» »

2015 Testi letnih pnevmatik

2015 Testi letnih pnevmatik

««
8 / 8
»
»»

energetik ::

Zheegec je izjavil:

Performance gume se v glavnem zradirajo takoj. Pirelli PZEro Rosso 225/50/R17 so se mi v 2 letih zradirale na 0mm (NIČ MILIMETROV) profila!
Sedaj imam pa PZero Nero, pa so bistveno boljše, kar se tega tiče, samo niso pa tako dobre za ovinke. Po enem letu je gor še praktično cel profil in bodo za kakšne 3 sezone vse skupaj.
Bedno je samo, ker takih gum ne delajo za male dimenzije, kjer sem obsojen na trde gume, ki se jim v 6 letih profil sploh ne zmanjša. Bi dal vse za take "radirke" ki limajo.

AndrejO ::

energetik je izjavil:

Bedno je samo, ker takih gum ne delajo za male dimenzije, kjer sem obsojen na trde gume, ki se jim v 6 letih profil sploh ne zmanjša. Bi dal vse za take "radirke" ki limajo.

Katero dimenzijo pa iščeš?

AvtoR ::

energetik je izjavil:

Bedno je samo, ker takih gum ne delajo za male dimenzije, kjer sem obsojen na trde gume, ki se jim v 6 letih profil sploh ne zmanjša. Bi dal vse za take "radirke" ki limajo.


Manjše dimenzije, manjši, lažji avto, manjša obraba?

SuperVeloce ::

In tudi druga zmes. Imam čudne izkušnje z bridgestone turanza er300. Super guma v dimenziji 195/55/r15 H, ampak daleč od tega po mokrem za 185/60 r14 (sicer drug avto)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

AvtoR ::

Tudi jaz imam slabe izkušnje s Bridgestone Turanza er300. Gume so mi nenormalno tresle. Sem jih reklamiral, dobil nove pa je prav tako treslo. Gre za dimenzijo 205/50 R17, W hitrostni razred. Sedaj sem vzel pol cenejše Barumke, pa teh problemov s tresenjem ni. So pa precej mehke in verjetno jih bo precej hitreje pobralo kot Turanzo.

AndrejO ::

Je že kdo v teh 14" in 15" dimenzijah poskusil Toyo Proxes CF2? Morale bi biti solidne, smpak me zanima kakšen podatek iz prve roke...

energetik ::

AvtoR je izjavil:

energetik je izjavil:

Bedno je samo, ker takih gum ne delajo za male dimenzije, kjer sem obsojen na trde gume, ki se jim v 6 letih profil sploh ne zmanjša. Bi dal vse za take "radirke" ki limajo.


Manjše dimenzije, manjši, lažji avto, manjša obraba?
Ni lažji avto, 1400kg. Je pa res da delam zelo malo km/leto.
185/65/14. Dobijo se večinoma neke Eco in Energy saver zadeve, ki so na mokrem fail. Recimo ContiPremiumContact ne delajo v tej dimenziji.
No zdaj imam Nokian Line in je malce bolje na mokrem, tudi znucal sem jih celo za 1-2mm v 2 poletjih, medtem ko recimo nisem prejšnje Fulde EcoControl znucal v 4 letih praktično nič.

SuperVeloce ::

Imas goodyear efficient grip in eff. grip performance (ne kupovat eff. gr. compact). Uniroyal rainexpert so tudi kr kul, samo jih na nekaterih avtih malo cudno pobira
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

innerspace ::

Nedolgo nazaj sem izbral Uniroyal RainExpert 3(165/65/14), solidna cena 45€/kos vkljucno z montazo in centriranjem.
Guma je za moje potrebe odlicna, na suhem drzi precej solidno(ampak nic posebnega), v mokrem je boljsa.

Odlicen bocni grip, stabilno in kontrolirano zaviranje, zelo dober feedback na volan(nimam servo), edina neznanka je obraba. Na oko so precej mehke, proizvajalec obljublja nizjo obrabo od prejsnjega modela(2). We shall see, summer's coming.
Profil je tudi nekaj posebnega, z extra zarezami in kanalcki za odvajanje vode. Prvic vidim.

Glede na nizko st. kilometrov(suho+dez) tezko podam neko konkretno(subjektivno) oceno, zaenkrat sem zelo zadovoljen z njimi a bi jih komot priporocal za manjsa/srednje velika vozila in mokre ceste.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Markus386 ::

energetik je izjavil:

AvtoR je izjavil:

energetik je izjavil:

Bedno je samo, ker takih gum ne delajo za male dimenzije, kjer sem obsojen na trde gume, ki se jim v 6 letih profil sploh ne zmanjša. Bi dal vse za take "radirke" ki limajo.


Manjše dimenzije, manjši, lažji avto, manjša obraba?
Ni lažji avto, 1400kg. Je pa res da delam zelo malo km/leto.
185/65/14. Dobijo se večinoma neke Eco in Energy saver zadeve, ki so na mokrem fail. Recimo ContiPremiumContact ne delajo v tej dimenziji.
No zdaj imam Nokian Line in je malce bolje na mokrem, tudi znucal sem jih celo za 1-2mm v 2 poletjih, medtem ko recimo nisem prejšnje Fulde EcoControl znucal v 4 letih praktično nič.


V tej dimenziji imaš Dunlop Sport Bluresponse.. mehka k radirka, pa super ocene ... edino malo dražja je od ostalih :/

wisky ::

Imam vprašanje kje se da pogledat katere velikosti pnevmatih lahko daš na vozilo. Knjige o avtomobilu žal nimam. Obstaja mogoče kakšna spletna stran?

WarpedGone ::

Homologacijski kartonček v prometnem dovolenju.
Zbogom in hvala za vse ribe

AndrejO ::

wisky je izjavil:

Imam vprašanje kje se da pogledat katere velikosti pnevmatih lahko daš na vozilo. Knjige o avtomobilu žal nimam. Obstaja mogoče kakšna spletna stran?

Pogledas v svojo homologacijo, ki je v Sloveniji edina merodajna za to ugotavljanje.

Navodilom, spletnim mestom in ostalim virom ne smes zaupati, ker imajo lahko vozila za razlicne trge razlicne odobrene velikosti in bos uporabljal nedovoljeno.

Ce si homologacijo izgubil, lahko dobis in ti priporocam, da si dobis njen dvojnik.

videc ::

Povprašaj zastopnika avtomobila tvoje znamke. V povpraševanju jim pošlješ še VIN številko, da boš dobil točno informacijo.
V homologacijskih kartončkih včasih niso naveden vse dovoljene dimenzije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

AndrejO ::

videc je izjavil:

Povprašaj zastopnika avtomobila tvoje znamke. V povpraševanju jim pošlješ še VIN številko, da boš dobil točno informacijo.
V homologacijskih kartončkih včasih niso naveden vse dovoljene dimenzije.

Napaca. V homologacijskem kartoncku so vedno navedene vse dovoljene dimenzije.

Lahko pa so mozne se kaksne druge, vendar pa bos moral za uporabo tistih pridobiti novo homologacijo na kateri bodo te dodatne dimenzije dovoljene.

WarpedGone ::

Genau so. Edino merodajno je to, kar ti piše na tistem pildku.
Če dimenzije na avtomobilu niso vpisane na pildku, je kazen. Kaj piše kje drugje nima veze.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

Točno tako. Dovoljene so tiste v homologacijskem kartončku, gre pa na večino avtov še dosti drugih dimenzij, katere moraš dodatno homologirati, da so v kartončku zavedene.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

wisky ::

Hvala za odgovore. Homoligacijskega kartončka žal nimam. Kako pa sedaj pridobim homoligacijski kartonček?

AndrejO ::

Na kratko: http://www.lpp.si/tehnicni-pregledi-hom...

Če se več ne spomneš SA ali SB, potem privzemi, da:
Prva registracija v Sloveniji: SA: duplikat dobiš pri uvozniku za znamko.
Vozilo uvoženo iz tujine: SB: duplikat dobiš tam, kjer so ga prvič izdali v Sloveniji: LPP, AMZS, RTI, ...

Saso_C ::

Če imaš prometno in ne najdeš homologacije obstaja rešitev:
https://e-uprava.gov.si/e-uprava/emrvl....

T-Majo ::

Kaj bi predlagali za 2.0 TDI '11 Passata na 16 col?
Imam 205 in 215/55/R16. Se dosti bolj splača 205 vzeti in požreti tista 2cm tekalne površine. So občutno ceneje.

Gledam:
Dunlup BlueResonse - klasika mora biti OK
Goodyear Efficient Grip Performance - klasika mora biti OK
Nexen HD Plus - v dvomih glede na teste
Nexen N Fera 4 - enako
Falken Z914 - pravijo da je dobra
Fulda Sport Control - žena ima Eco Control, razen da je glasna je OK guma
Verdastein Sportac - Imel sessanto V profil zelo glasna, držala pa noro
Hancook Ventus S1, S2, K415 - nimam izkupenj
Uniroyal Rain Sport - enako
Nokian Line - jo hvalijo, vendar zdaj berem novico o priredbi testov (z zimskimi tudi zelo zadovoljen Nokian)

Pomembno mi je, da je pnevmatika tiha in udobna (XL odpade). Obraba je sekundarnega pomena. Cena tudi, edino Continental in Michelin mi je predrago.

2x'=2 ::

cenovno ugodne in dobre
205/55/16 Goodyear eff. grip per., Bridgestone turanza t001, Fulda ecocontrol hp.
http://www.motorevija.si/cms/controls/w...

SuperVeloce ::

BluResponse so res zakon, vendar jih lahko hitro pobere po robovih, če ga šibaš čez ovinke (pri težjih avtomobilih), EF grip malo slabše od dunlopk (tudi glede občutka na volanu), vendar dlje zdržijo, vsekakor kul gume. Nokian Line so tudi načeloma precej solidne gume, čeprav brez nekih presežkov. Pri ostalih znamkah je pa tako, dokler ne probaš, ne veš, ker jim lahko od modela do modela niha. S Fuldo sem imel že tako dobre kot slabe izkušnje, prav tako Uniroyal
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

T-Majo ::

Za Passata 205 ali 215? XL ali navadne?

Shkorc ::

Mogoče kdo ve kje v Ljubljani bi imeli na zalogi enega od spodnjih modelov pnevmatik, za normalno ceno:

- Vredestein Sportrac 5
- Continental ContiPremiumContact 5

Dimenzije 185 65 R15 88H

Večina spletnih trgovin ima dobavne roke +5 dni.

Najlepša hvala :)

msjr ::

Shkorc je izjavil:


- Continental ContiPremiumContact 5


Pod hribom, na Vodnikovi nasproti bolnice (ne se ustrašit sajta http://www.gume-pnevmatike.com/texts.ph...

PugPlug ::

Živjo, danes si me je nekdo malce privoščil in mi predrl - prerezal sprednji par pnevmatik. Ker sem jih nameraval menjati po koncu sezone, sem se odločil, da ne bom flikal in bom kar zamenjal. Iščem torej nove letne gume za Seat Alhambro (1999). Lahko so v dimenzijah 195/65/15 205/60/15 ali 215/60/15 (najraje 195/65/15). Za gume nameravam dati do 200EUR, bolje manj kot več. Vsekakor ne bi rad kupoval gum s katerimi bi mi avto "plaval" po mokri cesti. Doma sem iz hribovitega delu, vozilo pa se bo predvsem po regionalnih cestah ter nekaj avtoceste.

Malo sem gledal po Mimovrste in v oči so mi padle:

Goodyear EfficientGrip Compact - 195/65 R15 91T 49EUR
Vredestein pnevmatika Sportrac 5 - 195/65 R15 91H 49EUR
Dunlop pnevmatika Sport BluResponse - 195/65 R15 91H 47EUR
Falken pnevmatika Ziex ZE-914 Ecorun - 195/65 R15 91H 45EUR
Fulda pnevmatika EcoControl - 195/65R15 91T 43EUR
Nexen pnevmatika N'Blue Eco 195/65R15 91T 42EUR

https://www.amzs.si/motorevija/pnevmati...

Vsa so dobila kar spodobne ocene na testu, sam pa nimam pojma kaj vzeti.
Do sedaj sem vozil letne Goodyear, ne vem točnega modela, stare cc 6 let.

Gume si montiram sam, tako, da najbrž vulkanizerji pri nakupu odpadejo (dvomim, da bi gumo pri njih dobil ceneje kot preko spletne trgovine, sploh če ne bo montaže)? Z dostavo lahko počakam par dni, ker imam v vmesnem obdobju možnost uporabe drugega avtomobila.

Hvala za pomoč.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PugPlug ()

šernk ::

kaj ti vem...mene je Vredestein sportrac 5 v mokrem razočarala navkljub zelo dobri oceni. je pa res da sem prej imel 4 leta vredestein hi-trac, ki je v mokrem bila 3 leta fenomenalna guma, četrto leto je začela popuščat, peto sezono sem jo pa menjal po 14ih dnevih ker ni držala več. Moram pa reči da nimam pojma kako se obnesejo druge gume v mokrem (razen zimskih, katere sem stestiral 2 proizvajalca)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Aar2rk ::

Jaz se držim testov in izberem ene iz najboljše ocenjenih. Trik je, da so rezultati testov za različne dimenzije lahko močno različni. Laično bi si mislil, kako je to možno, če je postopek izdelave enak, samo dimenzija različna, ne?

Kakorkoli že, lahko ti povem za moje 205/55/R16, imel sem Dunlop SportBlueResponse in so bile dobre, so pa se kar hitro obrabile, čeprav je v vsem pomagala lanska ektremna sezona, po kilometrih, cestah in vročini. Zdaj imam Michelin Primacy 3 (http://avtonasveti.com/test-letnih-pnev..., ki naj bi bile tudi bolj ekonomične, in zaenkrat nimam pripomb na gume, samo na razlike v testih. Aja, pred nekaj leti sem imel tudi Continental Conti Premium Contact, najbrž še 4, in so bile tudi v redu.

SuperVeloce ::

ko se ravno govori o različnih rezultatih pri različnih dimenzijah... če ste opazili pri ADAC, pogosto manjkajo kaksne letne bridgestone pri manjsih dimenzijah. To zato, ker se jim dogaja na testih, da se dva kompleta istih dimenzij, ampak iz razlicnih tovarn tako ze razlikujeta, da jih dobesedno diskvalificirajo...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

msms ::

Katere so boljše predvsem na mokrem?

Sava pnevmatika Intensa HP 185/60R14 82H ali
Fulda pnevmatika EcoControl - 185/60 R14 82T

energetik ::

Oboje ista figa. EcoControl HP naj bi bila pa boljša.

gruntfürmich ::

pri testih so velika zavajanja v obliki teh idiotskih zvezdic. potrebno je pogledati absolutne številke. recimo ena guma ima zavorno pot 70m in ima 4 zvezdice, druga 75m in ima 3... itd
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719187 (4086) Morison
»

Kormoran zimske gume (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12226384 (11576) starfotr
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712910 (10560) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777925 (48707) slemarko
»

Razlika med pnevmatiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9123637 (21202) denabiker

Več podobnih tem