» »

Administratorske pravice

Administratorske pravice

erkgheoruugh ::

Malo nenavaden problem imam.

Dobil sem službeni prenosnik, ki ga je uporabljala oseba, ki je zapustila firmo.
Ta oseba je imela nastavljen administratorski dostop zaklenjen z geslom.

Na računalniku je ustvarjen en račun za katerega poznam geslo, vendar ima samo osnovne pravice, kar pomeni, da je pogojno uporaben. Npr. ne morem nič inštalirat, posodabljat programov

Ali je kaka možnost, da onesposobim/zaobidem administratorski račun in naredim računalnik uporaben?
Naj povem, da gre za manjšo organizacijo, kjer nimamo nobenih IT strokovnjakov, ampak je vse odvisno od posameznika.

crniangeo ::

Je računalnik v domeni ? Če je, se obrni na skrbnika računalniške opreme, da ti da pravice.
V kolikor pa si moraš sam inštalirat windowse, in računalnika ni v domeni , si pa nared format :)

Bolje da maš lepo clean sistem, kakor pa, da maš zblj spywara adwara, ki ti ga je verjetno predhodnik pustil na računalniku.

Lp,

sicer obstaja opcija, da si resetiras admin geslo, vendar imam na sumu, da želiš imeti nepooblaščen dostop do sistema :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

klemenSLO ::

sicer še nisem probal ampak s Hiren's Boot cd ima poleg tudi orodje za spreminjanje gesel v winsih
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

eric_cartman ::

kon-boot.. Zapečeš na cd, bootaš s cdja in odstraniš password.

guli ::

Preko hiren Boot CDja, boš lahko ponastavil geslo. Malce poglej v menijih kjer so programčki za windows passwords. Deluje preverjeno.

Lonsarg ::

Z tem da geslo s tem postopkom seveda zbrišeš, tako da ne moreš te metode uporabit, če hočeš biti neopazen;)

wanderer ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wanderer ()

erkgheoruugh ::

Ma ni problem, da bi delal kaj na skrito.

Gre za to, da imam delno uporaben računalnik, na katerega se prijavljam z guest računom. Ne morem pa nič resnega narediti. Npr. banalna stvar. Sem želel posodobiti firefox, ker je ena stara verzija gor, pa ga ne morem, ker zahteva administratorsko geslo.
Tudi formata ne morem, ker nimam pravic.

Ok. Si bom pogledal ta Hiren boot

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Dobil sem službeni prenosnik, ki ga je uporabljala oseba, ki je zapustila firmo.
Ta oseba je imela nastavljen administratorski dostop zaklenjen z geslom.

Na računalniku je ustvarjen en račun za katerega poznam geslo, vendar ima samo osnovne pravice, kar pomeni, da je pogojno uporaben. Npr. ne morem nič inštalirat, posodabljat programov

Službeni prenosnik je zaklenjen z razlogom.
Ni na tebi da nameščaš nove programe, za to imate IT oddelek, ti se raje posvečaj svojim delovnim nalogam.

Na službenem vozilu tudi sam nekaj šariš po vozilu (čiptuning, druge gume, ga malo spustiš) ) ?

XsenO ::

Za format ne rabiš nobenih pravic. Sam tudi meni se zdi, da tukaj nekdo si le hoče dobiti (nedovoljene) admin pravice
1 + 1 = 1

videc ::

ntpasswd

erkgheoruugh ::

Pa sej sem že napisal, da želim dobiti administratorske pravice, ker je oseba odšla in pustila "zaklenjen" računalnik, ki sem ga jaz dobil v uporabo.

Ma kak IT oddelek, saj sem zgoraj napisal, da je vsak prepuščen sam sebi, kar se tega tiče.

Bizkit45 ::

res ne razumem zakaj ne narediš format? si posnameš želene programe in je problem rešen.
ne poznam primera, da nebi na frišno naložil OS, če dobi/kupi rabljen računalnik..res si prvi :)

Glugy ::

bivši uslužbenec ti je lahko še kakšno nesnago gor pustu k mogoče ni vidna na prvi pogled. jz priporočam lepo format pa na novo..najbl za zihr pa že tko je samo po seb zdrav da format narediš enkrat na leto zarad virusov in podobnih zadev. Še posebi če maš službeno.

shadeX ::

Nared format.

Phantomeye ::

Če človek prosi za pomoč, mu pomagaš ali pa mu ne. Moraliziranje na podlagi nekih svojih predpostavk, ki bazirajo na točno ničemur, nima v tej temi kaj iskat.

Evo sledi tem navodilom, ali pa najdi podrobnejša navodila za ta software: http://www.howtogeek.com/howto/29694/ho...

Seveda delaš te stvari na lastno odgovornost. Če so tvoji nameni resnično slabi, je to izključno tvoj problem.

videc ::

Uporabi ntpasswd. Posnemi ISO na CD ali USB, zaženi prenosnik iz CD-ja ali USB-ja in izberi reset administratorskega gesla.
Ob naslednjem zagonu računalnik boš v sistem prišel brez gesla. Pritisnil boš tipko enter.
Še link za lenuhe: http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

Yacked2 ::

V kolikor disk ni kriptiran lahko malo kopiraš datoteke po system32 :)
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

gslo ::

vi formaterji, človek je dobil v uporabo služben računalnik. IT oddelek je neobstoječ, oz. je v firmi to področje urejeno po kavbojsko. se kdo čudi? takih firm, sploh manjših, poznam v Sloveniji _na tone_. v bistvu so firme, ki imajo to _vzorno_ poštimano, redke.

mogoče ni tehnično pretirano podkovan, službena mašina pa ima gor nameščene kupe programske opreme, morda celo licenčne (npr. ms office), s katerimi bi se utegnil jebarit še nebroj časa, da spravi svežo formatirano mašino v delovni pogon. od pridobivanja medijev, ključev, ipd.

v takem primeru je njegovo postopanje logično. na nekaterih šihtih se morajo pač znajti po svoje, ker jim v firmi živ bog ne bo pomagal.

poweroff ::

Tole si poglej:
https://imgur.com/gallery/H8obU

Slediš slikovnim navodilom.

Pa poročaj, če je uspelo. ;)
sudo poweroff

Glugy ::

gslo je izjavil:

vi formaterji, človek je dobil v uporabo služben računalnik. IT oddelek je neobstoječ, oz. je v firmi to področje urejeno po kavbojsko. se kdo čudi? takih firm, sploh manjših, poznam v Sloveniji _na tone_. v bistvu so firme, ki imajo to _vzorno_ poštimano, redke.

mogoče ni tehnično pretirano podkovan, službena mašina pa ima gor nameščene kupe programske opreme, morda celo licenčne (npr. ms office), s katerimi bi se utegnil jebarit še nebroj časa, da spravi svežo formatirano mašino v delovni pogon. od pridobivanja medijev, ključev, ipd.

v takem primeru je njegovo postopanje logično. na nekaterih šihtih se morajo pač znajti po svoje, ker jim v firmi živ bog ne bo pomagal.


Sam stran od firme k niti za svoje zaposlene ne zna poskrbet pr takih najosnovnejših zadevah. Sramota za podjetje.

Malajlo ::

Kakšni komentarji...
Skratka, v win7 (si) na OEM mašinah lahko v safe modeu kot administrator brez gesla vstopil. Normalno je bil zaklenjen, v safe pa normalno uporaben.
Sicer pa so bili XPji podobni. Tam nisi mogel vpisati userja (non-domain, jasno), v sm pač lahko. In ponavadi je bil brez gesla.

[D]emon ::

Malajlo je izjavil:

v win7 (si) na OEM mašinah lahko v safe modeu kot administrator brez gesla vstopil


Seveda pod pogojem, da administratorski account ni bil disejblan, ali pa mu ni nihce dolocil gesla.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Malajlo ::

Disejblan je po defaultu. V SafeModeu ga odklene (surprisingly).
Sprememba gesla seveda spremeni situacijo.

erkgheoruugh ::

Hvala za odgovore. Se bom če z vikend malo posvetil nasvetom in rešitvam. Potem poročam, kako mi je uspelo.

Danes npr. želim dodati nov tiskalnik/driver, me spet mori za geslo.

erkgheoruugh ::

Evo poročilo. V prvo je uspelo z omenjenim programom ntpasword.
Hvala vsem za nasvete. Zgleda, da je predhodnik hotel malo nagajati, saj je vse kompletno zbrisal, pustil pa zaklenjen racunalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geslo za po spanju ne dela več - win 8.1 64b (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526169 (5321) jedateruk
»

Kako dobiti dostop do Windows 7 admin accounta?

Oddelek: Pomoč in nasveti
156299 (4655) kmet12
»

Sfc javi napako - kako jo odpraviti?

Oddelek: Operacijski sistemi
10847 (724) k4vz0024
»

Win xp Administrativne pravice! Težave... Rabim pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
281849 (1629) smrekca
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203303 (2996) StratOS

Več podobnih tem