» »

Virus?

Virus?

miha121 ::

Pozdravljeni!
Pred parimi urami,ko sem brskal po forumih se mi je občrtal napis npr:zima,potem sem z miško samo preletel to besedilo,ter se je odprlo oglasno sporočilo,ki naj bi bilo last REWORDS.SI
Zelo je moteče,če drugače ne,pa zaradi možnosti virusa?

Hayabusa ::

Firefox+adblock.

NubCake ::

Mislim, da adblock tega ne blokira, vsaj meni ne, kljub temu da imam "adblock" na Firefox-u in Chrome, mi ta "reWords" še vedno zazna na strani "mojblink.com" :) Je kr moteče ja in nisem našel načina kako to izklopit oz. disablat (google search).

Yacked2 ::

Izklopi javascript pa bo nehalo
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

gensi ::

Pozdravljeni,

Do včeraj cca. do sedme ure zvečer mi je računalnik (Win 7 - 64 bit) deloval dobro, povsem običajno. Nazadnje sem celo prebiral slo-tech ovo stran, poklikal dinokomp.at, nato sem želel pogledati www.brdo.com - a Internet se je ustavil. Ne deluje mi skoraj nobena povezava več. Npr. ne morem niti na najdi.si, niti na google, zanimivo pa je, da npr. še vedno normalno hitro delujeta slo-tech, twitter.

Sicer sem pred dvema dnevoma želel presneti novi Libre Office in Bitdefender (free različica) me je opozoril na malvare. Tako sem antivirusni program izključil, presnel Libre in antivirusni program vključil nazaj.

Po pričetku nenavadnega delovanja sem računalnik pregledal še z MBAM - alwarebytes Anti-Malware (Preskusna različica.) 1.75.0.1300 - program se je posodobil šele v varnem načinu.

Rezultat:
Odkritih datotek: 1
D:\Users\xxxxx\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Cache\f_000151 (PUP.Optional.OpenCandy) -> Poslano v karanteno in uspešno izbrisano.

Izvedel sem restart, a žal se računalnik obnaša enako. Večina spletnih strani še vedno ne deluje, zagon traja obupno dolgo.

Prosim vas za nasvet kaj postoriti, reinstal sistema pa je zadnje kar bi si želel.
Vnaprej lepa hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gensi ()

MIHAc27 ::

A z drugim brskalnikom so podobne težave?
Drugače v varnem načinu(z mrežo) zaženi še Combofix.

Drugače pa.. če ti v varnem načinu z mrežo internet dela BP... v navadnem pa ne.. imaš nekaj kar s*rje po mreži.

gensi ::

MIHAc27 je izjavil:

A z drugim brskalnikom so podobne težave?
Drugače v varnem načinu(z mrežo) zaženi še Combofix.

Drugače pa.. če ti v varnem načinu z mrežo internet dela BP... v navadnem pa ne.. imaš nekaj kar s*rje po mreži.


V nobenem brskalniku Internet ne deluje pravilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gensi ()

gensi ::

Combofix sem v varnem načinu zagnal, a izboljšanja delovanja žal ni.
Internet ne dela pravilno, zagon je obupno dolg, Chrome občasno šteka.

Hayabusa ::

Na zdravem pc-ju, DL na disk, zapeči iso na cd/usb
in bootaj iz tega medija.
https://slo-tech.com/forum/t578223/p413...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla firefox..rabim pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
361047 (904) BorutK-73
»

SMART HDD - Virus(info, odstranjevanje)

Oddelek: Pomoč in nasveti
9963 (662) icemare
»

težava pri inštalaciji xp-ja

Oddelek: Operacijski sistemi
151254 (988) Kunte
»

Neznani virus onemogoči vse programe za zaščito in upočasni sistem

Oddelek: Pomoč in nasveti
194535 (4058) nokia6310
»

Internet dela, brskalniki pač ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
61072 (991) Mitch

Več podobnih tem