» »

Epson L300 odpadno črnilo

Epson L300 odpadno črnilo

robba22 ::

Pozdravljeni. Zanima me ali je kdo zasledil ali obstaja za ta printer zunanji tank za zbiranje odpadnega črnila? Kolikor sem na hitro gledal po googlu, ga nisem našel, tako da če zadeva obstaja bi bil hvaležen za kakšen link. Pa zanima me tudi ali je kdo že sam menjal zbiralnik odpadnega črnila in kako to gre (kakšna navodila in nasveti bi bili dobrodošli)?
  • spremenil: robba22 ()

MIHAc27 ::

Zunanji zbiralnik za odpadno črnilo gotovo ne.
Imaš pa seveda zunanji zbiralnik za barve.

Kaj bi z odpadnim črnilom sploh počel? Mislim, da je v temle tiskalniku stvar toliko izpopolnjena, da ga niti ni (smo prodali ene 2 zaenkrat).

Brane22 ::

MIHAc27 je izjavil:

Zunanji zbiralnik za odpadno črnilo gotovo ne.
Imaš pa seveda zunanji zbiralnik za barve.

Kaj bi z odpadnim črnilom sploh počel? Mislim, da je v temle tiskalniku stvar toliko izpopolnjena, da ga niti ni (smo prodali ene 2 zaenkrat).


Stran bi ga vrgel. Tako kot je sedaj, se verjetno zliva v "plenico", ki je uporabna le za določeno število čistilnih ciklov, nato se bo pa tiskalnik uprl. Če črnilo odvajaš in zlivaš, ni nevarnosti da bo sčasoma začelo smrdeti in kapljati iz njega in komot zresetiraš števec čiščenj.

robba22 ::

Po cca 14 mesecih se je zbiralnik za odpadno črnilo napolnil in bo potreben zamenjave. Ker ne bi vsako leto menjaval tega zbiralnika sem vprašal za zunanji zbiralnik črnila, ki bi ga enostavno izpraznil in veselo printal naprej. Če pa ne menjaš zbiralnika, ti po vsej verjetnosti začne odpadno črnilo iztekati iz printerja in naredi packarijo, ter tudi mogoče poškoduje printer.

Brane22 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Zunanji zbiralnik za odpadno črnilo gotovo ne.
Imaš pa seveda zunanji zbiralnik za barve.

Kaj bi z odpadnim črnilom sploh počel? Mislim, da je v temle tiskalniku stvar toliko izpopolnjena, da ga niti ni (smo prodali ene 2 zaenkrat).


Stran bi ga vrgel. Tako kot je sedaj, se verjetno zliva v "plenico", ki je uporabna le za določeno število čistilnih ciklov, nato se bo pa tiskalnik uprl. Če črnilo odvajaš in zlivaš, ni nevarnosti da bo sčasoma začelo smrdeti in kapljati iz njega in komot zresetiraš števec čiščenj.

MIHAc27 ::

Hm, enkrat sem pa res že čistil posodico za odpadno črnilo....

Žal dvomim, da obstaja nekaj že narejenega.

robba22 ::

Se pravi potem je verjetno edina varianta servis in menjava zbiralnika.

MIHAc27 je izjavil:

Hm, enkrat sem pa res že čistil posodico za odpadno črnilo....

Žal dvomim, da obstaja nekaj že narejenega.

OZZY ::

Išči po netu waste ink tank. Je pa tako, da je printer treba tudi resetirati ko se ti tak tank napolni. Ponavadi so softwerske rešitve plačljive.
Go with the flow.

OZZY ::

Go with the flow.

robba22 ::

Hvala za tole, vendar poznam. Mislim da je tole OEM zbiralnik ne pa zunanja varianta.

OZZY je izjavil:

Lahko pa pogledaš tukaj:
http://www.octoink.co.uk/categories/%2A...

andromedar ::

Ko sem se še s tem ukvarjal, je imel epson za waste ink napeljano gumijasto cevko v zadnji del tiskalnika, kjer je bil naložen filc, ki je pivnal to črnilo. Tisti filc se je pa menjaval. Zdaj, če spelješ tisto gibljivo cevko ven iz tiskalnika in v neko posodo, si si naredil zunanji waste ink tank :)
Eh?

OZZY ::

robba22 je izjavil:

Hvala za tole, vendar poznam. Mislim da je tole OEM zbiralnik ne pa zunanja varianta.

OZZY je izjavil:

Lahko pa pogledaš tukaj:
http://www.octoink.co.uk/categories/%2A...


Ja.. OEM.. lahko pa ga nardiš sam kot je zgoraj opisal. samo ne vem ali maš probleme tudi z resetiranjem kot pri menjavi OEM zbiralnika.
Go with the flow.

robba22 ::

Hvala vsem za odgovore, vendar sem najdel ugoden nadomestni del (tako da zaenkrat se ne bom ukvarjal z zunanjim tankom) in tudi na internetu sem najdel program za resetiranje števcev. Če ga kdo rabi mi lahko pošlje ZS.

robba22 ::

Operacija na 'pacientu' je uspela in sedaj printa naprej. Zamenjava odpadnega tanka za črnilo je čisto lahka, saj samo odviješ en vijak in zamenjaš del.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
695140491 (31) scipascapa
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036995 (20709) gazer
»

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7429860 (19130) bobby
»

Tiskalnik Canon - EROR B200

Oddelek: Pomoč in nasveti
51835 (1565) OZZY
»

Ecofont: varčevanje s črnilom, drugič

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
366603 (5685) crazyLIKEme

Več podobnih tem