» »

Oglasi na internetu (imam adblock pa so še kar oglasi)

Oglasi na internetu (imam adblock pa so še kar oglasi)

jncar ::

Ok fantje, resnično potrebujem vašo pomoč ker drugače se mi bo spimpalo. Formatiral sem komp ravno zarad teh p***** oglasov in kaj se zgodi? Odprem google chrome in se pojavijo oglasi. OK. Pa si povlečem adblock plus adblock+ pa se pojav ŠE VEČ oglasov! Oglasi se pojavijo plus odpirajo se mi neki zavihki, kjer en kreten govori kako je na "lahek" način zaslužil denar. Zaprem zavihek, kliknem na neko novico spet ta kreten. In jaz sem že čist na koncu živcev, zato vas lepo prosim če mi lahko pomagate. Hvala!

Screenshot one


screenshot two

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

jncar ::

In ko z adblock zbrišem oglas, se pojav nov. In nov in nov in nov, do nezavesti!

GTX970 ::

chrome://plugins/
chrome://extensions/

Preveri katere imaš.

1 adblocker je dovolj:
https://chrome.google.com/webstore/deta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

jncar ::

Kje to točno pogledaš?

dawwwiiid ::

Pozabi adblock... Ne bo pomagal. Roll around je zahrbten adware. Težko se ga znebiš.
Glih včeraj sem se zajebaval s tem na novem hp prenosniku.

Postopek za chrome na tem linku -> https://productforums.google.com/forum/#!msg/chrome/cN0BFCtnUJ8/YqTJF-Ow0hAJ

GTX970 ::

V url bar vpišeš.

jncar ::

 Plugins

Plugins



In ker od teh bi lahko bil?
Widevine Content Decryption Module in Native Client mi nista jasna, bi znala bit ta škodljiva?

Dawwwiiid nisem ravno nek ekspert pa bi prosu da pomagaš.

AppData\Local\Google that is normal the old location if it have no "admin" rights.

Try to do a hard reset:
First make sure you have a backup from your bookmarks on your desktop.
1. Uninstall Google Chrome in the Windows software list
2. Restart your computer (so you know for sure no chrome.exe and googleupdate.exe is running)
3. Go to this location:
C:\Users\YOUNAME\AppData\Local\Google\Chrome\
And remove the Chrome folder
Go to this location:
32 bit users: C:\Program Files (x86)\Google\
And remove the Chrome folder
64 bit users: C:\Program Files\Google\
And remove the Chrome folder
4. Check also in the C:\Users\Public\AppData\Local\Google
If there is Chrome folder inside, remove this.
5. Go to www.google.com/chrome and install Google Chrome


Kaj morem s tem AppData\Local\Google? Pa kje je to, pod C/program files ...? k pol naprej imam application, pa ne vem če je to isto k appdata? Kako ta backup nardim? (ja sem noob)

GTX970 ::

Pod Plugins nič sumljivega, preveri še extensions.


http://malwaretips.com/blogs/ads-by-rol...
googlaj "Roll around adware", vrže en kup zadetkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

jncar ::

Pod extensions ni nič sumljivega. OK roll around adware bom potem kasneje probal zrihtat da ne bo več, ampak bo to res rešil problem? Se ne bo potem spet nek nov hudič pojavil? Resnično ne razumem. Po formatiranju po uporabi interneta (po dveh urah) se se pojavile te p*******

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jncar ()

Ribič ::

Čudno, meni se nič ne pojavljajo, ko sem iskal z identičnimi kjlučnimi besedami. Za Chrome žal ne znam pomagati, ker že leta in leta veselo uporabljam FF. In tukaj imaš addon z imenom AdBlock Plus (v možnostih še odkljukaj opcijo za prikazovanje nevsiljivih oglasov), ki ima funkcijo ročnega odstranjevanja oglasov. Namestiš si dodatek za ABP z imenom "Element Hiding Helper", klikneš na ABP ikono in izbereš "Select an element to hide". Nato z miško izbereš nek element, klikneš nanj in prikaže se ti okno za izdelavo filtra. Klikneš Ok in oglas izgine.

https://adblockplus.org/en/elemhidehelp...

hmm23 ::

Meni se enaka težava pojavlja na vseh brskalnikih. Je kdo že poiskal zanesljivo rešitev? Hvala

wanderer ::

uporabi ADWCleaner

AmokRun ::

bambam20 ::

Bi znal spybot tud pomagat :).

hmm23 ::

Te rešitve potem delujejo v vseh brskalnikih?

Bakunin ::

to deluje v vseh brskalnikih - https://tnt.aufbix.org/spam#hosts_adblo... (v HOSTS datoteki navedena imena reklamnih streznikov)

Nemelk ::

imel sem podobno težavo na chromu.
pojavljali so se mi oglasi v več oblikah. vrinjeni na stran, odpiranje novih zavihkov ipd.
noben anti virus ali antimalware ni pomagal. vse preskeniral, nobened (!) nič našel!
v času okužbe sem imel aktiven free avast. po okužbi je šel proč, zamenjal s trial AVG internet security, ni rešilo. skeniral z malwarebytes, spybot itd... nič našlo

iz obupa sem disk odklopil in priklopil gor novi SSD :) namestil windowse in stari disk priklopil (za enkrat) še preko usb adaptera.
ponovno namestim avg, tokrat samo free AV verzijo, poskeniram stari disk na USB in evoga, najde neke nepridiprave (Adware Generic6.WNR) in jih kao počisti.

nisem ga pa še enkrat dal nazaj, brez ssd, da bi videl, ali je stari sistem uspešno ozdravljen, ker imam namen obdržati ssd za sistem in hdd za podatke

na kratko: ne se trudit z raznimi skeniranji itd, povsem zguba časa, lepo na novo, kot v starih časih in izkoristiti priložnos za prehod na ssd :)

LP,
Nemelk ™

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemelk ()

KuntaKinte ::

po mojem ti kakšen extension vsiljuje te oglase,sam sem imel problem z AS magic player

Kamion ::

jncar je izjavil:

Ok fantje, resnično potrebujem vašo pomoč ker drugače se mi bo spimpalo. Formatiral sem komp ravno zarad teh p***** oglasov in kaj se zgodi? Odprem google chrome in se pojavijo oglasi. OK. Pa si povlečem adblock plus adblock+ pa se pojav ŠE VEČ oglasov! Oglasi se pojavijo plus odpirajo se mi neki zavihki, kjer en kreten govori kako je na "lahek" način zaslužil denar. Zaprem zavihek, kliknem na neko novico spet ta kreten. In jaz sem že čist na koncu živcev, zato vas lepo prosim če mi lahko pomagate. Hvala!

Screenshot one



V sliki tu lepo piše, da ti oglase vsiljuje program Roll Around ads.

Res je da je najbolje na novo inštalirati Windowse, vendar včasih enostavno to ne pride v poštev:
Za odstranitev tega programa je najbolje da najprej računalnik skeniraš z MalwareBytes in nato očistiš nesnago z AdwCleaner.
Meni je to delovalo že veliko krat.

http://malwaretips.com/blogs/ads-by-rol...

LP M

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamion ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je tole spam, virus morda (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5211670 (6838) operator88
»

redirect skoraj na vsaki strani.

Oddelek: Pomoč in nasveti
152364 (1298) Manager
»

Recover Google Bookmarks

Oddelek: Pomoč in nasveti
8848 (686) solatko
»

Virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81605 (1279) Hayabusa
»

Ne morem ponovno naložiti Chroma

Oddelek: Programska oprema
51773 (1602) borovec

Več podobnih tem