» »

wake on lan

wake on lan

«
1
2

theoneman ::

Pozdravljeni, mene zanima kako, če je sploh možno, z "wake on lan" prižgat računalnik če sm na morju, probal sem že z advanced ip scanner pa mi ni uspelo?? Prosim, da mi pomagate, ker grem čez 14 dni na morje.:)

Jure

#000000 ::

Treba imet pravo mrežno kartico (gor je konektor in kabelček) sotalo pa si preberi TUKAJ in TUKAJ

Kabelček pa zgleda tkole



LP

pac3k ::

Daj babici ključe. Pomojem je to edina rešitev :)

Z wake-on-LAN si boš težko pomagal, saj v primeru da si v morju nisi v svojem LAN omrežju. Ugasnjen računalnik pa tudi nebo povezan na internet.

UPS anyone?:)

theoneman ::

ok hvala za odgovore.

:'( , ne bom se mogu povezat na svoj rač.

#000000 ::

Če imaš router ki bo držal povezavo, pol to ni problem izvest. Brez pa si v riti. LP

Pyr0Beast ::

Probi nastaviti datum in uro, da se ti prižge. (BIOS)

theoneman ::

ja to z nastavitvijo ure bi bilo se najboljše samo ne vem kje se to nastavi pa potem bi mogu ga tud ugasnt :D

Tody ::

Moj ma alarm oz neki takega piše...

Ti se itak remote potem povežeš na njega in ko končaš z delom ga pač ugasneš... Če si kej pozabil boš moral čakati do naslednjega dne da se ti spet prižge :)

Pyr0Beast ::

Nastavš ob zagonu shitdown -s -t 43000 al neki podobnega, da se ti vgasne po 12 urah :D

theoneman ::

ok ql bom že neki probu hvala

Pyr0Beast ::

*bumps himself*
Shitdown .. ta je dobra XD
No, shutdown -s -t in vstaviš št. sekund da se komp vgasne :)

theoneman ::

Pyr0Beast jaja sej smo vedli zakaj se gre človk se je pač zmotu >:D

steev ::

My bad
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

'FireSTORM' ::

Iz tega shitdown še lahko hitro pride sitdown.
Drugače pa popravil je sam sebe
Those penguins.... They sure aint normal....

theoneman ::

lool ja sm opazu zdej :D :8)

Volk| ::

Malo si sposodim temo...
Imam plato Asus M2N-E. Bios ima WOL ampak jaz bi rad nastavil v biosu uro kdaj se mi naj prizge pa nikjer ne najdem funkcije. Mogoce kdo ve ce je kje kaka kvaka?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

kulSMS ::

V BIOS-u
Power - APM Configuration - Power On By RTC Alarm (nastavi na Enabled in potem nastavi še datum in uro kdaj se naj prižge)

Volk| ::

Sem nastavil pa se mi ne zažene.:(
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pyr0Beast ::

Moraš komp pred tem tudi pravilno zaustavit, ne na knof.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Volk| ::

Ok, racunalnik se mi zažene(je bilo res krivo to da nisem ustavil pravilno).
Toda ne dela mi pa nastavitev za zagon določene aplikacije(scheduled task).
Malo sem gugla pa naj bi bil problem v MS popravkih. Sicer bi naj bilo to v SP1 in SP2, v SP3 pa bi moralo biti to rešeno.
Mogoce kdo ve kako rešit ta problem?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pyr0Beast ::

Pod startup daj, če že rabiš ali pa nameči v register. TS je delal super na 98kah ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Volk| ::

Hvala PyrOBeast
Sicer ni to najboljsa varitanta, toda bolje kot nič.
Namreč imam tv kartico, in pač tisto kar zadnje laufa se zažene. Jaz pa bi rad da se mi radio zažene zjutraj ne tv. Ampak kot sem reko, bolje to kot nič.

lp
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pyr0Beast ::

Aja, radio. Saj lahko dodaš določene komande v bljižnico (če stvar to podpira). [:))]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kepica ::

Lep dan vsem...malo je že to stara tema, ampak vseeno jo bom ponovno odprl.

Tukaj sem bral zanimive stvari glede wake on lan/internet preko neta:
http://www.raymond.cc/blog/archives/200...

pa me zanima če je že kdo to sprobal in če je kaj vse je moral naredit...kakšne je imel težave itn...?

Hvala in LP

Kepica ::

nič odziva...kaj je ta forum propadel...? Včasih si instantno dobil 15 odzivov.

Tody ::

dejansko misliš da bo šel kdo brat in ti pol odgovoril kje delaš napako? get real :)

misek ::

Kepica, dela ja. Omogočiti moraš WOL na računalniku in lahko računalnik prižgeš z oddaljene lokacije. Lahko uporabiš različne spletne servise, ki ti pošljejo t.i. magičen paket, ali pa lokalno aplikacijo.

St235 ::

pa odvisno je od routerja aai zna preposalt paket tudi na ip ki ni aktiven.

Kepica ::

Tody, nisem tega pričakoval, ker še nič nisem delal, da bi lahko naredil napako. Zanimalo me je kakšne so izkušnje drugih glede tega, ker sem slišal kar precej različnih mnenj.

Misek in Lakotnik hvala.

St235 ::

Jaz sem se ta vikend igral z WoL. Preko lokalne mreže na direkten IP je delalo BP. Preko routerja je blo pa mal več dela. Oziroma ni hotelo delat dokler nisem nastavil IP&MAC binding. Ko sem vezal specifično MAC addresso na specifičen IP (ARP binding) je začelo delat. Pa moral sem nastavit statičen IP na računalniku. Ker če sem mel obtain automaticly in nastavljeno, da moje računalniku , DHCP dodeli določen IP ni blo dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Volk| ::

Si se mogoče kako igral, da pošlješ magic paket z telefona, da ti zalaufa mašino?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

misek ::

Volk| je izjavil:

Si se mogoče kako igral, da pošlješ magic paket z telefona, da ti zalaufa mašino?

Morda z nečim takim? http://www.appbrain.com/app/wake-on-lan...

St235 ::

ja, nastavil sem si da lahko zaženem z androidom. Nimam trenutno pri sebi telefona. Bom popoldan pogleda točno kater program, ker sem ene tri ali štiri probal.

Aja, pa na mojem računalniku deluje samo, če ga ugasnem softwarsko. Če ga ugasnem s tipko ne dela iz nekega razloga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Volk| ::

uu, super, to sem tudi jaz razmišljal, da bi si uredil. Samo vedno premalo cajta, da si vse nastavim.
Če se ti ljubi, bi bilo fajn, da napišeš kaka kratka navodila, kaj vse treba nastavit/uredit. Ne bi rad namreč odkrival tople vode. Pa verjetno bi še komu drugemu prav prišlo.

Aja, kako pa recimo izvež za IP? Jaz imam namreč dinamičnega. Sicer za ftp dostop uporaljam no-ip. Kaj je mogoče tu tudi to uporabit? V routerju imam nastavljen no-ip, tako da router bi verjetno prepoznal link?!
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

St235 ::

Za no-ip žal ne vem, ker sam uproabljam statičen IP pa potem to ni problem.

Volk| ::

router in modemi imajo tudi mac adrese. Je nujno vedet ip?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

St235 ::

Ja pri tem programu, ki ga uporabljam je IP nujen.

Volk| ::

No, saj je skoraj logično, da rabiš ip, saj so vsi računalniki v omrežju povezani z ip, ne z mac adreso.
Včasih mi pač neumnost pobegne ;)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Volk| ::

sem poskusil, pa mi ni uspelo. Z notranjim IP, zunanjim, domenskim imenom...nič:(
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Volk| ::

Spet se malo ubadam s tem WOL.
Router nastavljen(DD-WRT), BIOS nastavljen(Asus M2N-E), mrežna je na enable WOL. Ko poskušam poslat s telefona magic packet mi Wake on lan monitor pokaže, da je paket bil poslan na računalnik, preko notranjega ip, ko tudi preko zunanjenga ip. Torej zadeva dela.
Računalnik pa nič...noče se prižgat.
Kaj naj še sprobam?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

residual ::

meni je delalo nekaj sekund po izklopu PCja, dokler se dinamične ARP ne refresha-jo, ko pa ni več vidnega IP in MAc tvojga Pcja pa več ne gre... torej ko router ni več preposlal magic paketa na pravi naslov.

naredi test, ugasni PC softwersko in nato takoj preko telefona pošlji magic paket.

Statični ARP si pa nisem hotel nastavit, zato nisem več probaval.

Volk| ::

to misliš lokalni IP? tega mam nastavljenega statično za mašino, ki jo hočem zbudit.
vseeno, pa ne dela niti ko takoj hočem zagnat mašino.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

cobrica ::

Meni WON deluje, vendar samo znotraj mreže, dokler sem povezan na svoj internet, ne uspe mi pa nastavit delovanje zunaj mreže. Sem nastavil na port 9 pa še vedno ne rata.
Protocol	Port Range	Translate To ...	Trigger Protocol	Trigger Port	
UDP	65535 - 65535	9 - 9	-	-
TCP	12345 - 12345	9 - 9	-	-
TCP	12345 - 12345	9 - 9

Imam pa Thomson TG782, če ima mogoče še kdo kakšne izkušnje bi bil hvaležen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cobrica ()

d0rK ::

Kakšna ideja, zakaj je opcija za WoWLAN v TPLinkovem NICu posivljena? Na NICu za običen wired port je vse editabilno.

 TPLink

TPLink



Malo se igram, želim vzpostaviti WoWLAN, enablal wake on PCI v BIOSU, sedaj pa ne pridem preko tega.

tony1 ::

zgornjo kljukico poskusi odstraniti.

d0rK ::

Nažalost ne pomaga...

tony1 ::

Hm, tole je wireless kartica?

d0rK ::

Jp!

zavajon ::

cobrica je izjavil:

Meni WON deluje, vendar samo znotraj mreže, dokler sem povezan na svoj internet, ne uspe mi pa nastavit delovanje zunaj mreže. Sem nastavil na port 9 pa še vedno ne rata.

Protocol Port Range Translate To ... Trigger Protocol Trigger Port
UDP 65535 - 65535 9 - 9 - -
TCP 12345 - 12345 9 - 9 - -
TCP 12345 - 12345 9 - 9

Imam pa Thomson TG782, če ima mogoče še kdo kakšne izkušnje bi bil hvaležen.


Nekoliko pozen odgovor, ampak morda bo komu drugemu pomagalo.
Problem pri nekaterih routerjih (npr. mojem Speedtouch 780wl) je ta, da po določenem času izgubijo povezavo med ip in mac adreso. Za WOL pa mora poznati mac adreso, kajti ko je računalnik ugasnjen, še nima ip-ja. Zato moramo željen ip/mac dati v statičen arplist, tako da je povezava med adresama fiksna. Pri meni se je dogajalo to, da je wol preko wan kakšnih 15 min delal, potem pa ne več. Drugi problem pa je bil ta, da imam router od Amisa, torej nimam admin dostopa, ki je nujen za telnet na router, le s telnetom se lahko uporablja ukaz arpadd. Torej sem moral najprej zasgotoviti admin dostop na router, nato pa izvesti arpdelete in arpadd za željeni ip.

Navodila so za router Speedtouch 780WL, za kateri drugi router pogooglaj, kako gre. Najbrž precej podobno.

Zagotovitev admin dostopa je opisana tukaj, cronicus 02-11-2008, 19:36.
Navodila za ureditev arpliste pa tukaj, ohopton 26-Apr-07 15:08:40.

lp

zavajon ::

@d0rK
Preveri, če tvoja kartica sploh podpira WoWLAN. Večina USB kartic namreč tega ne podpira.
Če da, preveri, ali imaš v biosu nastavljeno, da je USB stalno pod napajanjem (ne vem, kašen naj bi bil naziv te nastavitve, menim pa, da bi moralo biti nekje pod Power options). Za pomoč pri teh rečeh je lahko programček MCE Standby Tool.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WOL vklop izven localhost

Oddelek: Pomoč in nasveti
5967 (851) petzup
»

PowerOn preko lana?

Oddelek: Strojna oprema
241730 (1147) jamiroq
»

Wake on lan - how to?

Oddelek: Omrežja in internet
112615 (2274) misek
»

Linksys router - wake on WAN

Oddelek: Omrežja in internet
81512 (1258) residual
»

Wake on Lan ali Wake on PME - preko mreže, preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
173139 (2340) bastadu

Več podobnih tem