» »

Obešanje orodij

Obešanje orodij

kuglvinkl ::

Orodja si moram uredit, tako kot se za gre. Najbolj pregledno jih je obesiti na neko perforirano ploščo, ki se pritrdi na steno, orodja potem obesiš na obešala. Danes sem videl v Bauhausu sistem Kupper: http://www.friedrich-kuepper-gmbh.de/pr...

Zadeva je fina, plošča 1200x600 stane 40 evrov, potem je treba kupit pa še mali milijon obešal. Se pravi nekje okrog 100-130 evrov. vsa so po 6,5 evrov :)

Zdej, ali se dobi še sistem od koga drugega, ali pa to morda celo kdo dela pri nas?

thnx.
Your focus determines your reallity

Highlag ::

3/4 orodij se da lepo obesit na par žebljev.
Kupiš vezano ploščo debeline vsaj 10mm, postaviš orodje gor in ga obrišeš, nato pa na primerna mesta zabiješ žeblje.

Ni tako fensi, kot kupljena zadeva, deluje pa ravno tako.
Never trust a computer you can't throw out a window

borut_p ::

Highlag je izjavil:

3/4 orodij se da lepo obesit na par žebljev.
Kupiš vezano ploščo debeline vsaj 10mm, postaviš orodje gor in ga obrišeš, nato pa na primerna mesta zabiješ žeblje.

Ni tako fensi, kot kupljena zadeva, deluje pa ravno tako.


tako je. jaz sem v leseni uti na en horizontalni nosilec nabil/našraufal vijake in zdaj vse orodje lepo visi na tisti steni

Siddh ::

Tako kot je Highlag predlaga, vezano ploščo pa paket žebljev kupi. Najbolj preprosto pa držalo bo vsaj 20 let, tista plastična držala z vzmetmi pa vprašanje kako dolgo bodo držala. Gor pa lahko obesiš vsako stvar z luknjo.


noraguta ::

tud brez luknje
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Siddh ::

Če se malo znajdeš tudi.


letmein ::

Jaz sem kupil 2 perforirani plošči tu, kljukice(pegboard hooks) pa na amazonu, kakšno "posebno" sem pa tudi sam naredil iz žice. Ker je plošča plehnata, sem nanjo preden sem jo pritrdil na steno, "nametal" tudi nekaj manjših neodym magnetov.

kuglvinkl ::

Včasih se je dalo dobiti naluknjano šperplato, to bi bila bolj opcija kot pa vezana plošča.

Sicer pa letmein, odlično, hvala! Pa še na Igu, obešala so pa po evro.
Your focus determines your reallity

Tilen ::

Magnetic tool board / holder! :P

x



413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

krneki0001 ::

Jaz imam tudi magnetni nosilec.
Naredil sem si police, potem pa na konec polic montiral še tako palico/nosilec z magneti. Na police za orodje odlagam stvari, ki jih bolj malo rabim.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kuglvinkl ::

Zanimivo :)
Your focus determines your reallity

krneki0001 ::

Take magnetne palice so po 7 do 8 evrov, jih vzameš 6, pa imaš vse ključe, gedore, klešče in izvijače pospravljene in lahko dosegljive. Pa še ena zanimivost - izvijači se namagnetijo, je potem veliko lažje šraufat, ker se vijaki držijo izvijača.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

noraguta ::

magnetni šraufncigerji je pa ena od reči, ki mi grejo bolj na jetra. poberejo vse opilke >:~ . za samo obešanje maš pa še v lastni režiji french cleat sistem, ampak men pri prvi verziji preveč strižejo tolerance. pa en kup obešal so mi "pokradli" v familiji za kladivca. banda.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

krneki0001 ::

Opilke obrišeš, šraufat je pa lažje, sploh če v eni roki držiš 20 vijakov z drugo pa šraufaš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Fino je če vijake/žeblje še oblečeš v plastiko da ti ne praska orodja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

crniangeo ::

poisc stare diske , in poberi magnet dol, super zadeva :P
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Vikking ::

kuglvinkl je izjavil:

Orodja si moram uredit, tako kot se za gre. Najbolj pregledno jih je obesiti na neko perforirano ploščo, ki se pritrdi na steno, orodja potem obesiš na obešala. Danes sem videl v Bauhausu sistem Kupper: http://www.friedrich-kuepper-gmbh.de/pr...

Zadeva je fina, plošča 1200x600 stane 40 evrov, potem je treba kupit pa še mali milijon obešal. Se pravi nekje okrog 100-130 evrov. vsa so po 6,5 evrov :)

Zdej, ali se dobi še sistem od koga drugega, ali pa to morda celo kdo dela pri nas?

thnx.


Na začetku ti bo fensi šmansy, potem pa boš povsod drugod odlagal orodje. Se ne obnese. Drugač maš ene plastične variante v merkurju, kjer lahko odložiš orodje tipa izvijači+škatle za drobne dele. Imaš potem še variante stenskih omar za orodje, ki so variante o kateri razmišljaš, samo da se zadeva pač zapre.
Imaš pa drugače ogromno modularnih variant teh stenskih obešalnikov.

Za urejanje in pospravljanje orodja so najboljši vozički za orodje. Niso pa poceni.
Se pa obenesejo superiorno glede na ostale variante in kozlarije po stenah. Na steno obesiš orodje ki ga potrebuješ 1x na 10 let oz. da okrasiš stene oz. si tako zelo zelo omejen s prostorm da niti manjše omarice ne spraviš v prostor.

noraguta ::

orodje imaš obešeno pri ponku. kar redkeje nucaš imaš v predalih. obešone imaš tudi vse kar se ne splača tlačit v predale(cevi, špage, zajle ...) ni zdaj da bi imel celo steno delavnice obito z orodjem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kuglvinkl ::

seveda, to bo nad ponkom.
Your focus determines your reallity

gruntfürmich ::

jst pa sem pristaš uniorjevih škatel za orodje. 2 ali 3 velike 5-predalne komade, ali pa 3-predalne, da je bolj pregledno, pa imaš vse tam noter. imaš jih na mizi raztegnjene, in ko kaj rabiš samo ven vzameš. če rabiš plac, takoj to daš dol z mize. če greš na teren ali za bajto, škatlo zapreš in že neseš.
električno ročno orodje pa v plastični gajbici kot je za grozdje, shranjeno recimo na polici pod mizo. če rabiš takoj ven vzameš, če rabiš drugje primeš in že neseš.
vijake in podobno šaro pa lahko imaš v posodicah v plastični gajbici ali namenski škatli za vijake.
take enostavnosti in priročnosti pri predalih ali po stehah ali dragem vozičku enostavno ni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mavčne (gips) plošče - orodje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12323655 (7172) Twixz
»

luknjasta stena z nosilci za domačo delavnico

Oddelek: Loža
101866 (571) ytodf
»

Nakup vozička za orodje

Oddelek: Loža
62114 (1808) drumer706
»

TV nosilec na knaufu

Oddelek: Zvok in slika
187591 (6762) JanezH
»

orodje za novo delavnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11033991 (28076) borisk

Več podobnih tem