» »

Wake On Lan preko interneta

Wake On Lan preko interneta

He-Man ::

Pozdravljeni,

s programom WakeMeOnLan (Nirsoft) uspem zbuditi drugi PC na istem LAN omrežju. Ko pa ta isti računalnik priklopin na drugi router, tako, da je torej na drugem subnetu - torej skozi WAN namesto LAN - mi ga ne uspe nikakor zbuditi. Na internetu sem prebral, da bi za to potreboval DD-WRT firmware ampak moj ubogi Belkin router ni podprt. Samo za testiranje in učenje ne mislim kupovat drugega routerja, zato me zanima, če je to mogoče doseči še na kakšen drugi način (port forward?). Remote Desktop Connection mi deluje brez problema na ta način, skozi WAN, le WOL mi nikakor ne uspe.

Prosim za nasvete, hvala.

He-Man ::

Kdorkoli, lepo prosim? :)

GTX970 ::

He-Man ::

To sem že prebral, pa vsah še 5 drugih člankov ampak ne morem nikakor usposobit zadeve. Mogoče moj router tega res ne podpira (Belkin N150 - F9K1009). Poizkusil sem tudi z različnimi programi, nevem, kot da ne pride skozi router. Ali pa ne znam česa nastaviti, kakšnega IP-ja, res nevem več. Wake On Lan mi uspe, Wake On Wan pa ne.

Dzombic ::

Ti mrezna podpira WOL?

He-Man ::

He-Man je izjavil:

s programom WakeMeOnLan (Nirsoft) uspem zbuditi drugi PC na istem LAN omrežju.


Kdorkoli, kakšna ideja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: He-Man ()

GupeM ::

Jaz sem rešil tako, da mi na serverju laufa service ki ob kliku na ime računalnika lokalno pošlje magic paket.

Modificiral sem tole kodo.

He-Man ::

Mislim, da gre pri meni nekaj narobe pri port forwardingu oz. nekaj pri "WAN prehodu". V LAN mi magic packed deluje in PC se prižge. Skozi WAN pa ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Port Forwarding nikakor noče delovati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
217603 (6743) AC_DC
»

Povezava kabelskega modema/routerja s TP-Linkovim routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
132301 (1984) andi5
»

wake on lan (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
526089 (4200) d0rK
»

Wake On Lan - prosim za pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
62267 (2078) Pyr0Beast
»

Wake on Lan ali Wake on PME - preko mreže, preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
173249 (2450) bastadu

Več podobnih tem