» »

Podhranjen računalnik

Podhranjen računalnik

spaho ::

živjo, pred časom sem nabavil novo grafično kartico r9270x. sedaj me pa zanima sledeče. koliko je po vašem mnenju napajalnik, ki bi zadoščal sistemu kot je ta:
amd a4 5300-3,4 ghz
4 trdi diski-notranji
3 trdi diski zunanji
grafika kot že povedano r9270x
4 gb rama ddr3

imam namreč 560 w napajalnik in prihaja do določenih težav kot je rdečenje slike...slika je po celem monitorju rdeča...do sedaj se mi je zgodilo samo 1x in ko sem izklopil in ponovno vklopil hdmi na monitorju je delovalo normalno naprej. tudi igre ki jih igram...bf2, bf3 delujejo normalno. zmotilo pa me je, da mi je 3 d mark prikazal skupni seštevek točk 0, grafični seštevek in vse ostalo pa je bilo spodaj napisano

hvala za odgovore
lp

hojnikb ::

tole bol smrdi po defektni grafi, kot pa švoh napajalniku. Če bi bil švoh, bi se ob loadu takoj ugasno.
ps:

točn model in 12v moč napajalnik nabi škodla.
#brezpodpisa

spaho ::

točen model je lc power...zdej točno niti ne vem kateri, je pa 560w...problem je, da sem grafiko že enkrat zamenjal...najprej sem vzel 260x...in mi je enako delalo...dvomim, da je grafika.

hojnikb ::

si probu furat preko dvi ?
drug ekran ?

kaj pa če furaš preko integrirane grafe... se ti isto dogaja ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

spaho ::

sm probal tudi preko dvi enako...in drug monitor enako...poskusu sem zračunat porabo kompa...in mi je napisalo 500w...sam glede na to, da je peak power mojega 560 sem nekako posumil napajalnik...ker se na momente tudi slika popolnoma resetira....počrni, kot bi se ugasnu monitor in se potem spet užge.
prej je v kompu laufala hd4870...pa se je kdaj pojavu blue screen...sam ne pogosto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spaho ()

hojnikb ::

poraba takega kompa nikol nikdar nebo 500W. ~250W at best

nič, probaj z kakim drugim napajalcem, če bo bolš...

A si mel take probleme tudi na prejšni platformi (pred a4) ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

spaho ::

ja po proizvajalčevih podakih porabi samo grafična pri polni obremenitvi 298 w...da ne misliš ti 220v:

hojnikb ::

ah, nikakor ne. 270X ima tdp 180W
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

spaho ::

no na proizvajalčevi strani in v moji brošuri piše, da mora bit najmanj 500w napajalnik...sam ne vem če je vračunano, da imam 4 notranje trde diske+3 zunanje na usb+kamerco+usb hub+wifi aja pa poleg tega še 3 ventilatorje 120mm+ bolši hladilnik na procu...arctic power al freeze...neki takega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spaho ()

hojnikb ::

500W napajalnik samo po sebi ne pomeni _nič_, ker je važna samo 12V moč.

270x porabi ~180w, a4 65W, drobnarije pa max 50-100W zram. Torej napajalc z ~400W moči na 12V more bit preko glave. Če gre za tale model http://www.lc-power.de/index.php?id=203 je potem to preko glave.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43182986 (2939) OK.d
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948140657 (76316) Riff
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12412740 (9365) gddr85
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212485 (8119) Napajalc
»

Kateri napajalnik kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
759286 (7154) Tomson

Več podobnih tem