» »

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav

Meizu ::

Kot lastnik tanove 2015 retine MBP moram se jaz dodat par centov v to temo.

1. Naj mi kdo najde prenosnik, ki bo imel isto kvaliteto in hardware kot tanov MBP retina + vsaj spodoben touchpad (tanov force touchpad je dejansko tako dober, da celo cimrov MBP 2014 mehanski izpade precej retardirano v primerjavi) ter studio audio editor iste kvalitete kot GarageBand (ne pozabite na kvaliteto pluginov!). Hkrati kot pogoj cena ne sme presegati cene mbp 13. ;)

2. MBP da so pocasni? Kateri laptopi vse pa sploh dosegajo 1.2gb/s read/write? Hardware je za vecino dela precej spodoben (ne, autocad, 3d, virtualkarji ipd. ne predstavljajo vecino dela).

3. Na lastno roko preverjenih 12 ur avtonomije?

4. Retina?

5. Vsem ostalim moznim laptopom na trgu mnogo superiornejsa interna zvocna kartica?

6. Zvocniki? Precej Hi-Fi glede na dejstvo, da so "le" interna laptop solucija, ter primerne glasnosti?

Dalje sploh ne bom nasteval.

Ne, da branim zadevo, ampak zal fantje, se za ta denar pri nobeni konkurenci ne da v paketu za isti denar dobit zgoraj nastetega. Kar vsaj v mojem primeru naredi MBP best value ne glede na vso ostalo konkurenco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

driver_x ::

Ah, daj, daj, tole je le začetno navdušenje nad novo igračko. Sigurno kup Asusov ponuja več od tega za pol cene.

m0LN4r ::

Da se tudi dobit aluminijaste zverine za manj: http://www.computerbase.de/2015-05/msi-...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Meizu ::

driver_x je izjavil:

Ah, daj, daj, tole je le začetno navdušenje nad novo igračko. Sigurno kup Asusov ponuja več od tega za pol cene.


Ti kar linkaj :)

Ce smo ze pri asusih, sem jih uporabljal prakticno celo zivljenje. Super masine, zal neprimerne za moje delo.

m0LN4r je izjavil:

Da se tudi dobit aluminijaste zverine za manj: http://www.computerbase.de/2015-05/msi-...


Tudi aluminij ni ravno moj prioritetni predmet pozelenja... Edit: Je pa lep fancy bonus, ne recem. Ne bi pa imel prav nic proti, ce bi bili maci plasticni, pa zato nekaj cenejsi. Funkcionalnost in rezultat produkta je to, kar zame steje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

Da se tudi dobit aluminijaste zverine za manj: http://www.computerbase.de/2015-05/msi-...

Saj ne stanejo manj ...

Poleg tega so pa to neke kible kjer zraven namesto torbe priložijo voziček ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Jah čuj, če je nekomu irispro ali 750m dovolj za delo, ne potrebuje MPBja sploh :P
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zheegec ::

Če smo pri Asusu je sedaj UX501 prava zverinica.
Sploh ekran je res za pohvalit, pa še nebleščeč je!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Meizu ::

Saj sem zgoraj nastel svoje pogoje za delo.

Ne vem zakaj vsi vedno gledate le in zgolj na hardware. Samo zato, ker ima nek laptop noter SLI 960M GPU se ne naredi izdelka superiornejsega.

Tudi performancna razlika med i5 in i7 quadom se zdalec ni glavni faktor med odlocanjem.

Zheegec ::

Odlično! Me veseli, da ti prenosnik, ki si ga kupil ustreza za tvoje delo. Ful dobro!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Meizu ::

Zheegec je izjavil:

Če smo pri Asusu je sedaj UX501 prava zverinica.
Sploh ekran je res za pohvalit, pa še nebleščeč je!



Slabsi zvocniki, slabsa zvocna, konkurencni audio editor garagebandu s potrebnimi plugini za delo stane nadaljnjih najmanj 300EUR... V primeru Cubasea smo ze na 500EUR... Kjer njegov konkurent pro logic x stane le 200... Itd.

Zheegec je izjavil:

Odlično! Me veseli, da ti prenosnik, ki si ga kupil ustreza za tvoje delo. Ful dobro!


Moj point objave ni bil hvala svoje lastnine. Gre se za to, da velika vecina tehnologov tule na STju generalizira value nekega izdelka na podlagi svojih lastnih potreb.

Ne nucamo vsi laptopov za kompleksne izracune preko CUDE, kjer potrebujemo se dual socket motherboard in 2x 6jedrna xenona ter 32gb rama... Za 1000EUR. S tem, da je resolucija ekrana enaka kalkulatorju, baterija zdrzi pa 15 minut. Pa sam leptop tehta vec kot ti sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Ne vem zakaj vsi vedno gledate le in zgolj na hardware. Samo zato, ker ima nek laptop noter SLI 960M GPU se ne naredi izdelka superiornejsega.


Če hočeš objektivno (kolikor toliko) primerjati dva sistema, potem moraš oba uporabljati vsaj nekaj časa, kar pa je za večino tukajšnjih strokovnjakov prevelik zalogaj, zato je enostavneje v katalog pogledati za specifikacijami in potem iz tega delati zaključke. Poleg tega smo ljudje različni, z različnimi potrebami in posledično preferiramo različne izdelke, čeprav boš na teh straneh prebral ogromno nasvetov za ali proti tej ali oni znamki, ki temeljijo zgolj na obsesiji do ali proti neki firmi.

Drugače se pa pridružujem mnenju nekoga zgoraj, da je fino, ker si našel izdelek, ki dobro služi tvojim ptrebam.

Zheegec ::

Ja, dejansko je super da imaš za neko specifično stvar računalnik in da najdeš nekaj, kar ti ustreza.
Če bi sam ta trenutek kupoval bi najbrž vzel tistega Asusa, ker ima all-around vse dobro (konfiguracija, ekran, baterija, ohišje, teža, priključki,...), stane pa okoli 1600EUR (touchscreen verzija okoli 1800EUR). Primerljiv Macbook Pro 15 je okoli 2700EUR (brez toucscreen).
Nekdo drug bi pa nekaj drugega vzel. Sem razumel, kot da iščeš še en prenosnik za koga drugega, ki si ne želi Apple, ti imaš pa Apple in si zadovoljen, kar me neizmerno veseli.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Meizu ::

Heh, hvala za obrazlozitev. Sem pa ocitno dolzan opravicilo, ker sem tvojo zgornjo izjavo razumel kot sarkazem.

Če hočeš objektivno (kolikor toliko) primerjati dva sistema, potem moraš oba uporabljati vsaj nekaj časa, kar pa je za večino tukajšnjih strokovnjakov prevelik zalogaj, zato je enostavneje v katalog pogledati za specifikacijami in potem iz tega delati zaključke. Poleg tega smo ljudje različni, z različnimi potrebami in posledično preferiramo različne izdelke, čeprav boš na teh straneh prebral ogromno nasvetov za ali proti tej ali oni znamki, ki temeljijo zgolj na obsesiji do ali proti neki firmi.

Drugače se pa pridružujem mnenju nekoga zgoraj, da je fino, ker si našel izdelek, ki dobro služi tvojim ptrebam.


No, saj to je tudi bil point moje objave. Zelim samo nakazati dejstvo, da ni vse v hardwaru ampak tudi v zmogljivosti in ceni samega softwarea. Ja, ironicno ampak bilokateri drugi izdelek bi kupil namesto applovega maca bi me v koncni fazi (s softwerom vred) prisel veliko vec kot mbp, da bi moji koncni izdelki lahko konkurirali tistemu, ki je isto zlozil skupaj z macom.

To seveda ne velja za vse. Power userji se cisto razumljivo lahko samo smejejo applovim "igrackam". Ampak so njihove potrebe v totalnem nasprotju s ciljno publiko, na katero cilja apple s svojimi izdelki.

Razen MacProji, ki stanejo celo premozenje in seveda s seboj prinesejo tudi izjemno zmogljivost, ampak je to se vedno konkretno zgresen nakup, ce tvoje delo ne zahteva dela s specificnimi aplikacijami, ki jih ta mac ponuja, ostali pa ne.

Za 5 jurjev zlozis tak PC, da glava pece.

Invictus ::

Meizu je izjavil:


To seveda ne velja za vse. Power userji se cisto razumljivo lahko samo smejejo applovim "igrackam". Ampak so njihove potrebe v totalnem nasprotju s ciljno publiko, na katero cilja apple s svojimi izdelki.

Vsi power userji ne rabimo nekih fensy grafilnih kartic. Ker posel tega ne zahteva ... Potem postanejo MacBook Proji čisto spodobne mašine.

Kdaj bodo naredili novo verzijo 15 colca?

Drugače pa Windows ekvivalent stane povsem isto, če upoštevaš iste kriterije. Pa ne spet linkat Asusov in MSIjev za katere rabiš vozičke ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

driver_x ::

Meizu je izjavil:

To seveda ne velja za vse. Power userji se cisto razumljivo lahko samo smejejo applovim "igrackam". Ampak so njihove potrebe v totalnem nasprotju s ciljno publiko, na katero cilja apple s svojimi izdelki.


Izraz "power user" je že v osnovi čisto zgrešen, ker kot sem zgoraj omenil, so potrebe čisto različne.

AnotherMe ::

Če primerjam mojega prejšnjega mbp 13 (2012) in mojega asusa zenbook (2011), glede na to da imata precej podobno drobovje (i7, 16gb ram, ssd...), lahko rečem, da je asus dosti boljši! Pač glede na izdelavo, obliko, priključke, tudi občutek je kot da deluje hitreje od maca (ampak težko je sedaj primerjat osx in windows...). Bateriaj je nekje podobno po 3-4 letim mi na obeh delal cca. 5ur (pri novem je bilo tudi podobno: dobrih 8ur).
Cena je bila okoli 900€ za Zena in okoli 1400€ za mbp.
Mbp z retina zaslonom, ki ga ima sedaj pa je dajansko uporabna zadeva! Tukaj dejansko pomete z asusom - ampak za več kot 1000€ višjo ceno tudi mora!
Zakaj sploh imam meka, če tako hvalim asusa? Ker dejansko obstaja nekaj programov, ki delajo samo na meku - sem probal v virtualcu, ampak to ni isto...

Meizu ::

driver_x je izjavil:

Meizu je izjavil:

To seveda ne velja za vse. Power userji se cisto razumljivo lahko samo smejejo applovim "igrackam". Ampak so njihove potrebe v totalnem nasprotju s ciljno publiko, na katero cilja apple s svojimi izdelki.


Izraz "power user" je že v osnovi čisto zgrešen, ker kot sem zgoraj omenil, so potrebe čisto različne.


Kot power user sem mislil nekoga, ki izkljucno potrebuje moc hardwara (CPU npr.) in nima nobene koristi od mac exclusive softwara in mu avtonomija baterije ni kljucnega pomena, saj ima laptop vezan vecinoma na strom, ampak vseeno nuca neko vrsto mobilnosti (iz mize na mizo).

Nisem ravno ekspert, verjetno je izraz "power user" veliko sirsi, kot sem si prvotno zamislil.

Invictus ::

Meizu je izjavil:


Nisem ravno ekspert, verjetno je izraz "power user" veliko sirsi, kot sem si prvotno zamislil.

Točno to ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Kot power user sem mislil nekoga, ki izkljucno potrebuje moc hardwara (CPU npr.) in nima nobene koristi od mac exclusive softwara in mu avtonomija baterije ni kljucnega pomena, saj ima laptop vezan vecinoma na strom, ampak vseeno nuca neko vrsto mobilnosti (iz mize na mizo).


Nekdo potrebuje moč CPUja, nekdo drug moč grafične kartice, nekdo tretji hitrost diska, lahko si kritično odvisen od baterije, teže, .... S(m)o tudi taki, ki so nam pomembne kombinacije: splošna dobra odzivnost sistema pri majhni teži, kompatni velikosti in dolgem trajanju baterije. Zato je že precej časa moj primarni sistem MBA, ki pa sem ga kupil iz čisto drugačnih razlogov: malo zaradi tega da lahko otroci na daljših potovanjih z letalom ali avtom gledajo risanke, malo pa zaradi želje, da sprobam še OSX. Kmalu pa sem ugotovil, da mi tak sistem daleč najbolj odgovarja.

m0LN4r ::

Meizu je izjavil:

Saj sem zgoraj nastel svoje pogoje za delo.

Ne vem zakaj vsi vedno gledate le in zgolj na hardware. Samo zato, ker ima nek laptop noter SLI 960M GPU se ne naredi izdelka superiornejsega.

Tudi performancna razlika med i5 in i7 quadom se zdalec ni glavni faktor med odlocanjem.

Sej glih to, če ne rabiš performanca, kot si rekel (ki ga MBP itak ne ponuja), potem ga ne potrebuješ.
Enako delo opraviš z bistveno manjšim vložkom oz. vložil denar v namensko zvočno kartico in ne v MBP.

In ja v laptopih med i5 in i7 je kr razlika, ker i5 ni quad i7 je pa malo več, kot le quad.

Ne nucamo vsi laptopov za kompleksne izracune preko CUDE, kjer potrebujemo se dual socket motherboard in 2x 6jedrna xenona ter 32gb rama... Za 1000EUR. S tem, da je resolucija ekrana enaka kalkulatorju, baterija zdrzi pa 15 minut. Pa sam leptop tehta vec kot ti sam.


Če nebi tako pretiraval bi mogoče celo videl, da tako groznih razlik sploh ni. MSI PE (kalibrated), Razor IPS, Asus IPS, in vse za malo manj in veliko več svobode.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Nummy ::

m0LN4r je izjavil:

Da se tudi dobit aluminijaste zverine za manj: http://www.computerbase.de/2015-05/msi-...

Tole je samo 50% aluminij. Samo zgoraj, spodaj pa plastik bombastik.

technolog ::

Meizu je izjavil:

Kot lastnik tanove 2015 retine MBP moram se jaz dodat par centov v to temo.

1. Naj mi kdo najde prenosnik, ki bo imel isto kvaliteto in hardware kot tanov MBP retina + vsaj spodoben touchpad (tanov force touchpad je dejansko tako dober, da celo cimrov MBP 2014 mehanski izpade precej retardirano v primerjavi) ter studio audio editor iste kvalitete kot GarageBand (ne pozabite na kvaliteto pluginov!). Hkrati kot pogoj cena ne sme presegati cene mbp 13. ;)

2. MBP da so pocasni? Kateri laptopi vse pa sploh dosegajo 1.2gb/s read/write? Hardware je za vecino dela precej spodoben (ne, autocad, 3d, virtualkarji ipd. ne predstavljajo vecino dela).

3. Na lastno roko preverjenih 12 ur avtonomije?

4. Retina?

5. Vsem ostalim moznim laptopom na trgu mnogo superiornejsa interna zvocna kartica?

6. Zvocniki? Precej Hi-Fi glede na dejstvo, da so "le" interna laptop solucija, ter primerne glasnosti?

Dalje sploh ne bom nasteval.

Ne, da branim zadevo, ampak zal fantje, se za ta denar pri nobeni konkurenci ne da v paketu za isti denar dobit zgoraj nastetega. Kar vsaj v mojem primeru naredi MBP best value ne glede na vso ostalo konkurenco.


Dokler Apple ne porihta OS X-a, ga ne mislim kupit.

https://www.phoronix.com/scan.php?page=...

Poglej si samo tole. Pri vseh taskih je MAC OS X počasnejši od 10 do 60%. To je razlika med Haswell i7 in core 2 duo. To je eden izmed glavnih razlogov, zakaj je vsak malo boljši ultrabook precej pred tem sranjem, ki si ga kupil ti.

p.s: 1.2gb/s je samo 150MB/s, kar je počasno. Verjetno nisi mislil tako.

leiito ::

OS-X je vsaj zadnjih 5 let vrhunski, te neke cifre, benchmarki in kar je še tega pa za povprečnega uporabnika povsem irelevantni. Sam imam prav tako letošnjega MBPr in mi je na nek način žal, da nisem raje vzel Macbooka, ker je za tipična opravila povsem dovolj in tudi solo port ni ovira. T.i. navadni ljudje rabimo računalo za Word, mail, browsing, downloadanje filmov in to je več ali manj to. Zakaj bi potem rabil nek super duper procesor ali grafično kartico, ki ni integrirana? Macbook dela vse, kar rabiš, vrhunsko, ni šibke točke.

Gledal sem npr HP 360 in Dell XPS, oba polna kompromisov in padeta že na izpitu trackpada in dokler PC računala niti uporabnega trackpada, ki je osnova povezave med uporabnikom in mašino, ne znajo narest, so pač te mašine toliko manj uporabne in vredne.

In estetika tudi šteje, tako pač je, pa naj bo pri avtomobilu, garderobi, ali tehničnih izdelkih. Če ne bi, ne bi vsi kopirali Applovih dizajnov in ne bi govorili o kulturi bivanja, oblačenja, računalništva itd. Ne trdim, da so tisti, ki jim form factor ni pomemben, nekulturni ali necivilizirani, ampak lepe stvari nam polepšajo lajf, če imamo razvit estetski čut, seveda.

m0LN4r ::

navadni ljudje rabimo računalo za Word, mail, browsing, downloadanje filmov in to je več ali manj to.

Ker to pa res nemorš počet na 2 leti stari kitajski tablici...

In estetika tudi šteje, tako pač je, pa naj bo pri avtomobilu, garderobi, ali tehničnih izdelkih.

Estetiko za Word, mail in browsing? Kam pa gledaš, kot to delaš...

Zakaj bi potem rabil nek super duper procesor ali grafično kartico, ki ni integrirana?

Saj za kaj bi sploh rabil za taka opravila: vrhunski appletop?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

leiito ::

Dobro vprašanje. Računalnika dejansko ne rabim in večina "povprečnih" uporabnikov tudi ne. Ne več. 90% browsanja na tableti. Ne glih kitajski, ampak ja, res je. Kaj naj rečem, rad imam tehnologijo.

hojnikb ::

Tisti, ki res rabijo laptop za delo, se seveda ne ukvarjajo z estetiko.... :)
#brezpodpisa

leiito ::

V službi ga tudi sam rabim za delo in enako ne rabim več kot word, outlook in safari. Tukaj se zdi kalo drugače, 95% ljudi na ST obdeluje foto in video.

Meizu ::

technolog je izjavil:

Meizu je izjavil:

Kot lastnik tanove 2015 retine MBP moram se jaz dodat par centov v to temo.

1. Naj mi kdo najde prenosnik, ki bo imel isto kvaliteto in hardware kot tanov MBP retina + vsaj spodoben touchpad (tanov force touchpad je dejansko tako dober, da celo cimrov MBP 2014 mehanski izpade precej retardirano v primerjavi) ter studio audio editor iste kvalitete kot GarageBand (ne pozabite na kvaliteto pluginov!). Hkrati kot pogoj cena ne sme presegati cene mbp 13. ;)

2. MBP da so pocasni? Kateri laptopi vse pa sploh dosegajo 1.2gb/s read/write? Hardware je za vecino dela precej spodoben (ne, autocad, 3d, virtualkarji ipd. ne predstavljajo vecino dela).

3. Na lastno roko preverjenih 12 ur avtonomije?

4. Retina?

5. Vsem ostalim moznim laptopom na trgu mnogo superiornejsa interna zvocna kartica?

6. Zvocniki? Precej Hi-Fi glede na dejstvo, da so "le" interna laptop solucija, ter primerne glasnosti?

Dalje sploh ne bom nasteval.

Ne, da branim zadevo, ampak zal fantje, se za ta denar pri nobeni konkurenci ne da v paketu za isti denar dobit zgoraj nastetega. Kar vsaj v mojem primeru naredi MBP best value ne glede na vso ostalo konkurenco.


Dokler Apple ne porihta OS X-a, ga ne mislim kupit.

https://www.phoronix.com/scan.php?page=...

Poglej si samo tole. Pri vseh taskih je MAC OS X počasnejši od 10 do 60%. To je razlika med Haswell i7 in core 2 duo. To je eden izmed glavnih razlogov, zakaj je vsak malo boljši ultrabook precej pred tem sranjem, ki si ga kupil ti.

p.s: 1.2gb/s je samo 150MB/s, kar je počasno. Verjetno nisi mislil tako.


Bo kar 1.2GB/s, ne 1.2Gb/s.

m0LN4r je izjavil:

Meizu je izjavil:

Saj sem zgoraj nastel svoje pogoje za delo.

Ne vem zakaj vsi vedno gledate le in zgolj na hardware. Samo zato, ker ima nek laptop noter SLI 960M GPU se ne naredi izdelka superiornejsega.

Tudi performancna razlika med i5 in i7 quadom se zdalec ni glavni faktor med odlocanjem.

Sej glih to, če ne rabiš performanca, kot si rekel (ki ga MBP itak ne ponuja), potem ga ne potrebuješ.
Enako delo opraviš z bistveno manjšim vložkom oz. vložil denar v namensko zvočno kartico in ne v MBP.

In ja v laptopih med i5 in i7 je kr razlika, ker i5 ni quad i7 je pa malo več, kot le quad.

Ne nucamo vsi laptopov za kompleksne izracune preko CUDE, kjer potrebujemo se dual socket motherboard in 2x 6jedrna xenona ter 32gb rama... Za 1000EUR. S tem, da je resolucija ekrana enaka kalkulatorju, baterija zdrzi pa 15 minut. Pa sam leptop tehta vec kot ti sam.


Če nebi tako pretiraval bi mogoče celo videl, da tako groznih razlik sploh ni. MSI PE (kalibrated), Razor IPS, Asus IPS, in vse za malo manj in veliko več svobode.


Ti pa res nisi prebral tega, kar sem napisal kaj?

A si sploh kdaj uporabljal laptop on-the-go ter po poti miksal/transkribiral posnetke? Nisi ane.

vse za malo manj in veliko več svobode


Kaksne svobode pa?

hojnikb je izjavil:

Tisti, ki res rabijo laptop za delo, se seveda ne ukvarjajo z estetiko.... :)


To je pa pokazala raziskava iz...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Meizu ::

leiito je izjavil:

Sam imam prav tako letošnjega MBPr in mi je na nek način žal, da nisem raje vzel Macbooka, ker je za tipična opravila povsem dovolj in tudi solo port ni ovira.


Naj ti ne bo. Razlika v performansu je napram macbooku huge. Zakaj bi sploh nucal tisto zadevo? MBP je ze tako tanek, da tanjse zadeve prakticno ne nucas. Razen ce si visok 130cm in tehtas 15kg potem ja, vsak dekagram steje.

Meizu ::

Ker to pa res nemorš počet na 2 leti stari kitajski tablici...


Tvoji komentarji so pa res cvet vseh cvetov.

Najprej kdo tebi daje avtoriteto nad odlocanjem posameznika, kaj on rabi in kaj ne.

Drugic, preberi si poste malce bolje, pa bos takoj ugotovil, da nekateri nucamo namenski software, ki je apple exclusive in to nam dejansko pomeni vec svobode, kot jo bos ti kdajkoli imel s costumizable gadget paneli in ostalo solato.

Zakaj kupujemo vsi 2.0 turbobencinarje z 210km, ce smo pa 50 let nazaj ravno tako prispeli do ljubljane na delo z 20km ficomatiki?

Zakaj uporabljas smartphone? Ti tega ne rabis. Mas racunalnik za vse smart aplikacije, ne nucas se smartphona, v stari reglji imas tudi beleznico, torej ni problem zapiskov delat tudi tam.

Se enkrat povdarjam - ni vse samo v hardwarju. Ne nucamo vsi quadov in podobnih bonbonckov. Na zadnjem laptopu pred nakupom MBPja sem imel i7 QM 3. generacije. Ga ne pogresam, ker ga enostavno ne rabim. Za snemanje in produkcijo je zame bolj pomembna hitrost diska, plugine ipd. tako ali tako dodajas na tracke kasneje, torej je hitrost CPUja nepomembna. In mobilna i5 serija je cisto dovolj za precejsnjo vecino opravil, ne samo word editanje ipd. s tem, da se stroma manj pokuri, kar posledicno dovoli uporabniku delo brez elektricnega vira ure in ure.

njyngs ::

Kot lastnik tanove 2015 retine MBP moram se jaz dodat par centov v to temo.


Oh well, mnenja ljudi, ki so v v fazi medenih tednov s svojo novo napravo ne gre jemati preveč resno. Pa najprej zahtevanje linkov s primerljivim laptopom in potem ko ga dobiš izgovarjanje, da ni vse v hardware-u je pa naravnost smešno. O ti ti porednež, saj ne veš kaj bi rad.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Meizu ()

m0LN4r ::

Najprej kdo tebi daje avtoriteto nad odlocanjem posameznika, kaj on rabi in kaj ne.

Kje ti to vidiš? Jaz vidim samo tvojo avtoriteto, ki je napisala neke fakte, brez kakšrnih koli dokazov oz. raziskav o tem kar si naštel, potem pa jih krnekaj sam zahtevaš. lol
Specifična raba je ena stvar, če pač moraš tiste 3 programe nujno uporabljat. To pa je pomeni, da je najboljši invest tudi za ostalih 99%, kot bi to rad prikazal s tistim hvalisanjem brez vsega.

Zakaj kupujemo vsi 2.0 turbobencinarje z 210km,

Ja sej, pač apple = bmw in ne rolls royce ali wrx STi
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Meizu ::

njyngs je izjavil:

Kot lastnik tanove 2015 retine MBP moram se jaz dodat par centov v to temo.


Oh well, mnenja ljudi, ki so v v fazi medenih tednov s svojo novo napravo ne gre jemati preveč resno. Pa najprej zahtevanje linkov s primerljivim laptopom in potem ko ga dobiš izgovarjanje, da ni vse v hardware-u je pa naravnost smešno. O ti ti porednež, saj ne veš kaj bi rad.


Sej ne, da tudi ti nisi prebral pravzaprav nic, kar je bilo napisanega. Nisi vreden komentarja.

Kje ti to vidiš? Jaz vidim samo tvojo avtoriteto, ki je napisala neke fakte, brez kakšrnih koli dokazov oz. raziskav o tem kar si naštel, potem pa jih krnekaj sam zahtevaš. lol
Specifična raba je ena stvar, če pač moraš tiste 3 programe nujno uporabljat. To pa je pomeni, da je najboljši invest tudi za ostalih 99%, kot bi to rad prikazal s tistim hvalisanjem brez vsega.


Kje pa so ti "fakti" ki sem jih izrekel? Ne razumem.

Edit: Rad bi tudi, da mi linkas izjavo, kjer trdim, da je MBP the all mighty za vse uporabnike racunalnikov, ne samo za tiste, ki nucamo osx exclusive programje?

Kar prosim, pa ne se izmikat. Bom pridno cakal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

m0LN4r ::

Prikazati ni trditi.

Kje pa so ti "fakti" ki sem jih izrekel? Ne razumem.


EVO:

Meizu je izjavil:

Kot lastnik tanove 2015 retine MBP moram se jaz dodat par centov v to temo.

1. Naj mi kdo najde prenosnik, ki bo imel isto kvaliteto in hardware kot tanov MBP retina + vsaj spodoben touchpad (tanov force touchpad je dejansko tako dober, da celo cimrov MBP 2014 mehanski izpade precej retardirano v primerjavi) ter studio audio editor iste kvalitete kot GarageBand (ne pozabite na kvaliteto pluginov!). Hkrati kot pogoj cena ne sme presegati cene mbp 13. ;)
2. MBP da so pocasni? Kateri laptopi vse pa sploh dosegajo 1.2gb/s read/write?
Hardware je za vecino dela precej spodoben (ne, autocad, 3d, virtualkarji ipd. ne predstavljajo vecino dela).
3. Na lastno roko preverjenih 12 ur avtonomije?
4. Retina?
5. Vsem ostalim moznim laptopom na trgu mnogo superiornejsa interna zvocna kartica?
6. Zvocniki? Precej Hi-Fi glede na dejstvo, da so "le" interna laptop solucija, ter primerne glasnosti?

Dalje sploh ne bom nasteval.

Ne, da branim zadevo, ampak zal fantje, se za ta denar pri nobeni konkurenci ne da v paketu za isti denar dobit zgoraj nastetega. Kar vsaj v mojem primeru naredi MBP best value ne glede na vso ostalo konkurenco.


No jaz ne vidim nobenega linka, raziskave ali karkoli, kjer bi kaj primerljivega primerjali s katerim te svoje "nebom dalje našteval" stvari naštevaš.
Povej ceno tega tvojega MBPja pa ti najdemo za isto ceno primeren laptop ali mobile workstation pa potem lahko delaš primerjavo.
- pa dejmo vsaj isto državo za primerjat, ker zdaj so cene res vsepovprek

To kar si pa ti napisal je pa pač isto, kot si sam rekel:

Meizu je izjavil:

Ker to pa res nemorš počet na 2 leti stari kitajski tablici...


Tvoji komentarji so pa res cvet vseh cvetov.

In ja, tista našteta opravila, na katera se je navezovalo lahko delaš na tem in te pride le 200EUR če imaš časovni stroj. Za taka opravila dandanes res ne rabiš netbooka/laptopa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Meizu ::

No jaz ne vidim nobenega linka, raziskave ali karkoli, kjer bi kaj primerljivega primerjali s katerim te svoje "nebom dalje našteval" stvari naštevaš.
Povej ceno tega tvojega MBPja pa ti najdemo za isto ceno primeren laptop ali mobile workstation pa potem lahko delaš primerjavo.
- pa dejmo vsaj isto državo za primerjat, ker zdaj so cene res vsepovprek


Heh. Kateri od teh faktov pa ni resnicen?

MBP ima retino, to vedo golobi na strehi. Ima tovarnisko 10 ur avtonomijo, osebno mi je zdrzala pri browsanju po spletu 12 ur preverjeno. Imas tudi teste na spletu, ki trdijo podobno.

Disk nove retine 2015 dosega 1.2 gigabajta (moram z besedo napisat, da se ne bo spet kdo spotaknu) read/write prenosa na vecjih datotekah. Tudi to je znan fakt in potrjen tudi z moje strani. Zvocna kartica, ki jo vgrajujejo v MBPje je tudi superiornejsa prakticno vsem ostalim solucijam v ostalih laptopih, ker nobena druga firma ne daje povdarka na kvaliteti zvoka. Imas modele na spletnih straneh pa primerjaj.

Precej Hi-Fi zvocniki? To je samo moja opazka, ampak zame so dovolj dobri sploh glede na to, kar sem sam sprobal, videl in slisal. To sam ne stejem kot fakt, ker nikjer ne trdim, da so boljsi ali slabsi.

Torej. Laptop sem kupil v Avstriji za 1300€ (campus). Torej, za 1300€ mora prenosnik vsebovati:

aluminijasto ohisje
12 urno avtonomijo
256gb 1.2gb/s SSD
8gb rama
vsaj retina resolucijo, kontrast in kvaliteto barve
osvetljeno tipkovnico
touchpad, ki lahko konkurira applovem force trackpadu
13 colski ekran
enako tezo kot mbp
enako razmerje stranic ekrana kot mbp (16:10 oz. 2560x1600)
enako kvalitetno zvocno kartico
enako kvalitetno alternativo programu Garage Band in Logic Pro X (hint: https://www.steinberg.net/en/shop/buy_p...

Za zacetek ti bo dovolj.

Pa kar na plano z idejami, I'm all ears, pa ce ne za zdaj, mi bo pa v prihodnosti prav prislo :) Ze komaj cakam rezultate tvoje raziskave :)

hojnikb ::

Disk nove retine 2015 dosega 1.2 gigabajta (moram z besedo napisat, da se ne bo spet kdo spotaknu) read/write prenosa na vecjih datotekah.

Da nebomo doživljali prevelihi orgazmov, ta podatek je še najmanj relavanten, ko se gremo hitri storage. Pomemben je random performance, ki pa v primeru macbookov ni tako orgazmično bolši.
#brezpodpisa

leiito ::

Tu poskušate primerjati stvari, ki niso primerljive. Lahko meriš nek benchmark performance, ne moreš pa objektivno meriti kakovosti trackpada ali tastature, vrednosti tega, da si iz iClouda postaviš nov MBP, ki bo identičen prejšnjemu z vsemi bookmarki, gesli, programi, tega da ti ni treba skrbeti za viruse, čistiti neke registre ipd. Eni se prepričujejo, da je applov ekosistem marketinški trik, ampak da vse z vsem deluje in to brezhibno, tega pri PCju pač ni. Predlog: pejte v "applove" štacune in vzemte MBP na test, brez težav ga dajo za en teden, in potem modrujte.

m0LN4r ::

Meizu je izjavil:

No jaz ne vidim nobenega linka, raziskave ali karkoli, kjer bi kaj primerljivega primerjali s katerim te svoje "nebom dalje našteval" stvari naštevaš.
Povej ceno tega tvojega MBPja pa ti najdemo za isto ceno primeren laptop ali mobile workstation pa potem lahko delaš primerjavo.
- pa dejmo vsaj isto državo za primerjat, ker zdaj so cene res vsepovprek


Heh. Kateri od teh faktov pa ni resnicen?

MBP ima retino, to vedo golobi na strehi. Ima tovarnisko 10 ur avtonomijo, osebno mi je zdrzala pri browsanju po spletu 12 ur preverjeno. Imas tudi teste na spletu, ki trdijo podobno.

Disk nove retine 2015 dosega 1.2 gigabajta (moram z besedo napisat, da se ne bo spet kdo spotaknu) read/write prenosa na vecjih datotekah. Tudi to je znan fakt in potrjen tudi z moje strani. Zvocna kartica, ki jo vgrajujejo v MBPje je tudi superiornejsa prakticno vsem ostalim solucijam v ostalih laptopih, ker nobena druga firma ne daje povdarka na kvaliteti zvoka. Imas modele na spletnih straneh pa primerjaj.

Precej Hi-Fi zvocniki? To je samo moja opazka, ampak zame so dovolj dobri sploh glede na to, kar sem sam sprobal, videl in slisal. To sam ne stejem kot fakt, ker nikjer ne trdim, da so boljsi ali slabsi.

Torej. Laptop sem kupil v Avstriji za 1300€ (campus). Torej, za 1300€ mora prenosnik vsebovati:

aluminijasto ohisje
12 urno avtonomijo
256gb 1.2gb/s SSD
8gb rama
vsaj retina resolucijo, kontrast in kvaliteto barve
osvetljeno tipkovnico
touchpad, ki lahko konkurira applovem force trackpadu
13 colski ekran
enako tezo kot mbp
enako razmerje stranic ekrana kot mbp (16:10 oz. 2560x1600)
enako kvalitetno zvocno kartico
enako kvalitetno alternativo programu Garage Band in Logic Pro X (hint: https://www.steinberg.net/en/shop/buy_p...

Za zacetek ti bo dovolj.

Pa kar na plano z idejami, I'm all ears, pa ce ne za zdaj, mi bo pa v prihodnosti prav prislo :) Ze komaj cakam rezultate tvoje raziskave :)

-
-

Meizu je izjavil:


To je pa pokazala raziskava iz...?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Meizu ::

hojnikb je izjavil:

Disk nove retine 2015 dosega 1.2 gigabajta (moram z besedo napisat, da se ne bo spet kdo spotaknu) read/write prenosa na vecjih datotekah.

Da nebomo doživljali prevelihi orgazmov, ta podatek je še najmanj relavanten, ko se gremo hitri storage. Pomemben je random performance, ki pa v primeru macbookov ni tako orgazmično bolši.


Ko premikam 5 in vec gigabajtne studijske projekte, mi the 1.2gb/s prav lepo tekne po zelodcu ves.

Malce vec o tem:

http://barefeats.com/hard199.html

leiito ::

1300 za 8/256 GB? To je uber ugodno.

Meizu ::

To je pa pokazala raziskava iz...?


Stari, resno, ne seri. Sem ti rekel, kaj so moji pogoji, kaksne so moje potrebe za delo. Najdi mi alternativo, za kateri si tako preprican da obstaja, ali pa se odstrani iz teme.

hojnikb ::

Meizu je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Disk nove retine 2015 dosega 1.2 gigabajta (moram z besedo napisat, da se ne bo spet kdo spotaknu) read/write prenosa na vecjih datotekah.

Da nebomo doživljali prevelihi orgazmov, ta podatek je še najmanj relavanten, ko se gremo hitri storage. Pomemben je random performance, ki pa v primeru macbookov ni tako orgazmično bolši.


Ko premikam 5 in vec gigabajtne studijske projekte, mi the 1.2gb/s prav lepo tekne po zelodcu ves.

Malce vec o tem:

http://barefeats.com/hard199.html

A na istem disku delaš dvojne kopije ??

Sicer pa, iz tvojega linka sodeč je random performance na nivoju highend sata ssdjov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Meizu ::

A na istem disku delaš dvojne kopije ??

Sicer pa, iz tvojega linka sodeč je random performance na nivoju highend sata ssdjov.


Ja fino, na plano torej z laptopi, ki upoabljajo high end SSDje in omogocajo 1.2GB/s read speed pro vecjih fajlih, torej, da ne rabim cakat v nedogled, da se mi projekt nalozi z vsemi moznimi plugini, ampak kliknem, pocakam 4 sekunde in ze delam po moji trenutni inspiraciji.

hojnikb ::

Katerikoli laptop z m.2 slotom (to ima recimo še hoferjov za 500€) in tale vrag
http://geizhals.at/eu/samsung-ssd-sm951...

Pelja scat vse applovce (ja, zmore 2.15 GIGABAJTA)
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Meizu je izjavil:

To je pa pokazala raziskava iz...?


Stari, resno, ne seri. Sem ti rekel, kaj so moji pogoji, kaksne so moje potrebe za delo. Najdi mi alternativo, za kateri si tako preprican da obstaja, ali pa se odstrani iz teme.

Kaj ni ti všeč, kar sam hočeš?
- Samsung SM951
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Meizu ::

hojnikb je izjavil:

Katerikoli laptop z m.2 slotom (to ima recimo še hoferjov za 500€) in tale vrag
http://geizhals.at/eu/samsung-ssd-sm951...

Pelja scat vse applovce (ja, zmore 2.15 GIGABAJTA)


Fino. Potem pa upostevaj se ostale pogoje, ki sem jih nastel.

hojnikb ::

Dal si pogoj hitrega storage-a. Dobil si ga.
#brezpodpisa

Meizu ::

hojnikb je izjavil:

Dal si pogoj hitrega storage-a. Dobil si ga.


Imas zgoraj nastete moje pogoje za racunalnik, katerega smatram kot alternativo temu, kar si sedaj lastim.

hojnikb ::

No, potem pa takoj povej da hočeš appla (namreč točno tem pogojem zadostijo samo ti). Ne pa prenosnika z hitrim storagom, ki zlaufa projet v sub 4 sekunde :)
#brezpodpisa

Meizu ::

m0LN4r je izjavil:

Meizu je izjavil:

To je pa pokazala raziskava iz...?


Stari, resno, ne seri. Sem ti rekel, kaj so moji pogoji, kaksne so moje potrebe za delo. Najdi mi alternativo, za kateri si tako preprican da obstaja, ali pa se odstrani iz teme.

Kaj ni ti všeč, kar sam hočeš?
- Samsung SM951


Kaj je to? To je disk. Jst bi pa rabu cel racunalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čez dober teden prihaja macOS Sierra

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4214649 (11567) matijadmin
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17456920 (49294) Nummy
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795489 (84587) amacar
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127069 (23027) SkipEU
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438181 (33537) dejanslo

Več podobnih tem