerjevalnik v katerega imaš priklopljen omrežni kabel podpira 1Gbit standard. To ponavadi jasno piše na škatli, oz. povprašaj operaterja če je njihov router.
2.) Da mrežna kartica podpira 1Gbit standard v prenosniku - najlažje da dokupiš USB mrežno kartico. Skoraj vedno so jasno označene kot "Gbit Ethernet" ali pa kot "10/100/1000" in niso drage.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508513 (7434) MrStein
»

En Wifi, dva laptopa, za skoraj 2x večja hitrost na enem izmed njiju.

Oddelek: Omrežja in internet
232167 (1674) sm4rt4ss

Hitrost povezave 200 Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525277 (3991) Tilen
»

Standard 802.11n potrjen

Oddelek: Novice / Diski
354857 (3216) saxnfeld
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484083 (2500) Spc

Več podobnih tem