» »

Wake on Lan ali Wake on PME - preko mreže, preko interneta

Wake on Lan ali Wake on PME - preko mreže, preko interneta

spizella ::

Lep pozdrav vsem!

Imam eno zanimivo vprašanje.
Matična plošča je GigaByte GA-7VAXP, ki ima med drugim integrirano mrežo s čipom Realtek 8139. Plošča podpira tako WOL kot Wake on PME.

Zanima me ali je tehnično mogoče vklopiti računalnik preko integrirane mrežne komponente?

Na spletu sem našel še en zanimiv članek:
http://www.comp-parts.org/Wake_on_LAN_w...

Hvala za pomoč.

bastadu ::

Zanima me ali je tehnično mogoče vklopiti računalnik preko integrirane mrežne komponente?
Seveda je možno. Vendar se najprej sprehodi po BIOSu, če WOL po defaultu ne vključen...

spizella ::

To sem pogledal in probal kar nekaj kombinacij. Nastavitve so sledeče:


Probal sem se igrati tudi z nastavitvami PUZLA (visoki, nizki, pozitivni, negativni) samo ni obrodilo sadov :| . Uporabil sem diagnostični program od realtek (DOS) rset8139.exe .

Še kakšna ideja?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

bastadu ::

Kot vidim imaš Wake on Lan vklopljeno, sedaj ti samo še ostane da pošlješ magic packet na ta računalnik, ki se po potem prižgal:\

spizella ::

Hmm :) .
Tudi to sem seveda že poizkusil in sicer:

Wake on Lan Magic Packet od Brian Slack (http://www.depicus.com)
CMD Remote Wake-up utility od Patrick Garnier
Magic Packet Utility v1.00.005 (mislim, da je AMD-jev)

Probal sem preko swicha in tudi direktno preko cross-linka, direct-linka :)
V glavnem mislim, da se probal vse :D, ali pač.

Vem samo to, da ga lahko vklopim z miško, s tipkovnico, samo WOL ali PME pa ne! :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spizella ()

spizella ::

Zadevco sem sporočil tudi na GigaByte global support, da "vidim" kaj oni pravijo glede tega. Sicer pa sem pogledal tudi malo shemo v navodilih, ki zgleda takole:


WOL skoraj da ne more delati, ker ni nobenega kabla priklopljenega na WOL - WOL je v končni fazi že malo zastarela zadeva. Zato pa bi moral delovati PME, ki pa deluje na podlagi PCI. E tukaj pa se mi poraja dvom, ali gre mrežna preko PCI vodila. Iz sličice, meni, ni jasno - glede na to, da stvar ne dela, pa zna bit, da ne gre preko PCI, ampak je direktno priklopljena na južni most.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

bastadu ::

Meni na Asus plati gre mrežna preko PCI, tako da v BIOSu enejblam Wake on PCI (al nekaj podobnega) in potem dela:\

Maxtor ::

Spremljal sem sedaj malo tole temo, a jaz sem amater v tem in bi vprašal par zadevic:
- torej najprej moram enejblati wake up on lan oz. pač nekaj v tem smislu...?
- potem grem na drugi konec slovenije in bi rad preko neta vklopil rač. Kaj moram naredit na tem drugem koncu? moram imeti kakšen program, ki nekaj pošlje na mojo mrežno doma?
- a mi potem lahko kdo drug tudi vklopi računalnik, ali je to tako zaščiteno, da ga lahko samo jaz z neko specifično cifro al kak to gre?

Hvala za odgovore vnaprej.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxtor ()

PaJo ::

- Ta tvoja kista, ki ima vklopljen WOL mora biti zmeraj prikljucena na internet in vmes mora imeti routerje, ki skozi spuscjo "magic" pakete.
- Za to rabis poseben program ja, da lahko posles ta "magic" paket, nekaj uporabnega dobis tule: WOL
- Ta pakeket ti lahko poslje vsakdo, ki ve MAC adresso tvoje mrezne karte, ne poznam nacina kako to blokirat, razen da blokiras prenos teh "magic" paketkov.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

WhiteWolf ::

Zanimivo tole!

Testiram tudi jaz to zadevo sedaj. Ce kisto zbudim prek lana deluje, ce pa jo hočem od kakšnega kolega pa ne gre. Na oni strani sem prebral da je na routerju potrebno enablati
"Subnet Directed Broadcasts". Ne vem kje je ta možnost pri mojem routerju -> Planet XRT-401d
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

plavko61 ::

Že pred nekaj časa sem sam malo preverjal zadevo in problem je v tem da internetni ponudniki uporabljajo opremo CISCO ki že po privzetih nastavitvah blokira WOL. V mojem primeru ARNES to blokira.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

WhiteWolf ::

Hm ne vem, če si naložim programček WON Monitor, in recimo poslje kolega paketek, vidim da paketek dobim. Tako da paketek pride. Problem pri meni je, ker imam router.

WON Monitor
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

dronyx ::

Ena od spletnih strani glede wake on lan:

http://www.depicus.com/wake-on-lan/what...

Pri nas uporabljamo v službi wake on lan zato, da se lahko na daljavo naloži slika (image) enemu ali večim računalnikom ali pa se ga na daljavo zažene in potem prevzame nadzor za opravljanje sistemskih opravil na osebnih računalnikih priključenih v LAN (recimo po končanem delovnem času, ko uporabnik PC ugasne).

Tehnologija je zlasti v podjetjih, kjer je potrebno običajno upravljati veliko delovnih postaj zelo primerna, ob seveda ustrezni zaščiti, ker sicer so možne zlorabe.

WhiteWolf ::

1. Plošča Dfi Lanpart Ultra-D - > Wake on LAN enablan
2. ROUTER -> Planet XRT-401D, naložen zadnji firmware

Zadeva mi ne deluje. Recimo rečem kolegu naj mi poskuša prižgati kišto in zadeva deluje le takrat če mi pošlje paketek takoj ko izklopim računalo (takrat še ne routerju gorita obe lučki), čez kakšne pol minute recimo pa to ne deluje več.

Kako bi router prepričal, da mi pošlje paketek na prvi port, kamor imam priklopljen računalnik? Če poskusim zadevo zbuditi iz drugega računalnika v LAN-u pa zadeva deluej BP. Samo jaz bi rad računalnik prižgal na daljavo.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Mac Gyver ::

Vidim da je tema že stara, ampak moje vprašanje spada točno sem.

Imam sledeč primer - 9 pc-jev je povezanih v lokalno omrežje (mshome) in enega od teh bi rad "zbudil" iz drugih pc-jev. Problem je v tem, ker je ta pc ki ga želim vklopit preko mreže nastavljen na WOL, kar povzroči da se sam zažene vedno ko nekdo iz drugega pc-ja pogleda (odpre v explorerju) v "mshome". Torej to bi rad odpravil in dosegel da se zažene samo takrat ko mu jaz pošljem "magic packet" - je to sploh izvedljivo?
Na vseh računalnikih so winxp-ji.
Prosim za čimveč nasvetov, še posebno iz strani expertov na tem področju!

Hvala v naprej! ;)

Zgodovina sprememb…

Mac Gyver ::

...sem že ugotovil da se zadeva ne izide - več tukaj

perobiker ::

A je obvezno da moraš met router, če hočeš zbudit preko net-a.

Lp

bastadu ::

Boljše je če ga nimaš... Namreč router mora podpirat posebno funkcijo (ne vem točno kako se ji reče), da lahko zbudiš mašino znotraj lana preko interneta...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WOL vklop izven localhost

Oddelek: Pomoč in nasveti
51038 (922) petzup
»

PowerOn preko lana?

Oddelek: Strojna oprema
241786 (1203) jamiroq
»

Wake on lan - how to?

Oddelek: Omrežja in internet
112691 (2350) misek
»

WAKE ON LAN!!! Problem???

Oddelek: Omrežja in internet
51746 (1691) PaJo
»

Kako vkopit računalnik v mreži?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81092 (988) Lith

Več podobnih tem