» »

Nakup vozička za orodje

Nakup vozička za orodje

drumer706 ::

Živjo,
pred nakupom bi rabil en kup informacij / nasvetov / izkušenj z vaše strani glede nakupa vozička za orodje. Zanima me kaj se splača kupiti/ koliko dat za zadevo. Načeloma gledam vozičke brez orodja, ker praktično vse kar potrebujemo že imamo, mi je pa všeč, da imajo tisti vozički z orodjem lepo pospravljeno s penastimi / plastičnimi vložki.

Torej, a je v redu vzet tiste no-name vozičke, ki jih oglašujejo povsod in 5-9 predalni voziček stane 150eur, ali tiste v bauhausu kjer mislim da je bil Wisent 300e? Ali sta obe te zadevi šrot in je treba vzet neki kot je Unior in zanj odštet najmanj 500e? Naj kupim kje iz tujine? Kaj pa tiste varjante ki imajo zgoraj ponk - se obnese, je dovolj stabilno?

Če kupim tak voziček brez orodja, kaj mi predlagate za rešitev glede pospravljanja... Kako bi lahko posegmentiral lepo vsak kos orodja? To je neka pena ponavadi? Kako se ji reče, kako jo rezati / je to treba nekomu dat na izrez? Ali preveč kompliciram in tega niti ne potrebujem?

Kako pa vi pospravljate orodje večjih dimenzij / tisto orodje ki ima že svoje kovčke? Razmišljal sem, da bi kupil kovinsko omaro, ampak se mi je pri vseh zdelo, da imajo nekam malo polic. Rabim mogoče eno polico s 50 cm razmika, ostale so pa lahko 40 kar sem gledal so pa vse police precej visoke - omejitev teže pa nizka...

Se priporočam da pošljete tudi kakšne linke kje na splošno kupujete orodje :D Hvala
2x XEON E5 2670, ASRock EP2C602-4L/D16, 64 GB (ECC),GTX 1070,
NZXT Switch 810, Corsair RM 850x

darkolord ::

To je neka pena ponavadi? Kako se ji reče, kako jo rezati / je to treba nekomu dat na izrez? Ali preveč kompliciram in tega niti ne potrebujem?
Tega ne potrebuješ, razen če imaš res kak drag komplet orodja in/ali če orodje uporablja več ljudi, ki orodja ne pospravljajo nazaj na svoje mesto. Če zanj skrbiš sam, potem tega zagotovo ne rabiš.

Kako pa vi pospravljate orodje večjih dimenzij / tisto orodje ki ima že svoje kovčke?
Večinoma kar predali:



Se priporočam da pošljete tudi kakšne linke kje na splošno kupujete orodje
Precej premalo informacij o tem, za kaj boš orodje potreboval.

Za hobi se mi zdi precej pametneje, da imaš več cenejšega orodja kot manj dražjega. Sam kupim veliko poceni orodja; tisto kar uničim/pokvarim/izrabim, pa kupim potem bolj kvalitetno.

bauci ::

Jaz sem kupil voziček v Hofer/Lidl za 150€ in sem z njim zadovoljen. V predalih imam podlogo, da se orodje ne premika, ko odpiraš in zapiraš predale. Ker orodje uporabljam samo jaz, je vse zloženo tako, kot prvi dan in pene, ki jo omenjaš res ne rabim.

joggi79 ::

Jaz sem pred par leti narocil nek noname iz Nemcije za cca. 150eur... zelo podoben Uniorjevemu za 700eur. Verjetno je Uniorjev res full boljsi, ceprav osebno ko sem ga sel gledat nisem videl razlike, ampak predvidevam da zgolj modra barva ne pride 500eur vec kot rdeca :) Ampak za doma je ta moj vec kot dovolj dober. Pa pride z vsemi penami itd. Meni so pene dobre zato, ker imas lepo pospravljeno notri in se ti nic ne vozi, temvec je vedno tam. Pa se ko koncas vidis ali si vse pospravil nazaj, ali si kje kaksen kljuc/izvijac "izgubil", ker je v peni prosto mesto.

akasa ::

V firmi imamo UNIOR in WURTH voziček.. Preglednost je v uniorjevem neprimerno bolša, cena je pa tam tam.. Je pa sedaj akcija za 100let voziček 500EUR.. potem pa kupiš še SOS vložek in zložiš orodje notri (cca. 20EUR po predalu

http://www.metalmikulic.si/vozicek-za-o... VOZIČEK

https://www.merkur.si/delavnica/lestve-... Vložki SOS

Sam imam točno takšen voziček in mi ni žal, da se ga kupil..

Ribič ::

Jaz sem si nedavno kupil en Unior Economic voziček. V originalu je stal nekaj čez 500€, sem pa imel srečo, ker je bil ravno v popustu in sem zanj odštel le 200 EUR. Dobil sem ga pa v Inposu v Celju. Pojdi pogledati, če imajo slučajno še vedno popust. Podobno so imeli tudi v Merkator Tehniki.

lp
Vse ribe so mi pobegnile!

drumer706 ::

darkolord je izjavil:


Tega ne potrebuješ, razen če imaš res kak drag komplet orodja in/ali če orodje uporablja več ljudi, ki orodja ne pospravljajo nazaj na svoje mesto. Če zanj skrbiš sam, potem tega zagotovo ne rabiš.

Potem bom rabil :P


Precej premalo informacij o tem, za kaj boš orodje potreboval.


Saj pravim, na splošno, lahko so to neki merkurji/bauhausi ki imajo vse ali pa kakšni bolj specializirani. Vse za obdelavo lesa in kovine pride v upoštev. Trenutno iščem še varilni aparat (najverjetneje bom vzel nekaj za elektrodo, ker se bom šele učil, najraje bi imel pa TIG, če kdo ve kaj več o varjenju in mi zna pomagati pri izbiri.) in iščem kakšen tračni brusilnik ampak tak kot jih videvam dosti na Youtubu kjer je trak veliko dalši... Mislim da je neka standardna dolžina 72" in me zanima tudi kje se kupijo trakovi za tak stroj, ker že trak 610x100mm ne najdem vedno.

Za hobi se mi zdi precej pametneje, da imaš več cenejšega orodja kot manj dražjega. Sam kupim veliko poceni orodja; tisto kar uničim/pokvarim/izrabim, pa kupim potem bolj kvalitetno.


Se popolnoma strinjam in se v večini primerov tudi sam tega držim.




Hvala tudi vsem ostalim za odgovore. Bom še malo pregledal ponudbo in se odločil za nakup.
2x XEON E5 2670, ASRock EP2C602-4L/D16, 64 GB (ECC),GTX 1070,
NZXT Switch 810, Corsair RM 850x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2813043 (8361) bozgo88
»

Osnovno orodje (izvijači)

Oddelek: Kaj kupiti
385837 (3908) noraguta
»

orodje za novo delavnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11034048 (28133) borisk
»

Voziček za orodje

Oddelek: Loža
62080 (1789) gig
»

Kje kupiti orodje?

Oddelek: Kaj kupiti
148520 (7797) icecube

Več podobnih tem