» »

PHP SMTP mail API s šumniki

PHP SMTP mail API s šumniki

MrGTO ::

Pozdravljeni,

iščem PHP knjižnico za pošiljanje mailov preko SMTP protokola. Server imam na razpolago, tako da razne variante, ki ponujajo zraven še server odpadejo.
Poiskusil sem že dosti API-jev(libmail, phpmailer, swiftmailer..). Problem imam namreč s šumniki v imenih priponk.

Ali poznate kakšen php API, ki bi znal pošiljati emaile s šumniki v imenih priponk?
Trenutno imam API kateri pošilja tudi šumnike v priponkah, vendar mi edino Lotus Notes 8.5 ne prebere pravilno. Rad bi, da dela povsod oz vsaj Thunderbird, Gmail, Outlook in Lotus Notes. Problem je pa zmeraj Lotus Notes :/
Če pošljem recimo iz Gmaila in preberem z Lotus Notes, se šumniki pravilno vidijo. Če pa pošljem preko php API-ja pa ne..

Lp, Blaž

eniLS ::

Pozdravljen,

meni preko phpmailer delujejo šumniki. Vse imam kodirano v UTF-8.

$mail->CharSet = 'UTF-8';
iconv_set_encoding("internal_encoding", "UTF-8");

MrGTO ::

Super, hvala!

Sedaj mi deluje tudi v Lotus Notes. Očitno sta mi manjkale ti dve vrstici. Sem mislil, da je UTF-8 bil že nastavljen.

MrGTO ::

Hmm, sedaj imam pa nov problem.

Ugotovil sem, da v primeru da pošljem več priponk (PDF dokumentov), se zadnji dokument pokvari.
In sicer je po zadnjem headerju za priponko dokument, ki vsebuje v sebi na začetku prejšnji dokument.
Torej kot da bi API združil dva dokumenta in jih poslal. Nato pa klient pri branju pravi, da je PDF poškodovan.

Ste mogoče imeli podobne težave? Uporablajm PHPMailer 5.2.9 (Sept 25th 2014).

Lp, Blaž

MrGTO ::

Ah, moja napaka...

Pozabil sem unset-at spremenljivko za dodajanje vsebine dokumenta, pa so se zato dokumenti združevali...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šumniki v php-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
214649 (3152) JoSmo
»

Dostop do LotusNotes (Domino server) s Thunderbird? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5311397 (10935) Invictus
»

Sortiranje elektronske pošte po mapah ne pripomore k hitrejšemu iskanju

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
154456 (3252) Korencek
»

Lotus notes in sms

Oddelek: Programiranje
71199 (1037) Volk|
»

lotus notes 7 in 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
101942 (1481) Vanquish

Več podobnih tem