» »

Maturitetna naloga

Maturitetna naloga

Klemen97 ::

Pozdravljeni slo-tech-ovci.
Za maturitetno nalogo bom(o) naredili spletno stran, na temo restavracije.
Moramo si urediti določene stvari, npr. spletna stran more podpirati stvari, kot so: vključitev baze , prijava administratorja ki lahko nato ureja jedilne liste, vnaša novice npr. tedenske malice, spreminja cene hrane, spletna stran mora omogočati tudi nekakšen "obrazec" za naročanje hrane na dom. Npr. vneseš kaj hočeš ,naslov in dobiš na dom.
Urediti moramo tudi domeno ter gostovanje in poudarek je na varnostnem vidiku.
Torej moja zadolžitev je izdelava te spletne strani in me zanima :
1. Kje se splača urediti gostovanje ter kupiti domeno (da bo čimceneje) , rabim pa oboje samo za pol leta recimo.
2. S katero tehnologijo narediti vse to? (razmišljal sem o "čisti kodi" kar pomeni na roke spisana stran (html,css,php,javascript,..) ampak je verjetno nekaj, ki ti olajša izdelavo vsega tega ter prihrani čas.

Lp , vnaprej vsem hvala za odgovore:)

Netrunner ::

1. Glede gostovanja nevem, vendar kaj ne bi zadostovalo da vse skupaj narediš na kakšnem portable web serverju kot je recimo xamp portable ali UniservZ ? ... vse skupaj skopiraš na ključek in imaš kjerkoli celo spletno stran pri roki? Drugače imaš tudi free gostovanja ki bi zadoščala.

2. Nevem koliko kaj poznaš omenjene tehnologije, vendar ti bo najlažje če uporabiš kakšen CMS, ... v kolikor bi pa rad oz. moraš čimveč sam naredit potem pa uporabi enega izmed php framerworkov. Kakšen codeIgniter bi bil primeren ker ima zelo dobro dokumentacijo tudi za začetnike. Drugače pa naredi v Laravelu. Kar se html-ja tiče pa lahko relativno hitro zložiš ne dizajn če uporabiš enega izmed bootstrapov.... v nasprotnem primeru pa ga kupiš za cca 15$ na themeforest oz. po moje ti zadošča kakšna free alternativa kot je free css templates katero še malo dodelaš.

Zgodovina sprememb…

dukedl ::

php ma tud že vgrajen spletni strežnik
http://php.net/manual/en/features.comma...
lp dukedl

Klemen97 ::

Najlepša vama hvala ,bom upošteval oboje!:) Če bom imel še kakšna vprašanja, napišem tukaj.

lebdim ::

kaj pa če poskusiš na joomli?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
274262660 (7595) nejcskorne
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014315 (8131) Netrunner
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
135775 (3780) Netrunner
»

Izdelava spletne strani za podjetje z bresplačnimi orodji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5013647 (6284) Tody
»

Internetna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
535696 (4884) Mipe

Več podobnih tem